Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Co tam koronawirus i zakaz zgromadzeń. Jak jest sobota, to trzeba iść na targowisko

Między stojącymi w kolejkach przed wieloma stoiskami nie było odstępu nawet pół metra. Były stragany, gdzie ciasno stało sześć osób. Trudno to zrozumieć w dobie powszechnego apelu o niewychodzenie z domu. Zupełnie inną rzeczą jest to, że dziś na świeckim targowisku ewidentnie złamano obowiązujące obecnie zakazy.

Udostępnij
targowisko-2

REKLAMA

Szkoły, przedszkola, żłobki, biblioteki, ośrodki kultury zamknięte na amen. Wiele sklepów, salonów usługowych, urzędów, warsztatów, restauracji również. Te, które jeszcze funkcjonują podjęły daleko idące środki ostrożności. Począwszy od odzieży ochronnej, płynów dezynfekujących dla klientów a skończywszy na wpuszczaniu do środka maksymalnie dwóch klientów jak jest np. na poczcie. W przestronnych kościołach w nabożeństwach może brać udział maksymalnie pięciu wiernych.
REKLAMA

W dobie tych wszystkich ograniczeń, przyjmowanych przez większość ze zrozumieniem, trudno pojąć to, co dziś działo się na świeckim targowisku. Ruch panował dokładnie taki sam, jak przed epidemią koronawirusa. Ludzie, w sporej części w wieku emerytalnym, ciasno stali w kolejkach w oczekiwaniu na kupno upatrzonych warzyw, owoców lub kwiatów.

Reklama
Reklama

Około godz. 9.00 pojawił się patrol policji, który poinformował obecnych na targowisku, że łamią obowiązujące przepisy, po czym funkcjonariusze odjechali.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
70 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ci głupi emeryci wyjdą i umrą

Ci głupi emeryci wyjdą i umrą i chu j byle nie zarazili nikogo innego..moja babcia szanuję taka a nie inną prośbę/decyzję siedzi w domu…dla tych co im się życie znudziło to polecam za je bać samobója od razu jak tacy odważni żeby na rynasie w kolejkach się kłębić..lina, prąd cokolwiek tfu

Głupcy i ignoranci, te same

Głupcy i ignoranci, te same osoby pójdą na wybory w maju poświęcić swoje życie i zdrowie byle tylko wygrała pisowska marionetka.

Tak w dobie takiej sytuacji

Tak w dobie takiej sytuacji jaką mamy na rynku powinni stać tylko rolnicy którzy muszą jakoś pracować.a niepowinny tam być inne rzeczy sprzedawane galerie też mamy pozamykane.

Czemu chodzicie do lidla i

Czemu chodzicie do lidla i polomarketu? glupcy? Oni nie dostają zasilku wiec musza wypracować a po za tym wy musicie jeść. Jesło będziecie odpowiedziaoni to uda się nie rozprzestrzeniać.

Tak targowisko to zło ,”ojej

Tak targowisko to zło ,”ojej pelno ludzi , jak oni moga tam chodzić ” . A sami chodźcie do polo Lidla itd i tam wam nie przeszkadza ,że są ludzie ? Ogarnijcie się ludzie, bo naprawdę czytając wasze komentarze to ten koronawirus niektórym chyba mózg uszkodził .haha śmiech na sali normalnie. 

Biedni, kto ma zakończyć

Biedni, kto ma zakończyć żywot temu koronawirus pomoże. Reszta leczenie jak przy grypie i do roboty po wyleżeniu. ZUS też trochę odetchnie, szkolenia i pałace z marmuru trzeba utrzymać. Za chwilę jak pandemia będzie nie do opanowania to i tak wszystko wróci do normy.

A markety lepsze i wieksze

A markety lepsze i wieksze sklepy? To samo co targowisko i nikt tego nie pilnuje. Szkoda slow

Nie pisz bzdur, znajdź sobie

Nie pisz bzdur, znajdź sobie inny temat, nawet zdjęcie nie odzwierciedla treści zawartej w artykule. Komentatorzy, kompletne dno intelektualne!

Byłem w tym czasie na

Byłem w tym czasie na targowisku. Nie było żadnych ciasnych kolejek. Wszyscy stali rozstawieni przynajmniej po 1 metrze… Także nie róbcie niepotrzebnego szumu. Przy piekarniach jest tak samo i nie robicie afery… 

Ja też obserwowałam to co

Ja też obserwowałam to co działo się dziś na targowisku i nie mogłm uwierzyć w to co widziałam. W stoisku pani, która ma najlepszą kapustę na rynku, stało stłoczonych siedem osób. Aż zrobiłam zdjęcie telefonem. Mogę je później przesłać redakcji. Ciekawe co na to powiesz???? 

Wszystko zamknąć najlepiej!!!

Wszystko zamknąć najlepiej!!!! zamurować sie w domu !!!!!   a listonosz puka dwa razy

Łamiąc prawo? Które prawo? To

Łamiąc prawo? Które prawo? To śmieszne rozporządzenie? Ograniczenie swobód obywatelskich może się odbyć tylko i wyłącznie poprzez ustawę, której nie ma i nie będzie. Rząd musiałby wówczas wprowadzić stan wyjątkowy, a tego nie zrobią bo nie będzie można przeprowadzić wyborów. Zatem pytam o którym prawie piszecie? 

Z tego co wiem to jest jedno

Z tego co wiem to jest jedno z niewielu albo jedyne targowsiko otwarte w naszym regionie i chwała naszej władzy lokalnej że pozwala naszym regionalnym producentom rolnym przeżyc jakoś ten trudny czas dla nas wszytskich. Bo inaczej niedługo nie bylo by ich stać na kupno chleba czy papieru toaletowego a juzż nie wspomne o płynie dezynfekujacym który przecież możemy wszyscy dostać od długiego czasu na orlenie. Propaganda w tv a teraz jeszcze w naszej lokalnej gazecie! Jak klijenci i sprzedwacy mają trochę oleju w głowie to zachowuja środki ostrożności i zachowują odleglosci, mają rękawiczki, środki do dezynfekcji pieniedzy itd. Ide ze swoja reklamowka dzięki czemu nie tykam wózka czy koszyka. Wolę kupić na targowsiku gdzie chociaż jestem na dworzu A nie w zamknietym pomieszczeniu A przy okazji wspieram swoją lokalną społeczność A nie nabijam kabzy lidlowi czy biedronce.

Skoro była policja to czemu

Skoro była policja to czemu nie wyszli z auta i nie przeszli się po targu i nie zwrócili uwagi osobą którego nie zachowują bezpiecznych odległosci.

To co robi rząd to parodia.

To co robi rząd to parodia. Apel o nie wychodzenie to dobra sprawa ale jak nie mamy zarazić się gdy z zagranicy przyjeżdża nie jeden bez żadnej kontroli i kwarantanny. W Jeżewie jest kilka osób co wrócili i nie mają żadnej kwarantanny. Chodzą po sklepach rozmawiają i kłamną że nie byli za granicą.

Autor tego tekstu przegioł

Autor tego tekstu przegioł kompletnie.

Tego nawet nie idzie skomentować. 

Proponuję ci abyś spróbował wyżyć za 15 zł dziennie czyli za kwotę którą proponuje nasza władza dla rolników. O tym napisz artykuł jak po krótkim czasie będziesz kombinował co do gara wlożyć i będziesz liczył płatki papiery toaletowego albo wykorzystywał wielokrotnie.

Ancik –głosowałeś i głosuj

Ancik –głosowałeś i głosuj dalej na pisiorów to napewno się porawi. 10 maja przy # urnach#

Warzywa , owoce rozumiem i to

Warzywa , owoce rozumiem i to tylko rolnicy , a nie Ci co zwożą z giełdy. Przeraża mnie bezmyślność kobiet jak przymierzają ciuchy . Gdyby , któraś była zarażona to 5 następnych, co po niej przymierzy rowniez się zarazi . 

To manipulacja, to nie jest

To manipulacja, to nie jest zdjęcie z dzisiaj! 

Ruda Jolka z całą rodziną,

Ruda Jolka z całą rodziną, cały tydzień stoi i jajca sprzedaje

Poluzować ciemnocie w święta

Poluzować ciemnocie w święta i 10 maja -wtedy zobaczymy jaki mamy % zacofania,a  potem za 2 tygodnie będziemy mogli się chwalić jak nam słupki urosły na tle całego świata. z d r o w i a bohaterowie.TRWAM z Wami.

Skoro jest zakaz wychodzenia

Skoro jest zakaz wychodzenia w domu to powinien być zakaz Anie; raz można iść pobiegać,raz można iść na spacer A skąd sanepid czy policja może wiedzieć czy dana osoba raz biega czy raz była na spacerze??? Nie rozumiem tego kurna albo zakaz albo nie!!!

Targowisko zamknąć!!!!!!

Targowisko zamknąć!!!!!! Straż miejska dzialac

Po prostu nikt jeszcze nie

Po prostu nikt jeszcze nie otrzymał mandatu, stąd tak lekceważące podejscie

Z tego co tutaj czytam

Z tego co tutaj czytam wnioskuję, że wielu z Was nawet nie ma pojęcia co to znaczy jakikolwiek zakaz lub nakaz. Prawdę mówiąc przydałby się tutaj stan wyjątkowy i wtedy nie bylibyście tacy cwani. Za każde naruszenie ostre łomy od policji i skrucha gwarantowana a co lepsza nikomu nie można by się pożalić. Ja przeżyłam już takie czasy ale wielu z Was po prostu tego życzę…. 

Tak się zastanawiam…osoby

Tak się zastanawiam…osoby ze zdjęcia wyraziły zgodę na publikację wizerunku?

Dziś generalnie ludziom

Dziś generalnie ludziom słońce odbiło. Łazili po osiedlu jak opętani także w mniejszych grupkach, nie trzeba było nawet targowiska otwierać, tylko czekać jak zaczną padać jak muchy tak na oko za dwa tygodnie. Rekordzista sąsiad psa co godzinę wyprowadzał, zamiast na dupsku siedzieć. Pupil wyraźnie stracił chęć na spacer za X razem bo sąsiad zaczął go targać po schodach na rękach. Ludzie nie zrozumieją powagi sytuacji dopiero do momentu jak ktoś im bliski zachoruje, wtedy będzie lament.

I to nasza redakcja takie

I to nasza redakcja takie bzdury wypisuje. Żeby w takiej sytuacji szukać sensacji gdzie jej nie ma. Wstyd! Każdy podający miał rękawice upominali by nie dotykać nie potrzebnie towaru a w kolejkach ludzie sami wiedzieli że odległość najważniejsza. Dziś człowiek boi się człowieka a wy takie brednie piszecie. Z resztą widać że w sobotę na rynku byliście pierwszy raz skoro te pojedyncze jednostki dla was to tłum. Przykro że to właśnie wy jesteście przeciwko nam świecianom. 

Jaki zakaz? To, że mały

Jaki zakaz? To, że mały kurdupel przy pomocy swoich przydupasów przeforsoawł w sejmie ustawę o przeprowadzeniu wyborów w dniu 10.05 2020 roku, ani słowa z waszej strony, a czepiacie się ludzi, którzy szykają towarów tańszych niż w sklepach. Walcie się. Również, walcie się, różnej maści gówniarze popisujący się na tym forum. I figurant RP może sobie jeździć ze swoją świtą na modły do Częstochowy, to dlaczego reszta społeczeństwa nie może zrobić sobie zakupów?

Trzeba poczekac az w Swieciu

Trzeba poczekac az w Swieciu sie kilka osob rozchoruje i moze usiada na dupach cwaniacy typu „nic mi nie bedzie” badz „pier*** w tv”

Pollicja i Straż Miejska

Pollicja i Straż Miejska powinna, takim ludziom niestosującym się do nakazu pozostania w domu i nieprzestrzegających w zachowaniu odleglości od drugiej osoby, robić zdjęcia i w przypadku zarażenia się powinni ponosić koszty leczenia, a w przypadku przepełnienia szpitala w pierwszej kolejności powinni ich wypisywać ze szpitala.

Tak wspieram lokalnych

Tak wspieram lokalnych producentów . . . W marketach pracują moi znajomi, może nawet i krewni, Którzy za otrzymane pensje też robią zakupy na rynku. Jakie to wspieranie . . . dobre sobie, Wspieram sklepik i sklepową z kartką długów gotową. . . . . .  

A co tam robil autor ?

A co tam robil autor ?

sildenafil citrate generic
sildenafil citrate generic viagra 100mg viagra multiple cums online viagra herbal viagra viagra results before and after

viagra samples viagra samples viagra pills viagra boner viagra

http://pharm-usa-official.com/# – online viagra

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W środę po południu strażnicy miejscy ze Świecia dostali nietypowe wezwanie. Chodziło o wyciągnięcie z Wisły… orła. Ptak nie mógł wydostać się na brzeg...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama