Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Co z dodatkiem węglowym? - pytają mieszkańcy. Jak dotąd nikt nie dostał ani złotówki

Nie wiadomo, kiedy rozpoczną się wypłaty dodatków węglowych. Niedawno zmieniła się ustawa regulująca ich wypłatę. Urzędnicy muszą pod jej kątem sprawdzić wnioski, aby ustalić, komu tak naprawdę należą się pieniądze. Z pewnością nie zabraknie zawiedzionych.   

Udostępnij
wegiel-nowe

- Bałagan. Rząd obiecał, a my zbieramy cięgi od mieszkańców, że nie dostali jeszcze pieniędzy, chociaż to nie nasza wina - przyznają nieoficjalnie samorządowcy z powiatu świeckiego.

Termin wypłaty pierwszych dodatków węglowych minął 17 września. Jak dotąd mieszkańcy powiatu świeckiego nie dostali ani złotówki z obiecanych 3 tys. zł. Podobnie jest w całym kraju.

- Do tej pory przyjęliśmy 3100 wniosków o wypłatę dodatku węglowego - mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie. - Jesteśmy na etapie ich weryfikacji, co w związku ze zmianami przepisów, zajmie trochę czasu. Ustawodawca dobrze o tym wie, dlatego wydłużył czas na udzielenie odpowiedzi mieszkańcom z 30 na 60 dni.

Reklama
Reklama

Co jest przyczyną tego zamieszania? Niejasność zapisów ustawy. Wynikało z niej, że prawo do dodatku przysługuje każdemu gospodarstwu domowemu. Nie był on przypisany do pieca. Efekt był taki, że z niektórych domów wpłynęło po kilka wniosków.

Składali je mieszkający razem dziadkowie, rodzice i dorosłe dzieci. Teraz trzeba to "wyprostować". Urzędnicy muszą zweryfikować poszczególne adresy z osobami wnioskującymi. Zupełnie inną sprawą jest to, że zdarzały się przypadki, iż dokumenty składały nawet osoby, które zupełnie nie były do tego upoważnione.  

Pytania o to, kiedy w końcu nastąpią wypłaty, regularnie słyszą też pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowem, który obsługuje przyjmowanie wniosków.

Reklama
Reklama

Nadzieję na 3 tys. zł ma 1350 rodzin z gminy Nowe. Tyle wpłynęło wniosków.

- Trudno mówić o wypłatach, skoro nawet nie ma żadnej informacji od wojewody, kiedy na naszym koncie znajdą się pieniądze na ten cel - podkreśla Arleta Maliszewska, kierownik M-GOPS w Nowem. - Staramy się na bieżąco informować mieszkańców, że nie mamy na to żadnego wpływu. Jesteśmy całkowicie uzależnieni od działań rządu.

W gminie Warlubie na 1100 wniosków Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zweryfikował do tej pory około 20 proc.

Reklama
Reklama

- Niejasność przepisów doprowadziła do tego, że z niektórych domów wpływały po 3-4 wnioski - mówi Justyna Kamińska, kierownik GOPS-u w Warlubiu. - Od początku wydawało nam się to mało logiczne i niesprawiedliwe, ale przepis był nieprecyzyjny i niektórzy chcieli to wykorzystać.  

Odpowiedź na pytanie, kiedy pojawi się przelew na samorządowym koncie chętnie poznałby także wójt gminy Świekatowo.

- Złożyliśmy wstępne zapotrzebowanie na 2,5 mln zł - wyjaśnia Marek Topoliński. - Co prawda z liczby wniosków, których jest 1000, wynika nieco większa kwota, ale zapewne nie wszystkie zostaną rozpatrzone pozytywnie. Zgodnie z nowym prawem dopłata jest do pieca.

Reklama
Reklama

Co na to przedstawiciel rządu w terenie, czyli wojewoda?

- Zapotrzebowanie na środki na wypłatę dodatków węglowych przekazujemy do Ministerstwa Klimatu i Środowiska co miesiąc - informuje Tomasz Wiśniewski, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. - Zgodnie z ustalonym harmonogramem 5 września przekazaliśmy jako urząd wojewódzki pierwsze takie zapotrzebowanie.

Do końca sierpnia do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wpłynęło 229 575 wniosków o dodatek węglowy na łączną kwotę 688 mln 728 tys. zł.

Reklama
Reklama

- Pierwsza transza środków zostanie przesłana do gmin niezwłocznie po ich zaksięgowaniu na koncie urzędu wojewódzkiego. Z informacji, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Klimatu i Środowiska, wynika że pieniądze zostaną przekazane w tym tygodniu - zapowiada rzecznik wojewody.

Wielu obawia się, że w momencie, gdy ruszą już oczekiwane dopłaty, problemy wcale się nie skończą. Po pierwsze, brakuje węgla dobrej jakości. Po drugie, rzucenie na rynek ogromnych kwot może doprowadzić do dalszego wzrostu cen opału, która już teraz jest wysoka w porównaniu z cenami sprzed roku.

Wniosek o dodatek można składać do 30 listopada w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.     

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (61)

 1. Ewkaa

  19 września 2022 20:05

  Jak cała unia robiła zapasy

  Jak cała unia robiła zapasy węgla to Jaro wstrzymał dostawy z rosji które stanowiły 70% ogółu węgla na rynku. Teraz sprowadza błoto z Indonezji a minister klimatu mówi, że przy 17stopniach w domu zimą jest całkiem fajnie (chyba dzieci małych nie ma). Już na nich nie zagłosuje, dałam się oszukać… 

 2. Ona

  19 września 2022 20:10

  A teraz sciagaja tabletki by

  A teraz sciagaja tabletki by ludzi straszyć wybuchem elektrowni by ludzie nie ubiegali się o węgiel a zima nadciąga a oni nakradli dla siebie dosyć oby w czasie przewrotu w Polsce nie uciekli i stanęli przed sądem za to co nam zrobili. 

  • Angol

   20 września 2022 13:28

   O jakim przewrocie bredzisz,

   O jakim przewrocie bredzisz, przewroty się komuś marzą, chyba w chorym łbie się poprzewracało?

 3. obatel

  19 września 2022 20:45

  Jednym słowem nie ma na co

  Jednym słowem nie ma na co liczyć tylko głośno    ***** ***

 4. fuks

  19 września 2022 21:15

  Pamiętajmy przez kaczora

  Pamiętajmy przez kaczora węgiel jest 4 rzy droższy. Połowa wójtów w powiecie to pisowskie aparatczyki. Zaez wybory , pokarzemy im .

 5. Krisol

  19 września 2022 21:40

  Typowe polskie cwaniaczki bo

  Typowe polskie cwaniaczki bo im się należy na wczoraj i już.siedziec w biedaszybach i czekać.wnioskow wypisali po 3 na jeden piec…w tym kraju za 20 lat nadal będzie wschodnia mentalność…

 6. Jarokot

  19 września 2022 21:40

  Pierwsze wypłaty dodatku

  Pierwsze wypłaty dodatku węglowego otrzymają zwolennicy PiS. Nieważne kiedy złożyli. A reszta jak starczy. To mówi wyraźnie za kim po cichu jest burmistrz Kułakowski i jego organizacja. OPS. Jak ktoś tego nie widzi to ślepy. Przewodniczący PiS w świecie pan mały chodzi dumny. Ludzie zobaczycie na własne oczy przekręty. 

  • Jarokot

   19 września 2022 22:00

   Pamiętajcie mieszkańcy gminy

   Pamiętajcie mieszkańcy gminy Świecie. Nieważne że jako pierwsi złożyliście wniosek. To od burmistrza urzędnicy ustala kto i kiedy dostanie. Znam zwolennika PiS co złożyli na mieszkania w których nie mieszkają jak i w których mieszkają. I tam i obecnie czynszu nie płacą. To są zwolennicy Pana Grzegorza PiS. I dostaną. A osoby uczciwe poczekają. PS. Wiem że extra świecie moje komentarze usuną. 

  • J

   20 września 2022 08:14

   Jeszcze nie ma pieniędzy, a

   Jeszcze nie ma pieniędzy, a Ty już wiesz, kto dostał i o czym to świadczy. No, prorok jakiś albo Baba Wanga. Pozdrawiam, czyli zyczę zdrowia

 7. Mówiłam

  19 września 2022 22:21

  A mówiłam od początku że nikt

  A mówiłam od początku że nikt złotówki nawet nie zobaczy, to polecieli głupki zgłaszac sie do CEEB. Zaraz pismo dostanieci z nakazem likwidacji pieca. Ciekawe co wtedy zrobicie barany. Głupków nie brakuje. 

 8. Jan

  19 września 2022 22:43

  No niech już ten Kaczor

  No niech już ten Kaczor przepraszam Donald wygra te wybory to będzie inaczej.Węgiel po 500 zł do roboty po 4 dni w tygodniu. Złoto z NBP nam rozda No i na emeryturę od 50 lat będziemy szli i będzie skrobanka na życzenie i będziem mogli pukać ile wlezie No i będzie że piniendzy nie będzie a jak nie będzie to i lepi bo kłopotu nie było i nie będzie .POzdro No i wyp……ćPOje.y.

  • Jarokot

   19 września 2022 23:29

   Grzegorz przewodniczący PiS

   Grzegorz przewodniczący PiS mały człowiek nie udzielaj się. Już jedna osoba zajmie się twoimi oświadczeniami majątkowymi jako radny powiatowy, które składałeś. W każdym zawodzie pudelkarz lub pakowacz. PS. Tak ludzi w kłopoty. Weź się do roboty a nie tylko żona. I nigdzie nie pracujesz a oświadczenia to fałszerstwo. 

  • J

   20 września 2022 08:17

   Kolejny prorok w tych

   Kolejny prorok w tych komentarzach. Przy takich umiejętnościach masz czas na wpisy na lokalnym forum? Pozdrawiam

   • Jarokot

    20 września 2022 10:36

    Odwiedź jarka na Żoliborzu w

    Odwiedź jarka na Żoliborzu w wawie. A Twoje wpisy pisowcu Hugo koło taj. Loda kaczorowi zrób a tu nie pisz. Chyba że chcesz wyjść i liścia wyłapać. Ale to musi być facet a nie ministrant z Boboli gdze proboszcz z t a kimi jak ty daje sobie radę. Amen

    • J

     20 września 2022 14:10

     Nigdy nie głosowałem i nie

     Nigdy nie głosowałem i nie będę głosował na PiS. A Ty jedynie potrafisz wszystkich obrażać. I na dodatek obiecujesz liścia prawie 70-letniej osobie. Ot, takie to polskie. Tym razem absolutnie nie pozdrawiam

 9. TWUJsk

  19 września 2022 22:45

  KKLOCWAŁENOWSKIE produkty

  KKLOCWAŁENOWSKIE produkty udzielające się na forum mają  kompleks wyższości Niemca nad Polakiem wiedzy ile brudu za paznokcie POtakich platwusach to nasi dziadkowie na konia wsiadali za Marszałka Piłsudskiego, ale platwusowa tar gowica zbierze to co zasiala. A ograniczenie temperatury w domach nakazuje Unia Europejska tak wsza Unia którą patrzy jak was Polaczkow  wydudlac.A pani od tabletek to już całkiem odleciała nawet brakuje słów by określić ten stan umysłu

  • Jarokot

   19 września 2022 23:16

   Odleciałeś pisowcu z tvpinfo.

   Odleciałeś pisowcu z tvpinfo. Unia nie nakazuje, kraje uni sami ograniczają zuzucie ciepła. Ale jak się ogląda tv rządowa PiS to taki debil jak ty się udziela. Szkoda ze głupota nie boli!!! 

   • Patriota

    19 września 2022 23:32

    Piana ci synku platwusowa z

    Piana ci synku platwusowa z pyska idzie doucz sie historii tępaku bo ktoś cię oszukał jak dorastales mówiąc że jesteś  mądry 

    • Jarokot

     19 września 2022 23:44

     Po co historia platwusie

     Po co historia platwusie patrioto od bakiewicza, po prostu nie kłam i kitu ludziom nie wciskaj. My nie mówimy w tej dyskusji o historii ale o problemach dnia codziennego. Jak wasz Pinokio kłamie a ludzie nie wiedzą co będzie dalej. Patryoto pytanie kiedy będzie w Świecie Węgiel i po ile za tonę. Odpowiedz 

  • J

   20 września 2022 08:19

   Fajnie byłoby, żebyś

   Fajnie byłoby, żebyś wspomniał o Niemcach pisząc jednak po polsku. Pozdrawiam

 10. Adela

  19 września 2022 23:06

  Dokładnie zgadzam się z

  Dokładnie zgadzam się z kolegą  powyżej  no ale jak się czerpie wiedzę z tvn to pozostaje tylko wstyd A  ceeba to zaczął bym od szukania pod kopułą co niektorym 

  • Jarokot

   19 września 2022 23:24

   Mam pytanie, Węgiel był za

   Mam pytanie, Węgiel był za niecałe 1tys, teraz 4tys. Dodatek jeśli będzie to 3tys..a węgiel pewnie będzie po 5tys.. Jaki z tego morał? A zarabia na tym państwo PiS plus inflacja. A wiadomo że im wyższa inflacja tym wierzę wpływy do budżetu na czym znowu korzysta PiS. A co idzie TVN, proponuję pisdzielce ich wyzucic amerykańskie wojsko też bo to ich i pisdzielce pod wujka Putina ręce iść. Ale tylko wy bo normalni Polacy są za Europa. Kaczoroland stwórzcie gdzieś w Azji lub Afryce, tam głupota rządźcie. 

   • Julia

    19 września 2022 23:42

    Lecz się synku na nogi jutro

    Lecz się synku na nogi jutro do szkoły 

    • Jarokot

     19 września 2022 23:47

     Brak słów.,, 

     Brak słów.,, 

 11. Anonim

  19 września 2022 23:10

  a wystarczyło nie dawać

  a wystarczyło nie dawać dodatku węglowego i nie byłoby problemu… ludzie nawet jeszcze nic nie dostali z kasy pracujących ludzi lub z nadrukowanej kasy, a już narzekają XD cieszcie się, że nie wypłacają. Dawana kasa za darmo wpływa na wzrost infalcji i ceny wszystkiego wkoło, a później narzekacie i chcecie więcej nakręcajac spirale inflacji. Tusk miał racje z tym wiekiem emerytalnym dla kobiet z 60 do 67 lat..

 12. Anonim

  19 września 2022 23:12

  i poza tym to wstyd brać po

  i poza tym to wstyd brać po kilka dodatków na jeden piec. Jeden pies czy mieszka jedna osoba czy 10 i jakie mają powiązania. Ogrzani będą tak samo bez względu ile ludzi mieszka w domu.. WSTYD. Takie coś powinno być karane za próbę wyłudzenia

  • Natanel

   20 września 2022 21:05

   Racja. Teraz niech Gminy

   Racja. Teraz niech Gminy policzą ile ludzi z danego adresu zgłoszono do opłaty śmieciowej, a w przypadku rozbieżności dowalą solidne kary…

   • Natanel

    20 września 2022 21:08

    Aaaa i oczywiście prokurator

    Aaaa i oczywiście prokurator się kłania za składanie fałszywych oświadczeń…

 13. Anonim

  19 września 2022 23:17

  Prawdopodbnie Tusk wróci do

  Prawdopodbnie Tusk wróci do władzy i skończy się to państwo socjalne! każdy będzie miał tyle ile wypracuje

  • Andzrzej

   19 września 2022 23:34

   Wróci  ale w tworkach A w

   Wróci  ale w tworkach A w wyborach dostaniecie lewaki takie lanie że wam się sałatka z przyjęcia odbije

   • Marek 63

    21 września 2022 08:22

    Marzenia ściętej głowy

    Marzenia ściętej głowy

 14. Urszula

  19 września 2022 23:28

  Różnica między niemcem A

  Różnica między niemcem A Polakiem polega na tym że Niemiec jest oddany własnemu krajowi i ufa swojemu rządowi Polak zaś pobiera opinie o Polsce z polskojęzycznych mediów z obcym kapitałem najczęściej niemieckim .W Niemczech obcych mediów jest 5% w Polsce zaś 95% Pozdrawiam myślących 

  • Jarokot

   20 września 2022 00:34

   Zgłosiłaś  że piszę prawdę i

   Zgłosiłaś  że piszę prawdę i nacisnelas naruszenie ok. Bardzo bym chciał dane rynku medialnego w Polsce od ciebie. Szkoda że nie wiem kim jesteś bo bym oskarżył o kłamstwo wprowadzające Polaków w błąd. Ponoć po IP. Spróbuję. 

  • J

   20 września 2022 08:24

   To nie jest mój rząd, więc mu

   To nie jest mój rząd, więc mu nie ufam. A opinii z mediów nie pobieram, bo to, że Polska w ruinie, widzę na co  dzień wokół siebie. Pozdrawiam

 15. Izaa

  19 września 2022 23:39

  Weźcie z forum tego jarakota

  Weźcie z forum tego jarakota bo jest gotowy zająć kuwete kotu Kaczyńskiego  dla niego Pana  zresztą 

  • Jarokot

   19 września 2022 23:56

   Nie mam Pana jak wy pisowce.

   Nie mam Pana jak wy pisowce. A że piszę normalnie szlag was trafia. O to mi chodziło. Mam pytanie kiedy każdy z was odwiedzi kaczora na Żoliborzu? I powie jak wy wszyscy cytuje JAROSŁAW POLSKE ZBAW. Koniec cytatu. Żal mi was, nie chciałem obrażać, ale to zrobię. BEZROZUMNE POGLOWKI PISU, A PIS PRZEZ TZW. PUBLICZNA TV DO TYCH PÓŁGŁÓWKÓW MÓWI ICH JĘZYKIEM. A wy innych wiadomości yeti nie przyjmujecie. Wasz problem. 

  • Dzinks

   20 września 2022 09:15

   Popieram, jeden wielki bełkot

   Popieram, jeden wielki bełkot typ saoba prezentuje.

 16. Jarokot

  20 września 2022 00:02

  Napisałem do Urszula ile jest

  Napisałem do Urszula ile jest % kapitału zagranicznego a ile polskiego. PiS ma 60% rynku medialnego reszta część kapitału prywatnego Polski no i TVN amerykański który wam przeszkadza. Dziękuję portalowi extra świecie za skasowanie postu odpowiedzi do Urszula. Dzięki. Nowe świecie pisowskie to widzę że wy też. Pozdrawiam

 17. POKOT

  20 września 2022 01:07

  Już ci wyżej napisali, poszoł

  Już ci wyżej napisali, poszoł czyścić kuwete jarokotu, weź korki z matematyki Polska ma 60% rynku regionalnego Ale to nie to samo co oglnopolskiego  60% regionalnego nie rowna sìę  60%tom rynku ogolnopolskiego ale tam na twnie pewnie ci tego nie powiedzieli biedaku.Brawo Urszula

  • Jarokot

   20 września 2022 02:11

   Pomysł zanim kłamiesz. Ja

   Pomysł zanim kłamiesz. Ja pisałem o rynku ogólnopolskim. Dane GUS przeczytaj debilu. Jak w liceum nasza polonistka prosiła, cytuje czytaj i myśl że zrozumieniem. Ciebie o to nawet nie pytam. Opentany pisowska głupota. Pytanie twój Pinokio obiecał Węgiel nie błoto z indonezji i za ile? Sprawdzam. Polacy sami zobaczą. Ordo juris prawna agenda PiS powstała w Moskwie z powiązaniem brazylijskim. Prezydent bolsonaro nawet nie wiesz kocha Putina. Daj numer telefonu. Pogadamy co ty wiesz i ja. A dane GUS to PiS rządzi. Tylko nie mogą kłamać bo każdy pracownik odpowiedzialność karna. Choć też dla władzy w tvpinfo PiS kłamią. 

  • Jarokot

   20 września 2022 02:19

   A kuwetę śmieciu swojemu

   A kuwetę śmieciu swojemu zbawcy narodu tak mówicie cioto językiem czyść.!!!!!!!!! A kot prezesa ma większego kutasa i cie zgwałci ku chwalę Jarosława. Jesteście pisowcy obrzydliwy. PS. Polski komisarz przy UE z ramienia PiS głosował żeby Węgrom orbana którego kochacie odebrać 7.5 mld euro, za był też komisarz orbana, jednomyślność bo UE odkryła ze przyjaciele orbana kasę z uni mieli dla siebie nie dla ludzi. W Polsce już jest podobnie. Podaj numer, ja też podam. 

  • Jarokot

   20 września 2022 02:39

   Ile ma telewizja publiczna

   Ile ma telewizja publiczna udziału w rynku medialnym plus tv regionalne? A wiadomo że to tv PiS. A ja kurwa pracuje nieźle zarabiam i podatki w kwocie 2 miliardów na tą tzw telewizję daje. A to ściek kłamstw. Nie pójdziesz do prokuratury na tv bo Ziobro umozy. Sorry. Jesteś śmieciem pisowskim. Rozliczymy was. A chyba wiem z kim pisze. Pozdrawiam

 18. Jarokot

  20 września 2022 02:29

  A czytałeś POKOT  na początku

  A czytałeś POKOT  na początku komentarze? Tępy głupek pisowski. I się cieszę odpisz mi, ja się ujawnię ale ty cioto nie. 100% pewności mam. Szkoda ze ten portal nie ujawnia danych co piszą min mnie też. Wejdź na fb co z twojej partia PiS robią. Ok. Debil zamieścił filmik. Który jest kłamstwem. Do osobnego po wygranych wyborach osadzenia. Jestem szczęśliwy że młodzi widzą i propagandzie PiS w mediach nie ulegają Grzegorz. 

 19. TRUTEŃ

  20 września 2022 07:09

  Kolejny bubel rządowy

  Kolejny bubel rządowy pozwolił na zdobycie pieniędzy i podwyższenie inflacji. Dla mnie to nas Polaków normalne zachowanie, wszak uchodzimy za najlepszych cwaniaków w tej szrokości geograficznej. Pani ministra Moskwa już ponad tydzień temu na konferencji prasowej w obecności pożal się boże premiera deklarowała przelewy pieniędzy do kas wojewodów. Pewnie są one i pracują na procent. Urzędnicy dostali zadanie kolejnego weryfikowania wniosków-dlaczego?. Wnioski złożone przed poprawkami ustawy powinny być zrealizowane zgodnie z tym bublem, a pozostałe zgodnie z poprawkami. Ci urzędnicy, którzy opracowali takie byle co powinni ponieść odpowiedzialność karną. Jednak do czasu gdy za popełnione błędy w rządzie nikt nie będzie odpowiadał karnie będziemy skakali sobie do gardeł. Narodem, który jest skłócony łatwiej się rządzi, a darmowe pieniążki są zawsze mile widziane obojętnie jaki skutek przyniesie ich posiadanie.

 20. Jam

  20 września 2022 08:03

  Tak czytam te komentarze i

  Tak czytam te komentarze i współczuję ludziom z okręgu gminy świecie. Ich poziom jest żenujący…

  Wiem że edukacja kuleje ale ze ludzie już własnego rozumu nie mają…

  • Angol

   20 września 2022 21:40

   Poziom jest tak żenujący, że

   Poziom jest tak żenujący, że wstydzę się, że to czytam, wśród nas jest tyle debili???, tak durnych komentarzy nie czytałem na żadnym innym portalu, wstyd!!!!

 21. ktoś

  20 września 2022 08:57

  Myślicie że jak wyślą kasę po

  Myślicie że jak wyślą kasę po terminie to dostaniemy z odsetkami?

  Jak my się spóźniamy wpłacać do ZUS czy US odsetki naliczają od 1 dnia….

  • BELZEBUB

   20 września 2022 09:42

   Czy jeszcze nie zauważyłaś(eś

   Czy jeszcze nie zauważyłaś(eś), że ten rząd zachowuje się jak kelner z czasów PRL-u – „to nie ja, to kolega”. Śmiechu warte, odsetki od rządu, na to nie wpadną nawet kabaracierze z najlepszych naszych kabaretów. Instytucje państwowe są bardzo dokładne jeśli chodzi o pieniądze dla skarbu państwa, gorzej gdy trzeba oddać je poszkodowanemu.

   • J

    20 września 2022 14:13

    Naprawdę pamiętasz kelnerów z

    Naprawdę pamiętasz kelnerów z PRL czy tylko piszesz, co słyszałeś? POzdrawiam

 22. .

  20 września 2022 09:34

  ***** ***

  ***** ***

 23. Węgiel

  20 września 2022 09:34

  Nie myślałem, że w Świeciu

  Nie myślałem, że w Świeciu jest tyłu wyznawców pisu i prawdziwych patriotów, którzy nienawidzą innych Polaków. Widać propaganda TVP dobrze działa. Dzisiaj dobrze się maja osoby, którzy nie pracują i żyja na koszt pracujących. Pracujący często nie otrzymują podwyżek i ich sytuacja jest coraz gorszą, a reszta dobrze się bawi śmiejąc się z pracujących frajerów. Co do węgla dalej na składach pustki. Jak węgiel pojawi się gdzieś to w cenie 4000 zł. Oby tylko zima była łagodna to jakoś ludzie przeżyją. Bo inaczej to będzie ciężka zimą. Jak dalej rządzący tak będą działać to zapaść będzie ogromną. Zadłużenie kraju zostało wyjęte spoza kontroli i nie wiadomo dokladnie ile wynosi. Rządzący biorą sobie pieniądze jak w parabankach bez opamiętania, a sami sporo kaski zarabiają i wyciągają dobrze się maja z rodzinami i im inflacja nie straszna. Dlugo będziemy się zbierać po tym rządzie. Kiedy naród zmądrzeje jak już będzie totalna bieda? Pozdrawiam wszystkich myślących i nie ulegających propagandzie i rozdawnictwu.

 24. !!!!

  20 września 2022 09:35

  ***** ***

  ***** ***

 25. Aaa

  20 września 2022 10:47

  To wszystko Tuska i Niemiec 

  To wszystko Tuska i Niemiec 

 26. ***** ***

  20 września 2022 10:51

  ***** ***

  ***** ***

 27. Biegacz

  20 września 2022 11:08

  jedno jest pewne za Tuska nie

  jedno jest pewne za Tuska nie było wojen, inflacji, ogromnego długu publicznego i kłopotów z węglem

 28. DNORYSPUPKA

  20 września 2022 14:43

  Lemingi dostaną takie lanie w

  Lemingi dostaną takie lanie w wyborach że im się sałatka z przyjęcia odbije i ruskie pierogi

 29. %&

  20 września 2022 15:27

  Niech ten cyrk się już

  Niech ten cyrk się już skończy, ludzie czekali za obiecankami miały być pieniążki na węgiel a teraz ani węgla ani pieniędzy, współczuję Wam ludzie, współczuję też tym co mają kredyty na mieszkanie, współczuję też tym co pracy nie mają ciężkie czasy nam nastały… Obyśmy w tym bałaganie się nie pozabijali… 

 30. Polka

  20 września 2022 22:37

  Kraj popada w ruinę,

  Kraj popada w ruinę, zadłużony po uszy.Tego jeszcze nie było. Trzeba iść na wybory i skończyć ten cyrk. 

 31. Lucek

  20 września 2022 23:16

  W Świekatowie nadal totalny

  W Świekatowie nadal totalny bałagan będzie trwał pomimo nowelizacji.Osoba niby wykształcona p.Marek na publicznym forum stwierdza,że dodatek przysługuje „na piec” to jak będzie tam płacone ,skoro Ustawa mówi ,,na adres”

 32. byczku

  20 września 2022 23:28

  mimo, że Tusk mówił, że

  mimo, że Tusk mówił, że utrzyma pisowskie rozdawnictwo to mam nadzieje, że to kłamstwo jak w przypadku kiedy obiecywał obniżenie wieku emerytalnego i obniżenie vatu, bo ludzie chcieli to usłyszeć.. a ludzie chcą słyszeć o rozdawnictwie, bo z powodu braku edukacji nie wiedzą skąd biorą się pieniądze na rozdawnictwo i jak wpływa na wyższce ceny wszystkiego. Po czym Tusk wygrywając wybory podwyższył vat i również podwyzszył wiek emerytalny dla kobiet z 60 do 67, a dla facetów z 65 do 67. Mam nadzieje, że tak samo będzie w przypadku rozdawnictwa. Ze po prostu to chwyt marektingowy, a po wygraniu usunie całe rozdawnictwo! powie coś w stylu „po 8 latach rządów PiS” trzeba zlikidować socjal

 33. Patriota

  21 września 2022 00:27

  Polacy dokladnie pamiętają

  Polacy dokladnie pamiętają rzady Platwusowych slugusów 5 zł za godzinę VAT i emerytura 67l i Od a i piniendzy nima i nie będzie A na na zachód szło 350 miliardów i sobie możecie troliki POszczekac pod różnymi nickami  A wybory i tak przegracie z kretesem

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama