Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Co z targowiskami w Świeciu, Lnianie, Osiu i Nowem? Jedne działają, inne są zamknięte

Od 22 kwietnia znowu działa plac targowy w Lnianie. Jednak nie wszystkimi towarami będzie można na nim handlować. W Świeciu i Osiu wciąż zastanawiają się, kiedy ponownie zezwolić na tę formę handlu. Z kolei w Nowem w ogóle nie zamykali targowiska.  

Udostępnij
targ-lniano23

REKLAMA

Zgodnie z decyzją władz gminy, od środy plac targowy w Lnianie znowu działa. Swoje towary mogą jednak wystawić tylko handlujący owocami, warzywami, nasionami, rozsadami warzyw i kwiatów oraz sadzonkami drzew i krzewów. Sprzedaż będzie się odbywać w godz. 8.00-12.00.

W wydanym komunikacie przypomina się o obowiązku zakrywania twarzy oraz używaniu rękawiczek jednorazowych, a także zachowaniu dwóch metrów odstępów między znajdującymi się na placu. Poza tym na targowisku mogą przebywać tylko cztery osoby na każde stanowisko sprzedaży.

Reklama
Reklama

Co z innymi targowiskami w powiecie świeckim?
REKLAMA

- Chcemy mieć pewność, że sytuacja epidemiologiczna jest na tyle bezpieczna, że bez obaw można znowu pozwolić na tę formę handlu - tłumaczy Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Jesteśmymy w trakcie opracowywania pewnego rozwiązania, które powinno przypaść do gustu handlowcom. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu zapadnie decyzja w tej sprawie.

Z jej podjęciem wciąż wstrzymuje się też wójt gminy Osie.
REKLAMA


- Wszyscy doskonale wiemy, że nasze targowisko jest dla sporej grupy ludzi przede wszystkim miejscem spotkań towarzyskich - twierdzi Michał Grabski. - Kto miałby pilnować czy zachowane są odpowiednie odstępy i czy wszyscy dotykający towarów mają rękawiczki? Nie mamy takich możliwości. Nie możemy też prosić policjantów, aby przez cały dzień pilnowali targowiska. Z drugiej strony, mam świadomość, że osoby, które z tego żyją chciałyby jak najszybciej wrócić do pracy. Musimy jednak postępować rozsądnie - argumentuje wójt Osia.

Reklama
Reklama

Zupełnie inaczej obowiązujące przepisy zinterpretowano w Nowem. Tam targowisko cały czas funkcjonuje w zasadzie normalnie. Jest ono jednak na tyle duże, że nie ma większego ryzyka wystąpienia większych skupisk kupujących i sprzedających.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Anonim

  22 kwietnia 2020 10:51

  Miejsce spotkań towarzyskich?

  Miejsce spotkań towarzyskich? Powinien Pan już odejść ze stanowiska.

  • Jan

   22 kwietnia 2020 11:22

   A ty filozofujesz na każdy

   A ty filozofujesz na każdy temat człowieku z tego co widzę. Rozumy pozjadał. Za robotę się wez jak nie masz co robic

   • Anonim

    22 kwietnia 2020 16:23

    Jasnowidz !

    Jasnowidz !

   • Anonim

    22 kwietnia 2020 16:23

    Jasnowidz !

    Jasnowidz !

 2. Hej

  22 kwietnia 2020 11:13

  W jaki sposób Lniano

  W jaki sposób Lniano kontroluje ilość osób na targowisku? Czy każdy kupujący ma zapewnione płyny do dezynfekcji? 

  • Jusz

   22 kwietnia 2020 11:59

   A w sklepach kto kontroluje?

   A w sklepach kto kontroluje?

   Czy ktoś widział sanepid?

   • Hej

    22 kwietnia 2020 12:14

    W sklepie odpowiada za

    W sklepie odpowiada za sytuację właściciel lub dzierżawca sklepu, na targowisku odpowiada właściciel targowiska. Pytam jak sytuacja w Lnianie, bo jak się zaraze gdzieś wirusem to będę miał kogo do sądu podać a brak rękawiczek i tłok. Podjadę zdjęcie pstryknąć, dobrze mieć to dla siebie. 

   • Qw

    22 kwietnia 2020 12:18

    Sanepid nie jest od

    Sanepid nie jest od kontrolowania ilości osób w sklepie nielocie… Sieczka zamiast mózgu… I dziwić się, że ludzie się zarażają. Weź się za robotę, bo komentarze z twojej ręki wręcz powalają…

 3. Qw

  22 kwietnia 2020 11:42

  Dalej ludzie, komu się nudzi

  Dalej ludzie, komu się nudzi – na targowisko, zawsze można tam z kimś porozmawiać, przekazać sobie kropelki. Pewnie bonusów też zatrzęsienie, każdy przy odrobinie szczęścia może dostać kawałek koronki za zupełne free…

 4. Chcesz rzadzic?

  22 kwietnia 2020 11:46

  Wszyscy chcielibyscie rzadzic

  Wszyscy chcielibyscie rzadzic za wojtow i burmistrzow.takie maja prawo-decydowac. I z tymi decyzjami prosze sie pogodzic.nie jatrzyc

  • Qw

   22 kwietnia 2020 12:32

   AMEN

   AMEN

 5. Olo

  22 kwietnia 2020 11:52

  Nieudolne władze Świecia

  Nieudolne władze Świecia zastanawiają się .Nad czym.? Nad następną głupotą , którą zrobią.

  Parodia!!!

 6. instruktor

  22 kwietnia 2020 11:56

  Z zaciekawieniem zawsze

  Z zaciekawieniem zawsze czekam na pierwszy komentarz debila.

  • Jajo

   22 kwietnia 2020 13:59

   Gratulacje !!

   Gratulacje !!

      Dzisiaj ,ty byłeś pierwszy.

 7. Alek

  22 kwietnia 2020 11:56

  Może ktoś celowo podsuwa

  Może ktoś celowo podsuwa młodemu burmistrzowi różne dziwne rozwiązania?

 8. Qw

  22 kwietnia 2020 12:50

  Dajcie spokój Burmistrzowi i

  Dajcie spokój Burmistrzowi i Wójtom, ich wybraliście, więc dla nich teraz szacunek od was. Teraz to dla nich ciężkie czasy, więc dajcie im szansę, bez głupich komentarzy. Panie Burmistrzu, bierz Pan na salony Zbycha, Romka i Marcina + służby współdziałające (to są ludzie kompetentni, którzy mają pojęcie w takich sprawach) i debatujcie, ale nie nad datą otwarcia targowiska, lecz nad sposobem ograniczenia poziomu pandemii na terenie gminy i zapewnienia max. bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. Życzę wszystkim zdrowia.

 9. Daro

  22 kwietnia 2020 15:22

  W Świeciu targowisko służy

  W Świeciu targowisko służy teraz jako parking i ja się pytam gdzie jest polcja

 10. Twardowski

  22 kwietnia 2020 17:51

  Panie burmistrz,co panu

  Panie burmistrz,co panu przeszkadzało targowisko na Mariankach?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama