Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Coraz bliżej budowy ścieżki rowerowej między Świeciem a Laskowicami

W miniony poniedziałek burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski i wójt Jeżewa Maciej Rakowicz podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ścieżki rowerowej na odcinku Laskowice-Sulnowo wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 272.

Udostępnij
umowa-s-j

Wspólne przedsięwzięcie gmin Jeżewo i Świecie, o którym po raz pierwszy informowaliśmy na początku tego roku, nabiera rumieńców. Ścieżka rowerowa do Laskowic będzie przedłużeniem istniejącej już ścieżki między Świeciem a Sulnowem.

Dzięki temu docelowo powstanie trasa łącząca Świecie i Laskowice.

Przed dwoma dniami podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Opracowanie powierzono firmie Profil z Gdyni. Będzie ono kosztować 155,6 tys. zł.

Reklama
Reklama

- Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy nie czują się komfortowo na tej wąskiej drodze z drzewami po obu stronach jezdni - podkreśla Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo. - Dzięki współpracy z gminą Świecie, możliwe będzie wybudowanie ścieżki od torów kolejowych w Laskowicach do ronda w Sulnowie. Liczymy, że nasz wspólny projekt wesprze także marszałek województwa, w którego kompetencji leży droga wojewódzka z Laskowic do Świecia - dodaje wójt.

Inwestycja przyniesie korzyści mieszkańcom obydwu gmin, przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo.

- Projekt ścieżki doskonale wpisuje się w naszą filozofię ciągłego rozwoju tras rowerowych - akcentuje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Miłośników dwóch kółek stale przybywa, dlatego warto dbać o ich komfort podróżowania.

Ścieżka ma powstać wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 272 / Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę redakcję o zapytanie

No nareszcie ile można czekać

No nareszcie ile można czekać? No lepiej późno niż wcale.

Będzie ścieżka ale jeszcze

Będzie ścieżka ale jeszcze nie wiadomo kiedy najpierw zachar musi skończyć jedna robotę w decznie i przygotować najtanszy kosztorys haha żeby była ciągłość pompowania pieniędzy z kieszeni mieszkancow

Ten Wójt Jeżewa to taki

Ten Wójt Jeżewa to taki Morawiecki normalnie Maciuszek kłamczuszek ciągle ludzi czaruje i kłamie ile wlezie,byle być na górze . Ale dobrze,że ludzie już się na nim poznali trochę minęło,ale lepiej późno niż wcale…..

Dworzec w laskowicach miał

Dworzec w laskowicach miał być remonotowany minister infrastruktury przyjechał obiecywali razem trzy lata minęły i cisza ,podobnie będzie ze ścieżka. 

A po co tam sciezka skoro tam

A po co tam sciezka skoro tam nic nie ma. Kolejne pieniadze w bloto. Nie lepiej smomunikowac swiecie z jeziorami gdzie faktycznie rowerzysci z tego beda w pelni korzystac? Np. sciezka do stelchna w jezewie i po drodze odbicie sciezki do jeziora w czaplach? Skorzystali by na tym i zainteresowani jeziorami i dzieci chodzacy ta sama trasa do szkol

Wójt, apodyktyczny

Wójt, apodyktyczny kłamczuszek ,przed wyborami chce złapać punkty kiełbasą przedwyborczą . Niech zrealizuje obiecany węzeł nad torami kolejowymi w Laskowicach ,bo przejazdu bez stania przed przejazdem kolejowymi graniczy z cudem.

Z tego co pamiętam, to moja

Z tego co pamiętam, to moja firma czyli PKP powinna pobudować ten wiadukt. Pracuję już 40 rok w tej firmie i wielokrotnie była o tym mowa, a wasz Wójt nic nie ma nic do tego. Z tego co widzę to ta wioska się rozwija dobrze patrząc na moją Gminę Pruszcz. Z resztą teraz to każdy by chciał wszytko i od wszystkich, każdy patrzy na siebie wilkiem, ale taki mamy klimat.

Polacy lubią obrzucać się

Polacy lubią obrzucać się błotem. Zawsze komuś coś nie pasuje wiadomo  szlachta zaściankowa „veto” Najlepiej zginsć kark pod jarzmem niewoli wyedy

A burmistrz jaki ogragły się

Dziękujemy Panie Burmistrzu ,

Dziękujemy Panie Burmistrzu , extra wiadomość , teraz tylko brać się do pracy. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Świetna wiadomość. Oby jak

Świetna wiadomość. Oby jak najszybciej doszło do otwarcia ścieżki.

Jedyna obawa w sumie to ten pseudoeko Modrzew. Coś zamilkli odnośnie Oskiej.

Tutaj się odpalą…

A może warto by było pomyśleć

A może warto by było pomyśleć o ścieżkach rowerowych Jeżewo – Lipinki oraz Jeżewo-Sulnowa. To rozwiązanie bardziej potrzebne niż to o którym mowa w artykule. No cóż, władze wiedzą lepiej. 

Jeżewo raczej odpada i to na

Jeżewo raczej odpada i to na długo brak tam elektoratu więc kiełbasa wyborcza powędrowała tam gdzie będzie z niej zysk 

Temat tej ścieżki przetacza

Temat tej ścieżki przetacza się od wielu lat. W tym roku Pan marszałek Piotr Całbecki określił priorytety białych plam ścieżek rowerowych. Dla Naszego powiatu świeckiego jako numer jeden jest właśnie ścieżka przy drodze wojewódzkiej (której zarządcą i właścicielem jest Pan Marszałek) ze Świecia do Laskowic. Mamy wraz z Panem Burmistrzem Świecia Krzysztofem Kułakowskim przygotować projekty po swoich stronach gmin (dziękuję za współpracę). Pieniądze na tą ścieżkę mają się znaleźć w nowej perspektywie unijnej, którymi będzie dzielił właśnie Pan Marszałek. Ścieżka ma przebiegać ze Świecia do Laskowic, z Laskowic do Jeżewa aż do Czerska Świeckiego. Następnym etapem ma być aż do Brzezin (gmina Osie), a tam już do Tlenia. Drugą alternatywą na mapach Urzędu Marszałkowskiego jest ścieżka z miejscowości Dziki, przez Ernestowo aż do Jeżewa. Oczywiście na razie są to plany urzędu marszałkowskiego, które mamy realizować między innymi z Gminą Świecie i innymi gminami. To nie jest kiełbasa wyborcza, tylko plany i zamierzenia UW Toruń. Natomiast musimy mieć dokumentację w przypadku ogłoszenia takiego konkursu. Oczywiście mamy nadzieję, że Pan Marszałek zrealizuje te plany przy wsparciu Naszych i wojewódzkich środków finansowych. Maciej Rakowicz Wójt Gminy Jeżewo 

A kiedy będzie ścieżka do

A kiedy będzie ścieżka do Jeżewa?

Do wszystkich sceptyków,

Do wszystkich sceptyków, malkontentów – tzw. zawodowych narzekaczy: Dla Was wybudowałbym ścieżkę w postaci takiego kilometrowego ronda, na którym to, w kóło będziecie i tak powtarzać swoje ambitne przemyślenia. Oczywiście wewnątrz Waszego ronda wykopałbym staw, napełnił wodą, żebyście mogli Wasze styki, sploty nerwowe w okrągłej części ciała znajdującej się na samej górze, bieżąco schładzać, co by styki się nie paliły, bo żal byłoby takich komentatorów tracić…

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama