Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czarne chmury nad fabryką mebli. "Boimy się utraty pracy"

- Wszyscy boją się czy za miesiąc lub dwa będą jeszcze mieli pracę. Nie dość, że zarobki są niskie, to dostajemy pensje w ratach - mówią pracownicy. Czy to początek końca zakładu?

Udostępnij
fabryka-a

W liczącej około 170 osób załodze fabryki mebli Klose w Nowem panują niewesołe nastroje.

- Zakład mają restrukturyzować. Jak znam życie, pewnie zaczną od zwolnień. O ile to pomoże i cała firma nie pójdzie z torbami. Niektórzy już rozglądają się za nową robotą - mówi jeden z pracowników.

Firma ma przejść tzw. postępowanie sanacyjne, które pozwoliłoby jej uniknąć ogłoszenia upadłości.

Reklama
Reklama

Sanacja, czyli uzdrowienie, ma potrwać rok. Jeśli się nie powiedzie, może to oznaczać koniec ponad 60-letniej historii zakładu.

Dla 10-tysięcznej gminy Nowe byłby to problem podwójny, bo upadłby nie tylko jeden z największych pracodawców, ale samorząd straciłby też niemałe wpływy z podatku od nieruchomości.

Pod koniec lat 80. Pomorska Fabryka Mebli w Nowem, zatrudniająca ponad 1000 osób, była, po Celulozie w Świeciu, jednym z największych zakładów w powiecie świeckim i największym w tej branży.

Reklama
Reklama

Państwowe molochy z takim zatrudnieniem przestały sobie radzić w gospodarce rynkowej i przegrywały konkurencję z prywatnymi firmami.

W 1992 r. państwo sprzedało fabrykę mebli niemieckiej spółce Klose. Nowy właściciel zainwestował w zakład i zapewnił nowe rynki zbytu.

Kilka lat później przyszedł jednak kryzys w branży meblarskiej, a wraz z nim w Klose gwałtownie stopniało zatrudnienie. Potem nastał okres stabilizacji. Ale w ubiegłym roku sytuacja w fabryce w Nowem stała się dramatyczna.

Reklama
Reklama

- Przychodzimy do pracy, ale prawie nie ma co robić. Dostawcy nie dowożą elemetów do produkcji mebli, bo podobno firma zalega im z płatnościami. W styczniu pensje dostaliśmy w dwóch ratach - mówią pracownicy Klose.

Zarobki nie należą do wysokich. Pracownicy produkcji z kilkunastoletnim stażem i dłuższym, z którymi rozmawiał portal Extra Świecie, dostawali w ubiegłym roku niewiele więcej niż wynosiła średnia krajowa - około 2,6 tys. zł miesięcznie na rękę.

Niektórzy zastanawiają się, czy się nie zwolnić zawczasu i nie poszukać pracy w zakładach meblarskich w Osiu czy Laskowicach, zanim dojdzie do masowych zwolnień i chętnych będzie znacznie więcej.

Reklama
Reklama

- Z Nowego do Osia jest 30 km w jedną stronę, do Laskowic 35 km, a jak ktoś mieszka poza Nowem, ma jeszcze parę kilometrów dalej. Kiedy odliczy się jakieś 500-600 zł miesięcznie na paliwo, to majątek wprawdzie nie zostanie, ale przynajmmniej będzie praca - kalkuluje jeden z pracowników Klose.

Szefowie Klose uznali, że ratunkiem przed rozszczeniami wierzycieli będzie postępowanie sanacyjne, bo w jego trakcie zostają one zawieszone. Sanację wszczyna się na wniosek składany w sądzie, który wyznacza zarządcę mającego przeprowadzić restrukturyzację zakładu.

Sąd Rejonowy w Bydgoszczy wyznaczył zarządcą warszawską spółkę MGW Doradca Restrukturyzacyjny. Postępowanie sanacyjne otwarto 9 grudnia ubiegłego roku.

Reklama
Reklama

Zarząd Klose musiał wydać dokumentację i od tej chwili nie może dłużej kierować swoją firmą. Robi to teraz zarządca. Tak będzie przez 12 miesięcy. Po tym czasie okaże się czy nowską fabrykę udało się wyprowadzić na prostą.

Głównym majątkiem Klose w Nowem są maszyny, narzędzia i doświadczona załoga. Hale produkcyjne i magazyny nie są już własnością spółki. Sprzedano je. Obecnie ich właścicielem jest warszawska spółka zajmująca się najmem i zarządzaniem nieruchomościami. Klose płaci jej za dzierżawę budynków.

- Jestem w trakcie przygotowywania planu restrukturyzacji, który przedłożę sądowi. Trzeba też dokonać dokładnej analizy finansowej. Dopiero potem będzie można mówić o konkretnych działaniach zmierzających do poprawy sytuacji zakładu – wyjaśnia mecenas Tomasz Ryżyński z firmy MGW Doradca Restrukturyzacyjny, wyznaczonej przez sąd zarządcą sanacyjnym.

Reklama
Reklama

Co z osobami zatrudnionymi w zakładzie w Nowem?

- Na spotkaniu z pracownikami wyjaśniłem, że redukcja zatrudnienia nie jest głównym celem postępowania sanacyjnego – zaznacza.

Mecenas Ryżyński nie podaje konkretnych kwot zobowiązań finansowych nowskiego zakładu. Uważa jednak, że fabryka dysponuje potencjałem, który powoli mu wyjść na prostą, chociaż nie stanie się to z miesiąca na miesiąc.

Reklama
Reklama

- Z powodu drastycznych podwyżek cen energii, wiele firm z branży meblarskiej znalazło się w trudnym położeniu. Przy opracowaniu kompleksowego planu naprawczego trzeba uwzględnić wiele aspektów i szukać różnych rozwiązań, które zapewnią dalsze sprawne funkcjonowanie zakładu w Nowem – mówi Tomasz Ryżyński.

Działania restrukturyzacyjne, chociaż o innym charakterze niż w Nowem, obejmują też dwa inne zakłady firmy Klose na Pomorzu - w Czersku koło Chojnic i Gościcinie koło Wejherowa.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (57)

 1. Super Hero

  24 stycznia 2023 20:37

  Nie polecam OKK. Płacą co kot

  Nie polecam OKK. Płacą co kot napłakał. O podwyżkach ludzie mogą jedynie pomyśleć wieczorem przed snem 

  • Winnie the Pooh

   24 stycznia 2023 20:53

   Za nadgodziny płacą 50, bo na

   Za nadgodziny płacą 50, bo na 100 zakładu nie stać. A jak plebs się zbuntuje to za karę muszą pracować po 10 h w tygodniu, za krzywy ryj. 

 2. Pracownik

  24 stycznia 2023 20:39

  Większa ilość osób chciała by

  Większa ilość osób chciała by mieć tą niby średnią 2.6 tyś na rękę… 

  • kkk

   24 stycznia 2023 20:52

   Jeśli pracujesz legalnie to

   Jeśli pracujesz legalnie to najnizsza krajowa na rękę w zeszłym roku to było ponad 2200 zł, a od tego roku 2700. Więc nie pierdziel głupot. To ile zarabiasz? Chyba że pracujesz na czarno u Zbycha za rogiem.

   • Pfm

    24 stycznia 2023 21:07

    To prawda 2350 zł na rękę 

    To prawda 2350 zł na rękę 

 3. Black

  24 stycznia 2023 20:39

  Podwyżki? Chyba tylko dla

  Podwyżki? Chyba tylko dla tych co najlepiej się sprawdzają na przekrętach 

 4. tik tok

  24 stycznia 2023 20:44

  całe miasto to bankrut, to

  całe miasto to bankrut, to nie jest miejsce dla szanujących się ludzi

  • R

   25 stycznia 2023 14:53

   Niestety to prawda.

   Niestety to prawda.

 5. Kiku

  24 stycznia 2023 21:05

  Ta pani doskonale wie u kogo

  Ta pani doskonale wie u kogo sie zakrecic i z kim trzymac żeby mieć swoje korzysci 🙂 a naa mieście chodzi z głowa podniesiona i sztucznym uśmiechem WSTYD !!!!!!

 6. Lamus

  24 stycznia 2023 21:57

  No prawda wyplata nie na czas

  No prawda wyplata nie na czas  odezwiesz się to jesteś najgorszy a później  Dyr lata i łapie po Palarni  Masakra najlepiej Grubą Skórę mieć 

 7. Lamus

  24 stycznia 2023 22:09

  Wszystko bedzie dobrze tylko

  Wszystko bedzie dobrze tylko kadrę trzeba zmienić nie chodzi o Mistrzów 

  • Lans

   26 stycznia 2023 20:26

   A ja bym w d….e kopnol tych

   A ja bym w d….e kopnol tych nierobow

 8. ***** ***

  25 stycznia 2023 04:45

  każdy socjalizm kończy się w

  każdy socjalizm kończy się w ten sam sposób.

 9. Start

  25 stycznia 2023 08:03

  Nie tylko fabryka,bar w

  Nie tylko fabryka,bar w Pieniążkowie nad. jeziorem też zamknięty,zostało tylko zaorane pole,a tyle lat funkcjonował.NWO pełną parą.

  • N........

   25 stycznia 2023 08:29

   Bar to decyzją  właścicieli 

   Bar to decyzją  właścicieli   nie chcieli  prowadzić  go  dalej  bo mają  jeszcze  inne  zobowiązania. 

 10. największy zakład

  25 stycznia 2023 08:49

  Zakład Mięsny zatrudnia

  Zakład Mięsny zatrudnia więcej osób niż 170.

  • Klose

   25 stycznia 2023 19:17

   Chyba Ukrów,bo nikt normalny

   Chyba Ukrów,bo nikt normalny w tym syfie nie pracuje za te psie pieniądze 

   • *****

    26 stycznia 2023 16:08

    A w fabryce za jakie niby się

    A w fabryce za jakie niby się pracuje 

 11. Xyz

  25 stycznia 2023 09:12

  Nie tylko fabryka nie płaci

  Nie tylko fabryka nie płaci na czas,jest więcej takich zakładów. A dużo ludzi pracujących w fabryce ma to na własne życzenie rabunek szedł od najwyższych szczebli bo najniższe stanowiska a później zdziwieni że to upadło 

 12. emeryt

  25 stycznia 2023 09:16

  Świecie na was czeka z

  Świecie na was czeka z otwartymi ramionami

  • Xyz

   25 stycznia 2023 09:21

   Chyba szpital psychiatryczny

   Chyba szpital psychiatryczny bo to co funduje nam ta gmina do tego prowadzi

 13. Romek

  25 stycznia 2023 09:23

  Jest też jeden zakład co jest

  Jest też jeden zakład co jest w tej restrukturyzacji i co to dało? 25 styczeń a wypłat dalej niema!! 

  • Nowianin

   25 stycznia 2023 14:35

   Jaka firma?

   Jaka firma?

   Rozumiem że ciężkie czasy dla każdego przedsiębiorcy ale kazdy ma rachunki do opłacenia. Poważnie Czekasz na wypłatę od kiedy? Wiesz ze to można zgłosić do inspekcji pracy? 

 14. Gruzik

  25 stycznia 2023 12:01

  Chyba każdy ma tej kobiety

  Chyba każdy ma tej kobiety dość…..

  • Nowianin

   25 stycznia 2023 14:39

   Ja tylko zapytam czemu taka

   Ja tylko zapytam czemu taka nagonka na te panią? Znam z widzenia. Nie jest ciężko się domyśleć o kim tu mowa ale może jakieś wytłumaczenie co robi? 

   • M

    25 stycznia 2023 17:29

    Zawiść… pisana anonimowo. 

    Zawiść… pisana anonimowo. 

 15. Zegar

  25 stycznia 2023 14:42

  W Nowem nigdy nie będzie

  W Nowem nigdy nie będzie dobrze dopóki jeden na drugiego będzie pluł i podcinał skrzydła tym co próbują zrobić coś pozytywnego. Jak wam nie wstyd?!

  • N...

   25 stycznia 2023 15:11

   A co  ona  takiego  robi 

   A co  ona  takiego  robi  lansuje  siebie  i  swoich  znajomych   wszędzie  gdzie  coś  się  dzieje   zawsze  ona  się  liczy  a inni  tylko  od  brudnej  roboty  .Ważne  że  ona  I  jej  znajomi  na czele   (wsumnie  jak  ona to zawsze te  same   osoby  znia  ) proszę  się  przyjrzeć  w niedzielę  na  finale  wośp kto będzie   świecić   w gazetach  i  internecie   nie wolontariusze i  organizator  tylko właśnie  ta Pani i jej ekipa 

   • Brawo

    25 stycznia 2023 17:40

    za interpunkcję i ortografię.

    za interpunkcję i ortografię. 

   • Zegar

    25 stycznia 2023 19:09

    Zgadzam się z tym, że jest

    Zgadzam się z tym, że jest wszędzie, bo skoro jest współorganizatorem to jest niemożliwe  by jej tam nie było. A skoro prowadzi te imprezy, to jest na zdjęciach. A co robi? Pomaga innym, poświęca swój czas, który mogłaby spędzić z rodziną dla tych, którzy są w potrzebie. Nie można nazwać tego lansem. Nie zgadzam się z tym, że w gazetach jest tylko Ona, chyba, że ktoś widzi tylko to co chce widzieć.

 16. N......

  25 stycznia 2023 14:43

  Szkoda  że  już  ktoś 

  Szkoda  że  już  ktoś  komentarze  usówa 

  • M

   25 stycznia 2023 15:30

   Usuwa 

   Usuwa 

 17. Kasiia

  25 stycznia 2023 15:42

  Czemu takim jadem plujecie w

  Czemu takim jadem plujecie w tę kobietę!!?? 

  Nie jest wam wstyd? Szczerze gdyby nie ONA i jej stowarzyszenie Nasze Nowe nie miałoby NIC!! Proszę zwrócić uwagę, że ta kobieta pomaga każdemu jeśli tylko zachodzi taka potrzeba I robi to z własnej nie przumuszonej woli !! Ilu z WAS jest w stanie pomóc innym I oddać w tym całych siebie??? Spojrzeć każdy sam na siebie a potem się wypowiadać!! 

  • Nowe

   25 stycznia 2023 17:34

   Tak to już jest w tym Nowym

   Tak to już jest w tym Nowym pomagasz A na koniec jesteś najgorszy taka prawda 

 18. Świeciak

  25 stycznia 2023 16:05

  U nas też ludzie zawistni ale

  U nas też ludzie zawistni ale jest praca dla każdego

 19. Drań

  25 stycznia 2023 16:19

  Osia nie polecam. Zapraszam

  Osia nie polecam. Zapraszam do Laskowic. 

 20. Klose

  25 stycznia 2023 18:02

  A co Pani takiego robi w

  A co Pani takiego robi w klose ze tak ja nie nawidzicie. Ja byłam jej klientkom i sobie chwale

 21. Ha

  25 stycznia 2023 18:05

  Chyba sobie żartujecie

  Chyba sobie żartujecie komentarze usuwają bo już im coś nie pasuje. kobieta nie robi nic dobrego tylko swoje korzyści a jeszcze ludzie to zamiatają pod dywan TRAGEDIA może pora otworzyć oczy polecam na niedzielnym wospie ich bacznie obserwować 

  • Brawo

   25 stycznia 2023 18:30

   za interpunkcję i ortografię.

   za interpunkcję i ortografię. 

 22. Uha

  25 stycznia 2023 18:18

  Pani różowa chyba włączyła do

  Pani różowa chyba włączyła do komentowania cały sztab bo i komentarze są usuwane i coraz więcej obrońców się znalazło śmieszne…

  • M

   25 stycznia 2023 18:32

   No to pokażcie jakieś fakty i

   No to pokażcie jakieś fakty i potwierdzenie faktów. Anonimowe szczucie jest właśnie śmieszne. Zero odwagi, tchórzostwo, żałość i marność małych ludzi…

  • Zegar

   25 stycznia 2023 19:17

   A ja odnoszę wrażenie, że tę

   A ja odnoszę wrażenie, że tę nagonkę na niczemu niewinną osobę robi jedna osoba. Proszę pamiętać, że nikt w internecie nie jest anonomowy, a za szkalowanie kogoś są odpowiednie paragrafy.

  • Pppp

   25 stycznia 2023 19:25

   Nikt nikogo nie szaluje

   Nikt nikogo nie szaluje wyrażanie opinii chyba nie jest złe. nigdzie nie jest wymieniona z imienia i nazwiska ale widocznie nie potrzeba skoro każdy wie o kogo chodzi to już o czymś świadczy :))) nie ma mowy o żadnych paragrafach kochani bo nic nie zostało przekroczone najpierw nauczcie się czym Jest prawo a potem się wypowiadajcie 

 23. Łukaszzzzz

  25 stycznia 2023 18:20

  Droga redakcjo ,,Extra

  Droga redakcjo ,,Extra Świecie”. Długo jeszcze będziecie tolerować to jak na waszych łamach anonimowo osoby będą bezkarnie o rażąc innych? Dziwne że komentarze które nie są dla was przychylne szybko usuwacie. W tej kwestii działacie prężnie. Nie ładnie… 

  • Romek

   26 stycznia 2023 07:51

   A ty co obrońca? Skoro kilka

   A ty co obrońca? Skoro kilka osób mówi że coś nie gra to raczej coś w tym jest. Po to są komentarze żeby można było się wypowiedzieć! 

 24. Maestro

  25 stycznia 2023 18:36

  Powiem tak : kto ma możliwość

  Powiem tak : kto ma możliwość niech ucieka z tej firmy,ile można odrabiać,dostawać wolne i trzymać kierownikom palec prosto ………. Pani G Ci co to tworzyli przewracają się w grobie…..

 25. Tymon z centrum świata Jeżewo

  25 stycznia 2023 19:33

  Za to kocham ekstraswicie,

  Za to kocham ekstraswicie, prawdę dopiero przeczytasz w komentarzach.

 26. henio

  26 stycznia 2023 00:19

  u henia piotrowskiego w

  u henia piotrowskiego w swieciu na styropianach tez juz chyba zamykac beda.bylismy tam z synem to pracownicy zamiast pracowac chodza po placu albo lezakuja na luzku z jakas pania na jednej z hal.szkoda czlowieka

 27. Nowianin

  26 stycznia 2023 06:14

  artykul jest o sytuacji w

  artykul jest o sytuacji w Klose zresztą uważam ze dobrze napisany a większość komentarzy dotyczy jednej osoby. i nie ma co się oburzać. Coś musi być na rzeczy skoro tak jest. Pozatym ta pani jest szefową stowarzyszenia czyli osobą publiczną i jeśli ktoś ma krytyczne uwagi do niej to nie ma co się dziwić. Nie jest tak całkiem prywatną osobą. Trzeba sie do tego przyzwyczaić że jak się pełni jakąś funkcję to trzeba być przygotowaną na krytykę.

  • Tik tok

   26 stycznia 2023 10:53

   Skoro ktoś jest taki odważny

   Skoro ktoś jest taki odważny to może pora nie być anonimowym… Bo same odważne komentarze ale wszystko z anonima 

  • Jan kowalski

   26 stycznia 2023 19:41

   Przepraszam bardzo a jak

   Przepraszam bardzo a jak komentarze nie maja być pisane z anonima? Każdy na tej stronie może napisać pseudonim jaki tylko chce nie ma możliwości zweryfikować żadnej osoby wiec o co się prujecie. Mogę napisać prawdę ze jestem jan Kowalski ale skąd będziesz wiedział ze to moje prawdziwe dane? 😉 

 28. M.

  26 stycznia 2023 11:47

  Ludzie co z wami? Jak wam nie

  Ludzie co z wami? Jak wam nie wstyd?! Jak można krytykować kogoś, kto pomaga i robi tyle dobrego?! Zgodzę się, że osoba stojąca na czele organizacji jest osobą publiczną i może być krytykowana, ale trzeba mieć konkretne argumenty, w tym przypadku waszym argumentem jest pomaganie! Jak trzeba być zgorzknialym człowiekiem,  by krytykować kogoś za takie działania?! Nieprawdą jest, że hejt jest tylko wtedy, kiedy poda się imię i nazwisko szkalowanej osoby. Zostało podane stanowisko tej osoby, opis, a także nazwa organizacji, a to już naruszenie Kodeksu Karnego Art.190, Art.212, Art.216, co jest karalne! Wypisywanie, że ktoś pomaga z korzyścią materialną dla siebie, nie mając podstaw do takich argumentów, jest godna pogardy! Fakt, że w waszym miejscu pracy dzieje się źle nie upoważnia was do hejtu, do tego na osobę, która  nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją. Zastanówcie się zanim jeszcze coś napiszecie. 

  • ppp

   26 stycznia 2023 16:30

   Niepotrzebnie machasz

   Niepotrzebnie machasz paragrafami. Jesli podam nazwę np. jednostki OSP skrytykuję jej prezesa albo szefa przychodni czy innej instytucji to będzie karalne tak? Żartujesz chyba. To osoby publiczne. Jeśli mam zastrzeżenia do ich pracy to mam pełne prawo krytykować oczywiście nie mogę zarzucać im bezpodstawnie czynów karalnych, ale mogę napisać co mi się nie podoba w ich pracy. Chciałeś błysnąć to posyp się brokatem.

   • M.

    26 stycznia 2023 18:13

    Jest różnica między krytyką

    Jest różnica między krytyką co do pracy organizacji (jeżeli ma sie konkretne argumenty) a oskarżaniem np o przywłaszczenie pieniędzy ze zbiórek, co jest zwykłym pomówieniem, a to jest karalne. 

    • Jjh

     26 stycznia 2023 23:56

     Chyba nie masz pojęcia o czym

     Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz. kogos ewidentnie to boli ale trudno. czas wreszcie pokazać prawdziwa twarz TEJ OSOBY żeby ludzie się nie spłakali ze ktoś ujawnia jej dane mimo tego ze nikt tego nie zeobil śmieszne 

 29. Huk

  26 stycznia 2023 19:44

  Skoro jest tyle komentarzy

  Skoro jest tyle komentarzy negatywnych dotyczacej jednej osoby to chyba każdy rozumie ze coś jest nie tak… ludzie przestańcie mówic o jakiś paragrafach skoro nie macie pojęcia o czyms 

 30. Jon

  27 stycznia 2023 09:52

  Ja również chciałem pojsc na

  Ja również chciałem pojsc na wosp w niedziele ale już mi się odwidziało po komentarzach to jest straszne. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama