Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czarny protest w klimacie Halloween [zdjęcia]

W sobotę po raz trzeci na ulicach Świecia demonstrowano przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym. W halloweenowym korowodzie znowu wzięło udział około tysiąca osób. Nie brakowało takich, którzy przyszli po raz pierwszy.

Udostępnij
protest-3-czolo-1

REKLAMA

Podobnie jak wcześniej, na miejsce zbiórki wyznaczono Duży Rynek. Zanim protestujący wyruszyli w kierunku osiedla Marianki, wysłuchali kilku przemówień. Bohaterką jednego z nich była uczennica, która skarżyła się na szykany ze strony szkoły. Wynikały one z jej udziału w manifestacjach.

Najdłużej mikrofon spoczywał w rękach jednej z organizatorek protestu, Zuzanny Lewickiej-Burek, która nadawała ton sobotniemu wydarzeniu.

Reklama
Reklama

- Chcę podkreślić, że nie występujemy przeciwko religii tylko instytucji Kościoła katolickiego, który - jak to określił jeden ze znanych zakonników - stał się ladacznicą polityczną - mówiła.
REKLAMA

Padła też „przepowiednia” co do losów Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

- Jesteś dyktatorem i skończysz tak samo, jak wszyscy inni dyktatorzy - zapowiadała Lewicka-Burek. - Zaj..ą cię twoi właśni koledzy.  

Reklama
Reklama

Chwilę potem kolumna, która z każdą kolejną minutą się powiększała, ruszyła w kierunku Marianek.

Aktualizacja
Pod kościołem św. Józefa na Mariankach doszło do niepotrzebnego, by nie powiedzieć głupiego, incydentu. Przed drzwiami położono plastikowy worek z... fekaliami. Miał to być halloweenowy „psikus”. Nie spodobał on się wielu uczestnikom protestu.

- To było idiotyczne i niepotrzebne - mówili.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
198 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie jest policja by zrobić

Gdzie jest policja by zrobić z nimi porządek

Kaczor jesteś wielki dałeś

Kaczor jesteś wielki dałeś lewakom i gimbazie igrzyska tęga głowa hahahahahah

Było może 500 ale to zawsze

Było może 500 ale to zawsze około 1000hee

Reklama

Dlaczego dzieci biorą w tym

Dlaczego dzieci biorą w tym udział? Przenoszą wirusa na swoich rodziców i dziadków. Mamy nieodpowiedzialne matki, które ciągną dzieci na takie protesty. Szok i niedowierzanie. 

Bardzo mnie razi wulgarność

Bardzo mnie razi wulgarność tych młodych ludzi i nienawiść posunięta do granic szowinizmu. 

Czemu dziś tak słabo i cicho 

Czemu dziś tak słabo i cicho 

Reklama

Świat oszalał ! Nawet dzieci

Świat oszalał ! Nawet dzieci z zespołem downa by chcieli usuwać – szatany !!! I te żałosne napisy na kartonach – żal…. 

Na jaki ch.. Ciągacie tam

Na jaki ch.. Ciągacie tam dzieci potrzebne to

A mówili  źe halloween się

A mówili  źe halloween się nieprzyjmie brawo ,Jaro okrzyki niebolą jesteś Wielki lewaki z gimbazą powyją jeszcze narodowcy 11 i po opozycji 

Reklama

Czy te smarki wiedzą, że za

Czy te smarki wiedzą, że za rządów SLD i potem PO orzeczenie TK było takie same w tej sprawie?

Nabijają popularność Marcie

Nabijają popularność Marcie Lempart, dla której są tylko trampoliną do politycznej kariery. Churchill określał takich ludzi mianem POŻYTECZNYCH (UŻYTECZNYCH) IDIOTÓW…

Oto tylu świecian woli swoje

Oto tylu świecian woli swoje potomstwo zabić, niż pokochać.

Czrześcijanie ? Czy już homo sapiens killer ?

Reklama

Po prostu żenada, armatki

Po prostu żenada, armatki wodne i rozgonić tę chołote… 

za złamanie zakazu

za złamanie zakazu gromadzenia się leczenie na Covid powinno być finansowane z prywatnej kasy

Pani Lewicka miała wielu

Pani Lewicka miała wielu idoli najpierw Rysio Nowoczesny, nastepny Stefcio Imprezowicz , Małgosia 4% , Władek Zielona Koniczynka. Wszyscy jak wiadomo już nie istnieją , dlatego gnajcie to babsko bo też tak skończycie. 

Dobrze ze są zdjęcia

Dobrze ze są zdjęcia przynajmniej widać kto roznosi śmierć po Świeciu. Taką aborcyjną i taką pandemiczną. A później będzie pierdolamento że matka albo ojciec zmarł. Acha jedna z dwóch bohaterek wieczoru, dziecko nękane przez szkołę… Śmiech! A o drugiej to sobie zobaczcie kto to jest i do czego Was wykorzystuje. 

Tak trzymać ludziska, po tych

Tak trzymać ludziska, po tych wpisach widać, że wasze protesty odnoszą skutek, główki się przekwitlym grzeją. 

Teraz nie wystepują niby

Teraz nie wystepują niby przeciwko religii hahahahaha ale bluzgi pod kosciołem ostatnio były gdyby miały pojęcie że podczas mszy wystawia się Najswietszy Sakrament to by nie bluzgały. Wystepujã przeciwko religii bo teraz już chcą możliwosci usuwania wszelkiej niechcianej ciãży nie tylko chorej a wg religii każdy czlowiekma prawo do życia, dziecko w łonie matki to już człowiek, ktorego chca miec prawo zabić. Bełkoczą same nie wiedzą co. 

Po wielu wpisać i hejcie

Po wielu wpisać i hejcie widac, iz tyłek i stołek sie trzęsie.  Brawo dla wszystkich uczestniczących w proteście.

Extra usuwa wpisy, które im

Extra usuwa wpisy, które im nie pasują, nie ładnie. Na marginesie kto używał podobnych symboli podczas II WŚ jak ci na foto? 

Na marszu dzieci -co to za

Na marszu dzieci -co to za rodzice? Nie napiszę ich nazwy bo EŚ usuwa

a ja myslalem,  ze w csw

a ja myslalem,  ze w csw mieszkaja ladne kobiety , a tu szok 

Prezerwatywy im porozdawac

Prezerwatywy im porozdawac żeby nie mogły się rozmnażać i po problemie. A i jeszcze krótki instruktaż jak się ich używa. 

A zdjęcia z drona gdzie???

A zdjęcia z drona gdzie??? Popsuł się? Jak mózgi protestujących? A szmatławiec jątrzy i jątrzy. To ilu Was było? Bo przedtem zdjęcia były a teraz niet! Dzieci protestów pożegnajcie się z dziadkami i babciami bo przez Wasze mamusie, oby nie ale możecie się za parę dni już nie spotkać. Cieszcie się życiem bo „kochane” mamuśki w razie „awarii” by Was „wyskrobały” – zabiły. 

Akurat przechodziłem obok

Akurat przechodziłem obok Kościoła św. Józefa i widziałem to zajście. Wulgaruzmy, głupie hasła i przemowa pozbawiona fundamentalnej logiki. Te młode kobiety kiedyś (być może) bedą matkami i żonami, wspólczuję potencjalnym mężom i dzieciom. Po prostu żenada.

Czy ta młodzież nie powinna

Czy ta młodzież nie powinna się uczyc,  A nie zachowywać się w ten sposób. Jeszcze życia nie znają i nie wiedzą co los przyniesie. Rozumiem apel o prawa do decydowania o sobie i popieram protest  ale czy takim zachowaniem chcemy pokazać że walczymy o prawa o decydowania o sobie. Czy te dzieci wiedzą o co chodzi?  

Po wielu nagatywnych wpisach

Po wielu nagatywnych wpisach widać że ludzie nawet jak nie są za pisem potrafią myśleć obiektywnie i mają zasady. Widza tą dzicz i bezprawie na ulicach. Z dziada pradziada krzyz był symbolem Polski a panienki urządzily sobie z niego karte przetargową. Wstyd i hańba dla Polski. W czym jej przyszłoŝć – w takiej chołocie bez zasad, bez norm – a te nadal slepo bełkoczą że każdy negatywny wpis jest pisowca a tu zonk – bo ludzi oburza i brzydzi takie zachowanie. To jest dojrzale? Pokazywanie faka do kamery, wdzieranie się na.msze, fest dojrzali uuhuuu, przyszlosc narodu, przyszle kobiety hehe , nie to dzieciarnia bo w wieku 16-17 lat ma się siano w glowie I nie ma mowy o dojrzalym mysleniu. Poziom: „wypierdalac”,”kto nie skacze ten za pisem hop hop hop” – i wszystko na temat.

Popieram strajk, ale nie w

Popieram strajk, ale nie w takiej formie. Ciekawe czy osoby które uczestniczą chciały by mieć też zakłócane swoje zgromadzenia, spotkania tak jak oni zakłócają mszę? I czy osoby które piszą po kościołach chciały by, aby ktoś popisał ich domy mieszkania auta bo napewno powiedziały by NIE. Musi być normalna konwersacja, a nie taka forma. A część tych młodych dziewczyn nawet nie wie o co chodzi w tym wszystkim.

Do dzieci z tego protestu:

Do dzieci z tego protestu: nie zapomnijcie odwiedzić dziadków!

Nie jestem za PiS, popieram

Nie jestem za PiS, popieram sprzeciw, ale takie zachowanie pod kościołami i przeszkadzanie we mszy to już przesada. Marsz owszem, dewastacje nie. 

Dajcie suche fakty ile osób w

Dajcie suche fakty ile osób w kraju protestuje. 5 procent? A z tych 5 ilu rozumie po co protestuje? Lewackie sfrustrowane mniejszości robią hałas ale to hałas jak latanie komara w nocy w sypialni. Buńczuczne hasła i zero logiki. Pokolenie fachowców z Facebooka i youtuba. Osobiście uważam że polityka to szambo nie ważne z jakiej partii. W tym kraju trzeba wykorzystać dziury systemu albo stąd uciekać bo tu jeszcze długo nie będzie dobrze.

To są dzieci które szukają

To są dzieci które szukają rozrywki, nie mają co robić, bo jest zdalne nauczanie. Mlodzież najłatwiej wykorzystuje się do tego typu imprez bo ogólnie przechodzi okres buntu. Oni nie wiedzą po co ida bo ida się wykrzyczeć i wyszaleć. To widać na tych marszach kto bierze w nich udział – nikt poważny. Teraz.- zamiast dumać nad przyszlością kraju i niechcianych ciąż już balują nad blankuszem.

No to pięknie prawaki i ich

No to pięknie prawaki i ich trole ugotowani ,ludzie zaczynają  myśleć  i mają  własne  zadanie oj zabolało  zabolało  przypominają  mi się  czasy komuny wszyscy strajujacy to wywrotowcy i idioci a partia ma zawsze  rację i co PZPR zdechł  w męczarniach PISIORKI jesteście  na dobrej drodze tak  trzymać  

Niektórzy tutaj nie rozumieją

Niektórzy tutaj nie rozumieją po co kobiety wychodzą na ulice najwidoczniej. Nie cofamy się do średniowiecza, to średniowiecze już jest od dawna w Polsce. Serio chcecie żeby kobiety rodziły martwe dzieci, dzieci które są z wadą letalną, które nie przeżyją nawet kilku dni? Co to ma na celu? Chrzest i branie pieniędzy dla kościoła? Chyba tylko to. Zastanówcie się w jakiej wy Polsce chcecie żyć. Bo ja na pewno nie chce w takiej w której o tym czy urodzę dziecko niepełnosprawne, które nie przeżyje po porodzie lub które będzie do swojej śmierci leżeć w łóżku bo będzie sparaliżowane w najlepszym wypadku, bo w większości te dzieci po prostu umrą po porodzie lub w najbliższym czasie po porodzie. Swoją drogą ciekawe czy rząd okaże jakąś pomoc dla takich dzieci bo póki co to ani grosza nie dał. Nie chodzi w tym proteście o to by niszczyć kościoły, obrażać ludzi. Walczymy o swoje prawa, o prawa kobiet! Jeśli zabiorą nam to, to co będzie następne? Nie chodzi tu o niechcianą ciążę, chodzi o wybór. Każda kobieta ma prawo wyboru. Jeśli ktoś tego nie rozumie to szkoda. I to że „małolaty” wychodzą na ulice to chyba jest normalne skoro ich dotyczy ta cała szopka którą zapewniła nam Kaja Godek. 

Protest osiągnął poziom dna –

Protest osiągnął poziom dna – worek z fekalimi pod drzwiami kościoła. Powiem wprost – nie jestem za pis ale to jest chore. Totalne ZERO ZERO ZERO . Takiej Polski chcemy? DNO Poziom RYNSZTOKU. 

kiedy widzę ze piszecie

kiedy widzę ze piszecie „małolaty” to smiac mi się chce my bymajmniej rozumiemy ze to o nas chodzi i walczymy o nasze prawa bo za pale lat może nas takie coś spotkać i gdy będziemy mieli kupywać łóżeczko dla dziecko to będę musiała kupić trumnę ludzie walnijcie się w głowę zanim coś napiszecie 

Fest poważni ludzie na

Fest poważni ludzie na proteście. Pełna kompromitacja  – worek z fekaliami pod kościołem. Już gorzej skompromitować się nie było.można. Jesteście przegrane i nie mowa tu tylko o zwolennikach pisu że was nie chca czy nie rozumieja. Bezczeście dalej miejsca swiete a ludzie bez wzledu na partie do jakiej należą będą wami gardzić.

Typowe zachowanie lewaków.

Typowe zachowanie lewaków. Tęcza też tam była. 

Pakujcie się na zachód. 

Razem z wulgaryzmami.

Tan wszystko można 

Za chwilę te plugawe

Za chwilę te plugawe zachowania obrócą się przeciw protestującym, już je pogrążają.. Polacy nie wszyscy są za pis ale zostawianie worka z fekaliami przed drzwiami kościoła tak jak dziś w Świeciu na Mariankach zapamięta wam każdy prawdziwy Polak ktory ma choć trochę moralnosci godności i rozumu. Protest kobiet przekształcil się w barbarzyństwo, bluźnierstwo itp. Dzięki takim.zachowaniom coraz mniej ludzi traktuje was poważnie. Dziś protest osiągnął dno.

Reklama

Organizatorka protestu

Organizatorka protestu wybiera godziny  protestujący  nie wiedzą że jest nasza bo nie mają złych intencji do modlących się wierzących. Potedujący nie mieli pojęcia, że organizatorka zostawi fekalia pod kościołem, jesteśmy oburzeni tym co się wydarzyło pod kościołem gratulacje dla organizatorki zniechęciła dojrzałych ludzi którzy mają cele ale w granicy smaku trzeba to okazywać.  

Pokazałyście swój poziom…

Pokazałyście swój poziom…

Ludzie którzy wyszli mieli

Ludzie którzy wyszli mieli inne inetecje niz organizatorka…

Reklama

Transparent ..chcemy dzieci z

Transparent ..chcemy dzieci z miłości a nie z gwałtu….

Przecież one nawet nie wiedzą że ten przepis pozostał. Dziecko z gwałtu można nadal usuwać. KOMPROMITACJA  totalna.

Tym niech się nie martwią z gwałtu usuną.

Zero wiedzy. Co one reprezentują. Przecież im nie chodzi o wyrok Trybunału. Oni chcą rozróby. 

Nie akceptuja rządu.  Niech powróci 5 zł za godzinę i inne dobrodziejstwa . Niech wyjadą za chlebem zagranicę . Niech ich to doświadczy. 

Pani Z wykorzystuje dojrzałe

Pani Z wykorzystuje dojrzałe osoby  które walczą o prawa do prania swoich prywatnych spraw. Osoby które brały  udział w przemarszu już mówią że nie będą brać udziału w spisku  Pani Z bo nie o to chodzi… dziś przesadziła a  od dziś pójdą za nią tylko dzieci kto lubią krzyczeć i emanuować  nie wiedzą… gratulacje dla organizatorki .. To było słabe i czujemy się wykorzystani . Dała niewłaściwy przykład  młodzieży. Można walczyć  o swoje prawa ale w rozsądny sposób. Dziś czujemy się oszukani tym bardziej że w proteście brały  udział małe dzieci… byłam brała udział ale sama jestem zniesmaczona faktem tym co wydarzyło się pod kościołem… zachowanie poniżej kurtki 

Nie tłumaczcie się.

Nie tłumaczcie się. Wykorzystują was lewackie organizacje sponsorowane przez … Już od pierwszego marszu jesteście  wykorzystane przez lewaków.

Żadnych zasad nie macie.

Nie ma dla was usprawiedliwienia.

Podskakujcie. Podskakujcie jak Wam każą. 

Jak pieski słuchające Pana .

Reklama

Nie tłumaczcie się.

Nie tłumaczcie się. Wykorzystują was lewackie organizacje sponsorowane przez … Już od pierwszego marszu jesteście  wykorzystane przez lewaków.

Żadnych zasad nie macie.

Nie ma dla was usprawiedliwienia.

Podskakujcie. Podskakujcie jak Wam każą. 

Jak pieski słuchające Pana .

patrząc na zdjeciało. WZROK

patrząc na zdjeciało. WZROK TĘSKNIĄCY ZA ROZUMEM

Na temat Wypadli burkowi spod

Na temat Wypadli burkowi spod ogona

Reklama

Na następny 

Na następny 

NARODOWCY zrobia wam  LEVAKTYWE

Te protesty powoli nie mają

Te protesty powoli nie mają już nic wspólnego z prawami kobiet. To tylko banda, która robi zadymę. Przebieranki… Albo tęczowe albo motyw Halloween… Żal co Ci ludzie mają w głowach. Plus młodzież, która nie ma do końca sprecyzowanych poglądów. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Reklama
Reklama

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

We wtorek po południu strażacy zakończyli poszukiwania zaginionej kobiety na jeziorze Stelchno.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

Niebawem mieszkańcy gminy Pruszcz będą się cieszyć prawie 4 km nowych gminnych dróg. Tak oczekiwane inwestycje realizowane są w dwóch lokalizacjach.

Wiadomości

Prawdopodobnie już jutro będzie można podziwiać gotową, nową dekorację, jaka pojawi się na Dużym Rynku w Świeciu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Od poniedziałku policjanci i strażacy prowadzą poszukiwania zaginionej 42-latki z gminy Jeżewo.

Wiadomości

Od wczoraj trwają poszukiwania Agnieszki Paszkiewicz, która zaginęła na terenie gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policja i kilka zastępów straży pożarnej prowadziło w poniedziałek w nocy poszukiwania zaginionej kobiety. Niestety, trwająca kilka godzin akcja nie przyniosła rezultatu.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo