Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Cztery radiowozy przed starą farą. Wiemy, co się stało

Spore zamieszanie wywołały kolejno podjeżdżające pod najstarszy świecki kościół policyjne radiowozy. Mieszkający w pobliżu wychodzili z domów zaniepokojeni migającymi światłami i powtarzanymi co jakiś czas, niestety niezbyt wyraźnymi, komunikatami. Interwencja miała związek z planowaną na dzisiaj spowiedzią.

Udostępnij
fara-3

REKLAMA

O tym, że nowy administrator parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Stanisława w Świeciu ma nieco lekceważące podejście do epidemii koronawirusa, wiadomo już od jakiegoś czasu. Mimo obowiązujących w całym kraju ograniczeń sanitarnych, wysłał do rodziców dzieci przygotowujących się do bierzmowania listowne zaproszenie do spowiedzi wielkanocnej.

Sprawę zgłoszono biskupowi, który miał upomnieć księdza Eugeniusza Filipskiego, następcę księdza proboszcza Kazimierza Grajewskiego. Chyba nie zrobił jednak tego zbyt stanowczo. Świadczą o tym słowa jednej z naszych Czytelniczek.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Nie wiem, ile takich telefonów wykonał ksiądz proboszcz, ale osobiście zachęcał mnie do tego, abym przyszła z synem do kościoła na spowiedź - mówi. - W pierwszym momencie nie bardzo wiedziałam co odpowiedzieć, bo jeszcze nigdy nie dzwonił do mnie żaden ksiądz, ale dałam do zrozumienia, że to chyba nie najlepszy pomysł. Nie wiem, co odpowiedziały inne osoby.  

Informacja szybko się rozeszła i trafiła nawet do policji. Jej pokłosiem była dzisiejsza interwencja. Przed kościół zajechały kolejno cztery radiowozy. Obecność wspólnych patroli policji i straży miejskiej miały zapobiec zebraniu się kilkudziesięciorga młodych ludzi na spowiedzi w kościele. I to wszystko w czasie, kiedy w związku z epidemią wprowadzono kategoryczny zakaz zgromadzeń.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA  

Udostępnij
91 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mandat zaraz temu księdzu

Mandat zaraz temu księdzu trzeba było wypisać!!!! 30 tys. Kim on jest ze sam sobie decyduje!!!!! 

Widać że w potrzebie, a

Widać że w potrzebie, a wystarczyło podać numer konta i zapewnić o zdalnym rozgrzeszeniu i po sprawie.

On nie chce ochrzcic nam

On nie chce ochrzcic nam dziecka bo nie mamy ślubu kościelnego.

Papież wyraźnie powiedział że chrztu się nie odmawia.

Ten ksiądz to jakiś paranoik. 

Reklama

Chciałbym tylko zmienić mysl

Chciałbym tylko zmienić mysl prawdopodobnie wielu osób. Ks. Filipski nie jest proboszczem Starej Fary, jest u nas tylko na ZASTĘPSTWIE.

Powinni zamknąć takiego

Powinni zamknąć takiego księdza na dzień dobry za próbę narażenie osób niepełnoletnich i ich opiekunów. 

Kadu brakuje to zaczynają

Kadu brakuje to zaczynają kombinować!!!! Karać takich

Reklama

Szpital psychiatryczny blisko

Szpital psychiatryczny blisko, zbadać czy jest poczytalny…

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4879626/sodoma-hipokryzja-i-wladza-w-watykanie

Pragmatyka służbową mówi że

Pragmatyka służbową mówi że mienie poświęcane nie może przewyższać mienia ratowanego ! Trzy samochody policyjne czasem cztery oraz jeden samochód bez oznaczen policji srebrny opel stały na ul Farnej w dn 3 kwietnia br od godz 15 do ok 17.30 przy farze . Gdzie był przestępca lub przestępcy ? W czasie epidemii służby mundurowe mają. Inne zadania taka mam nadzieję. Jeżeli ktoś złamał zasady wprowadzone przez rząd to należy taką osobę przykładnie ukarać. Czy w tej sytuacji ksiądz został ukarany ? Kto zapłaci za koszty akcji, paliwo, i dyspozycje policji i straży miejskiej ? Wiecie państwo kto ?  My podatnicy !

Ciekawe kto za te wykonane

Ciekawe kto za te wykonane telefony w biednej Farze zapłaci bo nie ksiądz lekkoduch

Reklama

Mjejmy nadzieje że owy ksiądz

Mjejmy nadzieje że owy ksiądz „na zastępstwie” nie zagości za długo w parafi Starej Fary, wiele osób jest rozgoryczonych postępowaniami księdza, nie słyszałem anie jednej pochlenej opini, ten człowiek jest po prostu fatalny i stwarza swoje własne zasady i ze wszystkiego robi problem co strasznie kontrasuje z tym jak parafia działa za ks.Kazika gdzie panowała życzliwa, bezproblemowa atmosfera. Jeżeli owy ksiądz będzie miał zagocić dłużej proponuje odpowiedni pismo do kuri z podpisami parfian oraz społeczności lokalnej, opisującej poczynania księdza i prośbe o jego odwołanie. 

A ja pytam gdzie jest Kuria?

A ja pytam gdzie jest Kuria? Może trzeba Tvn 24  powiadomić to zaraz w Pelplinie pampersy pozakładają

Wygląda  na to  że  ten

Wygląda  na to  że  ten idiota  na pogrzebach chce zarobić.Izolowac szkodnika na czas dłuższy. 

Reklama

A najpiękniejsze są księdza

A najpiękniejsze są księdza dodatki w postaci komentarzy do liturgi aż nie chce sie słuchać robi dobre przedstawienie jak w teatrze cikawe czy o tym kś Biskup wie i to słyszał !!!!

Brawo Policja nie można

Brawo Policja nie można pozwalać na takie rzeczy! 

Może mi ktoś racjonalnie

Może mi ktoś racjonalnie wyjaśnić po jakiego hugona pojechały tam aż cztery patrole?? Na to idzie dotacja od miasta??? Nie ma innych miejsc do patrolowania? Zrobili sobie jakiś policyjny zlot?? Jeden radiowóz w zupełności by wystarczył. Co to za pokazówka?

30 000 grzywny i 3 miesiące

30 000 grzywny i 3 miesiące aresztu dla księżulka.

Brakuje naszego ukochanego

Brakuje naszego ukochanego księdza Kazimierza… ogromna pustka 

Pisałem dłuższy komentarz….

Pisałem dłuższy komentarz…. ale administrator nie puścił…. hehe ciekawe… 

moi drodzy. Zachowanie księdza oczywiście naganne. ale jak ustanie epidemia, to tak sobie myśle…. przyda sie tej parafii taki Filipski… za bardzo rozpuszczeni byliście…. wszystko szło „załatwic” czy o to chodzi zeby załatwiać sakramenty czy przyjmować z wiara… wymagając tez od siebie 

Kościół niestety nie

Kościół niestety nie przedstawia już żadnych wartości.

Dawniej to był duet ksiądz i

Dawniej to był duet ksiądz i organista , przybywały tłumy ! A teraz kukła i piszcząca dziewczynka ! Koniec wszystkiego i jeszcze tyle policji ! Grajewski się w grobie przewraca

Ksiądz Kazik sie w grobie

Ksiądz Kazik sie w grobie przewraca, nie ma tygodnia bez artykułu o Jego Starej Farze. To juz nie ta sama parafia. Wszystko przeminęło.

Biskupa to nie interesuje

Biskupa to nie interesuje mieszka w pałacu biskupim w Pelplinie, serfuje w internecie i ma wszystko w d.     E. Teraz już będzie czwarta niedziela bez tacy i zbierania do kosza. Ciężkie czasy !

Mundurówka też chce posłuchać

Mundurówka też chce posłuchać kazań. Kto nie robi zakupów w godzinach pracy, niech się przyzna. A nie jeno, po co, na co, po kiego.

Ludzie co wy wypisujcie za

Ludzie co wy wypisujcie za głupoty. Ocknijcie się nim będzie za późno. Po ks. Kazimierzu żaden ksiądz Wam nie dogodzi, żaden Mu nie dorówna. Nie znaczy to jednak, że po wysłuchaniu dwóch kazań możecie obecnego ks. tak hejtować. Bardzo to katolickie zachowanie, powinniście zastanowić się sami nad sobą. Myślę, że ksiądz dał tylko informację iż jest możliwość spowiedzi (w innych parafiach spowiedź też się odbywa). A procedury zostały zachowane. A jeśli dla Was święta to tylko żarcie( bo do marketu muszę a do kościoła nie)i zajączek to nie nazywajcie się katolikami bo nie tego uczy Jezus(na pewno nie uczy hejtowania). 

Może chciał obejrzeć dzieci ?

Może chciał obejrzeć dzieci ? Popęd seksualny chamuje racjonalne rozumowanie .

W czasie gdy pod kościołem

W czasie gdy pod kościołem stały cztery wozy policyjne po Nadbrzeżnej biegały grupki młodzieży…

Oj Jurek jaką ty szkole

Oj Jurek jaką ty szkole kończyłeś ?

Brawa dla Extra Świecia, za

Brawa dla Extra Świecia, za to że pozwala na swojej stronie na zostawianie komentarzy szkalujących zarówno osoby żywy jak i zmarłe.

Jeżeli ksiądz wysłał listy

Jeżeli ksiądz wysłał listy przed zaostrzeniami wynikającymi z covid 19 to nie jest nic złego po prostu miał nadzieję że przyjdą wierni. Wiem że ten ksiądz jest wymagający ale poza mszą jest zwykłym człowiekiem jak każdy i proszę o zrozumienue księdza, 

Trochę mi tego księdza żal,

Trochę mi tego księdza żal, widać że naprawdę się stara, konieczne chce nauczyć ludzi pobożności, żeby dobrze rozumieli i wiedzieli co dzieje się krok po kroku na eucharystii, żeby żyli prawdziwie po katolicku, żeby Jezus był dla każdego najważniejszy. Tak go widzę, stara się ale kompletnie mu to nie wychodzi, ks. Kazik też to  robił ale w inny sposób. Ogólnie ks. Eugeniusz to wulkan energii jak na swoje lata. Fara ma szczęście do wyrazistych księży. Myślę, że on chce wypełnić swoje powołanie najlepiej jak potrafi, za wszelką cenę. Nie bronię księdza ale tak to widzę, już od pierwszej mszy. 

Księdza Popiełuszko też

Księdza Popiełuszko też prześladował aparat represyjny. Niestety historia lubi się powtarzać. 

Jesteś kochającym i

Jesteś kochającym i odpowiedzialnym rodzicem? Prosta sprawa. Dziecko nie wychodzi z domu. Przecież nie bedziesz narażał swojego dziecka wysyłając do kościoła.

To nie ksiądz to jakiś 

To nie ksiądz to jakiś  psychopata!  Ludzie zachowajcie się jak należy ! Nie słuchać tego szatana! 

Te wszystkie zakazy i nakazy

Te wszystkie zakazy i nakazy sa niezgodne z Konstytucja. Zeby zakazywac i nakazywac tego co obecnie robia to musza wprowadzic jesen ze stanow wyjątkowych. Tak ze nawet te wszystkie kary finansowe mozna podważyć 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Biznes

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Styl życia

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W mieszkaniu świecianina policjanci znaleźli ponad 200 gramów MDMA i marihuany. Teraz 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

W przedostatni weekend sierpnia kolejna edycja Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze. Ale wakacje pożegnamy nie tylko w rytmach bluesa, bo wystąpią też popularni rockowi...

Wiadomości

Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka w Świeciu to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. To właśnie festiwalowi i...

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo