Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Czy to początek końca Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie?

Prezes spółdzielni utrzymuje, że nie dzieje się nic szczególnego. Fakty zdają się temu przeczyć. Na sprzedaż wystawiono nie tylko sklepy, ale nawet budynek biurowy.

Udostępnij
sp-lniano

Mieszkańcy gminy od dłuższego czasu obserwują stagnację w Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie. Niegdyś była on jednym z większych zakładów pracy w gminie. To już przeszłość.

Od kilku lat spółdzielnia nie nadąża za zmianami ekonomiczno-gospodarczymi. Kiepsko jest też z promocją. Wystarczy wspomnieć, że nie dorobiła się, choćby najprostszej, strony internetowej czy profilu na portalu społecznościowym.

Wielu podejrzewa, że w tym roku zakończy się historia spółdzielni.

- Niedawno pojawiła się informacja, że zamierzają sprzedać sklep w Brzemionach oraz stację paliw w Lnianie - poinformowała nas zainteresowana sprawą Czytelniczka z gminy Lniano.

Okazuje się, że lista nieruchomości, które spółdzielnia chce spieniężyć jest dłuższa. Obejmuje jeszcze sklep w Ostrowitem i budynek administracyjno-biurowy przy ul. Wyzwolenia w Lnianie.

Prezes, przedstawiając sytuację, jest bardzo oszczędny w słowach.

- Nie dzieje się nic niezwykłego - przekonuje Tadeusz Rokoszewski, prezes Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie. - Walne zgromadzenie podjęło decyzję o sprzedaży części majątku. Moją rolą jako prezesa jest zrealizować tę uchwałę. Nie wydaje mi się aby to był ciekawy temat.

A jednak jest. Zwłaszcza dla mieszkańców gminy Lniano, którzy chcieliby wiedzieć, jak dalej potoczą się losy spółdzielni. Chciałoby też to zapewne wiedzieć blisko 30 pracowników i ich rodziny.

Do tematu wrócimy.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (25)

 1. Sąsiad

  17 marca 2022 20:26

  Sprzedajcie w pizdu ten pożal

  Sprzedajcie w pizdu ten pożal się Boże sklep w Brzemionach! 

  • Sąsiedzi

   17 marca 2022 23:02

   Cwaniaczku a ile razy jesteś

   Cwaniaczku a ile razy jesteś po piwo? Gdzie będziesz jeździł po procent.C

   zy to może plotkarka Brzemion? Gdzie ty babo będziesz jechać na ludzi? 

  • obywatel

   17 marca 2022 23:19

   Nie podoba się to nie chodź

   Nie podoba się to nie chodź ciekawe jak zamkną sklep i nie będzie chętnych gdzie starsze osoby pójdą kupować zakupy jak nie mają czym dojechać do lniana większość od was ludzi ma klapki na oczach i wola patrzeć na siebie a na resztę nie zwracają uwagi. Ciekawi mnie to bo jestem wiele razy u was w sklepie że zawsze ludzie ze sklepowymi rozmawiają normalnie A widać że u was tam fałszywe gnidy są nie pozdrawiam 

 2. Mieszkaniec M.

  18 marca 2022 07:48

  Sklep u nas we wiosce

  Sklep u nas we wiosce powinien pozostać. Wielu jest tutaj mieszkańców którzy nie mają jak dojechać do Osia czy Lniana żeby zrobić większe zakupy. Szkoda też aby tylu pracowników spółdzielni straciło pracę. Stacja istnieje od lat i myślę że dalej by się utrzymała. 

  • Pjooter

   18 marca 2022 08:01

   Stacja juz ponoć sprzedana

   Stacja juz ponoć sprzedana

   • Mieszkaniec M.

    18 marca 2022 08:10

    Też słyszałem. Oby istniała

    Też słyszałem. Oby istniała dalej. 

 3. Oj tam oj tam

  18 marca 2022 13:04

  Sklep w Brzemionach i tak

  Sklep w Brzemionach i tak zostanie, ale przejdzie w prywatne ręce. 

 4. Lenka,,

  18 marca 2022 16:33

  Ten sklep w Brzemionach to

  Ten sklep w Brzemionach to jest tragedia! Jak i obsługa, sklepowa leniwa ciągle na telefonie. Czasami mamy wrażenie że to sklep samoobsługowy. 

  • Życzliwa

   19 marca 2022 07:54

   Jak sklepowa jest leniwa to

   Jak sklepowa jest leniwa to ja jestem biskup. Ile razy byłam obsługa Rewalacja sklepowe uśmiechnięte zadbane swojske dziewczyn nawet do pogadania. A co do telefonu to każdy korzysta w tych czasach. A i jadna rada jak się nie podoba to po co pani tam chodzi niech jedzi pani do tlenia albo do lniana

    Pozdrawiam 

  • Klient

   19 marca 2022 07:56

   Bywałam kilka razy w tym

   Bywałam kilka razy w tym sklepie i nigdy nic nie mam do zarzucenia . Panie pracujące z uśmiechem na twarzy. Mile i pomocne.  

  • Mieszkaniec

   19 marca 2022 09:02

   ,, LENKA” Skoro sklepowe

   ,, LENKA” Skoro sklepowe ciągle w telefonie to widać że stały bywalec jesteś ze ciągle je widzisz. Jak zamkną sklep to gdzie będziesz chodzić i ludzi obserwował(a) i co wtedy będziesz robiła jedynie lornetka i przez okno. Nie pozdrawiam cie serdecznie. A sklepowe są bomba takich w tym sklepie jeszcze nie było

  • Sara

   19 marca 2022 09:45

   Pani Leno. Zapraszam w

   Pani Leno. Zapraszam w poniedziałek do sklepu i powiedzenie mi to w twarz 🙂 Z chęcią podyskutuję face 2 face 🙂 Każdy taki mądry a żeby w twarz powiedzieć to nikt się nie odważył 🙂 tak jak był kiedyś kiedyś komentarz na dzielnicowego a wtedy się dziwili czemu policja tak obstawia Brzemiona Pozdrawiam serdecznie i całuje ❤️

  • Pytanie

   21 marca 2022 06:20

   Co za przysłowiowy „deb**” to

   Co za przysłowiowy „deb**” to napisał? Niech zgadnę… Ktoś kto sklepowym świeci w oczy. Głupota po prostu. Sami sobie tym szkodzicie tylko… 

 5. Xxx

  18 marca 2022 17:46

  Obsługa w sklepie w

  Obsługa w sklepie w Brzemionach na medal! Zarówno Pani Ewa jak i Sara. Obie uśmiechnięte jest zawsze temat do rozmów…swojskie dziewczyny

 6. Manikowska Ewa

  19 marca 2022 07:02

  Chojrak w necie p*** w

  Chojrak w necie pizda w swiecie. Pozdrawiam tchórza który ukrywa się pod pseudo!!!!! 

 7. Obserwator

  19 marca 2022 07:28

  Tak naprawdę powodem

  Tak naprawdę powodem zaprzestania  działalności nie jest bankructwo Spółdzielni tylko brak odpowiedniego zarządcy, dbajacego o dobro zakladu i pracowników , a nie o swoją kieszeń !!!!!

 8. Doti

  19 marca 2022 07:52

  Sklep powinien pozostać. A p.

  Sklep powinien pozostać. A p. Lenka pewnie sama jest leniwa i nie uśmiechnięta. Panie pracujące w sklepie zawsze witają miłym uśmiechem i serdecznością. No ale jeśli się nie podoba obsługa to za chwilę będzie p. Lenka szła na zakupy do Lniana lub Dino w Tleniu (lada moment). Wystarczyło by trochę serdeczności w tych trudnych czasach a nie tylko hejty. 

  • Ona

   19 marca 2022 08:01

   Racja Doti jestem ciekawa czy

   Racja Doti jestem ciekawa czy ta Lenka jest codzinne w sklepie po zakupy obgadać na forum zawsze wszyscy umieją a na żywo patrzy w oczy i świeci. Mogę się założyć. Znam bardzo dobrze sklepowe i sklep w brzemionach. Sklepowe wesołe uśmiechnięte życzliwe asortymentu w sklepie pełnio. Porzadek i ład. Czego chciec więcej. Pozdrawiam sklepowe z Brzemion 

 9. Klient

  19 marca 2022 09:04

  Lena to może sklepy pomylilas

  Lena to może sklepy pomylilas. Jestem w naszym lokalnym kilka razy dziennie, jak tylko wchodzę, to młoda albo ma zawalony sklep towarem, albo je, albo robi papiery. Jak ją widzę z telefonem ale podaje zamówienie do hurtowni. Pani Ewa tak samo. 

  I tak podziwiam te dwie kobiety, że mają cierpliwość co do niektórych ludzi. Szarpać nerwy z Ławkowym nie jest łatwo, a muszą znosić to przez cały dzień. Nie wspominając o innych deklach, którym co chwile coś nie pasuje, albo tym co im zbijają średnio raz na tydzień piwo w sklepie. Na moje to są złote kobiety i bardzo miłe, sympatyczne, uśmiechnięte z poczuciem humoru. Ja osobiście wiele razy przychodzę do nich jak mam zły dzień. 5 minut zakupow i mam uśmiech na twarzy. 

  I Lenka nie mówi „mamy wrażenie” bo widocznie ty masz tylko takie wrażenie. Pewnie jesteś zabuczala na codzien, leżysz z tyłkiem przed telewizorem i boli Cię to, że ktoś może być super nie robiąc nic żeby ludziom wejść w odbyt kałowy, tak jak Pani Ewka i młoda. Na młodą tylko się spojrzy i od razu czuć, że to przesympatyczna osoba. Faktycznie, jak potrzeba to potrafi co niektórych zjebać i trzyma garde w tym sklepie. Ale co się dziwmy. Nie pozwoli, żeby ktoś robił burdel w około sklepie i w sklepie, albo dręczył klientów. Pani Ewa i tak już za dużo się nadenerwowala po napadzie.

  Taka jest moja opinia osobista. Jak ktoś chce się ze mną kłócić to proszę bardzo. 

 10. Dorota Balda

  19 marca 2022 13:24

  Lenko albo h.. wie jak tam

  Lenko albo h.. wie jak tam tobie pomysl niż co pierdolniesz .   Bo to kupy ni dupy się trzyma .Nasze sklepowe są na medal. 

 11. Mieszkaniec

  19 marca 2022 16:46

  Walne Zgromadzenie podjęło

  Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o likwidacji!!!! Prezes ich do tego namówił!!! Ta likwidacja jest tylko w jego interesie. Już dawno powinien siedzieć w kapciach na emeryturze, a nie zarządzać Spółdzielnią – raczej prowadzić ją ku upadłości.

  Powinni wziąć przykład z Drzycimia. Kilka lat temu też mieli być zlikwidowani, a teraz nowoczesne, fajnie zaopatrzone sklepy z PRZEMIŁĄ OBSŁUGĄ. 

  Niech Rada Nadzorcza w końcu zacznie działać i się pozbędzie tego marnego PREZESA!

  • Klient

   19 marca 2022 18:06

   Brawo!!! Szczera prawda!

   Brawo!!! Szczera prawda!

  • Pracownik

   19 marca 2022 21:33

   Nie dajmy się zlikwidować i

   Nie dajmy się zlikwidować i sprzedać. Warto połączyć się z prężną Spółdzielnią. W Osiu Pani Prezes też dbała tylko o swoje interesy i Spóldzielni już nie ma!!!! W pracownikach siła, nie dajmy się Prezesowi!

   Super że EXTRA ŚWIECIE pisze o takich sprawach, które dotyczą niszczenia lokalnej działalności. 

 12. czytelniczka

  20 marca 2022 09:47

  Przecież ludzie po 70 nie

  Przecież ludzie po 70 nie będą zabiegać o rozwój. Trzeba było prezesurę powierzyć komuś około 40 i wtedy można by próbować przetrwać, a tak mamy to co mamy. Wyprzedawanie majątku żeby mieć na podatki i jakieś dywidendy. I nich prezes nie opowiada że nie dało się nic zrobić bo jakoś inne spółdzielnie sobie radzą. Niech jedzie po naukę do Nowego albo Pruszcza.

 13. Mieszkanka

  20 marca 2022 13:44

  Większość członków

  Większość członków Spółdzielni starsi ludzie nie wspominając o zarządzie , dlatego im tak bardzo zależy na podziale majątku ….

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama