Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czy to początek końca Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie?

Prezes spółdzielni utrzymuje, że nie dzieje się nic szczególnego. Fakty zdają się temu przeczyć. Na sprzedaż wystawiono nie tylko sklepy, ale nawet budynek biurowy.

Udostępnij
sp-lniano

Mieszkańcy gminy od dłuższego czasu obserwują stagnację w Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie. Niegdyś była on jednym z większych zakładów pracy w gminie. To już przeszłość.

Od kilku lat spółdzielnia nie nadąża za zmianami ekonomiczno-gospodarczymi. Kiepsko jest też z promocją. Wystarczy wspomnieć, że nie dorobiła się, choćby najprostszej, strony internetowej czy profilu na portalu społecznościowym.

Wielu podejrzewa, że w tym roku zakończy się historia spółdzielni.

Reklama
Reklama

- Niedawno pojawiła się informacja, że zamierzają sprzedać sklep w Brzemionach oraz stację paliw w Lnianie - poinformowała nas zainteresowana sprawą Czytelniczka z gminy Lniano.

Okazuje się, że lista nieruchomości, które spółdzielnia chce spieniężyć jest dłuższa. Obejmuje jeszcze sklep w Ostrowitem i budynek administracyjno-biurowy przy ul. Wyzwolenia w Lnianie.

Prezes, przedstawiając sytuację, jest bardzo oszczędny w słowach.

Reklama
Reklama

- Nie dzieje się nic niezwykłego - przekonuje Tadeusz Rokoszewski, prezes Spółdzielni Rolniczo-Handlowej w Lnianie. - Walne zgromadzenie podjęło decyzję o sprzedaży części majątku. Moją rolą jako prezesa jest zrealizować tę uchwałę. Nie wydaje mi się aby to był ciekawy temat.

A jednak jest. Zwłaszcza dla mieszkańców gminy Lniano, którzy chcieliby wiedzieć, jak dalej potoczą się losy spółdzielni. Chciałoby też to zapewne wiedzieć blisko 30 pracowników i ich rodziny.

Do tematu wrócimy.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Sprzedajcie w pizdu ten pożal

Sprzedajcie w pizdu ten pożal się Boże sklep w Brzemionach! 

Sklep u nas we wiosce

Sklep u nas we wiosce powinien pozostać. Wielu jest tutaj mieszkańców którzy nie mają jak dojechać do Osia czy Lniana żeby zrobić większe zakupy. Szkoda też aby tylu pracowników spółdzielni straciło pracę. Stacja istnieje od lat i myślę że dalej by się utrzymała. 

Sklep w Brzemionach i tak

Sklep w Brzemionach i tak zostanie, ale przejdzie w prywatne ręce. 

Reklama

Ten sklep w Brzemionach to

Ten sklep w Brzemionach to jest tragedia! Jak i obsługa, sklepowa leniwa ciągle na telefonie. Czasami mamy wrażenie że to sklep samoobsługowy. 

Obsługa w sklepie w

Obsługa w sklepie w Brzemionach na medal! Zarówno Pani Ewa jak i Sara. Obie uśmiechnięte jest zawsze temat do rozmów…swojskie dziewczyny

Chojrak w necie p*** w

Chojrak w necie pizda w swiecie. Pozdrawiam tchórza który ukrywa się pod pseudo!!!!! 

Reklama

Tak naprawdę powodem

Tak naprawdę powodem zaprzestania  działalności nie jest bankructwo Spółdzielni tylko brak odpowiedniego zarządcy, dbajacego o dobro zakladu i pracowników , a nie o swoją kieszeń !!!!!

Sklep powinien pozostać. A p.

Sklep powinien pozostać. A p. Lenka pewnie sama jest leniwa i nie uśmiechnięta. Panie pracujące w sklepie zawsze witają miłym uśmiechem i serdecznością. No ale jeśli się nie podoba obsługa to za chwilę będzie p. Lenka szła na zakupy do Lniana lub Dino w Tleniu (lada moment). Wystarczyło by trochę serdeczności w tych trudnych czasach a nie tylko hejty. 

Lena to może sklepy pomylilas

Lena to może sklepy pomylilas. Jestem w naszym lokalnym kilka razy dziennie, jak tylko wchodzę, to młoda albo ma zawalony sklep towarem, albo je, albo robi papiery. Jak ją widzę z telefonem ale podaje zamówienie do hurtowni. Pani Ewa tak samo. 

I tak podziwiam te dwie kobiety, że mają cierpliwość co do niektórych ludzi. Szarpać nerwy z Ławkowym nie jest łatwo, a muszą znosić to przez cały dzień. Nie wspominając o innych deklach, którym co chwile coś nie pasuje, albo tym co im zbijają średnio raz na tydzień piwo w sklepie. Na moje to są złote kobiety i bardzo miłe, sympatyczne, uśmiechnięte z poczuciem humoru. Ja osobiście wiele razy przychodzę do nich jak mam zły dzień. 5 minut zakupow i mam uśmiech na twarzy. 

I Lenka nie mówi „mamy wrażenie” bo widocznie ty masz tylko takie wrażenie. Pewnie jesteś zabuczala na codzien, leżysz z tyłkiem przed telewizorem i boli Cię to, że ktoś może być super nie robiąc nic żeby ludziom wejść w odbyt kałowy, tak jak Pani Ewka i młoda. Na młodą tylko się spojrzy i od razu czuć, że to przesympatyczna osoba. Faktycznie, jak potrzeba to potrafi co niektórych zjebać i trzyma garde w tym sklepie. Ale co się dziwmy. Nie pozwoli, żeby ktoś robił burdel w około sklepie i w sklepie, albo dręczył klientów. Pani Ewa i tak już za dużo się nadenerwowala po napadzie.

Taka jest moja opinia osobista. Jak ktoś chce się ze mną kłócić to proszę bardzo. 

Reklama

Lenko albo h.. wie jak tam

Lenko albo h.. wie jak tam tobie pomysl niż co pierdolniesz .   Bo to kupy ni dupy się trzyma .Nasze sklepowe są na medal. 

Walne Zgromadzenie podjęło

Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o likwidacji!!!! Prezes ich do tego namówił!!! Ta likwidacja jest tylko w jego interesie. Już dawno powinien siedzieć w kapciach na emeryturze, a nie zarządzać Spółdzielnią – raczej prowadzić ją ku upadłości.

Powinni wziąć przykład z Drzycimia. Kilka lat temu też mieli być zlikwidowani, a teraz nowoczesne, fajnie zaopatrzone sklepy z PRZEMIŁĄ OBSŁUGĄ. 

Niech Rada Nadzorcza w końcu zacznie działać i się pozbędzie tego marnego PREZESA!

Przecież ludzie po 70 nie

Przecież ludzie po 70 nie będą zabiegać o rozwój. Trzeba było prezesurę powierzyć komuś około 40 i wtedy można by próbować przetrwać, a tak mamy to co mamy. Wyprzedawanie majątku żeby mieć na podatki i jakieś dywidendy. I nich prezes nie opowiada że nie dało się nic zrobić bo jakoś inne spółdzielnie sobie radzą. Niech jedzie po naukę do Nowego albo Pruszcza.

Reklama

Większość członków

Większość członków Spółdzielni starsi ludzie nie wspominając o zarządzie , dlatego im tak bardzo zależy na podziale majątku ….

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo