Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czyje imię będzie nosił świecki stadion? Jest propozycja. Ostateczna decyzja należy do radnych

Klub Sportowy Wda Świecie wyszedł z propozycją, aby stadionowi nadać imię Zbigniewa Iwańskiego, zmarłego niedawno działacza sportowego. Część naszych rozmówców uważa, że to doskonały pomysł. Inni wypowiadają się bardziej wstrzemięźliwie, chociaż nie mówią "nie".

Udostępnij
ks-wda-1as

Działacze klubu zgodnie orzekli, że patronem stadionu powinien być zmarły niedawno działacz sportowy Zbigniew Iwański.

- Dlaczego właśnie on? Bo związany był z tym obiektem prez większość życia, najpierw jako zawodnik, a później szef działu sportu w OKSiR - argumentuje Krzysztof Kosecki. - Był jednym z największych propagatorów sportu w naszej gminie. Spędzał na stadionie mnóstwo czasu, dbając o jego rozwój. Jestem przekonany, że ta inicjatywa spotka się z uznaniem radnych. To chyba najlepsza forma upamiętnienia tego zasłużonego działacza - dodaje prezes Wdy.

Pod pomysłem obiema rękami podpisuje się Anna Herman, która zastąpiła Zbigniewa Iwańskiego na stanowisku zastępcy dyrektora OKSiR-u do spraw sportu i rekreacji.

Reklama
Reklama

- To bardzo dobra inicjatywa - zaznacza Anna Herman. - Sport był jego pasją. Związał z nim całe życie. Czasami pewnie odbywało się to nawet kosztem rodziny, ale taki już był. Stadion był jego drugim domem. Nie sądzę, aby ktokolwiek mógł uznać za zły pomysł, aby to właśnie Zbigniew Iwański był patronem tego miejsca.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy wnioskiem zajmą się radni. O tym, że w ogóle jest taki pomysł, Jerzy Wójcik, przewodniczący rady, dowiedział się od portalu Extra Świecie. Nie wahał się jednak z wyrażeniem swojej opinii w tej sprawie.

- Jestem jak najbardziej za - podkreśla Jerzy Wójcik. - Lepszego kandydata nie można było sobie wymarzyć. I mówię to nie tylko jako kolega Zbyszka, ale przede wszystkim jako radny oceniający jego dorobek sportowy i zaangażowanie w sprawy sportu.

Reklama
Reklama

O pomyśle na razie nie chce się wypowiadać Leszek Piotrowski, radny i trener bokserski.

- Poczekam na opinię komisji sportu - mówi. - To ona jest władna, aby ustalać takie rzeczy, a ja nawet nie jestem jej członkiem. Z Iwańskim łączyły mnie stosunki koleżeńskie i to wszystko.

Co na to przywołana przez Leszka Piotrowskiego komisja sportu rady miejskiej?

Reklama
Reklama

- Oczywiście nie jest to zły kandydat, ale sądzę, że należałoby przynajmniej rozważyć, czy na pewno nie ma również innych - zwraca uwagę Maciej Kaczmarek, przewodniczący komisji sportu, turystyki i rekreacji. 

Zamiary klubu Wda przypadły do gustu burmistrzowi Świecia.

- Jeśli wpłynie taki wniosek, z pewnością go poprę - zapowiada Krzysztof Kułakowski. - Nie dlatego, że chodzi o mojego krewnego, ale z powodu zaangażowania Zbigniewa Iwańskiego w utrzymanie stadionu i działalność na rzecz sportu w naszej gminie. Dostrzegał potrzeby każdej sekcji. Na bieżąco zastanawiał się, jak poprawić estetykę i funkcjonalność tego obiektu, tak aby był wizytówką Świecia - podkreśla burmistrz.

Reklama
Reklama

Zbigniew Iwański większość swego życia poświęcił szeroko rozumianej kulturze fizycznej. Pracę na stanowisku zastępcy kierownika ds. sportu w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu rozpoczął w kwietniu 1992 r. i pracował tam do 2021 r. W międzyczasie zmieniła się tylko nazwa stanowiska, gdy został zastępcą dyrektora.

Zasiadał w zarządach Wdy Świecie oraz TKKF Celuloza. Wraz z Adamem Modlińskim, jednym z właścicieli firmy Mekro, zakładał jeszcze na przełomie lat 80. i 90. kobiecą sekcję siatkówki.

Karierę sportowca zaczynał jako piłkarz, by później odnaleźć się w lekkoatletyce. Jego koronną dyscypliną sportu był skok wzwyż. Może pochwalić się wynikiem 2,07 m, który był rekordem powiatu świeckiego, niepobitym przez kolejne 25 lat.

Reklama
Reklama

Zbigniew Iwański był jednym z głównych twórców "Strategii rozwoju sportu w gminie Świecie" oraz programu "Polubić sport", zachęcającego do aktywności fizycznej uczniów szkół podstawowych.

Zmarł w lipcu 2022 r. w wieku 65 lat. Kilka miesięcy wcześniej przeszedł na emeryturę.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W pisolandii i teraz w

W pisolandii i teraz w Świeciu dochodzimy już do granic absurdu z tym nadawaniem imion. Komu to potrzebne i po co?

Z całym szacunkiem za zasługi

Z całym szacunkiem za zasługi i zaangażowanie. Moim zdaniem wystarczy tablica pamiątkowa dla Pana Zbigniewa na stadionie. Stadion nie musi mieć imienia.

Przecież to byla jego praca i

Przecież to byla jego praca i brał za to pieniądze! To kuriozalne aby stadion nosił imię  osoby która dobrze wykonywała swoje obowiązki. Taka osoba powinna być nieskazitelne i naprawdę zasłużona.

Uważam że stadion powinien

Uważam że stadion powinien nosić imię Świętego Jana Pawła II

Z całym szacunkiem dla S.p

Z całym szacunkiem dla S.p Pana Zbyszka ale wydaje mi się, że tabliczka bądź jakie pominik byłby idealnym rozwiązaniem. 

Stadion powinien nosić im.

Stadion powinien nosić im. świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego

Aż strach pomyśleć, co by

Aż strach pomyśleć, co by było gdyby większość w radzie stanowili pisowiacy. Mielibyśmy w Świeciu następny pomnik niejakiego Kaczyńskiego. Co do nazwy stadionu, jestem przeciwny. Przecież on przebywając na tym stadionie, nie robił tego za friko. Wydaje mi się, że świeccy radni zaczynają stosować metody pisowskiej durnoty. Szanowni radni: Nie dajcie się wmanewrować w poltykę stosowaną do tej pory przez kaczą partię. Tablica upamiętniająca Zbycha (byłego kolegi z ulicy Chmielniki), jak najbardziej, ale nic ponadto. Wystarczy popytać młodzież o to czy wie, czyim imieniem nazwane są dwa świeckie mosty.  

A ja rzech myśloł że

A ja rzech myśloł że niejakiego pana Tadeusza

Dajcie spokój 

Dajcie spokój 

Pamiętajmy że nie będzie

Pamiętajmy że nie będzie mówił że na zakazie palenia papierosów bez akcyzy na wyroby medyczne to najbardziej znanych.

A może ktoś pomyśli o Panu

A może ktoś pomyśli o Panu Krzyżanowskim , a nie słodzić rodzinie burmistrza. Wstyd!!!

Ulica Jana Pawła, Elektryków

Ulica Jana Pawła, Elektryków i Stadion Iwana

Dlaczego z betonowego boiska

Dlaczego z betonowego boiska do piłki ręcznej ( są też tam kosze do gry ) zrobiono sobie parking dla aut .Za mało miejsca macie  ,kto na to przyzwolił .W piłkę nie można pograć .Qurva ten płotek zlikwidujcie i stawiajcie na głównym boisku ,wjazd będzie ścieżką rowerową od budy z biletami .Nazwijmy ten stadion ( on już jest nazwany bo oni mogą ,głosy ludzi się nie liczą ) parking im  np. Volkswagena BMW , Peugeot ….,..Volvo,Ford,Opel,Tatra…………….

Bronisław Malinowski, mistrz

Bronisław Malinowski, mistrz olimpijski

Ś.P. JANA ŁOSIA możeta nadać

Ś.P. JANA ŁOSIA możeta nadać .To był spaniały obywatel .

już lepiej Adama Małysza albo

już lepiej Adama Małysza albo Roberta Lewandowskiego. A już w ogóle to lepiej znaleźć sponosora który wrzuci swoją reklame w nazwe. Tak jak ma wiele klubów. Tauron Erena, Allianz Erena, PGE Narodowy, a nasza świecka duma np mogłaby się nazywać „Boob Taxi Arena”

Dobry pomysł z tym

Dobry pomysł z tym sponsoringiem np ZUK ŚWIECIE  STADIUM im.Śp. Frediego Merkurego 

Stadion imienia Ricki Balboa 

Stadion imienia Ricki Balboa 

Stadiom im.dzielnych radnych

Stadiom im.dzielnych radnych

Stadion Imieniem Swieckiego

Stadion Imieniem Swieckiego Betonu

imienia kzbud najlepszy

imienia kzbud najlepszy wykonawca dla urzędu 

Jak widać takie pomysły nie

Jak widać takie pomysły nie przynoszą żadnego pożytku. Dajcie spokój Zbyszkowi i jego rodzinie. Pozwólcie w spokoju przeżyć żałobę.  Ręce opadają ją czyta się takie wypociny. 

Są różne obiekty na terenie

Są różne obiekty na terenie miasta, które przyczyniają się do kształcenia talentów w różnych dziedzinach. Nasz stadion też przyczynił się do pojawienia się sławnych postaci w polskim sporcie. Nie ujmując czci Panu ś.p. Zbigniewowi Iwańskiemu oraz zasług jakie ma w naszym sporcie skromnie proponuję by stadion nosił imię : „NASZYCH SPORTOWCÓW” lub „ŚWIECKICH SPORTOWCÓW”. To imię połączy historię i teraźniejszość sportową Świecia. Tablica imenna sportowców przy nazwie stadionu byłaby wspaniałym dodatkiem.

Bardzo dobry pomysł

Bardzo dobry pomysł

dot. propozycji nazwy

dot. propozycji nazwy „Świeckich Sportowców”

się dlaczego dopiero teraz

się dlaczego dopiero teraz zaproponowano nadać imię naszemu stadionowi, wcześniej radni nie pomyśleli o tym. myślę że Pan Zbigniew nie był tak wielkim działaczem sportowym , on tylko pracując zajmował się sprawami sportu

Stadion im. „SULIEGO” 

Stadion im. „SULIEGO” 

Może stadion drużyny

Może stadion drużyny najniższych lig?

Może lepiej nazwać imieniem

Może lepiej nazwać imieniem Vita Corleone bo on zasłużony 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama