Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dachowanie golfa nieopodal Świecia

Do wypadku w Kozłowie doszło wcześnie rano. Kierująca samochodem kobieta trafiła do szpitala.

Udostępnij
Zdjęcie ilustracyjne

Do poniedziałkowego wypadku na drodze powiatowej w Kozłowie (gmina Świecie) doszło o godz. 5.47.

- Po przyjeździe na miejsce, strażacy zastali samochód leżący na dachu - informuje starszy sekcyjny Mateusz Ligmanowski z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Kierująca volkswagenem golfem kobieta znajdowała się już na zewnątrz pojazdu. Trafiła do świeckiego szpitala.

Reklama
Reklama

Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora i sprawdzeniu wycieków, których nie stwierdzono.

W czasie działań służb ratowniczych ruch odbywał się wahadłowo.  

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (37)

  1. Prawnik

    4 grudnia 2023 10:15

    Pierwsza ofiarą oszednosci zarządu dróg powiatowych.Informacja dla poszkodowanej iż może starać o odszkodowanie od powiatu za niedbania.

    • Anonim

      4 grudnia 2023 15:55

      Nie pierwsza ofiara w Czaplach wypadek miał miejsce juz z tydzien temu też w wyniku nie posypania dróg kierowca rozbił się na drzewie

      • xxx

        4 grudnia 2023 16:01

        Chyba w wyniku niedostosowania prędkości do warunków pogodowych. Jak pada śnieg to nagle droga ma być czarna i sucha, a co gdy pada mocny deszcz? Jakoś ludzie potrafią jeździć wolniej.

    • Poszkodowana

      5 grudnia 2023 00:37

      Próbowałam kiedyś to usłyszałam w sądzie, że inni jakoś jeździli i do kolizji nie doszło a ul. Laskowicka nie dość, że nie była wtedy odśnieżona to jeszcze lód pod śniegiem

  2. Przykładny obywatel

    4 grudnia 2023 10:35

    Ciągnąć odszkodowanie od zarządcy drogi za zaniedbanie obowiązku!

  3. XYZ

    4 grudnia 2023 10:36

    Może czas by było ruszyć dupy i posypać i odśnieżyć ? Dziś rano białe drogi i nic nie posypane … jak co roku z resztą w całym kraju

  4. ABC

    4 grudnia 2023 10:55

    Wszystko wszystkim … ale po co te syreny z samego rana? jakby jakaś katastrofa drogowa 🙁

    • Przechowo

      4 grudnia 2023 13:13

      Ludzie, to nawet syreny przeszkadzają. Porażka. Katastrofa ? Co Ty człowieku teraz piszesz.. każda taka sytuacja jest inna. A co gdyby nie włączyli syren? O tej godzinie ludzie jeżdżą już do pracy i takie sygnały dźwiękowe są potrzebne. Nie każdy widzi tylko sygnały świetlne. Bo znajdzie się „Grażynka” która nie patrzy w lusterka. Znajdźcie inne problemy. Bo widać już nie ma za co się przyczepić. Nigdy w życiu nie widziałam tyle nienawiści w ludziach jak teraz.

      • ABC

        4 grudnia 2023 17:30

        Nie chodzi o dzwięki służb ratunkowych, policji to jest oczywiste.
        Chodzi o wyjace syreny w OSP Przechowo…

        • Przechowo

          5 grudnia 2023 09:40

          Od zawsze wyły.. takie są przepisy. Każde OSO ma takie syreny. Są różne rodzaje syren, każde cos oznaczają lepiej znać co one znaczą. Nic nie dzieje się bez powodu

  5. Wójt

    4 grudnia 2023 11:01

    Co się dzieje że teraz nikt nie odśnieża dróg!!! Oszczędzacie czy co jest grane… We wyrwie jechać nie idzie!!!!

  6. Powiat

    4 grudnia 2023 11:02

    Nie ma co się denerwować iż dziś rano przy parkingu Ośrodku zdrowia Drzycimiu a wjazdem do szkoły piaskarka sama była w tarapatach iż zawiesiła się na skarpie bo nie potrafiła zjechac pod prywatny osrodek zdrowia odśnieżyć. NA TO IDĄ PIENIĄDZE.Koparka wyciągała z rejonu dróg.

    • Cyk

      4 grudnia 2023 12:11

      Czas porzegnac ludzi z starostwa co ciągle myślą o miastu Świecie czyli Woźniaku i ekipie a nie o powiecie świeckim.Wszystko tylko dla Świecie jest ostatnio robione.

      • He

        4 grudnia 2023 13:43

        Wozniak nie rządzi w powiecie a PO, PSL i OPS. Rzeczywiście czas na zmiany…

      • Lewy Prawak

        4 grudnia 2023 15:37

        Woźniak to jeden z nielicznych któremu jeszcze zależy na czymkolwiek, pogonić tę bandę z Kułakowskim na czele

  7. Kierowca

    4 grudnia 2023 11:12

    W tym roku to już wybitnie mają gdzieś jaki jest stan dróg. Ciekawe ile niepotrzebnych wypadków jeszcze musi się wydarzyć żeby było posypane. Zarządcy dróg tylko kasę brać ale od siebie cienko cienko

    • Nikt

      4 grudnia 2023 11:31

      Tak utrzymuje drogi firma zuk świecie.Ustawione przerargi oraz żeby jak najwięcej zarobiła niskim kosztem.Czas powystawiać negatywne komentarze może to zmotywuje powiat i firmę wykonawczą .

      • Wanda

        4 grudnia 2023 11:36

        Firma sama nie może wyjechać na drogi. Musi być zgoda koordynatora .

  8. baeta

    4 grudnia 2023 11:23

    Po to trzeba bylo wlaczac syreny po 5.30 i ludzi budzic.buractwo

    • Gordon

      4 grudnia 2023 12:25

      Oby nigdy nie musiała wyć syrena z twojego powodu, gdy ty będziesz potrzebował pomocy…żenujący poziom inteligencji prezentujesz

      • Bohater

        4 grudnia 2023 14:30

        Na Twój mózg niech wyje. Bohatery dostają powiadomienia. Syrena tylko do lansowania się.

        • Gordon

          4 grudnia 2023 18:19

          Bohaterze za dychę, jesteś po prostu niedouczony, przepisy w jasny sposób określają formy alarmowania OSP do zdarzeń

      • Maniek

        4 grudnia 2023 21:06

        Masz rację Gordon, jakim trzeba być burakiem, żeby mieć pretensję o sygnały dzwiękowe pojazdów ludzi jadących na pomoc, w czasie zwiększonego ruchu, ludziska jadą do roboty, zaspane itd., itp.

  9. Olo

    4 grudnia 2023 11:48

    Obyś ty nie potrzebowała pomocy i dźwięku syren! Prostaku.

    • M

      4 grudnia 2023 14:32

      Prostak to cię zrobił czytając twój komentarz.

  10. Gość MK

    4 grudnia 2023 11:59

    Nie wiadomo,a może kobieta nie dostosowała prędkości do warunków? Proszę nie wyrokować kto jest winien. Zimą trzeba jeździć wolniej i ostrożniej. Wszędzie piaskarki nie mogą być!!!

  11. ZUK

    4 grudnia 2023 12:02

    Nie narzekajcie na utrzymanie dróg zimą bo na prawdę w Świeciu jest całkiem dobrze. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć co znaczy mieć oblodzone i ośnieżone drogi to zapraszamy do Osia. Im bliżej tym lepsze łyżwy trzeba szukać i to trwa tak aż przyjdzie odwilż

    • Piesza

      4 grudnia 2023 12:56

      chodzę wolno i ostrożnie , jak i wiele ludzi , a widziałam ludzi obalających się na chodnikach i nie, nie były to osoby „pod wpływem”
      Czas naprawdę aby posypały się skargi i pozwy aby się ruszyli .

  12. true

    4 grudnia 2023 15:01

    Nie ma się co łódzić… Lepiej nie będzie… Podobno kasy nie mają na sypanie dróg a juz tym bardziej dróg przybżeżnych ale na inne pierdoły mają. Jeśli będzie tak dalej to za chwilę ogłoszą że tną koszta w państwówkach bo za chwilę na paliwo bedą żydzić będzie taka ilość wypadków.

    • Henio PKS

      4 grudnia 2023 15:23

      Mając prawo jazdy od czterdziestu lat wiem, że należy dostosować prędkość pojazdu do warunków panujących na drodze. A ty @true, ekspercie od siedmiu boleści, „łódzisz” się, że jest inaczej. Stan wielkości twojej obłudy przerasta wysokość Himalajów. Na pocieszenie, mogę cię oświecić, że nie jesteś w swej głupocie osamotniony na forum.

      • L.Skywalker

        4 grudnia 2023 16:13

        Brawo Henio!!!
        Dobrze pisze.
        W dupach się przewraca, tylko stękanie, narzekanie i że się należy.
        Jechać wolnej z głową.
        Pięć minut szybciej ruszyć jak jest biało.
        Nerwów mniej i będzie zdrowiej.

      • Weis

        4 grudnia 2023 21:40

        Ropa po ile od was?

    • Kierowca młody stażem

      4 grudnia 2023 16:16

      Brawo Henio PKS całkowicie się z Tobą zgadzam .

  13. Kamilla

    4 grudnia 2023 16:13

    Biedna Pani kierowca. Całe szczęście nie skończyło się to tragicznie. Auto można naprawić albo kupić inne. Życia już nie.
    Pani uczestnicząca w wypadku jest spokojnym i uważnym kierowcą. Dlatego wątpię, żeby nadmierna prędkość była tu główną przyczyną. Może była jakaś dziura w drodze w którą wpadła i zarzuciło ją a śliska nawierzchnia nie ułatwiła opanowania auta??

  14. Janek od syreny

    4 grudnia 2023 17:02

    Wszystko jest ok. Syreny muszą być ja już siem pogodziłem z tym. Pozdrawiam OSP i wogole straż. Kocham was

  15. Marianki górą