Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dla ponad stu kierowców Wszystkich Świętych było kosztowne. Część nie dojechała wcale na groby

Od 31 października do 3 listopada trwała policyjna akcja „Znicz”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym groby bliskich.

Udostępnij
alometr_alkomat

REKLAMA
Podobnie jak w poprzednich latach, służbę pełniło więcej patroli, szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy. W działaniach w powiecie świeckim wzięło udział 126 policjantów, których wspomagali strażnicy miejscy.

- Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących, prawidłowe przewożenie pasażerów, stan techniczny pojazdów. Mundurowi reagowali również na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, takie jak przekroczenie dozwolonej prędkości czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – wymienia mł.asp. Julia Świerczyńska, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.
REKLAMA

Policjanci skontrolowali w ciągu czterodniowej akcji ponad 400 pojazdów. Nie wszystkim było dane dotrzeć na groby bliskich. Zatrzymano dwóch kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu, a 112 ukarano mandatami. Zabrano też 13 dowodów rejestracyjnych.

- Na terenie powiatu nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku drogowego, natomiast odnotowaliśmy 23 kolizje drogowe – informuje Julia Świerczyńska. 

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. ...

  4 listopada 2019 11:38

  Akcja znicz A ja nigdzie nie

  Akcja znicz A ja nigdzie nie widziałam Policji tylko pod cmentarzem he

 2. Anonim

  4 listopada 2019 17:19

  bo to był znicz z ukrycia.

  bo to był znicz z ukrycia. znów zaczynają się bawić w chowanego.

  • ..

   4 listopada 2019 17:57

   No właśnie 

   No właśnie 

 3. Andrzej

  5 listopada 2019 06:18

  Bawią się w chowanego,

  Bawią się w chowanego, 1listopada nigdzie nie widziałem policji. To trochę jak w kawale jak pracownik gra z pracodawca w statki i nagle pracownik strzela L4. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama