Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dlaczego radnego Woźniaka wyproszono za drzwi?

Klapą zakończyła się próba przeprowadzenia zdalnej sesji Rady Miejskiej w Świeciu. Oburzenia nie kryli radni Adam Kufel i Dariusz Woźniak, nie tylko z powodu niepowodzenia obrad w wersji online. O co poszło?

Udostępnij
sesja-kwiecien-1

REKLAMA


Z powodu koronawirusa, podobnie jak w wielu innych miastach w kraju, w Świeciu postanowiono przeprowadzić sesję zdalną. Okazało się jednak, że system całkowicie zawiódł. Urywały się na przemian obraz i dźwięk, w efekcie po ponad godzinie przewodniczący zarządził przerwę. Zaproszono radnych na salę obrad w urzędzie miejskim. W ciągu godziny dotarła większość, poza dwoma. Jeden z nich, Adam Cieślak, nadal jednak brał udział w sesji za pośrednictwem internetu.

- Nie będę się wypierał, że system zawiódł i biorę za to odpowiedzialność na siebie. Po raz pierwszy przeprowadzaliśmy sesję online, teraz jesteśmy mądrzejsi o ostatnie doświadczenia. Rozmawiałem już z firmą w sprawie poprawienia jakości przekazu na następnej sesji – mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie.

Na zaproszeniach, które dostali radni napisano, że sesja odbywa się zdalnie. Zastosowało się do tego 19 radnych. Dwóch jednak postanowiło przyjść: Adam Kufel z klubu PiS i Dariusz Woźniak z Naszego Świecia Razem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Pierwszego nie wpuścił na salę obrad radca prawny urzędu. Adam Kufel dał potem wyraz swojemu oburzeniu na sesji, którą kontynuowano po przerwie już na sali obrad. W urzędzie przyznają, że to nie powinno się zdarzyć, bo radca nie ma żadnych uprawnień do tego, aby „cofać” radnego.

Oburzenia na swoim profilu na Facebooku nie krył również radny Dariusz Woźniak. Jak podał w pełnym emocji poście, jego także wyproszono, tyle że zrobił to Jerzy Wójcik, przewodniczący rady.

Po co obaj radni przychodzili na sesję, skoro wiadomo było, że jest zdalna i mieli w niej uczestniczyć ze swoich domów? Pytany o to radny Woźniak przysłał nam oświadczenie:

Reklama
Reklama

Spodziewaliśmy się dużych problemów z tą zdalną sesją, dlatego na klubach uzgodniliśmy, że zarówno nasz przedstawiciel jak i przedstawiciel klubu PIS odbędą tą sesję oczywiście zdalnie, ale na miejscu w urzędzie. Bardzo zależało nam bowiem, abyśmy sprawnie podjęli ważne szczególnie dla przedsiębiorców uchwały. Okazało się, że to był bardzo dobry pomysł, bo tylko dzięki temu, że byliśmy na miejscu, to można było weryfikować wszystkie błędy systemu. Tylko to pozwoliło nam przeszło godzinę obradować. Niestety system kupiony przez burmistrza jest kiepski, ale bardziej dosadnie ocenił to przewodniczący rady. Tak więc ostatecznie pozostali radni również dołączyli do naszej dwójki. Tak trzeba było zrobić od samego początku, ale z nami nie konsultuje się niczego i nie liczy się z naszym zdaniem.
REKLAMA


W rozmowie z „Czasem Świecia” Woźniak stwierdził, że zdążył się tylko przywitać z przewodniczącym i od razu odesłano go do sali konferencyjnej urzędu.

- Nie rozumiem, skąd w radnym Woźniaku tyle agresji i dlaczego mija się z prawdą – ripostuje Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu. - Kiedy przyszedłem około godz.11.45, pan Woźniak siedział już na sali obrad. Był bez maseczki, chociaż burmistrz i sekretarz je nosili, a ja miałem przyłbicę. Udzieliłem wywiadu ekipie telewizyjnej. Potem zrobił to pan Woźniak. Kiedy skończył rozmawiać z dziennikarką, podszedłem do niego i powiedziałem: „Darek, radni będą mieli mi za złe, że prosiłem ich o udział online, a dla ciebie zrobiłem wyjątek. Mógłbyś przejść do sali konferencyjnej z Adamem Kuflem i stamtąd obradować zdalnie?” Radny odpowiedział, że nie ma problemu i poszedł. Dlaczego więc teraz mówi, że ledwie zdążył wejść na salę, od razu go wyprosiłem? Nie rozumiem, jak tak można.

Inna sprawa, że ani Woźniak, ani Kufel nie mogli być na sali obrad, bo na skutek kiepskiego systemu robiły się sprzężenia, kiedy były włączone dwa urządzenia.

Reklama
Reklama

O tym, że radny Woźniak uczestniczył, jak to sam określił, w weryfikowaniu błędów systemu nic nie wie sekretarz gminy.

- Jedyne co zrobił pan Woźniak, to zrestartował swój tablet – mówi Żurek.
REKLAMA


Dlaczego radny chodził po urzędzie i siedział na sali obrad przed sesją bez maseczki? Dariusz Woźniak odpowiedział nam, że nie może jej nosić, poza tym na sali siedział z dala od innych, a na korytarzu był tylko przez 3 sekundy, gdy szedł na salę konferencyjną.

- Mam wrażenie, że ostatnio na sesjach jest zbyt wiele nerwów i niepotrzebnych emocji – dzieli się swoją refleksją radny Adam Cieślak z klubu Nasze Świecie Razem. Dodaje, że jest za tym, aby zrezygnować z sesji online i zamiast tego porozsadzać radnych w odpowiednich odstępach.

Reklama
Reklama

Jednym z ważniejszych tematów ostatniej sesji było przyjęcie uchwał w sprawie ulg dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku pandemii.
REKLAMA

Nie przeszła propozycja Naszego Świecia Razem i PiS, aby wydłużyć ten okres do 5 miesięcy. Zamiast tego przyjęto projekt burmistrza o zwolnieniu z podatku od nieruchomości przez 3 miesiące (czytaj tutaj).

-  Gdyby była taka możliwość, wprowadzilibyśmy nawet półroczne zwolnienie. Musimy jednak dbać o budżet, bo stoimy przed ogromnymi wyzwaniami finansowymi. W starostwie już wprowadzono cięcia wydatków. Robimy, co możemy, aby ulżyć firmom. Mam ogromną prośbę, żeby nie wykorzystywać koronawirusa do toczenia walki politycznej – apeluje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Podobają mi się słowa

Podobają mi się słowa burmistrza Kułakowskiego. Woźniak jak zwykle tylko robi awantury.

Ten Woźniak to widać jak pod

Ten Woźniak to widać jak pod nowym burmistrzem dołki kopie oczernia go.. Chłopie z luzuj trochę bo tracisz w oczach ludzi..ciejawe jakim byś ty był burmistrzem. Tylko czekasz, aż mu się noga poslisgnie.a co to sprzętu kup lepszy.. Nieraz przeladowane serwery i już klapa. Mam dobrego laptopa ale pierwsze dni zdalnego nauczania to była klapa teraz jest ok. 

Czyli Woźniak specjalnie

Czyli Woźniak specjalnie sprowwokował takie wydarzenia, bo przyszedł gdzieś, gdzie nie był zaproszony. Jak zwykle chodziło tylko o to, by doszłodo spięcia. Ważne, że ma o czym pisać na facebooku. Czy ten gość nie ma hamulców?

To co mówi o całej tej

To co mówi o całej tej sprawie p. Wójcik w mojej ocenie jest sensowne, a to co mówi p. Woźniak to raczej nie.

Reklama

Ciecie wydatkow? Niech zaczna

Ciecie wydatkow? Niech zaczna od nauczycieli, siedza w domach,  w nierktorych szkolach brak lekcji on-line, tylko przesylane zadania uczniow, od siebie zero. Czy nauczyciele nadal maja wypkacane „nadgodziny”?

odbywa się tylko zdalne

odbywa się tylko zdalne zadawanie zadań domowych. Jedyna Pani nauczycielka od J.Angielskiego dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia on-line w klasie mojej córki, reszta przesyła tylko zadania do zrobienia.

Kolejny tendencyjny artykul

Kolejny tendencyjny artykul na tym sponsowowanym portalu. Odwracanie kota ogonem i kreowanie innej rzeczywistosci niz jest.

Dariuszowi Woźniakowi zawsze

Dariuszowi Woźniakowi zawsze nic sie nie podoba tylko robi zadymę. Sam wprowadza oszczędności w Powiecie, a w Gminie by rozłożył budżet swoimi chorymi pomysłami. Widać, że tam robi coś innego i w Gminie jeszcze inaczej. Trzeba się określić do jednego stanowiska. Oglądałam w internecie sesję budżetową i mówił, że trzeba mieć agresywny budżet przecież teraz w kryzysie byśmy mieli pusty budżet i tak byłoby jak byłby Burmistrzem.

Reklama

Znowu Ci sami panowie, którzy

Znowu Ci sami panowie, którzy mają odjazd Adam Kufel i Dariusz Woźniak. Juz sie staje nudne słuchanie o tych panach szkoda czasu na nich niech dalej się tak bawią.

W ostatnich wyborach na

W ostatnich wyborach na burmistrza głosowałem na Woźniaka, ale teraz żałuję. Z jego podejściem rozpieprzył by budżet maista w drobny mak za kolej za 300 milionów i inne bzdeety. Gdybym miał drugi raz głosować to dałbym głos jednak na Kułakowskiego.

Może Woźniaka ustawcie u

Może Woźniaka ustawcie u siebie na profilowe? Wszędzie go oczerniacie i przeciwko niego… 

Ględzi wszędzi ze go

Ględzi wszędzi ze go wyrzucili a jeszcze wywoiadu zdążył telewizji udzielić 🙂

Reklama

To teraz wiadomo po co

To teraz wiadomo po co przyszedł prawda wyszła na jaw udzielić wywiadu w tv taki celebryta z niego zawsze musi błyszczeć HA HA HA HA HA HA HA

Ale Bjurmistsh ziewajet! 

Ale Bjurmistsh ziewajet! 

Takie pytanko czy pan dariusz

Takie pytanko czy pan dariusz przyjechał pod urząd swoim pociągiem???  

Świecki Woźniak, to taki

Świecki Woźniak, to taki pislamki Karczewski.

Woźniaka tak bardzo wyrzucali

Woźniaka tak bardzo wyrzucali z sali obrad,że jeszcze zdążył wywiadu telewizji udzielić 🙂 A maseczki to się jednak nosi panie Dariuszu, ja też ich nie lubię, a noszę.

Kiedyś  miałam dobre zdanie o

Kiedyś  miałam dobre zdanie o panu Woźniaku, ale z każdym miesiącem utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam, że na niego nie zagłosowłam.  Jak na dłoni widać, że jego celem jest jątrzyć i skłócać ludzi i wudaje mu się, że w ten sposób zyskuje nowych zwolennników. Błąd panie Dariuszu. Ludzie wolą opanowanego Kułakowskiego, który nie ciska się z byle powodu. Nie pomaga pan ani sobie ani swojemu klubowi. Działa pana na jego szkodę.  

Nie byłem zwolennikiem Pana

Nie byłem zwolennikiem Pana Kułakowskiego ale teraz widzę ze jest to najlepsze osoba która może być gospodarzem Swiecia..  Mało się chwali za to dużo robi , nie wymądrza się tylko mówi konkretnie. nie komentuje wszystkiego w internecie bo i po co . Wymarzony Pan to mi się podoba . super

Lubiłem, szanowałem P.

Lubiłem, szanowałem P. Woźniak. Ale przestałem po tym jak zobaczyłem kto jest w jego „ugrupowaniu” przed wyborami. Juz wtedy przeczywalem( okazuje się słusznie), że będzie chorągiewka na wietrze, manipulantem, „ofiarą” innych ugrupowań. Dzięki Bogu nie głosowałem na niego ani na nikogo z jego „ugrupowania”. Ps. słowo ugrupowanie celowo jest napisane w cudzysłowie.

Wybraliście gówniarstwo i

Wybraliście gówniarstwo i celebrytów do rady to teraz macie. Z tym apelem burmistrza o apolityczność to tez pic bo rada jest i będzie upolityczniona i mimo braku fizycznego dawnego dyktatora to jak widac nadal działa zza kotary 

cieszę, że nigdy nie

cieszę, że nigdy nie głosowałem na pana Woźniaka, bo teraz paliłbym się ze wstydu, a tak to moge się pośmiać z la cabaret za pieniądze podatników

Myślę, że pan Adam Cieślak

Myślę, że pan Adam Cieślak powoli zaczyna żałować tego sojuszu z Woźniakiem. Pewnie otwarcie tego nie powie, ale fakty są takie, że Woźniak go po pierwsze zdominował a po drugie psuje wizerunek, jaki kreował pan Cieślak, czyli człowieka opanowanego i merytorycznego. Teraz wyborcy będą na niego patrzyć przez pryzmat pana Dariusza.  

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

Nowymi zastępcami burmistrza Świecia zostali Marta Karolczak i Sławomir Siemaszko. Jak wygląda podział ich kompetencji?

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Mowa oczywiście o "Świeckim szturmie". Sam dystans 7 km nie jest wielkim wyzwaniem dla doświadczonych biegaczy. Znacznie istotniejsze jest to, z czym będą musieli...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Policja nadal szuka sprawcy lub sprawców włamania do sklepu PSS Społem w Świeciu.

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Drewniany taras i pomosty nad Dużym Blankuszem przeszły niedawno gruntowny lifting.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo