Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dlaczego radnego Woźniaka wyproszono za drzwi?

Klapą zakończyła się próba przeprowadzenia zdalnej sesji Rady Miejskiej w Świeciu. Oburzenia nie kryli radni Adam Kufel i Dariusz Woźniak, nie tylko z powodu niepowodzenia obrad w wersji online. O co poszło?

Udostępnij
sesja-kwiecien-1

REKLAMA


Z powodu koronawirusa, podobnie jak w wielu innych miastach w kraju, w Świeciu postanowiono przeprowadzić sesję zdalną. Okazało się jednak, że system całkowicie zawiódł. Urywały się na przemian obraz i dźwięk, w efekcie po ponad godzinie przewodniczący zarządził przerwę. Zaproszono radnych na salę obrad w urzędzie miejskim. W ciągu godziny dotarła większość, poza dwoma. Jeden z nich, Adam Cieślak, nadal jednak brał udział w sesji za pośrednictwem internetu.

- Nie będę się wypierał, że system zawiódł i biorę za to odpowiedzialność na siebie. Po raz pierwszy przeprowadzaliśmy sesję online, teraz jesteśmy mądrzejsi o ostatnie doświadczenia. Rozmawiałem już z firmą w sprawie poprawienia jakości przekazu na następnej sesji – mówi Leszek Żurek, sekretarz gminy Świecie.

Na zaproszeniach, które dostali radni napisano, że sesja odbywa się zdalnie. Zastosowało się do tego 19 radnych. Dwóch jednak postanowiło przyjść: Adam Kufel z klubu PiS i Dariusz Woźniak z Naszego Świecia Razem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Pierwszego nie wpuścił na salę obrad radca prawny urzędu. Adam Kufel dał potem wyraz swojemu oburzeniu na sesji, którą kontynuowano po przerwie już na sali obrad. W urzędzie przyznają, że to nie powinno się zdarzyć, bo radca nie ma żadnych uprawnień do tego, aby „cofać” radnego.

Oburzenia na swoim profilu na Facebooku nie krył również radny Dariusz Woźniak. Jak podał w pełnym emocji poście, jego także wyproszono, tyle że zrobił to Jerzy Wójcik, przewodniczący rady.

Po co obaj radni przychodzili na sesję, skoro wiadomo było, że jest zdalna i mieli w niej uczestniczyć ze swoich domów? Pytany o to radny Woźniak przysłał nam oświadczenie:

Reklama
Reklama

Spodziewaliśmy się dużych problemów z tą zdalną sesją, dlatego na klubach uzgodniliśmy, że zarówno nasz przedstawiciel jak i przedstawiciel klubu PIS odbędą tą sesję oczywiście zdalnie, ale na miejscu w urzędzie. Bardzo zależało nam bowiem, abyśmy sprawnie podjęli ważne szczególnie dla przedsiębiorców uchwały. Okazało się, że to był bardzo dobry pomysł, bo tylko dzięki temu, że byliśmy na miejscu, to można było weryfikować wszystkie błędy systemu. Tylko to pozwoliło nam przeszło godzinę obradować. Niestety system kupiony przez burmistrza jest kiepski, ale bardziej dosadnie ocenił to przewodniczący rady. Tak więc ostatecznie pozostali radni również dołączyli do naszej dwójki. Tak trzeba było zrobić od samego początku, ale z nami nie konsultuje się niczego i nie liczy się z naszym zdaniem.
REKLAMA


W rozmowie z „Czasem Świecia” Woźniak stwierdził, że zdążył się tylko przywitać z przewodniczącym i od razu odesłano go do sali konferencyjnej urzędu.

- Nie rozumiem, skąd w radnym Woźniaku tyle agresji i dlaczego mija się z prawdą – ripostuje Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu. - Kiedy przyszedłem około godz.11.45, pan Woźniak siedział już na sali obrad. Był bez maseczki, chociaż burmistrz i sekretarz je nosili, a ja miałem przyłbicę. Udzieliłem wywiadu ekipie telewizyjnej. Potem zrobił to pan Woźniak. Kiedy skończył rozmawiać z dziennikarką, podszedłem do niego i powiedziałem: „Darek, radni będą mieli mi za złe, że prosiłem ich o udział online, a dla ciebie zrobiłem wyjątek. Mógłbyś przejść do sali konferencyjnej z Adamem Kuflem i stamtąd obradować zdalnie?” Radny odpowiedział, że nie ma problemu i poszedł. Dlaczego więc teraz mówi, że ledwie zdążył wejść na salę, od razu go wyprosiłem? Nie rozumiem, jak tak można.

Inna sprawa, że ani Woźniak, ani Kufel nie mogli być na sali obrad, bo na skutek kiepskiego systemu robiły się sprzężenia, kiedy były włączone dwa urządzenia.

Reklama
Reklama

O tym, że radny Woźniak uczestniczył, jak to sam określił, w weryfikowaniu błędów systemu nic nie wie sekretarz gminy.

- Jedyne co zrobił pan Woźniak, to zrestartował swój tablet – mówi Żurek.
REKLAMA


Dlaczego radny chodził po urzędzie i siedział na sali obrad przed sesją bez maseczki? Dariusz Woźniak odpowiedział nam, że nie może jej nosić, poza tym na sali siedział z dala od innych, a na korytarzu był tylko przez 3 sekundy, gdy szedł na salę konferencyjną.

- Mam wrażenie, że ostatnio na sesjach jest zbyt wiele nerwów i niepotrzebnych emocji – dzieli się swoją refleksją radny Adam Cieślak z klubu Nasze Świecie Razem. Dodaje, że jest za tym, aby zrezygnować z sesji online i zamiast tego porozsadzać radnych w odpowiednich odstępach.

Reklama
Reklama

Jednym z ważniejszych tematów ostatniej sesji było przyjęcie uchwał w sprawie ulg dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku pandemii.
REKLAMA

Nie przeszła propozycja Naszego Świecia Razem i PiS, aby wydłużyć ten okres do 5 miesięcy. Zamiast tego przyjęto projekt burmistrza o zwolnieniu z podatku od nieruchomości przez 3 miesiące (czytaj tutaj).

-  Gdyby była taka możliwość, wprowadzilibyśmy nawet półroczne zwolnienie. Musimy jednak dbać o budżet, bo stoimy przed ogromnymi wyzwaniami finansowymi. W starostwie już wprowadzono cięcia wydatków. Robimy, co możemy, aby ulżyć firmom. Mam ogromną prośbę, żeby nie wykorzystywać koronawirusa do toczenia walki politycznej – apeluje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (48)

 1. Gruczniak

  7 maja 2020 20:54

  Podobają mi się słowa

  Podobają mi się słowa burmistrza Kułakowskiego. Woźniak jak zwykle tylko robi awantury.

 2. Czytelniczks

  7 maja 2020 20:55

  Ten Woźniak to widać jak pod

  Ten Woźniak to widać jak pod nowym burmistrzem dołki kopie oczernia go.. Chłopie z luzuj trochę bo tracisz w oczach ludzi..ciejawe jakim byś ty był burmistrzem. Tylko czekasz, aż mu się noga poslisgnie.a co to sprzętu kup lepszy.. Nieraz przeladowane serwery i już klapa. Mam dobrego laptopa ale pierwsze dni zdalnego nauczania to była klapa teraz jest ok. 

  • Gość

   7 maja 2020 21:30

   Pan W…… zawsze miał i ma

   Pan W…… zawsze miał i ma dużo do powiedzenia , zawsze lubił się wymądrzać. Dla mnie to prostak i h….m.

 3. mieszkaniec

  7 maja 2020 21:02

  Czyli Woźniak specjalnie

  Czyli Woźniak specjalnie sprowwokował takie wydarzenia, bo przyszedł gdzieś, gdzie nie był zaproszony. Jak zwykle chodziło tylko o to, by doszłodo spięcia. Ważne, że ma o czym pisać na facebooku. Czy ten gość nie ma hamulców?

 4. Anna Zuzanna

  7 maja 2020 21:03

  To co mówi o całej tej

  To co mówi o całej tej sprawie p. Wójcik w mojej ocenie jest sensowne, a to co mówi p. Woźniak to raczej nie.

 5. 1

  7 maja 2020 21:05

  Ciecie wydatkow? Niech zaczna

  Ciecie wydatkow? Niech zaczna od nauczycieli, siedza w domach,  w nierktorych szkolach brak lekcji on-line, tylko przesylane zadania uczniow, od siebie zero. Czy nauczyciele nadal maja wypkacane „nadgodziny”?

  • Nauczyciel

   7 maja 2020 21:17

   Człowieku….. 

   Człowieku….. 

   • anna

    8 maja 2020 15:03

    Ciekawe za co mają płacone

    Ciekawe za co mają płacone nauczyciele biblioteki, świetlicy? – zwłaszcza Ci co są na emeryturze. Są takie sytuacje w naszym mieście.

  • Oszczędny

   7 maja 2020 21:21

   Kułakowski mówi o cięciu

   Kułakowski mówi o cięciu wydatków w starostwie. Czytałem gdzieś, że musieli ograniczyc wydatki o 2,5 miliona. Dziwne, taki skarbnik jak Woźniak nie przewiodział, że może kiedyś być kryzys? Oczywiste ze nie mógł wiedziec o koranawirusie, ale co jakiś czas są kryzysy giospodarcze. A ten nic tylko by zapożyvczał się nalewo i prawo. A teraz tną wydatki w starostwie na upadłego.

   • Qq

    8 maja 2020 03:37

    Wiesz dlaczego Woźniak tnie

    Wiesz dlaczego Woźniak tnie wydatki, bo wie że będą mniejsze wpływy do budżetu. On na oszczędności, ale dobry gospodarz wie, nawet przy budżecie domowym, że oszczędności łatwo roztrwonić. Więc co się robi, tnie wydatki,. Tak robi roztropny skarbnik, i właśnie dlatego starostwo ma oszczędności.

    • Anonim

     8 maja 2020 07:29

     Aha, ale kiedy gmina nie chce

     Aha, ale kiedy gmina nie chce prtzesadzić z ulgami dla firm, bo zbyt mocno spadną wpływy do budżetu i nie będzie np. na inwestycje to Woźniakowi źle? Przecież on wszystko robi pod publiczkę. Jak tu logika? W starostwie tnie wydatki, a w mieście chce uszczuplić wpływy do budżetu. A potem leci do miasta, żeby dołożyli kilka milionów na ronda. Logiczne, nie? Pomyśl trochę.

  • Mimi

   9 maja 2020 06:01

   Odwal się gnido od

   Odwal się gnido od nauczycieli

   • 77

    9 maja 2020 13:19

    Wlanie tacy sa uczyciele,

    Wlanie tacy sa uczyciele, slownictwo pierwsza klasa 🙂

  • OPL

   9 maja 2020 10:53

   Nadgodziny? Pogięło cię?

   Nadgodziny? Pogięło cię? Nauczycielom i tak juz zabrali pieniądze wyobraź sobie i to nie mało.

 6. W SP3

  7 maja 2020 21:25

  odbywa się tylko zdalne

  odbywa się tylko zdalne zadawanie zadań domowych. Jedyna Pani nauczycielka od J.Angielskiego dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia on-line w klasie mojej córki, reszta przesyła tylko zadania do zrobienia.

  • J

   8 maja 2020 08:10

   Ale rozumiem, że dziecko

   Ale rozumiem, że dziecko odsyła zrobione zadania. Wtedy nauczyciel musi je sprawdzić. Czyli przygotowuje i sprawdza. Coś jednak robi. Pozdrawiam

   • W

    8 maja 2020 19:57

    dalszym ciągu dalekie jest to

    dalszym ciągu dalekie jest to od „zdalnego nauczania”.

 7. Kotek

  7 maja 2020 21:26

  Kolejny tendencyjny artykul

  Kolejny tendencyjny artykul na tym sponsowowanym portalu. Odwracanie kota ogonem i kreowanie innej rzeczywistosci niz jest.

  • Anonim

   7 maja 2020 21:32

   A potrafisz to jakoś

   A potrafisz to jakoś uzasadnić czy to już wszystko na co cię stać?

  • Walić kotka

   7 maja 2020 21:33

   To w którym miejscu odwrócili

   To w którym miejscu odwrócili tego kota ogonem :-)?

  • Kotek

   7 maja 2020 21:43

   Sesja zostala przerwana i to

   Sesja zostala przerwana i to jest w i n a urzednikow. Spoleczenstwo oczekuje rozliczenia i podjecia dzialan naprawczych, a nie tego typu tekstow.

 8. Świecianka

  7 maja 2020 21:34

  Dariuszowi Woźniakowi zawsze

  Dariuszowi Woźniakowi zawsze nic sie nie podoba tylko robi zadymę. Sam wprowadza oszczędności w Powiecie, a w Gminie by rozłożył budżet swoimi chorymi pomysłami. Widać, że tam robi coś innego i w Gminie jeszcze inaczej. Trzeba się określić do jednego stanowiska. Oglądałam w internecie sesję budżetową i mówił, że trzeba mieć agresywny budżet przecież teraz w kryzysie byśmy mieli pusty budżet i tak byłoby jak byłby Burmistrzem.

 9. Wojtek

  7 maja 2020 21:39

  Znowu Ci sami panowie, którzy

  Znowu Ci sami panowie, którzy mają odjazd Adam Kufel i Dariusz Woźniak. Juz sie staje nudne słuchanie o tych panach szkoda czasu na nich niech dalej się tak bawią.

 10. Szkoda gadać

  7 maja 2020 21:41

  W ostatnich wyborach na

  W ostatnich wyborach na burmistrza głosowałem na Woźniaka, ale teraz żałuję. Z jego podejściem rozpieprzył by budżet maista w drobny mak za kolej za 300 milionów i inne bzdeety. Gdybym miał drugi raz głosować to dałbym głos jednak na Kułakowskiego.

  • Mariusz

   7 maja 2020 21:50

   Dobrze, że szybko zmądrzałeś

   Dobrze, że szybko zmądrzałeś lepiej późno niż w cale. Bardzo dobrze widać jak ten pan działa tylko destrukcyjnie i dodatkowo ma wysokie ego o sobie. Wieczny mądrala na wszystkim sie znajacy.

 11. Jarek

  7 maja 2020 21:48

  Może Woźniaka ustawcie u

  Może Woźniaka ustawcie u siebie na profilowe? Wszędzie go oczerniacie i przeciwko niego… 

  • Anonim

   7 maja 2020 21:50

   jakoś nie zauważyłem żeby go

   jakoś nie zauważyłem żeby go specjalnie gdzieś oczerniali. A z czym?

  • Tomaszek

   7 maja 2020 21:54

   To już Jarek nawet w Świeciu

   To już Jarek nawet w Świeciu Dariusza broni przecież jak znalazł czas bo wyborami sie zajmował.

 12. Anonim

  7 maja 2020 21:48

  Ględzi wszędzi ze go

  Ględzi wszędzi ze go wyrzucili a jeszcze wywoiadu zdążył telewizji udzielić 🙂

 13. To teraz wiadomo po co przyszedł udzielić wywiadu taki celeb

  7 maja 2020 21:52

  To teraz wiadomo po co

  To teraz wiadomo po co przyszedł prawda wyszła na jaw udzielić wywiadu w tv taki celebryta z niego zawsze musi błyszczeć HA HA HA HA HA HA HA

 14. Zoom

  7 maja 2020 22:50

  Ale Bjurmistsh ziewajet! 

  Ale Bjurmistsh ziewajet! 

 15. Jarek

  8 maja 2020 00:10

  Takie pytanko czy pan dariusz

  Takie pytanko czy pan dariusz przyjechał pod urząd swoim pociągiem???  

 16. mamaleone

  8 maja 2020 06:27

  Świecki Woźniak, to taki

  Świecki Woźniak, to taki pislamki Karczewski.

  • JaBolek

   8 maja 2020 13:28

   Psychiatra on-line też

   Psychiatra on-line też przyjmuje

 17. Anonim

  8 maja 2020 08:18

  Woźniaka tak bardzo wyrzucali

  Woźniaka tak bardzo wyrzucali z sali obrad,że jeszcze zdążył wywiadu telewizji udzielić 🙂 A maseczki to się jednak nosi panie Dariuszu, ja też ich nie lubię, a noszę.

 18. Ewelina

  8 maja 2020 08:40

  Kiedyś  miałam dobre zdanie o

  Kiedyś  miałam dobre zdanie o panu Woźniaku, ale z każdym miesiącem utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłam, że na niego nie zagłosowłam.  Jak na dłoni widać, że jego celem jest jątrzyć i skłócać ludzi i wudaje mu się, że w ten sposób zyskuje nowych zwolennników. Błąd panie Dariuszu. Ludzie wolą opanowanego Kułakowskiego, który nie ciska się z byle powodu. Nie pomaga pan ani sobie ani swojemu klubowi. Działa pana na jego szkodę.  

  • Johny

   8 maja 2020 08:53

   Jego klub składa się z jednej

   Jego klub składa się z jednej osoby o wybujałym ego

   • morgan

    9 maja 2020 10:21

    Najbardziej to mnie dziwi

    Najbardziej to mnie dziwi dlaczego Cieślak połączył się z Wożniakiem w jednym klubie. Taki mądry facet, a tak dać się ograć. Teraz będzie też postrzegany przez pryzmat szaleństwa.

 19. Wyborca

  8 maja 2020 08:57

  Nie byłem zwolennikiem Pana

  Nie byłem zwolennikiem Pana Kułakowskiego ale teraz widzę ze jest to najlepsze osoba która może być gospodarzem Swiecia..  Mało się chwali za to dużo robi , nie wymądrza się tylko mówi konkretnie. nie komentuje wszystkiego w internecie bo i po co . Wymarzony Pan to mi się podoba . super

  • Gosc

   8 maja 2020 10:07

   Ja tez tak uważam.Nie jest to

   Ja tez tak uważam.Nie jest to gosc,który szuka poklasku.Tego wśród polityków chyba już każdy ma dosyć.

 20. Swieciak

  8 maja 2020 12:54

  Lubiłem, szanowałem P.

  Lubiłem, szanowałem P. Woźniak. Ale przestałem po tym jak zobaczyłem kto jest w jego „ugrupowaniu” przed wyborami. Juz wtedy przeczywalem( okazuje się słusznie), że będzie chorągiewka na wietrze, manipulantem, „ofiarą” innych ugrupowań. Dzięki Bogu nie głosowałem na niego ani na nikogo z jego „ugrupowania”. Ps. słowo ugrupowanie celowo jest napisane w cudzysłowie.

 21. JaBolek

  8 maja 2020 13:27

  Wybraliście gówniarstwo i

  Wybraliście gówniarstwo i celebrytów do rady to teraz macie. Z tym apelem burmistrza o apolityczność to tez pic bo rada jest i będzie upolityczniona i mimo braku fizycznego dawnego dyktatora to jak widac nadal działa zza kotary 

  • Taka prawda

   9 maja 2020 08:01

   Kto mądry ten wie, że

   Kto mądry ten wie, że Burmistrz jest sterowany

   • Glupi

    9 maja 2020 09:09

    Mądry wie ale nie powie a ty

    Mądry wie ale nie powie a ty głupi i gadasz 😀

    • Rumcajs

     9 maja 2020 19:17

     Aha. Czyli mądrzy ludzie nie

     Aha. Czyli mądrzy ludzie nie mają prawa głosu? Teza z kosmosu. Z Twoim rozumem coś nie ten tego… Nie pozdrawiam

    • Gajowy

     9 maja 2020 19:19

     Twój nick pasuje jak ulał.

     Twój nick pasuje jak ulał. Wypowiedź na niskim poziomie…

 22. szwagier

  8 maja 2020 14:16

  cieszę, że nigdy nie

  cieszę, że nigdy nie głosowałem na pana Woźniaka, bo teraz paliłbym się ze wstydu, a tak to moge się pośmiać z la cabaret za pieniądze podatników

 23. czytelniczka

  9 maja 2020 12:50

  Myślę, że pan Adam Cieślak

  Myślę, że pan Adam Cieślak powoli zaczyna żałować tego sojuszu z Woźniakiem. Pewnie otwarcie tego nie powie, ale fakty są takie, że Woźniak go po pierwsze zdominował a po drugie psuje wizerunek, jaki kreował pan Cieślak, czyli człowieka opanowanego i merytorycznego. Teraz wyborcy będą na niego patrzyć przez pryzmat pana Dariusza.  

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Ochotnicza Straż Pożarna w Błądzimiu koło Lniana to kolejna jednostka w powiecie świeckim, która dostała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy mają już jeden, ale... nie...

Wiadomości

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów "patrolówki" ze Świecia. Mundurowi znaleźli przy nim i zabezpieczyli woreczek foliowy z podejrzaną zawartością.

Wiadomości

Lata badań, miesiące niepewności i w końcu przełomowa decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia. Julia Tomza ze Świecia za kilka dni poleci na skomplikowaną operację serca.

Wiadomości

Z rankingu czasopisma "Wspólnota" wynika, że gmina Drzycim jest absolutnym liderem powiatu pod względem inwestycji w przeliczeniu na mieszkańca. Jak wypadły pozostałe gminy?

Wiadomości

Spółka Enea Operator informuje o planowanym wyłączeniu prądu w powiecie świeckim.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Ochotnicza Straż Pożarna w Błądzimiu koło Lniana to kolejna jednostka w powiecie świeckim, która dostała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Strażacy mają już jeden, ale... nie...

Wiadomości

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej gminy Świecie i Jeżewo może być kolejnym krokiem do stworzenia znacznie dłuższej trasy z korzyścią dla mieszkańców i turystów.

Wiadomości

Nocnym pościgiem za kierowcą zakończyła się akcja policjantów ruchu drogowego ze Świecia.

Wiadomości

Dostępny jest już kalendarz na 2024 r. ze zdjęciami urokliwych zakątków gminy Świecie. Autorzy wybranych fotografii odebrali w środę nagrody w Urzędzie Miejskim w...

Wiadomości

Podczas wtorkowej konferencji prasowej burmistrz Krzysztof Kułakowski i skarbnik Marzenna Rzymek przedstawili projekt budżetu gminy Świecie na 2024 r. Jego ostateczny kształt zostanie zatwierdzonych...

Wiadomości

29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów "patrolówki" ze Świecia. Mundurowi znaleźli przy nim i zabezpieczyli woreczek foliowy z podejrzaną zawartością.

Wiadomości

Lata badań, miesiące niepewności i w końcu przełomowa decyzja Narodowego Funduszu Zdrowia. Julia Tomza ze Świecia za kilka dni poleci na skomplikowaną operację serca.

Wiadomości

Z rankingu czasopisma "Wspólnota" wynika, że gmina Drzycim jest absolutnym liderem powiatu pod względem inwestycji w przeliczeniu na mieszkańca. Jak wypadły pozostałe gminy?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama