Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Droga od nowej siedziby straży pożarnej do ronda jest już prawie gotowa

Odcinek nie jest długi, ale ważny, bo bez niego wozy strażackie byłyby pozbawione dojazdu do powstającego właśnie ronda.

Udostępnij
petelskiego-960

REKLAMA

Decyzję o budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Jesionowej w Świeciu podjęto m.in. po to, by usprawnić wyjazd wozów strażackich z nowej siedziby koło szpitala na główną ulicę miasta.

Głównym inwestorem jest powiat. Z 3 mln 70 tys. zł, jakie ma kosztować cała inwestycja, 900 tys. zł dołoży powiatowi gmina Świecie, a 700 tys. Fundusz Dróg Samorządowych.

Prace na rondzie są już na ukończeniu i ma ono zostać otwarte w najbliższych dniach. Podobnie, jak odcinek ul. Petelskiego, którego budowę wzięło na siebie miasto.
REKLAMA

- Około 30-metrowy odcinek drogi z trzema warstwami asfaltu połączy nową siedzibę straży pożarnej z rondem. Zmodernizowano też 120-metrowy ul. Petelskiego w kierunku osiedla domków jednorodzinnych na terenie szpitala psychiatrycznego – wyjaśnia Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Na razie poprzestano tam na nawierzchni tłuczniowej, bo przy tym odcinku nikt nie mieszka. Kierownik nie wyklucza jednak sytuacji, że z czasem i tam pojawi się asfalt, gdy zajdzie taka potrzeba.

„Łącznik” między komendą straży a rondem jest już niemal gotowy. Do wykonania zostały ostatnie prace porządkowe i ustawienie znaków. Całość prac na ul. Petelskiego kosztowała miasto 240 tys. zł.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama