Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Drogowcy chwalą się postępem prac na odcinku Świecie-Chełmno [wideo]

Dobra wiadomość jest taka, że na drodze nr 91 zaczyna "coś" się dziać. Gorsza jest taka, że nie są to postępy powalające na kolana. Na razie większe ożywienie widać po stronie chełmińskiej.

Udostępnij
frrjezpxsaeyuid

- Między mostem na Wiśle a ul. Nad Groblą w Chełmnie układano nową nawierzchnię - informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Wraz z końcem przerwy zimowej liczymy na przychylność aury, która dla realizacji robót jest bardzo potrzebna. W wielu miejscach trwają też prace ziemne i przygotowania do startu frontów robót - zapewnia GDDKiA.

Przerwa zimowa trwa od połowy grudnia do połowy marca. W tym czasie wykonawca, ze względu na mróz i śnieg ma prawo przerwać prace.

Rzecz w tym, że umowę na przebudowę tego odcinka trasy krajowej nr 91 GDDKiA podpisała z konsorcjum Kobylarnia - Mirbud w maju 2022 r. Prace rozpoczęto we wrześniu i... dość szybko przerwano.

Reklama
Reklama

Najbardziej widocznym efektem robót po stronie świeckiej jest wykop ciągnący się jednym pasem jezdni, gdzie usunięto nawierzchnię i podłoże. Drugi widoczny efekt to utrudnienia w ruchu na jedynym przejezdnym pasie.

- Remont był potrzebny. Tylko dlaczego on tak się ślimaczy? - pytają kierowcy.

Ich irytacja wzrosła, kiedy kilkanaście dni temu podaliśmy w Extra Świecie, że modernizacja drogi potrwa dłużej. Początkowo planowano, że trasa będzie gotowa do końca września tego roku.

Reklama
Reklama

Jak poinformowała GDDKiA, termin uległ przesunięciu i nastąpi to dopiero w czwartym kwartale, czyli do końca grudnia. Dlaczego?

- Z uwagi na konieczność rozwiązania problemów dotyczących podłoża gruntowego, wymagane stało się wprowadzenia korekt pierwotnie przyjętych rozwiązań technologicznych - mówił Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W sumie modernizacja drogi krajowej nr 91 obejmuje 6,5-kilometrowy fragment od skrzyżowania z ulicą Chełmińską w Świeciu do okolic skrzyżowania z trasą wojewódzką nr 550 w Grubnie koło Chełmna.

Reklama
Reklama

Zobacz nagranie udostępnione przez GDDKiA.

https://www.youtube.com/watch?v=kN_cPgStcuQ

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (20)

 1. DD

  27 marca 2023 10:30

  No idą  niemal z prędkością

  No idą  niemal z prędkością światła…. szybciej po. wojnie Polskę odbudowali

 2. Zulu

  27 marca 2023 10:34

  Wszystko fajnie ale jadacyw

  Wszystko fajnie ale jadacyw kierunku Świecie przed mostem można zgubić zawieszenie z prawej strony. To jest droga w czasie remontu, ale nie poligon lub drogą ostrzelana przez pociski.

 3. Pan Adam

  27 marca 2023 10:42

  Nie ma co narzekać najdalej

  Nie ma co narzekać najdalej za rok skończą i będzie po kłopocie. 

 4. ‼️❗

  27 marca 2023 10:44

  Radość z  postępów się

  Radość z  postępów się skończy jak się wezmą  za ronda to kolejny rok zejdzie przy takim tempie

 5. Kierowca

  27 marca 2023 11:41

  Narzekacie gorzej niż te

  Narzekacie gorzej niż te starsze ludzie. Droga by nie była remontowana też byście narzekali a jak jest robiona jeszcze gorzej. Zobacz jak macie koło swoich domów. 

 6. Ccs

  27 marca 2023 12:20

  Teraz zacznie się remont

  Teraz zacznie się remont mostu na Tucholskiej koło Terespola to będzie bonanza po bocznych drogach .Rok lub więcej zamniety przejazd na Tuchle. 

 7. Klejnot Nilu

  27 marca 2023 14:43

  Wy macie swoje dyplomy, ja

  Wy macie swoje dyplomy, ja mam pieniądze. Wy możecie sobie nimi d*** podetrzeć, a ja mam kuhwa życie ustawione już na całe życie. 

 8. Do klejnot nilu

  27 marca 2023 14:49

  I lep pusty bardziej niż

  I lep pusty bardziej niż bęben. Nie pozdrawiam 

 9. Anonim

  27 marca 2023 15:24

  nie dziwie się, ze

  nie dziwie się, ze przyśpieszli.. niedługo wybory.. w czarnym scenariuszu PO wróci do władzy i zaczną rozdawać wiecej niż PiS.. więc bedziemy mogli pożegnać się z remontami dróg pójdzie na bąble i babciowe XD

  • Anonim

   27 marca 2023 15:25

   a co ma Donald dla dziadka?

   a co ma Donald dla dziadka? prace do 70 roku życia

 10. Urszula

  27 marca 2023 15:34

  Wytrzeszcz oczu coraz wiekszy

  Wytrzeszcz oczu coraz wiekszy bo niemieckie zatwardzenie naciska coraz bardziej Mocodawcy wymagają. A widmo władzy się oddala.Pycha kroczy przed upadkiem.

 11. Olaf

  27 marca 2023 16:14

  Spokojnie kolego   nie wrócą

  Spokojnie kolego   nie wrócą i oni już to wiedzą jak to mówił nasz Marszałek—kury jscać prowadzać.

 12. ***** ***

  27 marca 2023 16:26

  ***** ***

  ***** ***

 13. Anonim

  27 marca 2023 16:35

  Dziury by mogli połatać bo

  Dziury by mogli połatać bo człowiek zawieszenie stracić może 

 14. xxx

  27 marca 2023 16:39

  banda cymbalow sie za to

  banda cymbalow sie za to wziela i mamy co mamy. Zenada aby zaczac i przerwac za takie cos powinna byc likwidacja firmy a ludzie przekopani nie ma dyscypliny w tym kraju zadnej 

 15. Dariusz .Y.

  27 marca 2023 17:29

  Jan Paweł II nawet po śmierci

  Jan Paweł II nawet po śmierci  zachowa Polskę od złego targovicego.

  • Wierzący

   27 marca 2023 17:36

   JP2  to człowiek który był

   JP2  to człowiek który był głową państwa Watykanskiego i głową kościoła i tak samo pewnie jak każdy człowiek miał,,za uszami,,. Każdy człowiek jest omylny i błądzi. 

 16. Bogdan kierowca

  27 marca 2023 21:10

  Wyrwy w jezdni na

  Wyrwy w jezdni na wyznaczonych pasach ruchu, muldy oraz wypiętrzony grzbiet z asfaltu jadąc od Grubna do skrzyżowania z ulicą Łunawskąw Chełmnie, rozjechane doszczętnie pobocza na całym odcinku tak w skrócie wygląda podróż tą trasą tak do wiadomości rzecznika GDDKiA gdyż na pewno nie miał okazji pokonać trasy Świecie – Chełmno w ostatnim czasie. Zapraszamy 

 17. Michał

  28 marca 2023 14:42

  Utrudnienia w ruchu są

  Utrudnienia w ruchu są oczywiste i trzeba swoje odstać ale stan tych wszystkich obiadów po obu stronach jest dramatyczny. Wszystkie istniejące instytucje umywają ręce. 

  Oznaczenia poziome, pionowe brudne oraz zamazane. Dziura, dziurę pogania. Brak słów…  i wielkie rozczarowanie..

 18. Sx

  28 marca 2023 21:50

  Jak mają zrobić szybko i na

  Jak mają zrobić szybko i na odpierdol to lepiej trochę dłużej a dokładniej,prawda?Sam jestem kierowcą i wiem że oczekiwanie na zielone światło naprawdę irytuje,trochę zrozumienia dla firmy dadzą radę a wtedy będziemy wszyscy zadowoleni z bezpiecznej trasy.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Mundurowi i członkowie Społecznej Straży Rybackiej wspólnie kontrolują jeziora i rzeki, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama