Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Drogowcy chwalą się postępem prac na odcinku Świecie-Chełmno [wideo]

Dobra wiadomość jest taka, że na drodze nr 91 zaczyna "coś" się dziać. Gorsza jest taka, że nie są to postępy powalające na kolana. Na razie większe ożywienie widać po stronie chełmińskiej.

Udostępnij
frrjezpxsaeyuid

- Między mostem na Wiśle a ul. Nad Groblą w Chełmnie układano nową nawierzchnię - informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Wraz z końcem przerwy zimowej liczymy na przychylność aury, która dla realizacji robót jest bardzo potrzebna. W wielu miejscach trwają też prace ziemne i przygotowania do startu frontów robót - zapewnia GDDKiA.

Przerwa zimowa trwa od połowy grudnia do połowy marca. W tym czasie wykonawca, ze względu na mróz i śnieg ma prawo przerwać prace.

Rzecz w tym, że umowę na przebudowę tego odcinka trasy krajowej nr 91 GDDKiA podpisała z konsorcjum Kobylarnia - Mirbud w maju 2022 r. Prace rozpoczęto we wrześniu i... dość szybko przerwano.

Reklama
Reklama

Najbardziej widocznym efektem robót po stronie świeckiej jest wykop ciągnący się jednym pasem jezdni, gdzie usunięto nawierzchnię i podłoże. Drugi widoczny efekt to utrudnienia w ruchu na jedynym przejezdnym pasie.

- Remont był potrzebny. Tylko dlaczego on tak się ślimaczy? - pytają kierowcy.

Ich irytacja wzrosła, kiedy kilkanaście dni temu podaliśmy w Extra Świecie, że modernizacja drogi potrwa dłużej. Początkowo planowano, że trasa będzie gotowa do końca września tego roku.

Reklama
Reklama

Jak poinformowała GDDKiA, termin uległ przesunięciu i nastąpi to dopiero w czwartym kwartale, czyli do końca grudnia. Dlaczego?

- Z uwagi na konieczność rozwiązania problemów dotyczących podłoża gruntowego, wymagane stało się wprowadzenia korekt pierwotnie przyjętych rozwiązań technologicznych - mówił Julian Drob, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W sumie modernizacja drogi krajowej nr 91 obejmuje 6,5-kilometrowy fragment od skrzyżowania z ulicą Chełmińską w Świeciu do okolic skrzyżowania z trasą wojewódzką nr 550 w Grubnie koło Chełmna.

Reklama
Reklama

Zobacz nagranie udostępnione przez GDDKiA.

https://www.youtube.com/watch?v=kN_cPgStcuQ

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

No idą  niemal z prędkością

No idą  niemal z prędkością światła…. szybciej po. wojnie Polskę odbudowali

Wszystko fajnie ale jadacyw

Wszystko fajnie ale jadacyw kierunku Świecie przed mostem można zgubić zawieszenie z prawej strony. To jest droga w czasie remontu, ale nie poligon lub drogą ostrzelana przez pociski.

Nie ma co narzekać najdalej

Nie ma co narzekać najdalej za rok skończą i będzie po kłopocie. 

Reklama

Radość z  postępów się

Radość z  postępów się skończy jak się wezmą  za ronda to kolejny rok zejdzie przy takim tempie

Narzekacie gorzej niż te

Narzekacie gorzej niż te starsze ludzie. Droga by nie była remontowana też byście narzekali a jak jest robiona jeszcze gorzej. Zobacz jak macie koło swoich domów. 

Teraz zacznie się remont

Teraz zacznie się remont mostu na Tucholskiej koło Terespola to będzie bonanza po bocznych drogach .Rok lub więcej zamniety przejazd na Tuchle. 

Reklama

Wy macie swoje dyplomy, ja

Wy macie swoje dyplomy, ja mam pieniądze. Wy możecie sobie nimi d*** podetrzeć, a ja mam kuhwa życie ustawione już na całe życie. 

I lep pusty bardziej niż

I lep pusty bardziej niż bęben. Nie pozdrawiam 

nie dziwie się, ze

nie dziwie się, ze przyśpieszli.. niedługo wybory.. w czarnym scenariuszu PO wróci do władzy i zaczną rozdawać wiecej niż PiS.. więc bedziemy mogli pożegnać się z remontami dróg pójdzie na bąble i babciowe XD

Reklama

Wytrzeszcz oczu coraz wiekszy

Wytrzeszcz oczu coraz wiekszy bo niemieckie zatwardzenie naciska coraz bardziej Mocodawcy wymagają. A widmo władzy się oddala.Pycha kroczy przed upadkiem.

Spokojnie kolego   nie wrócą

Spokojnie kolego   nie wrócą i oni już to wiedzą jak to mówił nasz Marszałek—kury jscać prowadzać.

***** ***

***** ***

Reklama

Dziury by mogli połatać bo

Dziury by mogli połatać bo człowiek zawieszenie stracić może 

banda cymbalow sie za to

banda cymbalow sie za to wziela i mamy co mamy. Zenada aby zaczac i przerwac za takie cos powinna byc likwidacja firmy a ludzie przekopani nie ma dyscypliny w tym kraju zadnej 

Jan Paweł II nawet po śmierci

Jan Paweł II nawet po śmierci  zachowa Polskę od złego targovicego.

Wyrwy w jezdni na

Wyrwy w jezdni na wyznaczonych pasach ruchu, muldy oraz wypiętrzony grzbiet z asfaltu jadąc od Grubna do skrzyżowania z ulicą Łunawskąw Chełmnie, rozjechane doszczętnie pobocza na całym odcinku tak w skrócie wygląda podróż tą trasą tak do wiadomości rzecznika GDDKiA gdyż na pewno nie miał okazji pokonać trasy Świecie – Chełmno w ostatnim czasie. Zapraszamy 

Utrudnienia w ruchu są

Utrudnienia w ruchu są oczywiste i trzeba swoje odstać ale stan tych wszystkich obiadów po obu stronach jest dramatyczny. Wszystkie istniejące instytucje umywają ręce. 

Oznaczenia poziome, pionowe brudne oraz zamazane. Dziura, dziurę pogania. Brak słów…  i wielkie rozczarowanie..

Jak mają zrobić szybko i na

Jak mają zrobić szybko i na odpierdol to lepiej trochę dłużej a dokładniej,prawda?Sam jestem kierowcą i wiem że oczekiwanie na zielone światło naprawdę irytuje,trochę zrozumienia dla firmy dadzą radę a wtedy będziemy wszyscy zadowoleni z bezpiecznej trasy.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo