Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Duże ognisko koronawirusa. Do Świecia trafi część osób ze szpitala we Włocławku

W czwartek 10 września okazało się, że jeden z pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku jest zakażony koronawirusem. W piątek zakażonych było już kilkadziesiąt osób. Są w ciężkim stanie.

Udostępnij
szpital-karetka_1

REKLAMA

W piątek wieczorem nadeszły wyniki 67 testów, które wykonano na oddziale wewnętrznym numer 2 szpitala we Włocławku.

- Wśród tych wyników otrzymaliśmy 30 pozytywnych testów. To 17 osób z personelu i 13 pacjentów. Wszyscy, niestety, są w stanie ciężkim – informuje Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

Zaraz po otrzymaniu wyników zostali przetransportowani do szpitala jednoimiennego zakaźnego w Grudziądzu. Dyrekcja włocławskiego szpitala zamierza również przenieść te osoby, które miały wynik negatywny.
REKLAMA

- Przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi i niewykluczone, że również wśród nich za kilka dni, po kolejnych testach, otrzymamy wyniki pozytywne – wyjaśnia Adrian Mól. - Już mamy decyzję, że część z tych osób trafi do szpitala w Świeciu. Prawdopodobnie pozostali trafią do szpitali w Bydgoszczy.

Dyrekcja podjęła również decyzję o przebadaniu kolejnych 100 osób w szpitalu we Włocławku, bo transmisja zakażeń może dotyczyć też innych oddziałów.

- Zostaną podjęte działania, aby jak najszybciej otrzymać wyniki tych testów, tak aby sprawnie opanować ognisko we włocławskim szpitalu – zapewnia rzecznik wojewody.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (26)

  1. Ooooo

    12 września 2020 15:04

    Widocznie w Swieciu oraz

    Widocznie w Swieciu oraz calym powiecie zbyt malo chorych i trzeba ich dowiezdz z innych wojewodztw zeby bylo w miare rowno. Na to wyglada ze mamy za duzo zdrowych. Pozdrowienia dla wydajacych decyzje w tej sprawie

    • A.

      12 września 2020 17:12

      Od kiedy Włocławek leży w

      Od kiedy Włocławek leży w innym województwie?

      • Ooooo

        12 września 2020 17:44

        No prosze. Chociaz jedna

        No prosze. Chociaz jedna osoba czyta posty ze zrozumieniem. Bravo Ty 🙂 pozdrawiam p.s. a po drugie jestem starej daty wiec mozg nie przetworzyl zmian granic administracyjnych

    • Gnom

      13 września 2020 15:11

      „dowieźć”, a nie „dowieźdź”.

      „dowieźć”, a nie „dowieźdź”. Masakra…

  2. Adi

    12 września 2020 15:27

    Zarazy niema to będzie 

    Zarazy niema to będzie 

  3. jantwardy

    12 września 2020 15:42

    A więc za pare dni duże

    A więc za pare dni duże udzeżenie w Świeciu , powariowali do końca. Przecież jeśli ognisko jest we Włocłaku to po co przewożą pacjentów do innych szpitali. Niech stworzą izolatorium w jednym budynku u siebie. Teraz wszyscyy Ci którzy na fejsie szydzili z wirusa, będa musieli żmierzyć się z szyderstwem i ośmieszeniem wśród znajomych.  Trzymamy kciuki za personel szpitala w Świeciu, nasze bezpieczeństwo w waszych rękach. Bądzcie ostroźni.

    • acotam?

      12 września 2020 17:50

      janietwardy o miękkich jajach

      janietwardy o miękkich jajach „udzeżnie” musiło nastąpić u ciebie w bardzo wczesnym dzieciństwie. Gdyby nastapiło uderzenie myślałbyś poprawnie,

  4. Krystian

    12 września 2020 16:42

    No pewnie trzeba rozsiać jak

    No pewnie trzeba rozsiać jak mlecze po łące. Jak na początku  zaczęło się to wymyślone dziadostwo to namioty rozstawiali i trzymali w zamknięciu nawet z podejrzeniem a teraz najlepiej z niby zarażonymi to ja bym ala wiece wyborcze zrobił. Straszenie ludzi i robienie świeczki z mózgu . Redaktorki pismaki jedne.

    • Sieczka

      12 września 2020 16:52

      Od kiedy z mózhu robi się

      Od kiedy z mózhu robi się świeczki, chyba sieczkę 🙂 A poza tym co chcesz od dziennikarza? Że podał oficjalną informację rzecznika wojewody?

      • Krystian

        12 września 2020 17:00

        Telefon mi zmienił.

        Telefon mi zmienił. Przepraszam miało być sieczki.  Po co dziennikarz i telewizja powtarza te pierdoły i straszy ludzi. Ten wirus jest lecz nie zabija !!!! A wy tylko straszycie !!!!

        • Pielęgniarka

          12 września 2020 18:00

          Ciekawi mnie skąd masz taka

          Ciekawi mnie skąd masz taka wiedzę. W jakim kontekście się wypowiadasz. Oczywiście ze wirus nie zabija. Tylko powikłania po nim. A o nie nie trudno w sytuacji gdy jesteś w grupie ryzyka. Po co wypowiadasz się o sprawach o których nie masz pojęcia ? 

          • Krystian

            12 września 2020 19:37

            Tak nie mam pojęcia ? Podam

            Tak nie mam pojęcia ? Podam Ci przykład mojej cioci która walczyła z chorobą kilka lat. Wszyscy w rodzinie wiedzieli że to już koniec lecz nie wymazano Covid dzień przed śmiercią a w szpitalu była tydzień pod aparaturą i prędzej nawet chcieli ją odłączyć ale wymazano nadzienie i co ??? Zmarła na Covid . Pier…… Powikłania chyba w czyjejś du..

  5. Leo

    12 września 2020 20:31

    Za chwilę będziemy mieli

    Za chwilę będziemy mieli czerwoną strefę. 

  6. Swieciak

    12 września 2020 20:56

    No tak. Imprezy w amfiteatrze

    No tak. Imprezy w amfiteatrze, popijawy przy kinie + to co wyzej

  7. Leon

    12 września 2020 20:59

    Co się z Wami ludzie porobiło

    Co się z Wami ludzie porobiło ?czy szacunek dla innych jeszcze istnieje?.

  8. Hoho

    13 września 2020 00:44

    Myślę że to nie jest dobra

    Myślę że to nie jest dobra informacja dla tych chorych, zawitają do świeckiej umieralni,proponuje już kupić sobie dębowe kamizelki 🙂  a w Szczecinie już liczą sianko,ponoc ,jak w akcie zgonu wpisany jest covid To za każdą skórę 800zlotych więcej NFZ płaci. Tak że ktoś zweszyl super interes.

  9. Kamil Siudziński

    13 września 2020 03:36

    Na odstrzał. Jak śmieci z

    Na odstrzał. Jak śmieci z Niemiec  i Francji do utylizacji!!!!! 

    • Hans

      13 września 2020 07:53

      A ty kimś śmieciu jesteś,ze

      A ty kimś śmieciu jesteś,ze nazywasz innych ludzi,ptfu…

    • %appdata%

      13 września 2020 14:39

      Składam doniesienie do

      Składam doniesienie do prokuratury, ustalenie twojego IP nie zajmie więcej niż 15 minut.

  10. Bolek

    13 września 2020 10:49

    Słuchajcie redaktorzy z Extra

    Słuchajcie redaktorzy z Extra świecie,żadnej pandemii nie ma.Wy też o tym wiecie.Jeśli nie wiecie to jesteście głupi,ale o to was nie posądzam.czyli świadomie bierzecie udział w globalnej psychologicznej operacji zniewolenia ludzkości pt.covid-19.Operacja ta ma charakter ludobójczy,biorąc w niej udział macie krew na rękach.Srawdźcie te puste szpitale covidowe,gdzie personel z nudów gra w cymbergaja,a chorych na prawdziwe choroby ,nie na urojonego covidka wysyła z kwitkiem do domu na śmierć.

    • Alicja

      14 września 2020 14:23

      Zapraszam do szpitala na

      Zapraszam do szpitala na wolontariat 

  11. Na kwatantanie

    13 września 2020 11:42

    Również nie wierzyłem w

    Również nie wierzyłem w ,żadnego coronowirus. Do czasu jak nie spotkało to mnie osobiście. Może to nie jest groźne dla zdrowych młodych ludzi. Ale dla ludzi starszych schorownych to wyroku śmierci. To nie zwykła grypa która można wyleczyczyc lekami ogólnie dostępnymi. Jeśli to masz to twój organizm musi sam wytworzyć przeciw ciała. Więc gdzie ludzie chorzy mają szanse walczyć jeszcze z wirusem który potrafi utrzymywać się w organizmie człowieka tygodniami. Pozdrowienia z kwarantany pozytywny 

    • Bolek

      13 września 2020 12:29

      takich chorób od,których się

      takich chorób od,których się umiera są tysiące,na covida się nie umiera,covida dopisują za kasę do innych zgonów.Bez tego ta pseudopandemia by nie zaistniała.ale do covidiotów to nie dociera,topielcom potrafią wpisać covida,lub zmarłym sprzed kilku lat .Taka to straszna zaraza bez nieszczyków,ale dochodowa hersztów z piSSu.

    • Anonim

      13 września 2020 19:46

      „Ale dla ludzi starszych

      „Ale dla ludzi starszych schorownych to wyroku śmierci” -również grypa, przeziębienie, zapalenie płuc itd.itp.może ich zabić. tak że pitolenie o strasznym wirusie tylko w mediach. Chinole już zapomnieli o sramdemii. Wyroki śmierci to leczenie przez telefon.

  12. Anrzej Dupa

    13 września 2020 22:15

    boję się o zdrowie tych

    boję się o zdrowie tych pacjentów – raczej nic dobrego w Świeckim szpitalu ich nie czeka 

  13. Kimi

    14 września 2020 05:16

    Covidowcy to plebs. Ja żyje

    Covidowcy to plebs. Ja żyje normalnie do maksi nikt mnie nie zmusi nie będę kretynem 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.