Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dwie gminy chcą wspólnie budować chodnik i ścieżkę rowerową Sulnowo-Laskowice

Inwestycja ma być wspólnym przedsięwzięciem gmin Jeżewo i Świecie.  Z pewnością ucieszy ona nie tylko rowerzystów, których z każdym rokiem przybywa, ale też pieszych.

Udostępnij
chodnik-do-laskowic

W tym roku ma być gotowa dokumentacja budowy ścieżki rowerowej z chodnikiem między Sulnowem (gmina Świecie) a Laskowicacmi (gmina Jeżewo) wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 272.

- Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy nie czują się komfortowo na tej wąskiej drodze z drzewami po obu stronach jezdni - podkreśla Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Ta informacja z pewnością ucieszy rowerzystów. Widok pieszych na tej drodze również nie jest rzadkością. Z pewnością jedni i drudzy nie czują się bezpiecznie poruszając się na tym odcinku drogi.

Reklama
Reklama

Jest na niej dość wąsko i brakuje poboczy, a wielu kierowców jeździ szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Stąd pomysł, aby wzdłuż drogi powstała ścieżka rowerowa pełniąca jednocześnie funkcję chodnika dla pieszych.

- Powstanie ona na odcinku drogi wojewódzkiej od torów kolejowych w Laskowicach do ronda w Sulnowie - wyjaśnia Maciej Rakowicz.

Gminy Świecie i Jeżewo zarezerwowały w tegorocznym budżecie pieniądze na przygotowanie koniecznej dokumentacji.

Reklama
Reklama

- Kolejnym krokiem będą starania o fundusze unijne, bo w oparciu o nie chcemy zrealizować tę inwestycję - mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Na razie nie wiadomo, czy każda z gmin będzie budować swój odcinek samodzielnie, czy też zostanie wybrany lider projektu, który będzie odpowiadał za całość.

- Myślę, że ścieżka powstanie w perspektywie dwóch, trzech lat - przewiduje wiceburmistrz Świecia. - To realny termin, biorąc pod uwagę wszystkie procedury, które należy wcześniej dopełnić.

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa pozwoliłaby nie tylko na skomunikowanie odcinka z Sulnowa, ale także Świecia z Laskowicami.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (29)

 1. Wszechwiedzący

  6 stycznia 2023 14:03

  Przecież ta droga nadaje się

  Przecież ta droga nadaje się do kapitalnego remontu od zera nie wspomnę o drzewach które rosną wzdłuż je w pierwszej kolejności bym wyciął to jest droga śmierci 

  • 73+

   6 stycznia 2023 16:12

   Na początku powycinał bym te

   Na początku powycinał bym te drzewa, które bezczelnie próbują wtargnąć na jezdnię. To oczywiście sarkazm. Szanowny @Wszechwiedzący walnij się w swój baniak. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i drzewa przestaną ci zagrażać.

   • Tomzik

    6 stycznia 2023 17:04

    Oczywiście, wystarczy jechać

    Oczywiście, wystarczy jechać te 70 wg znaku i niczym cudowny talizman uchroni mnie to przed przebiciem koła czy wybiegnięciem kota na drogę. I nie będę wtedy musiał walczyć z kierownicą ani uniknąć rozjechana zwierzaka celując między drzewa, których korzenie już rozsadzają asfalt. Ot – pomyślunek…

    Nie mam nic przeciwko drzewom, ale nie 5cm od asfaltu. Niech sobie rosną za rowem a nie przed i wszyscy będą szczęśliwi. Jakoś na Dk55 od Grudziądza do Kwidzyna w końcu to zrozumiano. 

  • 73+

   6 stycznia 2023 16:13

   Na początku powycinał bym te

   Na początku powycinał bym te drzewa, które bezczelnie próbują wtargnąć na jezdnię. To oczywiście sarkazm. Szanowny @Wszechwiedzący walnij się w swój baniak. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i drzewa przestaną ci zagrażać.

   • Wszechwiedzący

    7 stycznia 2023 06:54

    Jak kiedyś jadąc przepisowo

    Jak kiedyś jadąc przepisowo walniesz w to drzewo czego Ci nie życzę to zrozumiesz o czym pisze np korzenie powypychany asfalt dziury spadające suche gałęzie na szybę które mogą ci przebić pusta głowę 

 2. Nic nie wiedzący...

  6 stycznia 2023 14:15

  Niech drogę zrobi województwo

  Niech drogę zrobi województwo, to ich droga. Pomysł dobry. Pewnie zobaczyli, że nie ma jak gadać z nimi więc wzięli sprawę sami….

 3. Gghgg

  6 stycznia 2023 14:16

  Super pomysł,brawo czekamy na

  Super pomysł,brawo czekamy na realizację.

 4. Ooo

  6 stycznia 2023 14:26

  Oo to że dwadzieścia milionów

  Oo to że dwadzieścia milionów będzie kosztowało, jak wyrównanie kawałka placu na śmieci kosztowało dwa miliony. . Teraz to podatki w gminie Jeżewo to będą chyba na maksymalnych stawkach do zapłaty. 

 5. Edmundd

  6 stycznia 2023 14:52

  Dlaczego gmina zmienia numery

  Dlaczego gmina zmienia numery działek właścicielom bez informowania ich o tym?

  • Geodeta

   6 stycznia 2023 18:25

   Nie gmina a geodeta powiatowy

   Nie gmina a geodeta powiatowy. 

 6. Rowerzysta

  6 stycznia 2023 15:28

  Wiadomość super. Małe ale,

  Wiadomość super. Małe ale, gdzie ścieżka Świecie-Głogówko? Miała być gotowa do końca 2022. Wiem wiem… droga nie należy do gminy Świecie.  

 7. Lipniak

  6 stycznia 2023 15:34

  Super!!! Do pracy na rowerku.

  Super!!! Do pracy na rowerku.

 8. Miastowy

  6 stycznia 2023 15:58

  Powinniśmy sie od nich

  Powinniśmy sie od nich odgradzać a nie poprawiać połaczenie. Coraz wiecej wiochy w świeciu

  • licealista

   6 stycznia 2023 16:19

   Czy to nie twoich starych

   Czy to nie twoich starych przywieziono do Świecia w kanach do mleka?

  • Olo

   8 stycznia 2023 00:16

   Ty buraku świecki z ciebie

   Ty buraku świecki z ciebie taki miastowy jak z kaczora klakier wartowniczy.

 9. alu

  6 stycznia 2023 18:33

  widac ze ty z miasta bo  na

  widac ze ty z miasta bo  na wsi  sa  ludzie z kultura !

 10. Czytelnik

  6 stycznia 2023 18:49

  Tylko ciekawe jak oni chcą to

  Tylko ciekawe jak oni chcą to robic biznesmeny nie oddadzą działki a nas nikt nie pyta o to .

  Chyba góra przelecą 

 11. Ccc

  6 stycznia 2023 23:09

  W prawie o ruchu drogowym nie

  W prawie o ruchu drogowym nie ma czegoś takiego jak ” ścieżka dla rowerów”. 

 12. Alek

  7 stycznia 2023 06:45

  Dzięki! Dzięki!!! Cieszę się

  Dzięki! Dzięki!!! Cieszę się bardzo !!! Jeździłem w sezonie letnim do pracy rowerem,ubrany w kamizelkę odblaskową.Sytuacji niebezpiecznych było wiele,za tobą jedzie samochód,a człek nie wie ,czy mijanie bedzie szczęśliwe.Pozdrawiam!!!Życzę powodzenia w realizacji projektu !!!!

  • Ccc

   7 stycznia 2023 11:47

   Jeśli jedzie za Tobą to

   Jeśli jedzie za Tobą to będzie raczej wyprzedzał a nie mijał.

 13. Złoty

  7 stycznia 2023 07:38

  A potem po tych chodnikach

  A potem po tych chodnikach jada Super ciężkimi ciągnikami   w czasie odśnieżania…. itd   i co 2 lata wszystko do remontu .  Tak samo było z chodnikiem  na ul.Wodnej …

  • Bolesława

   8 stycznia 2023 10:28

   Tak lekko licząc to ścieżka

   Tak lekko licząc to ścieżka na Wodnej służyła na pewno ze 20 lat.

 14. Xyz

  7 stycznia 2023 11:50

  Po pierwsze cała ta droga to

  Po pierwsze cała ta droga to dramat i drzewa zabójcy rosnące przy niej. Po drugie to PO zaczęło robić trasę ze Świecia do Tlenia przez Laskowice. Ale do władzy doszły pisowskie ścierwa i pieniądze rozdają na patologię zamiast pożyteczne rzeczy robić. 

  • Monika z Laskowic

   7 stycznia 2023 14:18

   Patologię masz na myśli

   Patologię masz na myśli dzieci, emerytów  czy ludzi z Ukrainy ? 

   • ***** ***

    7 stycznia 2023 16:14

    Monika chcesz mieć dzieci to

    Monika chcesz mieć dzieci to na nie zarób. Ja nie chcę mieć dzieci i nie chce też utrzymywać twoich dzieci. Emeryci to obszerna grupa jedni mają 2 tysie inni 9 tysi emerytury czy wszystkim potrzebna jest 13,14??? Co do Ukraińców to powinni walczyć, Pamiętajmy też że na Ukrainie szerzy się epidemia HIV (Google) proszę być ostrożnym tym bardziej na ogierów z Donbasu 

    • Swieciak

     7 stycznia 2023 20:31

     Jesteś  w stanie sobie

     Jesteś  w stanie sobie wyobrazić  co by było jakby wszyscy „myśleli ” tak jak ty ,zero dzieci i co dalej .tępy jestes

     • ***** ***

      8 stycznia 2023 16:53

      tępak to ktoś kto przejmuje

      tępak to ktoś kto przejmuje się czy ludziów zabraknie. Widać że przybyłeś do świecia w łonie matki na leczenie psychiatryczne

 15. Jeżewianin

  7 stycznia 2023 19:49

  A co ze ściżką z Jeżewa do

  A co ze ściżką z Jeżewa do Sulnowa? Można było to wykonać podczas remontu drogi. No ale po co? Lepiej wydawać dużo większą kasę, czekając kolejne lata. 

 16. Lili la

  8 stycznia 2023 00:28

  Panie Wójcie …. brawo 

  Panie Wójcie …. brawo 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama