W różnych punktach Świecia rozstawiono łącznie 20 hulajnóg.
- W najbliższym czasie zamierzamy ich liczbę zwiększyć do 30 - zapowiada Zbigniew Zaborowski z firmy Wings, która odpowiada za sprzęt. - Potem wszystko będzie zależeć od zainteresowania.
W szybkim odnajdywaniu hulajnóg przez użytkowników pomoże aplikacja zainstalowana w telefonie. Można ją pobrać tutaj lub za pomocą kodu QR znajdującego się na hulajnodze.
Na mapie miasta będą wskazane punkty, w których się one znajdują.
Wynajmujący hulajnogi muszą mieć ukończone 18 lat. Koszt wypożyczenia to 2,50 zł za odblokowanie oraz 59 gr za każdą przejechaną minutę.
Zasięg w pełni naładowanej hulajnogi to nawet 40 km. Jazda pod górkę i z dużym obciążeniem może jednak znacząco skrócić ten dystans. Maksymalna prędkość to 20 km na godzinę.
- Hulajnogi można zostawić w dowolnym miejscu w ramach wyznaczonej strefy - mówi Zbigniew Zaborowski.
W okresie wakacyjnym możliwa będzie jazda nie tylko w Świeciu, ale też dojazd do Kozłowa, Sulnowa czy Sulnówka.
Podobnie jak inne wypożyczane hulajnogi, te w Świeciu też posiadają odpowiednie zabezpieczenia np. przed kradzieżą.
Powstanie wypożyczalni zapowiedział kilka dni temu Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia (czytaj tutaj). Miasto prowadziło w tej sprawie rozmowy z kilkoma firmami.
- To ekologiczny i tani środek transportu. Gmina nie będzie ponosić z tego tytułu żadnych kosztów – zaznacza Paweł Knapik.
Jak dodaje wiceburmistrz, za kilka tygodni firma chce uzupełnić ofertę także o wypożyczalnię rowerów, ale tradycyjnych, nie elektrycznych.
źródło: swiecie.eu
REKLAMA