Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dzielnicowi pomogli 83-letniemu mężczyźnie, który późną nocą błąkał się po ulicy

Oscy policjanci pomogli 83-letniemu mężczyźnie, który nocą błąkał się po ulicy w Osiu. Funkcjonariusze zaopiekowali się starszym mężczyzną zabierając go do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. Ustalili, gdzie mieszka senior i przekazali go pod opiekę rodzinie.

Udostępnij
police-231

W czwartek około godz. 4.20 nad ranem, oficer dyżurny komendy w Świeciu odebrał zgłoszenie, że w Osiu po jezdni ma nerwowo biegać mężczyzna z latarką.

We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci i rozpoczęli jego poszukiwania. Na środku jednej z ulic zauważyli seniora. Mężczyzna był zdezorientowany. Nie potrafił wyjaśnić co robi w tym miejscu i dlaczego wyszedł z domu.

- Dzielnicowi zaopiekowali się seniorem - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Z uwagi na silne opady deszczu, mężczyzna był przemoczony i zmarznięty, dlatego też zabrali go do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. 

Reklama
Reklama

Interwencja asp. Dawida Łepek i mł. asp. Marcina Bronisza zakończyła się szczęśliwie. Po ustaleniu tożsamości mężczyzny i miejsca zamieszkania policjanci przekazali 83-latka pod opiekę rodziny.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które mogą potrzebować opieki. Szczególnie niebezpieczne są dla nich pory nocne i niskie temperatury.

Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. Pamiętajmy, że policjanci zawsze reagują, chronią i niosą pomoc potrzebującym.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co to za wyczyn wielki??

Co to za wyczyn wielki?? Takie są wasze obowiązki . Podatnicy za to płacą 

No z Twoich podatków to

No z Twoich podatków to napewno z głodu byśmy umarli wielki znawco co sam pewnie nie potrafi papierka z ulicy podnieść bo po co 

Brawo Panowie 

Brawo Panowie 

A Pan Marcin bardzo grzeczny i kulturalny nawet w pobliskim markecie na zakupach.

To jest godna postawa .

To jest godna postawa . Ludzie nie znają empatii i dlatego hejtuja. Super panowie i oby więcej w ludziach – człowieczeństwa. 

Wydaje mi się że panowie

Wydaje mi się że panowie spełniali swój obowiązek… tyle i aż tyle…

Reklama

Brawo policja teraz tylko

Brawo policja teraz tylko zajmnijcie się panem co przywiązuje psa do płotu na ul Prusa deszcz,mróz, śnieg to jest karalne

Brawo chłopaki . Szkoda ze w

Brawo chłopaki . Szkoda ze w csw policja jest  leniwa i mniej inteligentna .

Policja (jako całość)

Policja (jako całość) potrzebuje się zrehabilitować za swoje postępowanie w czasie „pandemii”. Policjanci niech się nie dziwią, że teraz ludziom brakuje empatii. 

Do tego się tylko nadawają

Do tego się tylko nadawają.Bedzie też w tvp pis?

Panowie w Dino kupują tyle

Panowie w Dino kupują tyle kiełbasy i drogich serów, że na pewno mają siłę na pomoc emerytom. Tak trzymać i kupować tańsze rzeczy proszę. Mamy kryzys a wy emanujecie bogactwem na całe Laskowice.

Reklama

Parę lat wstscz wraz z

Parę lat wstscz wraz z kuzynem mielismy podobą sytuację. Widzieliśmy błakającą się starszą kobietę. Na szczęście wiedzieliśmy gdzie mieszka . Miała Alzheimera. Nie mówiliśmy o tym głośno… 

No ja już 2 lata chodzę z

No ja już 2 lata chodzę z zakupami dla starszej pani i nieraz pomagam chociaż mam swoją rodzinę .Ot wolontariat .

No taka praca ,po to jest się

No taka praca ,po to jest się na służbie .Ja jestem piekarzem o mnie nikt nie napisze. Lepiej bym przeczytał o złapaniu cwela lub cwelicy którzy przywiązali psa w lesie .

artukuł na poziomie gazety-2

artukuł na poziomie gazety-2 facetow wykonało dobrze swoja prace.skala trudności 2/10

Powinni przede wszystkim

Powinni przede wszystkim podziękować tej osobie która zgłosiła to na policję bo gdyby nie to nie wiadomo jakby to się skończyło być może śmiercią. No ale najważniejsze oklaski dla panów policjantów. 

Do Parafinki! To co

Do Parafinki! To co policjanci mają jeść suchy chleb, ew. polany wodą i posypany cukrem, bo Tobie nie chciało się pracować, masz małą emeryturę lub kombinowaną rentę i teraz liczysz tylko na datki od Jaśnie Pana Karła?

Wszytkim dzbanom od płacenia

Wszytkim dzbanom od płacenia góry podatków w rzeczywistości wygląda to miej więcej tak:

400 mld zł rocznie wpływu do budżetu

10 mld to budżet niebieskiej formacji co stanowi ok 2,5 % całego

pracujących ok 17 mln

10 mld z podatków podzielić na 17 mln płacących daje całe UWAGA 588 zł rocznie od JEDNEGO podatnika na całą formację.

Krok dalej formacja liczy ok. 100 tys. co daje UWAGA całe 0.006 zł rocznie od JEDNEGO PODATNIKA NA JEDNEGO niebieskiego.

Wow w kontekście pytania „szuwerena” czy pan wie ile ja płacę podatków 

O matko i córko!!!!! To się

O matko i córko!!!!! To się wszystko samo komentuje

Ciekawe dlaczego ten portal

Ciekawe dlaczego ten portal tak się pucuje psiarni…może to przykrywką….

a ten co dzwonil na policje

a ten co dzwonil na policje nie mogł pomoc /od kiedy w małej miejscowosci ludzie się nie znają

Policja najgorsza wiadomo

Policja najgorsza wiadomo lepiej siedziec na dupie w domu nic nie robić i na nich pisać 

Panie Marcinie  skradł Pan

Panie Marcinie  skradł Pan moje ❤️

Zniewalajacy uśmiech i ten błysk w oku.

Jak wybuchła wojna w Ukrainie

Jak wybuchła wojna w Ukrainie tak pandemia się skończyła. Nawet jak kłamca mówi prawdę nikt mu już nie uwierzy…. Dlatego wyrzuciłem swój telewizor przez okno….

Dobrze,ze pomogli, ale to

Dobrze,ze pomogli, ale to jest ich praca. Domagam sie artykulu np. o pani w Biedronce, ktora uklada najszybciej towary na polki, o pielęgniarce, ktora pracuje w szpitalu i mogla uratowac zycie oraz o dekarzu, bo dzieki jego pracy nic nikomu juz na glowe nie spadnie. A i jutro artykul, ze strazacy gasili pozar. Koniecznie, bo to tez takie nieprawdopodobe jest. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Wiadomości

Mariusz Kosikowski, zwycięzca drugiej tury wyborów na wójta gminy Warlubie ma świadomość, że od pierwszych dni jego kadencji będą czekać na niego wyzwania, z...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama