Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Dziesiątki strażaków i policjantów szukało zaginionego mężczyzny

W piątek i sobotę poszukiwano starszego mężczyzny, który zaginął w okolicach Osia.

Udostępnij
straz-osp-osie-czolo

REKLAMA

Akcję rozpoczęto w piątek 17 lipca około godz. 22.40. Poszukiwania prowadzono w lasach w pobliżu wsi Radańska (gmina Osie).

- Do godz. 3.00 w nocy przeszukano około 6 ha terenu. Mimo to nie udało znaleźć się zaginionego. Poszukiwania postanowiono wznowić następnego dnia rano – informuje asp. Marcin Klemański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

W akcji wzięli udział druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Osiu, Miedznie, Brzezinach, Łążku, Lipinkach i Drzycimiu oraz liczne patrole policji. Później wsparła ich także Grupa Ratownictwa Specjalistycznego z Solca Kujawskiego.
REKLAMA

W sobotę rano ponownie zmobilizowano siły do prowadzenia dalszych poszukiwań. Ledwie jednak je rozpoczęto, okazało się, że mężczyzna się odnalazł.

- Zaginionym był 70-letni mężczyzna, mieszkaniec tych okolic – wyjaśnia mł. asp. Julia Świerczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - W piątek wybrał się na spacer i stracił orientację w lesie. Wieczorem, kiedy był już wyczerpany, spędził noc na leśnym parkingu. Gdy nabrał sił, udało mu się samemu odnaleźć drogę do domu. O godz. 8.43 otrzymaliśmy informację, że wrócił cały i zdrowy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Sprawiedliwy

  19 lipca 2020 23:02

  Proste pytanie. Kto puszcza

  Proste pytanie. Kto puszcza 70 latka samego do lasu? Ile kosztowała akcja i kto za nią zapłaci.

  • Anonim

   20 lipca 2020 05:41

   Ty zapłacisz ze swoich

   Ty zapłacisz ze swoich składek 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama