Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dziś tłusty czwartek. Niech nikt nie liczy kalorii

Dziś nikt nie musi się tłumaczyć z liczby zjedzonych słodkości. I dlatego nie zabraknie takich, którzy zaliczą nawet kilkanaście pączków.

Udostępnij
tlusty-czwartek

REKLAMA

Zgodnie z tradycją, ostatni czwartek przed Wielkim Postem to czas, gdy można sobie pozwolić na prawdziwą bombę kaloryczną. Dlatego zamiast na kaloriach i tym co należałoby zrobić, żeby je spalić, lepiej skupić się na smakach.

W piekarni i ciastkarni Jarząb z okazji tłustego czwartku przygotowano nawet specjalną reklamę informującą od kilku dni o smakach pączków, jakie znalazły się w dzisiejszej ofercie.
REKLAMA

- Mamy pączki z nadzieniem toffi, budyniowym, adwokatem, różane i z marmoladą - wylicza Dorota Peplińska ze sklepu przy ul. Krausego w Świeciu. - Co roku największym powodzeniem cieszą się te ostatnie, tradycyjne.

Reklama
Reklama

Pierwsi klienci pojawili się w sklepi już o godz. 6.00. Byli jednak i tacy, którzy kupili ciastka już w środę, aby mieć je do kawy jeszcze wcześniej.

Zwykle w ciągu dnia w sklepie Jarząb przy ul. Krausego sprzedaje się około 80 pączków. Zamówienie na tłusty czwartek to aż 2 300 sztuk.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama