Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Gdyby założył w sklepie maseczkę, nie trafiłby do więzienia

Z pewnością takiego finału dnia nie spodziewał się pewien 35-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Uwagę policjantów zwrócił brakiem maseczki podczas robienia zakupów w sklepie. W trakcie kontroli okazało się, że to nie wszystko.

Udostępnij
zatrzymany-lobuz

35-latek został zatrzymany przez policjantów miejscowego posterunku w jednym ze sklepów w Bukowcu. Mężczyzna nie miał maseczki.

- Interwencja miała skończyć się jedynie na mandacie, ale podczas legitymowania mundurowi ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świeciu i ma do odbycia karę pozbawieni wolności - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Za popełnione wykroczenie dotyczące niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni handlowej, 35-latek został ukarany mandatem, a potem doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych kilka miesięcy.

- Policjanci z powiatu świeckiego systematycznie sprawdzają, czy osoby przebywające w sklepach i innych obiektach respektują obowiązujące przepisy sanitarne dotyczące noszenia maseczek i zachowania dystansu. Pomimo wielu apeli, o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych, nadal nie brakuje osób łamiących przepisy - zwraca uwagę Joanna Tarkowska.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Współwięzień

  11 lutego 2022 22:40

  Za co siedzisz? Za brak

  Za co siedzisz? Za brak maseczki. He He

  • Klawisz

   11 lutego 2022 22:52

   Za to też, ale głównie za

   Za to też, ale głównie za brak rozumu.

 2. Jan

  12 lutego 2022 17:04

  Bardzo dobra robota panowie

  Bardzo dobra robota panowie,znowu policja Bukowiec jesteśmy dumni z takich naszych policjantów jako mieszkańcy Bukowca.

 3. Rydzyk

  13 lutego 2022 08:38

  Jutro o 8 napisze listę kogo

  Jutro o 8 napisze listę kogo jeszcze policja powinna odwiedzić nie będą ćpuny latać po mieście 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama