Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Głosowanie rozpoczęte. Wkrótce przekonamy się, jakie projekty wybrali mieszkańcy gminy Świecie

Od 26 do 30 września mieszkańcy głosują na projekty Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Te, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną zrealizowane w 2023 r.

Udostępnij
51505262_s

Głosowanie odbywa się poprzez rozdysponowanie przez głosujących przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej puli 10, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, z czego 750 tys. przypada na miasto, a 350 tys. na tereny wiejskie gminy.

W sumie złożono 18 projektów – 9 dotyczących Świecia i 9 obszarów wiejskich. Łączna wartość wniosków dotyczących terenów wiejskich gminy nie przekracza jednak określonej w uchwale kwoty 350 tys. zł.

Reklama
Reklama

A to oznacza, że wszystkie zostaną zrealizowane w przyszłym roku bez konieczności głosowania. Dlatego nie ma ich na liście.

Mieszkańcy gminy wybierają więc w tym roku tylko projekty dotyczące Świecia.

Jak głosować?

Reklama
Reklama
  • online na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu
  • za pomocą tradycyjnych, papierowych formularzy, które można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu lub ze strony www.swiecie.eu i wydrukować - pobierz.

Formularze należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego w Świeciu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie z dopiskiem “Budżet obywatelski”.

Głosowanie trwa od 26 do 30 września do północy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu.

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ja głosuję, za

Ja głosuję, za natychmiastowym zakazem włączania syreny OSP, przy ul. Laskowickiej, która często budzi w nocy mieszkańców os. Kościuszki w Świeciu. I tylko nie piszcie, że służyć ona może do powiadamiania o zagrożeniach o skażeniu, lub atakach bombowych, bo od tego są syreny. Obrony Cywilnej, usytuowanej na innych budynkach. I nie hejtujcie mnie i nie obrażajcie, bo mam prawo wyrazić swoją opinię.

Takie głosowanie to

Takie głosowanie to wyręczanie miejscowych urzędników. Umywanie rąk. Radni powinni wiedzieć co mieszkańcy potrzebują i decydować bo za to biorą pieniądze a nie budować drogi w polu prywatnym przedsiębiorcom i deweloperom a ludziom raz na rok pokazac że przecież mogli głosować na ochłapy

Czytam tematy wniosków do

Czytam tematy wniosków do głosowania i nadziwić się nie mogę jak strażacy są ubodzy w sprzęt, bazę szkoleniową. Czyżby ministerstwo któremu podlegają nie miało dla nich pieniędzy, a może poprostu nie chce się druchnom i druchom składać wniosków o dofinansowanie by nie drażnić przełożonych. Jako mieszkańcy zapomnieliśmy o nowopowstających osiedlach i ich infrastrukturze. Pewnie przyjdzie czas, że zacznie się okres tysiąca pytań do…, bo zbliża się czas wyborów i wtedy zacznie się zbijanie kapitału wyborczego (obietnice).

Reklama

Ja głosuję na projekt

Ja głosuję na projekt mieszkanie dla bezdomnego .Ja piłem całe życie i  kobieta mnie wyrzuciła z domu .Dorobiłem się mieszkania socjalnego przez pracę a ona mnie wyrzuciła . Poprę ten projekt bo mi się to należy bo piłem ale pracowałem .

Ludzie postawcie się na

Ludzie postawcie się na miejscu straży też byście tak mówili ja mieszkam przy straży też rano na 5.00 do pracy i jakoś naszej rodzinie nie przeszkadza poprostu stopery w uszy .

Wybieram bezpłatne parkingi w

Wybieram bezpłatne parkingi w centrum

Reklama

Zamiast dokładać w

Zamiast dokładać w nieskończoność straży i prywaciarzom to wszystkim by się przydała kładka na wysokości Zamku i droga z Wodnej na Chełmińską

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo