Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Głosowanie rozpoczęte. Wkrótce przekonamy się, jakie projekty wybrali mieszkańcy gminy Świecie

Od 26 do 30 września mieszkańcy głosują na projekty Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Te, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną zrealizowane w 2023 r.

Udostępnij
51505262_s

Głosowanie odbywa się poprzez rozdysponowanie przez głosujących przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej puli 10, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

W ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, z czego 750 tys. przypada na miasto, a 350 tys. na tereny wiejskie gminy.

W sumie złożono 18 projektów – 9 dotyczących Świecia i 9 obszarów wiejskich. Łączna wartość wniosków dotyczących terenów wiejskich gminy nie przekracza jednak określonej w uchwale kwoty 350 tys. zł.

Reklama
Reklama

A to oznacza, że wszystkie zostaną zrealizowane w przyszłym roku bez konieczności głosowania. Dlatego nie ma ich na liście.

Mieszkańcy gminy wybierają więc w tym roku tylko projekty dotyczące Świecia.

Jak głosować?

Reklama
Reklama
 • online na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu
 • za pomocą tradycyjnych, papierowych formularzy, które można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu lub ze strony www.swiecie.eu i wydrukować - pobierz.

Formularze należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego w Świeciu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie z dopiskiem “Budżet obywatelski”.

Głosowanie trwa od 26 do 30 września do północy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Źródło: Urząd Miejski w Świeciu.

Udostępnij

Komentarze (23)

 1. Janek

  26 września 2022 09:21

  Ja głosuję, za

  Ja głosuję, za natychmiastowym zakazem włączania syreny OSP, przy ul. Laskowickiej, która często budzi w nocy mieszkańców os. Kościuszki w Świeciu. I tylko nie piszcie, że służyć ona może do powiadamiania o zagrożeniach o skażeniu, lub atakach bombowych, bo od tego są syreny. Obrony Cywilnej, usytuowanej na innych budynkach. I nie hejtujcie mnie i nie obrażajcie, bo mam prawo wyrazić swoją opinię.

  • zdzichu

   26 września 2022 10:35

   Też uważam że to zbędne…

   Też uważam że to zbędne… Ochotnicy dostają powiadomienia na telefon… Po 22 obowiazuje cisza nocna i każdy kto ją narusza podlega grzywnie. Złóż wniosek do sądu i tyle

   • Janek

    26 września 2022 11:04

    Dzięki za zrozumienie.

    Dzięki za zrozumienie.

   • xxx

    26 września 2022 12:24

    nie ma czegoś takiego jak

    nie ma czegoś takiego jak „cisza nocna po 22” , 22 jest przyjęta bez żadnej podstawy

    • zdzichu

     26 września 2022 13:00

     Wyjdź na ulicę z trabką  o 2

     Wyjdź na ulicę z trabką  o 2:30 to się przekonasz, że noc spędzisz na oddziale przy Sądowej.

     • Janek

      26 września 2022 13:09

      Racja. Ha! Ha!

      Racja. Ha! Ha!

     • do zdzicha

      26 września 2022 15:15

      51. § 1mówi: Kto krzykiem,

      51. § 1mówi: Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ten przepis kodeksu wykroczeń obejmuje zakłócanie spokoju bez względu na porę

      nie ma czegoś takie jak ciszna nocna od 22, zrozum to

     • Zdzichu

      26 września 2022 16:49

      Słowo cisza nocna jest

      Słowo cisza nocna jest uregulowane regulaminem wewnętrznym i jego złamanie wyczerpuje słow cisza. A więc jak najbardziej w swojej własności gdzie jest spółdzielnia mieszkania,ja masz prawo zgłosić zakłócanie ciszy NOCNEJ. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania,a więc jeśli w sąsiedztwie ktoś w porze nocnej zakłóca ciszę to zakłóca ją w świetle prawa również w dzień. Natomiast dla spółdzielni będzie to zakłócanie ciszy nocnej. Czego nie rozumiesz? 

   • Truteń

    28 września 2022 10:10

    Zdzichu, w prawie nie ma

    Zdzichu, w prawie nie ma czegoś takiego jak cisza nocna. Jest to wewnętrze ustalenie.

  • Mieszkaniec

   26 września 2022 13:15

   Zgadzam się z panem. Czasy

   Zgadzam się z panem. Czasy takie że już nie trzeba palić ognisk i włączać syreny żeby kogoś powiadomić. Są SMS, apki i sygnały świetlne zamiast budzących całe miasto syren

   • Batman

    27 września 2022 21:09

    No tak wzywajmy strażaków tak

    No tak wzywajmy strażaków tak jak Batmana. 

  • Rajstopy podarte w kroku

   26 września 2022 18:27

   STOPERY  se kop i różaniec .

   STOPERY  se kop i różaniec .

  • So

   26 września 2022 20:07

   Skończ bo to nudne.

   Skończ bo to nudne. Zamieszkaj na Sportowej, usłysz syreny jakby wyły w domu, wtedy pisz o Kościuszki bo to nieporównywalne i serio nie narzekajcie, bo nie znacie wycia syren stawiającego człowieka na nogi w noc i w dzień  Wiem że masz rację ale ile można mielić ten sam temat? Zapraszam na Sportową.

  • Xyz

   27 września 2022 20:59

   Napisz jak często od początku

   Napisz jak często od początku roku kolego ona cie obudziła w nocy. 

 2. emeryt

  26 września 2022 11:06

  Takie głosowanie to

  Takie głosowanie to wyręczanie miejscowych urzędników. Umywanie rąk. Radni powinni wiedzieć co mieszkańcy potrzebują i decydować bo za to biorą pieniądze a nie budować drogi w polu prywatnym przedsiębiorcom i deweloperom a ludziom raz na rok pokazac że przecież mogli głosować na ochłapy

 3. TRUTEŃ

  26 września 2022 14:18

  Czytam tematy wniosków do

  Czytam tematy wniosków do głosowania i nadziwić się nie mogę jak strażacy są ubodzy w sprzęt, bazę szkoleniową. Czyżby ministerstwo któremu podlegają nie miało dla nich pieniędzy, a może poprostu nie chce się druchnom i druchom składać wniosków o dofinansowanie by nie drażnić przełożonych. Jako mieszkańcy zapomnieliśmy o nowopowstających osiedlach i ich infrastrukturze. Pewnie przyjdzie czas, że zacznie się okres tysiąca pytań do…, bo zbliża się czas wyborów i wtedy zacznie się zbijanie kapitału wyborczego (obietnice).

 4. Marek 56 bezdomny Schronisko ogrodowa 9

  26 września 2022 18:38

  Ja głosuję na projekt

  Ja głosuję na projekt mieszkanie dla bezdomnego .Ja piłem całe życie i  kobieta mnie wyrzuciła z domu .Dorobiłem się mieszkania socjalnego przez pracę a ona mnie wyrzuciła . Poprę ten projekt bo mi się to należy bo piłem ale pracowałem .

  • ja mam

   26 września 2022 19:05

   Gdybyś nie pił miałbyś już

   Gdybyś nie pił miałbyś już swój pałac…

   • Taa

    26 września 2022 20:21

    Ludzie popełniają błędy.

    Ludzie popełniają błędy. Każdy. Pił ale pracował. Jaki pałac? Ja nie piję, pracuję (nie w Mondi – wyprzedzę myślenie), zarabiam nieźle a pałacu nie mam. Daj spokój. Człowiek przynajmniej jest szczery.

 5. Muszelka

  27 września 2022 05:46

  Ludzie postawcie się na

  Ludzie postawcie się na miejscu straży też byście tak mówili ja mieszkam przy straży też rano na 5.00 do pracy i jakoś naszej rodzinie nie przeszkadza poprostu stopery w uszy .

  • Mieszkaniec

   27 września 2022 18:00

   Lata 50te 20 wieku

   Lata 50te 20 wieku

 6. Mieszkaniec

  27 września 2022 12:40

  Wybieram bezpłatne parkingi w

  Wybieram bezpłatne parkingi w centrum

 7. Służba społeczeństwu

  27 września 2022 17:57

  Zamiast dokładać w

  Zamiast dokładać w nieskończoność straży i prywaciarzom to wszystkim by się przydała kładka na wysokości Zamku i droga z Wodnej na Chełmińską

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama