Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Głupek, cymbał, łapówkarz. Chamski hejt na radnego na profilu… innego radnego

Świecki radny Dariusz Woźniak znany jest ze swojej aktywności politycznej i samorządowej na Facebooku. Zapewne nie spodziewał się, że dyskusja na jego profilu osiągnie poziom dna.

Udostępnij
hejt

REKLAMA

Dariusz Woźniak we właściwy sobie, nieco prowokacyjny sposób, odniósł się w czwartek na Facebooku do dość odległych – i nie wiadomo czy realnych - planów rozbudowy basenu (patrz tekst na dole strony). Jako alternatywny dla pomysłu Ariela Stawskiego, radnego i kierownika Parku Wodnego, podał swój – budowy wodnego placu zabaw na Mariankach.

Na ożywioną dyskusję z podtekstami o łapówkarstwo nie trzeba było długo czekać. Żaden z komentarzy nie odnosił się jednak wprost do Ariela Stawskiego.
REKLAMA
Do czasu. Wieczorem pojawił się pierwszy wpis atakujący Stawskiego wprost (pisownia oryginalna, cytujemy fragment):

Ten wielki radny stawski to gówno wie, tylko udaje ze wie wszytko, a naprawdę chodzi mu by kasę brać za nic. A jeśli chodzi o nieckę w Parku Wodnym w Świeciu to jest porażka. Wiem co piszę, bo pracowałem, na własne oczy widziałem jak robią czyli remontują tę necke. zgłaszałem temu cymbałowi Ariel Stawski, że za dwa tygodnie farby niebieskie będą pływać na wieszku wody.
REKLAMA

Później ktoś założył fałszywe konto pod nazwiskiem Marek Kowalski i zaczął zarzucać Arielowi Stawskiemu, że bierze łapówki od hotelu Vistula sąsiadującego z basenem.

Cytat (pisownia oryginalna):

Stawski to nieudolny głupek. Bierze łapówki od hotelu Vistula to dlatego te głupie pomysły z rozbudową basenu żeby klijenci z Vistuli mieli gdzie sobie wypoczywać. Czas z tym skończyć Panie Darku.
REKLAMA
Extra Świecie zapytało radnego Dariusza Woźniaka, dlaczego toleruje tego typu chamski język na swoim profilu, który dawno już przestał być prywatny, a stał się miejscem publicznej dyskusji.

- Jestem zdecydowanym przeciwnikiem takich pomówień i takiego języka. Zawsze merytoryczna dyskusja i wzajemny szacunek – odparł Woźniak.

Wulgarnych, pełnych pomówień postów jednak nie usunął, twierdząc, że nie ma takiego zwyczaju.
REKLAMA

Panie Darku szanowny. Można dyskutować, można mieć swoje zdanie, można się z kimś zgadzać lub nie. Jednak pozwalanie na sugestie związane z „braniem w łapę” są jest po prostu słabe – odniósł się do oskarżeń na profilu Woźniaka Ariel Stawski.

Z kolei Extra Świecie Stawski powiedział:

- Coś niedobrego dzieje się z poziomem dyskusji na polu samorządowym w naszym mieście. Jest mi zwyczajnie przykro, że ktoś oskarża mnie o takie rzeczy i że radny Woźniak to toleruje. Co, gdyby takie posty pojawiły się na moim profilu pod jego adresem? Zamierzam powiadomić policję w sprawie pomówień „Marka Kowalskiego”, kimkolwiek jest - zapowiada radny.
REKLAMA

Irytacji nie ukrywa również Szymon Wacławik, prezes spółki Vistula Partner, do której należy hotel Vistula przy ul. Bydgoskiej.

- W dzisiejszych czasach oskarżać i szargać dobre imię można właściwie bezkarnie, nie przedstawiając żadnych dowodów na poparcie swoich tez – mówi Szymon Wacławik. - W dodatku sprawa odbywa się na profilu internetowym osoby publicznej, radnego, co sprawia, że zasięg krzywdzących nas insynuacji jest zdecydowanie szerszy. Dlatego zdecydowałem o poinformowaniu naszej kancelarii prawnej, że zachodzi podejrzenie naruszenia dóbr spółki, którą reprezentuję – dodaje Wacławik.

Parę godzin przed ukazaniem się tego tekstu, posty podpisane "Marek Kowalski" zniknęły z profilu Dariusza Woźniaka, który powiedział nam, ze autor fałszywego konta sam je usunął.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (19)

 1. ***** ***

  11 września 2020 19:17

  Teraz głowa w piach,skąd to

  Teraz głowa w piach,skąd to znamy?

 2. Janek

  11 września 2020 20:01

  ….no cóż, co zrobić,

  ….no cóż, co zrobić, suweren jaki jest, każdy widzi. 

 3. blablabla

  11 września 2020 21:50

  Jak dobrze ze powstal ten

  Jak dobrze ze powstal ten artykul. Teraz widac ewidentnie stronniczosc tego medium. 

  Generalnie bulwarowka jak nic. Takie typowe TVP info.

 4. Anonim

  11 września 2020 22:02

  Uwaga, zwolennicy Woźniaka

  Uwaga, zwolennicy Woźniaka się odezwali. Lećcie po chipsy, zaraz będzie hejt 🙂

 5. Garbus

  11 września 2020 23:00

  Tutaj widać jakim szambem

  Tutaj widać jakim szambem jest polityka…. Panie Arielu, niestety jest już Pan jej częścią….

 6. Huk

  11 września 2020 23:55

  Z wielkum hukiem rozpie…..ć

  Z wielkum hukiem rozpie…..ć taką politykę obojętnie w którą stronę,jeśli nie działają w imię rozsądku to jest gòwniana zabawa nie polityka

 7. Anonim

  12 września 2020 06:03

  Ariel na policję bo ktoś

  Ariel na policję bo ktoś napisał UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ

 8. Syk

  12 września 2020 07:36

  Extraswiecie to jednak bardzo

  Extraswiecie to jednak bardzo niski poziom. Straszna szczujnia na Wozniaka i nic więcej. 

  • Trzeci oficer

   12 września 2020 07:39

   Ale szczujnia na Ariela czy

   Ale szczujnia na Ariela czy burmistrza jest już ok? Cóż za podwójne standardy

 9. Mieszkaniec

  12 września 2020 07:41

  Poczytaj wpisy Woźniaka na fb

  Poczytaj wpisy Woźniaka na fb i komentarze, zobaczysz kto szczuje najbardziej. 

 10. :)

  12 września 2020 08:52

  Halo Policja, proszę

  Halo Policja, proszę przyjechać na Facebooka

 11. Daniken

  12 września 2020 10:01

  Uprzedzając wszelkie domysły

  Uprzedzając wszelkie domysły oświadczam, że nie jestem w żaden sposób związany z  OPS ani burmistrzem. Jako obiektywny obserwator chcę zwrócić uwagę na jeden fakt. Zauważcie ile złości, agresji i złych emocji we wszelkich odmianach pojawiło się w lokalnej polityce wraz z wejściem do rady miejskiej Dariusza Woźniak. Zostawiam to pod rozwagę.

  • Kejtafi

   12 września 2020 10:27

   To prawda, pojawiło się, ale

   To prawda, pojawiło się, ale zauważ, że Pan Darek uwypukla wiele błędów obecnej wladzy, czego wcześniej nikt nie robił, Genenuje to również niezdrowe emocje, ale w demokracji musi być kontrola władzy i to ścisła. Nie może być tak, że OPS i Knapiki mają większość i robią co im się podoba. To nie Białoruś.

   • Janek

    12 września 2020 12:13

    Święte słowa, szkoda, że ta

    Święte słowa, szkoda, że ta nasza centralna władza nie ma takiej kontroli, bo powoli zmierza w stronę Białorusi 

   • Pytanie

    12 września 2020 14:22

    Zadam proste pytanie –

    Zadam proste pytanie – Woźniak i Stawski to koledzy z rady miejskiej. Jak można pozwolić, żeby na moim profilu wisiały takie oszczerstwa i wulgaryzmy pod adresem kolegi napisane przez kogoś z fałszywego konta.?To pokazuje pseudo „klasę” Woźniaka.

 12. Anonim

  12 września 2020 13:41

  Zadam proste pytanie –

  Zadam proste pytanie – Woźniak i Stawski to koledzy z rady miejskiej. Jak można pozowlć, żeby na moim profilu wisiały takie oszczerstwa i wulgaryzmy pod adresem kolegi napisane przez kolgoś z fałszywego konta. To pokazuje „klasę” Woźniaka.

 13. Greg

  12 września 2020 14:13

  Zawsze to mówię. Ich

  Zawsze to mówię. Ich wszystkich do jednego wora. Co jeden to lepszy. Czy to polityk z ramienia PiS czy po itp czy to radny… Dużo gadają a mało robią. Nic tylko Baranowo 

 14. lol

  14 września 2020 18:55

  Czyje to przeprosiny na górze

  Czyje to przeprosiny na górze strony startowej Extraświecie? Dlaczego nie podpisane prawdziwymi danymi?

  • Lol

   14 września 2020 20:10

   Przecież pisze Marek Kowalski

   Przecież pisze Marek Kowalski 🙂 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama