Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Gmina ufunduje seniorom maseczki ochronne. „Bierzemy się ostro do roboty”

Radni dwóch koalicyjnych klubów złożyli wniosek do burmistrza Świecia, aby gmina zaopatrzyła za darmo najstarszych mieszkańców w maseczki.

Udostępnij
maseczka-dla-seniora

REKLAMA

Radni klubów Obywatelskie Porozumienie Samorządowe i Koalicja Obywatelska złożyli wspólny wniosek do Burmistrza Świecia o zakup i nieodpłatne przekazanie wszystkim seniorom maseczek ochronnych. Od 16 kwietnia br. maseczka będzie obowiązkowa dla wszystkich, a osoby starsze wymagają szczególnej ochrony. Maseczki mają być dostarczone bezpośrednio do miejsca zamieszkania seniora – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie facebookowej Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego.

Co na to burmistrz Świecia?

Reklama
Reklama

- Dziś wpłynął do mnie wniosek w tej sprawie. Pomysł bardzo mi się spodobał, bo idea jest szczytna. Nie mogę obiecać, że wszyscy dostaną maseczki do 16 kwietnia, bo osób powyżej 60. roku życia jest w gminie kilka tysięcy. Może nam to zająć kilka dni dłużej. Czasu nie ma wiele, dlatego wydałem już odpowiednie dyspozycje – mówi Krzysztof Kułakowski.
REKLAMA

Jak dodaje burmistrz, w maseczki wyposażono już większość pracowników urzędu. Pozostali otrzymają je w najbliższych dniach. Każdy po dwie sztuki. Zostaną w nie zaopatrzeni także radni.

- Kupiliśmy materiał, a maseczki wielokrotnego użytku z fizeliną uszyły za darmo panie działające w ramach akcji Kociewianki Szyją Maseczki – wyjaśnia burmistrz.

Reklama
Reklama

Ile osób powyżej 60. roku życia mieszka w gminie Świecie? Samych posiadaczy Świeckiej Karty Seniora jest około 3,5 tys., a przecież nie wszyscy ją mają.
REKLAMA

- Na pewno będzie to ponad 4 tys. osób. Muszą dostać maseczki do domów, więc trzeba będzie przygotować sprawną i szybką dystrybucję. Mamy adresy zamieszkania posiadaczy karty seniora, więc dostarczymy je im do skrzynek pocztowych. Otrzymają je też kluby seniora, które rozprowadzą je wśród swoich członków. Wspomogą nas też pracownice pomocy społecznej – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski.

Dystrybucją zajęliby się pracownicy urzędu i wolontariusze. Burmistrz nie wyklucza też wynajęcia np. firmy zajmującej się kolportażem ulotek i gazetek.

Reklama
Reklama

- Wniosek radnych wpłynął dopiero dziś, byłoby więc dziwne, gdybym miał już gotowe rozwiązania. Bierzemy pod uwagę różne opcje, aby sprawnie przeprowadzić akcję – zapewnia burmistrz.
REKLAMA

Maseczki będą pochodzić z puli 6 tys. sztuk, które gmina zamówiła w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla pracowników służby zdrowia, strażaków, urzędników, jako rezerwa dla mieszkańców w przypadku zaostrzenia się epidemii. Ale nie tylko stamtąd.

- Nie wiemy czy dostaniemy z urzędu marszałkowskiego odpowiednią ilość do 16 kwietnia, dlatego zamierzamy zrobić także zakupy w prywatnych hurtowniach. Bierzemy się ostro do roboty – deklaruje Kułakowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (39)

 1. Zoja

  9 kwietnia 2020 19:37

  No tak wtedy będą jeszcze 

  No tak wtedy będą jeszcze  więcej latac po sklepach a normalny człowiek nie zróbi i zakupów o normalnej porze .

  • jestem który jestem

   9 kwietnia 2020 21:50

   Jak coś ci się nie podoba to

   Jak coś ci się nie podoba to wpierdalaj tynk ze ścian 

  • kaziu

   10 kwietnia 2020 07:36

   Zoja zastanawiam się jak ty

   Zoja zastanawiam się jak ty robiłaś zakupy w warunkach normalnych przed epidemią? i kto to jest normalny człowiek, a kto nie?

 2. Wojciech

  9 kwietnia 2020 19:45

  A co z seniorami

  A co z seniorami niezrzeszonymi w klubach i nieposiadającymi karty?

  • Anonim

   9 kwietnia 2020 20:17

   Przecież masz napisane, ze te

   Przecież masz napisane, ze te osoby też dostaną.

   • Wojciech

    10 kwietnia 2020 09:05

    W artykule jest napisane o

    W artykule jest napisane o dystrybucji poprzez kluby seniora i dla  posiadaczy karty seniora.

 3. Wez

  9 kwietnia 2020 19:45

  Weź i im tam zastaw drzwi a

  Weź i im tam zastaw drzwi a nie maseczki kupujesz. Maseczki powinny być dla osób które muszą robic zakupy albo chodzic do pracy. 

 4. Świeciak

  9 kwietnia 2020 19:54

  Chyba ktoś tu znowu zapomniał

  Chyba ktoś tu znowu zapomniał o osobach niepełnosprawnych, którzy nie koniecznie są waszymi seniorami, a niestety są grupą szczególnego ryzyka w przypadku zarażenia…

  • Gosc

   9 kwietnia 2020 20:10

   No kto zapomniał…

   No kto zapomniał… Kułakowski 

   • Anonim

    9 kwietnia 2020 20:18

    Czyżby zazdrosny Darek

    Czyżby zazdrosny Darek Woźniak lub któryś z jego kolegów się odezwał. A co robi Woźniam poza tym, że sam sie pochwalił, że leci do szpitala z pizzą, która dostał od Gucia. Nikt z mediów o nim nie napisał to chiociaż sam się pochwalił. Ot i cała jego bezinteresownośc. Wszystko robi dla poklasku.

    • Jan

     9 kwietnia 2020 23:24

     Kolej wąskotorową składa.

     Kolej wąskotorową składa.

  • Taa

   9 kwietnia 2020 23:37

   Joo specjalnej trosmi..tyle

   Joo specjalnej trosmi..tyle wysciemnianych orzeczen. No nalezg sie wam.no przecie!!!

   • QqRyQ

    10 kwietnia 2020 07:11

    Po treści komentarza domyślam

    Po treści komentarza domyślam się za co Ty masz przyznaną grupę.

  • Taa

   9 kwietnia 2020 23:39

   No jeszczze karyny seby no

   No jeszczze karyny seby no nalezy sie no komu?wlascicielom kotow bo tak. Innej grupie, no jakiej? Platnikom abonamenru radia i telewizji. Mi sie nalezy. Tobie. Wez idz i ochrzan ze niw pomyslano.o wiepbicielach zapiekanek makaronowych, dzialkowcach, hobbystach. Dla was wogole lepiej nic nie robic.ciagle zle.

 5. Andrzej

  9 kwietnia 2020 21:00

  Jasna cholera mnie bierze że

  Jasna cholera mnie bierze że znowu mochery coś dostaną za darmo. Dostają emerytury i mało tego jeszcze 13 za darmo i z naszych podatkow. A o osobach pracujących albo będące na opiekach dostające jakieś małe wynagrodzenie to ta cala ekipa rządząca i pan burmistrz nie pomyśli. A mochery będą jeszcze więcej latać….

  • ...

   9 kwietnia 2020 21:12

   Albo biedne rodziny laptopy .

   Albo biedne rodziny laptopy . Tyle 500+dostali i nie kupili dziecia laptopa ? Szkoda  slow 

  • Ta

   9 kwietnia 2020 21:22

   Ciekawe jak zmieni się Twój

   Ciekawe jak zmieni się Twój punkt widzenia jak odbierzesz swoją pierwszą emeryturę i będziesz miał opłacić rachunki, kupić leki itd…. Wtedy chętnie po „13” sięgniesz. Łatwo komentowac, każdy dodatkowy grosz w oczy kole? Bo ktoś dostał trzynastke… No i co z tego? Całe życie pracował żeby dostawać teraz głodową emeryturę. Nie należy się? Tematu 500+ nie porusze, bo są różne rodziny. Jedni odkładają dzieciom całą kwotę co miesiąc na konto oszczędnościowe, inni wydają na bieżące potrzeby… Pieniądze miały być dla dzieci a nie dla niepracujących rodziców. 

   • XD:)

    10 kwietnia 2020 12:35

    Ile maseczek można kupić za

    Ile maseczek można kupić za 13 emeryture? Osoby które zarabiają najniższą krajową muszą sobie same kupić maseczki! 

  • Świeciak

   9 kwietnia 2020 22:23

   Chętnie bym z tobą

   Chętnie bym z tobą przyjacielu podyskutował na ten temat, jednak aby wyrównać poziom musiałbym zakopać się pod ziemię, a na to póki co na razie nie mam ochoty. Zanim coś napiszesz, powiesz – zastanów się nad tym, w twoim przypadku najlepiej co najmniej 10 razy… I uważaj, bo cholera to też choroba zakaźna, tym bardziej – jasna…

  • pipul

   10 kwietnia 2020 11:26

   Moherom zazdrości, a sam

   Moherom zazdrości, a sam debil. Jestem 70+ do moherów mam, jak ze Świecia do Teksasu, dlatego mam propozycję, wal się idioto, bo najprostrzy moher zrzeszony w zakonie radiomaryjnym, ma więcej rozumu, nią taki prostak, jak ty.

  • Sonia

   10 kwietnia 2020 12:30

   To nie jest ostatnia pandemia

   To nie jest ostatnia pandemia. Pamiętaj, że też kiedyś będziesz moherem i obyś nie spotykał sie z takimi opiniami jak twoja.

  • Emeryt

   10 kwietnia 2020 13:17

   Jestem emerytem i nigdy

   Jestem emerytem i nigdy grzdylu nie będę moherem. Na swoją emeryturę pracowałem 46 lat .Gdy siedziałeś na nocniku moje podatki szły na twoje przedszkole i szkoły.Pamiętaj szczawiku o szacunku dla osób starszych.

   • Nowa i

    10 kwietnia 2020 17:51

    Panie emerycie najpierw niech

    Panie emerycie najpierw niech pan się zastanowi czy osoby starsze szanują młodych?Bo to co teraz się adzieje w marketach od 10 do 12 to jest cały obraz starszych ludzi. co do wysokości emerytur to każdy sam sobie na nią zapracował jak 40 lat pracował za najniższą a resztę brał pod stołem to teraz niech nie ma żalu że ma taką małą emeryture i niech nie płacze że trzynastka mu się nalezy.

  • senior

   10 kwietnia 2020 18:20

   poczekaj kiedy ty będziesz

   poczekaj kiedy ty będziesz moherowym seniorem, to zobaczysz?

 6. Ancik

  9 kwietnia 2020 21:22

  Senior teraz to głos na PiS.

  Senior teraz to głos na PiS. A zwykły pracownik jak zawsze, na samym końcu, jeszcze najlepiej mandat wlepić.

  • Tenia

   9 kwietnia 2020 22:04

   Ty też będziesz”Mocherem”

   Ty też będziesz”Mocherem”

 7. nowianka

  9 kwietnia 2020 21:47

  Ciekawe kiedy w Nowem

  Ciekawe kiedy w Nowem burmistrz podejmie taką decyzję ? 

 8. Inox

  10 kwietnia 2020 00:29

  To co tu barany wypisują

  To co tu barany wypisują przechodzi ludzkie pojęcie. Każdemu się wszystko należy. Otóż nie, nie należy się nikomu, po prostu miasto da część maseczek swoim mieszkańcom, choć tego robić nie musi. Wbijcie sobie to do lepetyny i dziękujcie, że mieszkacie w Świeciu a nie jakimś zadupiu. 

 9. QqRyQ

  10 kwietnia 2020 07:23

  Świeciak, Tenia, Inox, Ta …

  Świeciak, Tenia, Inox, Ta … ludzie którym nie jest obca empatia. Reszta powinna obrać nick’i Seba, Karyna , Madka Polka, Rence opadajom. „Reszta” tera szypko Google… Kto to je ta empatia ?

  • Lukas

   10 kwietnia 2020 08:13

   Co to jest te „rence” 

   Co to jest te „rence” 

 10. QqRyQ

  10 kwietnia 2020 07:30

  S tego fszystkiego bym

  S tego fszystkiego bym zapomniał. Brawo nasi Radni, brawo Panie Burmistrzu!

 11. Tylk

  10 kwietnia 2020 11:09

  Brawo, popieram inicjatywę!

  Brawo, popieram inicjatywę! Pomysł z maskami ta pisowska „super władza” wprowadza zbyt późno. Każdy powinien je nosić!!! Można sobie uszyć, wzorów w necie jest sporo. Ja też mam szyte w domu. Chciec to móc, a nie czekać aż coś spadnie z nieba, prezenty władzy sprawiły, że teraz jak faktycznie trzeba kasy, to zasoby marniutkie! Jak zwykle sami musimy sobie radzić, ale przetrwamy to g…o! Zdrowych Świąt! Brawo służba zdrowia!!!

 12. Anonim

  10 kwietnia 2020 11:20

  Gratulacje, dla pislamskiej

  Gratulacje, dla pislamskiej swołoczy zasiadającej w Radzie UM, aktywność tych geniuszy przerasta ciołków sejmowych.

 13. Nikt znany

  10 kwietnia 2020 11:54

  Przydało by się ułatwić życie

  Przydało by się ułatwić życie osobom które straciły możliwość pracy i zarobku. Rozdać im darmowe maseczki np. Seniorzy dostali właśnie trzynastkę od państwa więc stać ich na maseczki! 

 14. Bolo

  10 kwietnia 2020 20:35

  Nawet w takich trudnych

  Nawet w takich trudnych chwilach lewactwo próbuje skłócić ludzi.

  Kiedy w tym Świeciu ludzie zmądrzeją i pogonią tych kodziarzy i libero-lewactwo?

  • Sygnalista

   11 kwietnia 2020 07:22

   Musisz się określić czy

   Musisz się określić czy dzielisz ludzi ze względów politycznej przynależności czy podział jest na mądrych i głupich!  

 15. jdbfzrKeeva

  20 kwietnia 2020 04:04

  how to make more money make
  how to make more money make money online from home make money online make extra money make money online free

  ways to make money how much money does pewdiepie make make money ways to make money from home how to make money with youtube

  https://www.fresher.ru/elz/# – make money

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama