Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jest agresywny. Mieszkańcy się go boją. "W środę ukradł samochód i jeździł nim po ulicach pod prąd"

O Marku Ś. pisaliśmy na początku marca. Dość spokojny kiedyś mężczyzna robi się coraz bardziej agresywny. Notorycznie wącha klej, który czyni coraz większe spustoszenie w jego mózgu. Niedawno do coraz dłuższej listy swoich wybryków, dołożył kolejny.

Udostępnij
marek_s

REKLAMA

Mieszkańcy starego miasta doskonale znają 33-letniego Marka Ś. Potwornie zaniedbany, ciągle odurzony klejem, staje coraz bardziej agresywny. Są ludzie, którzy chcą mu pomóc, ale jest to trudniejsze niż się wydaje.

Jeszcze dwa, trzy lata temu można go było spotkać, jak zbierał aluminiowe puszki i inne metale. U wielu budził nawet sympatię. 

Reklama
Reklama

W ostnim czasie zachowanie Marka Ś., którego najłatwiej spotkać w starej części miasta, zaczęło budzić szczególny niepokój. Stał się agresywny. Zaczepia ludzi żądając pieniędzy, obnaża się w miejscach publicznych, wchodzi do sklepów i domaga się za darmo kleju do wąchania. Sprzedawczyni w jednym z nich opowiedziała nam, że obawiała się o swoje bezpieczeństwo, kiedy odmówiła mu wydania budaprenu. Mężczyna wpadł we wściekłość. Kto wie, jakby to się skończyło, ale na szczęście akurat wszedł klient i go wyprosił.
REKLAMA

Wcześniej 33-latek mieszkał z matką, ale kobieta trafiła do domu pomocy społecznej. Teraz wegetuje sam w mieszkaniu.

Jak bardzo nieprzewidywalny jest Marek Ś., można było przekonać się w środę 17 marca. Jak informują nasi Czytelnicy, kiedy zobaczył, że starszy mężczyzna wyszedł na chwilę z samochodu, nie zabierając kluczyków, postanowił wykorzystać okazję.

Reklama
Reklama

- Usiadł za kierownicą i ruszył ulicami miasta. Był tak naćpany, że nawet do zauważył, że jedzie pod prąd. Nie dość, że ukradł samochód, to jeszcze mógł kogoś zabić - relacjonują mieszkańcy.
REKLAMA

Policja nie przyznaje wprost, że chodzi o Marka Ś., ale też temu nie zaprzecza.

- Mogę jedynie powiedzieć, że rzeczywiście tego dnia 33-latek dokonał zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Jeździł nim przez jakiś czas po mieście, a potem porzucił. Volkswagen polo należał do 85-letniego mężczyzny. Prowadzimy czynności w tej sprawie - informuje sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Lekko uszkodzone auto trafiło z powrotem do właściciela.
REKLAMA


Policja i straż miejska reagują na wezwania dotyczące Marka Ś. Pomoc społeczna próbuje wyciągnać go z nałogu, kieruje na oddział uzależnień. Ale wszystko to syzyfowa praca.

- Zdaniem biegłych z zakresu psychiatrii, mężczyzna jest zdolny do samodzielnego funkcjonowania - wyjaśnia Anita Koprowska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu. - To oznacza, że nie można go ubezwłasnowolnić dla jego własnego dobra. W zasadzie bardzo niewiele możemy zrobić wbrew jego woli.

- Musi najpierw dojść do nieszczęścia. Wtedy będą mogły zadziałać odpowiednie procedury - kwitują mieszkańcy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
45 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

I gdzie k**** jest policja?

I gdzie k**** jest policja? Takiego zlapac chu** a nie mandaty za brak maseczki brawo gnoje 

Skończy się tak jak historia

Skończy się tak jak historia Szajby z Kalisza .Policja to niestety marionetki systemu ,mają uwiązane ręce i działają jak już coś się stanie .Najważniejsze ,żeby „szczelali ” w opony i uważali na instrybutory!

A można go ubezwłasnowolnić

A można go ubezwłasnowolnić dla dobra innych, jeśli widać jak jest potencjalnie niebezpieczny ? Przecież w każdej chwili może dojść do tragedii i co wówczas stwierdza biegli  z zakresu psychiatrii ?Że to było nie do przewidzenia ?!!! 

Szkoda kasy na leczenie,

Szkoda kasy na leczenie, zutylizować i spokój.

Reklama

Przez takiego gnoja to strach

Przez takiego gnoja to strach wyjść chociaż do sklepu

Poolicja ma teraz pelne rece

Poolicja ma teraz pelne rece roboty z covidem maskami i wariatami internetowymi.To przez to nie ma czasu na miejskich kryminalistow

Mam pomysł. Niech go ci

Mam pomysł. Niech go ci „biegli” w zakresie psychiatrii zabiorą do siebie domu. Naprawdę musi dojść do tragedii a winnych jak zwykle nie będzie. Ten kraj to dykta przesiąknięta szambem

Gdyby to byłą kobieta, a nie

Gdyby to byłą kobieta, a nie Marek Ś., to dostałby pałką teleskopową i tyle. Nigdy go nie złapią!

Reklama

A Daniel nie może go pobić

A Daniel nie może go pobić przecież wszystkich bije nawet nastolatków którym sprzedaje narkotyki

Może by tego wynająć co

Może by tego wynająć co zutylizował na stacji paliw w Ośiu Gruzina. I znów go uniewinnić.

Świecie przeistacza sie w

Świecie przeistacza sie w Gotham City.Miasto potrzebuje Batmana

A czy w biały dzień,  godzina

A czy w biały dzień,  godzina 14:00 można spacerować w centrum miasta i odurzać się wdychając klej z reklamówki? On już na nic nie zwraca uwagi, mózg (o ile był) Jest już całkowicie wyniszczony. Zamknąć na rok na odwyk! Jak wytrwa może coś się da z nim zrobić. 

Reklama

Gdzie są patrole piesze

Gdzie są patrole piesze policji i straży miejskiej ten delikwent nie chodził po rynku minutę czy dwie tylko dobre 30 minut bo go obserwowałem czy kogoś nie zaczepia.A monitoring na rynku jest?

33 latek odurzony klejem i

33 latek odurzony klejem i obklejony kupa trzesie miastem .przeciez to jest komedia

Policja tak reaguje że

Policja tak reaguje że oststnio na wezwanie podjechał patrol  – stałem obok i czekałem na ten patrol – zobaczyli ze gośc czołga się po chodniku i padło tylko  ” Marek pomóc Ci ? Dojdziesz do domu ? ” 

– ” tak ” 

– to idz. I pojechali. Faktycznie policja reaguje  🙂

Gosć jest agresywny ale wg opieki może funkcjonować  – czy odurzanie się klejem rzucanie ku..w..i w ludzi i teraz jeszcze.kradziez to normalne samodzielne funkcjonowanie? Pani z opieki powinna chyba pójść na jakieś szkolenie 

Czy Marek Ś to właściwie jest

Czy Marek Ś to właściwie jest Ivo?

 pan Marek z reklamówką na

 pan Marek z reklamówką na głowie i wysmarowany kupą, cóż skoro to jest poczytalne to ja gratuluję poczucia humoru temu Panu Lekarzowi psychiatrii… 

Wysmarowany kupą bo on wraca

Wysmarowany kupą bo on wraca właśnie z Dubaju. 

Plunder obklejony gownem z

Plunder obklejony gownem z workiem kleju trzesie miastem ha ha.. Dobre.. Świeccy gangsterzy

To ten co po Grudziądzu też

To ten co po Grudziądzu też dokazuje. Kolejny pod parasolem typ jak ten właściciel Cukierkowej dyskoteki w Świeciu. 

Szkoda, że nie wspomnieliście

Szkoda, że nie wspomnieliście o taksówkarzu, który zabrał mu kluczyki, dzięku czemu być może nie doszło do tragedii.

To prawda, musi dojść do

To prawda, musi dojść do takiego zdarzenia w który ucierpi niespotykanie spokojny człowiek i wtedy ruszy machina cudów. Obrońca, zapewne z urzędu wykaże, że opinia psychiatrów jest błędna, więc „terorysta” trafi na obserwację i odbędą się kolejne etapy postępowań. Zostanie uznany za osobowość aspołeczną, niepoczytalną i skierowany do zamkniętego zakładu na leczenie. Co może byc dalej pozostawiam pod rozwagę czytającym oraz tym którzy zajmują się tą sprawą. Zdarzenie o którym mowa w artykule może rozejść się po przysłowiowych „kościach” ponieważ kwalifikuje się jao mała szkodliwość czynu.

Przecież mógł kogoś rozjechać

Przecież mógł kogoś rozjechać, do czego jeszcze musi dojść, żeby go uznać za niepoczytalnego ?!!!!

To ciekawe, z tego co

To ciekawe, z tego co pamietam niebezpieczny był już wiele lat temu, kiedy gonił dzieci na osiedlu Kościuszki. wtedy policja zabrała go i….odwiozła do domu, pytając zgłaszająca czy jest pewna, ze gonił jej córkę. jak widać można robić wszystko i pozostać bezkarnym. 

Widziałem raz go w pobliżu

Widziałem raz go w pobliżu zamku był nakirany klejem , zesrał się i smakował  swoje gówno.Musiałem się wychaftować w krzaki .

Ja mam podobna sytuacje z

Ja mam podobna sytuacje z sąsiadem bo prześladuje mojego psa probowal nas podpalic pobił nas mi rozerwał kurtkie podlaczyl sobie kamerę na klatce schodowej ktora jest ustawiona na nasze drzwi albo poniszczył nam drzwi a policja wogole nie reaguje !!!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańców Szewna koło Świekatowa, którzy zakasali rękawy i samodzielnie przygotowali plażę do nowego sezonu. - To były dwa dni intensywnej...

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

W piątek późnym popołudniem policja i straż pożarna dostały wezwanie do kolizji drogowej.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przez ponad cztery godziny siedem zastępów straży walczyło w piątek z pożarem lasu.

Wiadomości

- Tego dnia zatrzymał się dla mnie świat - diagnoza, jaką usłyszała Katarzyna Popiołek-Staniszewska, należała do najgorszych z możliwych: nowotwór krwi.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

Dzielnicowi z powiatu świeckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich wpadł podczas interwencji w mieszkaniu w Nowem, drugi...

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo