Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Już niedługo w Lnianie otworzą nowe przedszkole. Są też plany uruchomienia żłobka

- Nie chcę zapeszyć, ale myślę, że już teraz można powiedzieć, że nowe przedszkole zostanie otwarte w terminie - podkreśla z satysfakcją Zofia Topolińska, wójt gminy Lniano.

Udostępnij
lniano-przedszkole-2_x

REKLAMA

- Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, dzięki czemu nawet nagłe pogorszenie pogody nie jest w stanie w niczym przeszkodzić budowlańcom - mówi wójt Zofia Topolińska.

Nowe przedszkole wyrosło na tyłach budynku urzędu gminy w bezpośrednim sąsiedztwie starej placówki, która obecnie jest zamknięta. Tam też trwa remont. Na jego czas przedszkolaki przeniosły się do miejscowej podstawówki.

- Rozpoczęliśmy już tynkowanie - tłumaczy Zofia Topolińska. - Równolegle układane jest ogrzewanie podłogowe oraz instalacja centralnego ogrzewania.
REKLAMA

Plan zakłada zakończenie robót w grudniu tego roku. Potem będzie czas na urządzenie placówki oraz konieczne odbiory: budowlany, sanepidu czy straży pożarnej. W liczącym ponad 500 m kw. budynku do dyspozycji będą cztery przestronne sale, które pomieszczą setkę dzieci.

Otwarcia można spodziewać się w lutym 2021 r. Oprócz tego koło budynku zostanie przygotowane bezpieczne miejsce postoju dla autobusu szkolnego.

Stare przedszkole otrzyma nową funkcję. Połowa budynku zostanie zaadaptowana na potrzeby żłobka, którego do tej pory w Lnianie nie było.
REKLAMA

- Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać na ten cel pieniądze z programu Maluch plus - mówi wójt. - Jeśli tak się stanie, żłobek zostanie otwarty wraz z początkiem nowego roku szkolnego. Przewidziano 15 miejsc. W tej chwili nie potrafię precyzyjnie określić czy to wystarczająca liczba. Są zapytania o opiekę nad najmłodszymi dziećmi, ale nie ma ich wiele. Nie jest więc wykluczone, że na razie to wystarczy - dodaje Zofia Topolińska.

Budowa nowego przedszkola będzie kosztowała 2,1 mln zł, z czego prawie połowę stanowi dotacja z budżetu państwa.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Ja i inni

    8 października 2020 15:36

    Wszystko ladnie pieknie ale

    Wszystko ladnie pieknie ale od kiedy mozna skladac dokumenty w spr pracy.Mam nadzieje ze tam tak nie bedzie jak a Swieciu ze po znajomosci mozna sie dostac.Gdzie mozna lub u kogo pozostawic cv?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama