Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kasjerka z Polomarketu zakażona koronawirusem. Pracownicy w kwarantannie

- W niedzielę widziałam mężczyzn w kombinezonach wchodzących do Polomarketu przy ul. Paderewskiego. Wywieszono też kartkę informującą, że sklep jest nieczynny - mówi nasza Czytelniczka. - W poniedziałek znowu był otwarty. Co się dzieje?

Udostępnij
polo-2a

REKLAMA


W minioną niedzielę wojewoda kujawsko-pomorski poinformował o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie świeckim. Wiele wskazuje na to, że chodzi o jedną z pracownic świeckiego Polomarketu.

- W niedzielę po południu widziałam mężczyzn w kombinezonach wchodzących do Polomarketu przy ul. Paderewskiego w Świeciu - informuje nasza Czytelniczka. - Mieli ze sobą jakiś sprzęt, który wyglądał jak urządzenia do odkażania. Poszłam sprawdzić, co się tam dzieje i zobaczyłam wywieszoną karteczkę informującą, że sklep jest nieczynny. Dziś z ciekawości odwiedziłam ten sklep ponowie i okazało się, że jest już otwarty. Jestem jednak niemal pewna, że obsada jest zupełnie inna. Nie było żadnej ze znanych mi sprzedawczyń.
REKLAMA

W poniedziałek otrzymaliśmy kilka podobnych doniesień od naszych Czytelników. Dziwiło ich, że nagle zmieniła się cała obsługa sklepu.

Reklama
Reklama

- Podobno poprzednia załoga została objęta kwarantanną, bo jedna z kasjerek ma koronawirusa. W tym sklepie robi zakupy wiele osób. Poza tym to sklep spożywczy, gdzie nie wszystkie towary są pakowane. Chcemy wiedzieć, co się dzieje. Tu chodzi też o nasze zdrowie, a nie tylko pracowników sklepu - alarmują Czytelnicy Extra Świecie.
REKLAMA

Poprosiliśmy sieć Polomarket o skomentowanie tych informacji.

- Potwierdzam, że w sobotę sanepid w Świeciu około godz. 17.00 otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z pracowników - mówi Ilona Rutkowska z biura prasowego Polomarketu. - Sklep został natychmiast zamknięty. Zgodnie z instrukcjami sanepidu, w niedzielę między godz. 10.00 a 14.00 została przeprowadzona dezynfekcja sklepu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Wszyscy pracownicy zostali wysłani na kwarantannę, a jednocześnie pobrano od nich próbki do badań laboratoryjnych.

- Za zgodą sanepidu sklep przy ul. Paderewskiego został otwarty w poniedziałek o godz. 8.00 i obsadzony inną załogą. Dalsze postępowania w stosunku do załogi sklepu przebywającej w kwarantannie będzie prowadzone zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanepidu - wyjaśnia Ilona Rutkowska.  

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (86)

  1. Yyy

    20 kwietnia 2020 13:43

    A co  klientami

    A co  klientami

    • Zyx

      20 kwietnia 2020 13:49

      Pewnie wszyscy sie zarazili

      Pewnie wszyscy sie zarazili

      pol marianek na kwarantanne trzeba

    • Anonim

      20 kwietnia 2020 13:49

      A co ma być? Albo będą chorzy

      A co ma być? Albo będą chorzy, albo nie. Chcesz teraz wysłać do szpitala tysiąc ludzi, którzy robili w tym sklepie zakupy przez ostatnie 2 tygodnie?

    • Coronabee

      20 kwietnia 2020 13:58

      Roznosza dalej koronke hah

      Roznosza dalej koronke hah

  2. Anonim

    20 kwietnia 2020 13:50

    Żeby tysiąc…

    Żeby tysiąc…

  3. Klient

    20 kwietnia 2020 13:52

    Właśnie. Co klientami? 

    Właśnie. Co klientami? 

    • Anonim

      20 kwietnia 2020 14:00

      Klienci zostali zamknięci w

      Klienci zostali zamknięci w sklepie na 2 tyg

  4. Hania

    20 kwietnia 2020 13:52

    Ale nikt nie mówi że klienci 

    Ale nikt nie mówi że klienci  co przez 2 tygodnie robili  zakupy….Ale chociaż co  tego dnia w sobotę???? Czy ktoś się nami zainteresuje  itd.. ..może by jakieś ogłoszenie itd  bo nie  którzy teraz będą siedzieć osrani  jak wiedzą że w sobotę w Polo na zakupach  byli 

    • Debilizm

      20 kwietnia 2020 14:03

      Zaopatrz się w zapas papieru

      Zaopatrz się w zapas papieru toaletowego jak taka osrana jesteś.

    • Qw

      20 kwietnia 2020 14:06

      Podobno dla tych osranych

      Podobno dla tych osranych Polo szykuje promocyjne pampersy…

    • Qw

      20 kwietnia 2020 13:55

      Dobre, w samo sedno 😉

      Dobre, w samo sedno 😉

  5. Gość

    20 kwietnia 2020 13:59

    W tym polo znajduje się także

    W tym polo znajduje się także kiosk który jest czynny i apteka. Przecież to jeden budynek i pracownicy pozostałych punktów również byli w pracy, kiedy swoją zmianę miała zakażona Pani. Czy ich to nie dotyczy?! Nie wspomnę już o klientach, dziennie przewija się tam sporo ludzi. 

  6. Qw

    20 kwietnia 2020 14:00

    Sklepy czekają i serdecznie

    Sklepy czekają i serdecznie zapraszają szanownych klientów. Przychodźcie do nas co najmniej z 10 razy na dzień…:)

  7. dopisek

    20 kwietnia 2020 14:05

    Wpuszczać coraz więcej ludzi

    Wpuszczać coraz więcej ludzi-debilizm

  8. Rrr

    20 kwietnia 2020 14:06

    Co z klientami, a kto to

    Co z klientami, a kto to diabelstwo roznosi szanowni klienci, teraz dzwonić do Żurka albo Sochy i umawiać się na termin, trzeba było siedzieć z dupami w domu, u nas w biedronce mamy spokój, szukać wolnych miejsc na cmentarzu szanowni kienci 

    • Ala

      20 kwietnia 2020 15:49

      Po co wogole idiota się

      Po co wogole idiota się odzywasz

      • Gosc

        20 kwietnia 2020 19:25

        On przynajmniej błędów nie

        On przynajmniej błędów nie robi.Polecam słownik przed pisaniem komentarzy

        • Ala

          21 kwietnia 2020 01:22

          Twa mądrość mnie porazila,

          Twa mądrość mnie porazila, przepraszam no takich „byków” nie widziałem, oszczędź. 

  9. Ona.

    20 kwietnia 2020 14:07

    Może zamiast roznosić plotki,

    Może zamiast roznosić plotki, każdy zacznie w końcu stosować wytyczne, które są nałożone.  

    • Rek

      20 kwietnia 2020 14:55

      Sanepid potwierdzil wjec to

      Sanepid potwierdzil wjec to nie plotka

  10. Qw

    20 kwietnia 2020 14:09

    He, he, dokładnie…

    He, he, dokładnie…

  11. Bolo

    20 kwietnia 2020 14:11

    Jak by my byli w domach to by

    Jak by my byli w domach to by my byli zdrowe a nie białej kubachy sie kciało to majo.

    • Ala

      20 kwietnia 2020 15:51

      A co wcinasz karaluchy i

      A co wcinasz karaluchy i myszy w swojej chałupie 

      • Gosc

        20 kwietnia 2020 19:27

        Nie każdy mieszka w chałupie

        Nie każdy mieszka w chałupie tak jak Ty

  12. Jan

    20 kwietnia 2020 14:17

    A skąd wirus u tej pani??? 

    A skąd wirus u tej pani???  Może była z kims kto miał kontakt i to ukryła narażając tysiące ludzi na ryzyko!!!! Proszę to sprawdzić panie redaktorze

    • SamOn

      20 kwietnia 2020 14:22

      I od razu ją oznaczyć debilu,

      I od razu ją oznaczyć debilu, najlepiej gwiazdą Dawida.

      • Jan

        20 kwietnia 2020 14:23

        Sam się oznacz!!!!!!!!! 

        Sam się oznacz!!!!!!!!!  Pomysł ile osób może być zarażonych człowieku!!! 

        • SamOn

          20 kwietnia 2020 15:14

          Ty jesteś zdrowy, ten wirus

          Ty jesteś zdrowy, ten wirus nie rzuca się na mózg,a ty ewidentnie masz coś z deklem.

      • Ala

        20 kwietnia 2020 15:53

        Nie. Literką „P” i dopiskiem

        Nie. Literką „P” i dopiskiem idiota, ale ciebie. 

    • Gosc

      20 kwietnia 2020 14:30

      Na pewno miala kontakt idioto

      Na pewno miala kontakt idioto skoro pracowala w sklepie.Gdybyscie z domow nie lazili po byle gowno do sklepu to nie bylaby zarazona.Od kogo mogla zarazic sie kasjerka jak nie od szanownych klientow, zwlaszcza pewnie takich, ktorym zachcialo sie na swieta przyjezdzac z zagranicy.Brak slow na ludzki debilizm

      • Qw

        20 kwietnia 2020 14:55

        Tak, brak słów…

        Tak, brak słów…

      • Ala

        20 kwietnia 2020 15:57

        Brak słów na takie teksty.

        Brak słów na takie teksty. Przecież nie wiemy co się stało i gdzie ta pani się zaraziła i nigdy się pewnie nie dowiemy. 

      • kałboj

        20 kwietnia 2020 17:11

        Nie takie lajno, jak ty

        Nie takie lajno, jak ty będzie decydowało, kto może a kto nie może przyjechać do rodziny. Tacy debilni kretyni nigdy nie powinni schodzić z drzewa.

    • Gość

      20 kwietnia 2020 14:39

      Narażasz to Ty swoja głupota.

      Narażasz to Ty swoja głupota. Znam kobiete i ona nie naraziła by od tak klientów. Siedźcie z dupami w domu. Łazi jeden z drugim bo się w domu nudzi. Lepiej pilnuj żeby sąsiad nie ukrywał bo zaraz ty możesz być chory. Ciesz się że wgl się zgłosiła bo mogła być taka jak na pewno większość Polaków i zlekceważyć swoje objawy.

    • ss

      20 kwietnia 2020 17:52

      Spokojnie to będzie mała

      Spokojnie to będzie mała selekcja 🙂

  13. Wrrr

    20 kwietnia 2020 14:22

    Od klientów pewnie załapała 

    Od klientów pewnie załapała 

  14. Klientka 011

    20 kwietnia 2020 14:23

    Powala mnie na łopatki

    Powala mnie na łopatki głupota ludzka. Skoro w sobotę zamknęli sklep to przyszedł wynik czyli w sobotę jej w nim nie było. Ludzie zastanówcie się nad zachowaniem i hejtowaniem trzy razy. Ona pewnie nie jest winna temu że zachorowała. Klienci są najbardziej nierozważni. 

    • Jan

      20 kwietnia 2020 14:26

      Pewnie ze nie jest winna że

      Pewnie ze nie jest winna że zachorowała. Mam nadzieję że ktoś odpowie na pytanie od kiedy jej już nie było w pracy. 

      • Aa

        20 kwietnia 2020 14:42

        Od czwartku

        Od czwartku

      • Klient

        20 kwietnia 2020 15:55

        Od świąt nie było jej w pracy

        Od świąt nie było jej w pracy

  15. Serio?

    20 kwietnia 2020 14:24

    Zamiast pisać komentarze typu

    Zamiast pisać komentarze typu ” co z klientami,co robic” to trzeba najpierw pomyśleć od 16kwietnia jest nakaz noszenia maseczek tak ? Już nie wspomnę o rękawiczkach A wiecie w ogóle po co to mamy nosić? Właśnie po to,żeby się nie zarazić od drugiej osoby . A więc drodzy klienci polo bądźcie spokojni napewno Pani zakazona miała na sobie maskę i rękawiczki.  Będziecie żyć! 

    • Qw

      20 kwietnia 2020 14:33

      Mało tego. Biorąc pod uwagę

      Mało tego. Biorąc pod uwagę wielką rozwagę każdego z drogich klientów trzeba być pewnym, że i każdy z nich wyposażony był w maseczkę, nie wspominając o rękawicach… 🙂

      • Serio?

        20 kwietnia 2020 14:35

        No to swoją drogą,bo klienci

        No to swoją drogą,bo klienci to rozumy pozjadali . A jak ktoś nie miał to na własne życzenie sobie zafundował i takiego nie żal 

    • Pbss

      20 kwietnia 2020 14:37

      Maseczki  mamy nosić po to by

      Maseczki  mamy nosić po to by nie zarazić drugiej osoby,  nie po to by się od kogoś nie zarazić.

      • Serio?

        20 kwietnia 2020 15:30

        No to Pani z polo miała

        No to Pani z polo miała maseczke by nie zarażać innych 

      • Omg

        20 kwietnia 2020 15:42

        Żebyśmy by się nie zarazili

        Żebyśmy by się nie zarazili czy żeby ktoś nas nie zarazil co to za różnica?. Autor komentarza ma rację 

  16. Piter

    20 kwietnia 2020 14:25

    Na bank zarazil ją jakiś

    Na bank zarazil ją jakiś bezmyslny klient.

  17. Wojtas pilara

    20 kwietnia 2020 14:33

    Pewnie jakiś stary dziad

    Pewnie jakiś stary dziad kaszlał bo te staruchy do niczego nie potrzebne kaszlą gdzie popadnie i chruchlają. Na kamerach zobaczyć kto kaszlał i do pierdla 10lat

    • moro

      21 kwietnia 2020 06:22

      j3bni si3 w l3b

      j3bni si3 w l3b

  18. Qw

    20 kwietnia 2020 14:38

    Na kamerach nic nie widać, bo

    Na kamerach nic nie widać, bo całe zasmarkane przez drogich klientów…

  19. 666

    20 kwietnia 2020 14:39

    Wszyscy pracownicy mają

    Wszyscy pracownicy mają kwarantannę?Po co te kłamstwa? Nie cała obsada została wymieniona!!!

  20. Ala

    20 kwietnia 2020 14:51

    Czegoś tu nie rozumiem. Skoro

    Czegoś tu nie rozumiem. Skoro pobrano próbki od tej kasjerki to musialy być  jakieś powody lub kontakt z osobą zarazona. Na wyniki testu czeka się parę dni. Czy ona chodziła do pracy w tym czasie? 

    • A

      20 kwietnia 2020 14:56

      Poczuła się źle. Nie chodziła

      Poczuła się źle. Nie chodziła już do pracy od czwartku. 

      • Ala

        20 kwietnia 2020 15:05

        Dzięki za info

        Dzięki za info

    • Anonim

      20 kwietnia 2020 15:03

      Powody czy kontakt z osoba

      Powody czy kontakt z osoba zarazona? Ona ma codziennie kontakt z kilkudziesiecioma osobami wiec skoro zaczela sie zle czuc, a wie, ze pracuje takim miejscu i zadzwonila, ze zle sie czuje to chyba zrobila to, co powinna.Ma pytac kazdego klienta czy jest zarazony czy jak to ma wygladac wedlug Ciebie?

      • Ala

        20 kwietnia 2020 15:28

        Chodzi o kontakt z osobą z

        Chodzi o kontakt z osobą z zagranicy lub kwarantanny. Czytaj że zrozumieniem 

        • Gosc

          20 kwietnia 2020 15:36

          Nie mam problemow z czytaniem

          Nie mam problemow z czytaniem ze zrozumieniem..za to Ty chyba z mysleniem juz tak. Skad kasjerka mzoe wiedziec czy klient nie wrocil akurat z zagranicy? Myslisz nad tym,co piszesz? 

        • Ktoś

          20 kwietnia 2020 15:40

          Weźcie już skończcie z tymi

          Weźcie już skończcie z tymi ludźmi z zagranicy. Mamy dość wirusa w Polsce więc kontakt z ludźmi z zagranicy miał coś na rzeczy na początku epidemii, teraz tak samo można zarazić się od mieszkańca miasta albo nawet łatwiej..

          • Jest i będzie

            25 kwietnia 2020 18:31

            Nie gadajcie ciągle o

            Nie gadajcie ciągle o zagranicznych tylko zastanowcie się ilu świeciaków od grudnia osobiście było w włoskich Alpach na nartach (to północne Włochy, region najbardziej zawirusowany w Europie). Dodatkowo wielu zrobiło sobie „rodzinne święta”, co dało dodatkowy impuls rozprzestrzeniania. Niestety większość z nas będzie miała kontakt z koronawirusa tak jak z grypą. Zdrowia życzę wszystkim, także tym, którzy nawet nie wiedzieli, że byli bezobjawowi a zarażali/zarażają.

  21. Budowlaniec

    20 kwietnia 2020 14:59

    Co to będzie jak się okaże że

    Co to będzie jak się okaże że któraś kasjerka z największej Biedronki ma koronę.

    • kaczorek

      20 kwietnia 2020 20:44

      to będzie królową haha

      to będzie królową haha

  22. Qw

    20 kwietnia 2020 15:17

    Przy tak skrajnie

    Przy tak skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniu społeczeństwa to gówno już ma większość z nas. Tylko mały procent ma objawy, reszta bezobjawowców zaraża…

  23. o kurczę w mordę

    20 kwietnia 2020 15:26

    Świat stawia na sztuczną

    Świat stawia na sztuczną inteligencję , nie jesteście juz potrzebni światu. Ci u góry zdecydowali że trzeba zdziesiątkowac świat . Bo jest za tłoczno dla nich, a kasę będzie im robił Terminator. Reset świata nic nie poradzicie. 

  24. Bshshe

    20 kwietnia 2020 16:18

    Śmieszne wieśniaczki ze

    Śmieszne wieśniaczki ze świecia będą chore hahhahw trzeba było o siebie dbać a teraz przez fajki już po was wirus dopadnie

    • Uuu

      20 kwietnia 2020 16:50

      U Miastowy się odezwał pewnie

      U Miastowy się odezwał pewnie zza Wisły cch hahha

  25. Ehhh

    20 kwietnia 2020 16:41

    Przed każdą próbą

    Przed każdą próbą skomentowania powinien być krótki test na inteligencję… 

  26. Sm

    20 kwietnia 2020 17:10

    Uwielbiam patrzeć na Wasz

    Uwielbiam patrzeć na Wasz strach w oczach. Nie ma nic bardziej budującego. 

  27. !

    20 kwietnia 2020 18:07

    No jeden DEBIL !!!!!!!! 

    No jeden DEBIL !!!!!!!!   DEBIL DEBILA DEBILEM POGGANIA !!!

  28. Olaf

    20 kwietnia 2020 18:21

    Dla mnie to śmieszne nie jest

    Dla mnie to śmieszne nie jest. Może ktoś w końcu wyjaśni całą tą sytuację. Przecież zarazić się mogło sporo osób!!  

  29. Krewna

    20 kwietnia 2020 18:40

    Pani czytelniczka to musi być

    Pani czytelniczka to musi być bardzo ciekawska skoro odwiedza Polo dzień po dniu i sprawdza czy obsługa sklepu została wymieniona. Ludzie nie siejcie paniki. Przydałoby się słowo dziękuję i ukłon w stronę sprzedawców, którzy są bardziej od Was narażeni na zakażenie koronawirusem. 

  30. sfrustrowana

    20 kwietnia 2020 19:12

    Ludzie weście na wstrymanie z

    Ludzie weście na wstrymanie z tymi wszystkimi gdybaniami. Do zarażenia doszło to fakt jednak nie ma co rozsiewać paniki tylko wźiąść się za siebie. Sprawdzajcie sobie temperaturę, nie wychodzcie z domu jeśli nie jest to koniecne a jak będzie z wami się źle działo to zawiadomcie sanepid.Jeśli kupowaliście w tym sklepie to podwójcie ostrożność jednak nie ma co obwiniać biednej sprzedawczyni, ona i tak odwalała kawał roboty i wystawiała się na niebezpieczeństwo. Ją dopadło i trzeba trzymać kciuki by wyzdrowiała, reszta niech zachowa ostrożność i modli się by i ich nie dopadło. 

    • Krewna

      20 kwietnia 2020 19:24

      Życzymy pani kasjere

      Życzymy pani kasjere szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymamy kciuki 

  31. Anonim

    20 kwietnia 2020 19:50

    Sam jestes zarażony idioto,

    Sam jestes zarażony idioto, ta kobiet pracując w sklepie jest bardzo narazona, a wy piszecie takie bzdury durnie jestescie

    • sfrustowana

      20 kwietnia 2020 21:14

      Powrotu do zdrowia życzę i

      Powrotu do zdrowia życzę i spokoju ma dalszą rekonwalescencje. 

  32. Anonim

    21 kwietnia 2020 00:51

    A mój sąsiad codziennie

    A mój sąsiad codziennie chodzi do sklepu i kupuje pół chleba. Jest jak większość społeczeństwa nieświadomy zagrożenia, myśli ,że go epidemia nie dotyczy. Chyba w mediach jest za mało materiałów edukacyjnych. Fajnie by było , gdyby ludzie wiedzieli, że jedynym skutecznym sposobem jest ograniczenie do zera kontaktu z innymi ludźmi / o ile to jest możliwe/. W tym markecie robię zakupy od jego powstania. Ale w czasie epidemii byłam tam ostatnio 15 marca. Pani kasjerce życzę powrotu do zdrowia a ludziom opamiętania. Siedźta ludziew chałupie, zrupta nie duże zapasy i nie łaźta  codziennie po zakupy.

    • No

      21 kwietnia 2020 05:10

      No i to jest właśnie to

      No i to jest właśnie to pracuje w sklepie i głupota ludzka nie zna granic lataja po 50 razy dziennie ,zamiast z dupa siedzieć w domu 

  33. Tyy

    21 kwietnia 2020 07:12

    Najlepszy jest ten towar co 4

    Najlepszy jest ten towar co 4 godziny odkazali heheh pewnie pyszny 

  34. Jan Zatroskany

    21 kwietnia 2020 07:46

    Taka informacja w mediach, to

    Taka informacja w mediach, to jest niestety śmierć dla sklepu Polomarket oraz innych sklepów w ich galeriach. Nie wiem czy wolno było ujawniać takie informacje.

    • Gach

      22 kwietnia 2020 22:10

      No napewno  śmierć..bo  na

      No napewno  śmierć..bo  na parkingu  pusto ..tylko  w poniedziałek było więcej bo ludzie  ciekawscy  poszli pewnie zobaczyć czy nowa załoga jest 🙂 

  35. Jasne

    21 kwietnia 2020 08:23

    Ludzie nie stosuja sie do

    Ludzie nie stosuja sie do wytycznych traktujac maseczki czy tez rekawiczki jak zlo konieczne. Dodatkowo glupia „moda” macania towaru.Kupie czy tez nie kupie ale se pomacam!!!Masakra

  36. Anonimus

    23 kwietnia 2020 16:40

    Sprawa pierwszej pracownicy z

    Sprawa pierwszej pracownicy z polo marketu została opisana na chyba wszystkich możliwych portalach, ale o reszcie zarażonych pracowników polo marketu ani słowa…

    • Anoniums

      23 kwietnia 2020 16:44

      Droga redakcjo skoro udało

      Droga redakcjo skoro udało Wam się „wyciągnąć” wiadomości od sanepidu to warto „pociągnąć” temat. Tu chodzi o zdrowie mieszkańców nie tylko miasta.

      • Polska sieć więc redaktorzy są aktywni

        26 kwietnia 2020 21:10

        Komuś z redakcji i sanepidu

        Komuś z redakcji i sanepidu przeszkadza Polska sieć handlowa, ze ujawniają między sobą i do publicznej wiadomości.

  37. Zuzanna3

    25 kwietnia 2020 08:53

    Spokojnie, myślę, że panika

    Spokojnie, myślę, że panika jest tu nie potrzebna. A Pani życzę zdrowia.

  38. estera_kk

    26 kwietnia 2020 16:34

    Dokładnie…zwłaszcza że

    Dokładnie…zwłaszcza że Polomarket dba o pracowników. Akurat w tym przypadku nie panikowałabym tak. DO tego do sklepu wchodzicie zawsze w maskach i rękawiczkach…