Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kayah była świetna, ale nie pobiła rekordu Kowalskiej i Chylińskiej. Zdjęcia z drugiego dnia festiwalu

Po pierwszym, niezwykle udanym, dniu festiwalu oczekiwania widowni były bardzo wysokie. Artystom występującym podczas sobotniego koncertu udało się im sprostać. Pod sceną zrobiło się naprawdę gorąco, gdy za sprawą Kayah zabrzmiały taneczne bałkańskie rytmy.

Udostępnij
blues-czolo-bx

Muzyczny spektakl w świeckim amfiteatrze otworzyła duńska formacja Thorbjorn Risager & The Black Tornado.

Grupa już po kilku żywiołowych utworach udowodniła, że nie bez powodu została uznana w plebiscycie European Blues Awards 2017 mianem najlepszego zespołu bluesowego. Nie brak głosów, że był to najlepszy koncert tego wieczoru.

W drugiej części zabrzmiały piosenki Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej.

Była to sentymentalna podróż do lat 60. i 70. Piotr Nalepa realizuje w ten sposób muzyczny testament rodziców. Podczas występu na Blues na Świecie Festival zespół wzmocniła sekcja dęta Brass Company, w której na saksofonie gra świecianin Sebastian Stanny.

Wielki finał należał do Katarzyny Rooijens, lepiej znanej jako Kayah. Artystka, która pojawiła się na scenie w zwiewnej sukience, towarzyszyła grupa wokalistek i muzyków.

Piosenkarka, zgodnie z tytułem koncertu - Kayah The Best Of - przypomniała swoje największe przeboje. Szczególnie gorąco były przyjmowane te wyprodukowane wspólnie z Goranem Bregovićem.

W piątek, pierwszego dnia Blues na Świecie Festival, podczas którego gwiazdami były Kasia Kowalska i Agnieszka Chylińska, w amfiteatrze bawiło się około 1600 osób. Wystep Kayah nie zbgromadził aż tak licznej publiczności.

Nie zmienia to jednak faktu, że pod względem frekwencyjnym i artystycznym była to najbardziej udana edycja festiwalu.

Poniżej galeria zdjęć.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. 123

  28 sierpnia 2022 11:33

  Świetny festiwal, brawo dla

  Świetny festiwal, brawo dla organizatorów i sponsorów. Bez Was byśmy tego nie mieli. Byłam w każdy dzień i oprócz kapel bluesowych muszę powiedzieć, że mamy wspaniale polskie wokalistki. Brawo dla nas mieszkańców no i przyjezdnych. Długo nie widziałam aby publika w naszym amfiteatrze tak fajnie się bawiła…. brawooooo

 2. obserwator

  28 sierpnia 2022 12:23

  To smutne, ale najmniej

  To smutne, ale najmniej etuzjazmu wzbudziły kapele bluesowe. To zmusza do refleksji na temat nazwy tej imprezy. Ludzie kupili bilety na wykonawców zupełnie nie związanych z tym gatunkiem. Gdyby nie było żadnej kapeli grającej bluesa, to pewnie także drugiego dnia amfiteatr byłby pełen. Wystarczyło zaprosić jeszcze jedną wokalistkę np. Renatę Przemyk albo Anię Ortodox.     

 3. Rrrrr

  28 sierpnia 2022 14:51

  Świecka publiczność jak

  Świecka publiczność jak zawsze żywa i pełna chęci do zabawy 

 4. Gunymontyzos

  28 sierpnia 2022 17:29

  Agnieszka Chylińska rozjewała

  Agnieszka Chylińska rozjewała system. królowa. Ale lepiej jak takie koncert są w Bydgoszczy. Tam ludzie się bawią, u nas dupy bolały większość od siedzenia i pół koncertu ludzie za piwem w kolejce stali.

 5. Motorek

  28 sierpnia 2022 17:36

  Myślę że większe siły i

  Myślę że większe siły i środki można było przeznaczyć na reklamę, ale taka celowaną, czyli wśród klubów motocyklowych, czy jakis fanklubów blusa z całej Polski. Jakby się udało zrobić taki zjazd ogólnopolski to i nasi mieszkańcy chcetniej by przyszli aby poczuć tą atmosferę. Ale sam dobór gwiazd i ich energia fantastyczna. Osobiście czarnym koniem dla mnie kapela z Danii 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama