Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kierowca autobusu zniszczył przystanek. "Tam stali ludzie!"

Sporego strachu najedli się pasażerowie autobusu, który zderzył się z wiatą autobusową w Drozdowie koło Świecia. Jak twierdzą nasi Czytelnicy podróżujący na trasie Świecie-Lniano, kierowca już wcześniej dał się im poznać z dość brawurowej jazdy. 

Udostępnij
rozbita-wiata

O środowym incydencie z udziałem autobusu PKS na linii Świecie-Lniano powiadomili nas Czytelnicy. Być może nie stałoby się tak, gdyby nie fakt, że kierowca obsługujący trasę Lniano-Świecie, w opinii niektórych, jeździ brawurowo. To dziwne biorąc pod uwagę jego wiek i doświadczenie. Mężczyzna skończył 70 lat.

- Mam wrażenie, że kierowca nie przejmuje się specjalnie bezpieczeństwem pasażerów - uważa jedna z Czytelniczek. - Dowodzi tego to, co stało się w środę rano.

Jak informują Czytelnicy, tego dnia, około godz. 7.30, kierowca zajeżdżając na przystanek w Drozdowie (gmina Świecie) nie zwrócił uwagi na dzielący go odstęp między przystankiem a tyłem autobusu. Zniszczył nie tylko wiatę, ale też rozbił szybę w pojeździe.

Reklama
Reklama

Złe wrażenie spotęgował też brak empatii kierowcy w stosunku do pasażerów.

- Nawet nie zapytał ludzi, czy coś się komuś nie stało - mówią poruszeni Czytelnicy. - Po prostu odjechał. Całe szczęście, nikt nie odniósł żadnych obrażeń i skończyło się tylko na strachu.

W chwili uderzenia w wiatę w Drozdowie, znajdowały się tam trzy osoby, które w porę odbiegły dalej.

Reklama
Reklama

- Kierowca jeździ bardzo szybko - skarżą się pasażerowie podróżujący na trasie Świecie-Lniano. - Nie zwraca większej uwagi na zakręty. Raz wszedł w niego zbyt szybko i omal nie doprowadził do przewrócenia autobusu.

Co na to przewoźnik?

- Wina kierowcy wydaje się bezsporna, dlatego został ukarany przez policję mandatem w wysokości 1 tys. zł - mówi Jarosław Olkiewicz, kierownik bazy PKS w Świeciu. - Pewnym usprawiedliwieniem zaistniałej sytuacji może być jednak fakt, że w obrębie tego przystanku jest bardzo mało miejsca. To właśnie z tego powodu podczas nawrotu kierowca zahaczył tyłem autobusu o wiatę. W dodatku było wtedy ciemno. To naprawdę mogło się zdarzyć każdemu. Jestem po rozmowach w sprawie naprawy wiaty. Koszty zostaną pokryte z naszej polisy OC.

Reklama
Reklama

Właścicielem wiaty jest gmina Świecie. Postawienie nowej wiaty to koszt rzędu kilku - kilkunastu tysięcy złotych. Na razie trudno jednak dokładnie określić, jak duże są szkody.

Kierownik świeckiego PKS nie chcę się natomiast odnosić do uwag odnoście samej jazdy kierowcy.

- Do tej pory nie miałem żadnych skarg - przekonuje. - To doświadczony pracownik z dobrą opinią.

Reklama
Reklama

Niektórzy Czytelnicy uważają, że może już zbyt doświadczony. Mężczyzna od kilku lat jest już na emeryturze.

- Wszyscy zawodowi kierowcy przechodzą regularnie badania - podkreśla Jarosław Olkiewicz. - Gdyby były jakieś wątpliwości co do kondycji wspomnianego kierowcy, na pewno nie uzyskałby pozytywnej opinii od psychologa transportu - zaznacza kierownik świeckiej bazy PKS.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Kierowca autobusu lat 70 ,to

Kierowca autobusu lat 70 ,to powinien pod piecem różaniec odmawiać i wnuki bawić a nie zagrażać ludziom życie.  Kto zatrudnił tego pana powinien teraz siedzieć. 

To nie linia PKS tylko

To nie linia PKS tylko Powiatowe Przewozy.

Te psychotesty to jest śmiech

Te psychotesty to jest śmiech na sali. Kolejna sztuka tylko dla kasy.

To nie jest wiata w Drozdowie

To nie jest wiata w Drozdowie tylko w Polskim Konopacie. Jak się pisze artykuły to trzeba być rzetelnym i podać faktyczną miejscowość a nie nazwę wsi, która znajduje się znacznie dalej.

Ten pan nie jeździ tylko na

Ten pan nie jeździ tylko na tej linii. Ostro hamuje, totalnie nie ma wyczucia, powinien siedzieć przy kominku i bawić dzieci, a nie kierować autobusem. Trudno ustać w tym autobuwie przy takich gwałtownych hamowaniach i przyspieszeniach 

Reklama

Pijany traktorzysta z Jeżewa

Pijany traktorzysta z Jeżewa to dopiero cyrki robi, babcia Jadźka z jajkami stała na straganie ponad 300jajek rozjechał,  a ona emerytury 470zl tylko ma, tu nawet 15tka nie pomoże

A to im nogi od pedałów się

A to im nogi od pedałów się odrywają,a to wiaty taranują. Nikt o zdrowych zmysłach za te pieniądze nie pójdzie do tej pracy. Pksu po prostu nie stać na młodych doświadczonych kierowców. Tam tylko stare dziadki mogą jechać na emeryturach. 

Niech więcej dziadków jeżdzi

Niech więcej dziadków jeżdzi nadal autobusami powodzenia

Człowiek po 60 tce to

Człowiek po 60 tce to zazwyczaj choruje i bierze różne leki które też mają wpływ na jazdę. Kierowca autobusu to powinien mieć max 55 lat .nie zzaleznie od testów. 

Może wreszcie czas

Może wreszcie czas przyglądnąć się tej firmie ! Przemęczeni kierowcy,  brak urlopów, nadgodziny – bo brak ludzi ! Na papierze musi się zgadzać a rzeczywistość całkiem inna. Może kontrola z PIPu ? Czas na radykalne zmiany !!!!

Reklama

Nieprawda że wszyscy są

Nieprawda że wszyscy są niemili itd jest pan Robert najlepszy kierowca jaki jezdzi w tej firmie. Miły kulturalny radosny zawsze uśmiechnięty. Pozdrawiam 

I to jest dobry kierowca, jak

I to jest dobry kierowca, jak ksiądz się modli to wszyscy ziewają, a jak ten kierowca jeździ to wszyscy się modlą. 

Ostatnio na dworcu do

Ostatnio na dworcu do autobusu wchodził starszy kierowca około 70lat… wchodził to dobrze ujęte… on ledwo nogi ciągnął do tego autobusu… strasznie kulał. Jak taka osoba ma bezpiecznie prowadzić autobus? 

Żadne trzy osoby nie

Żadne trzy osoby nie odskoczyły bo nikogo już nie było na przystanku wszyscy już byli w autobusie. Co za bzdury. Byle aferę rozbujać.

Najlepszy kierowca to Amigos

Najlepszy kierowca to Amigos a nie jakiś dziad po 70-tce

Ludzie żyją coraz dłużej, 70

Ludzie żyją coraz dłużej, 70-latek obecnie to nie 70-latek 20, czy 30 lat temu. Może opieka zdrowotna nie jest u nas na wybitnym poziomie, ale jednak ludzie żyją wg statystyk dłużej. Przy takim braku kierowców zatrudnianie emeryta nie jest dziwne, o ile posiada wszystkie potrzebne badania i uprawnienia. Inna sprawa, czy badania psychologiczne są wykonywane rzetelnie…

Xd dla takich kierowców.

Xd dla takich kierowców.

Jaki pks, w Świeciu już dawno

Jaki pks, w Świeciu już dawno nie ma pekaesu ani żadnego dworca

Nie tylko ten pan jeździ

Nie tylko ten pan jeździ brawurowo. Przyjrzeć należy się również kierowcom na trasie Świecie- Bydgoszcz i z powrotem. Niektórzy powinni wozić worki z kartoflami, nie ludzi. Na wielu zakrętach  na tej trasie trzeba się trzymać czego się da, żeby nie wypaść z siedzenia. Ulgę czuję, gdy na stanowisko podjeżdża pan Stas…  . Jedyny kierowca,  z którym czuję się bezpiecznie na tej trasie. 

Komentujecie każdy temat nie

Komentujecie każdy temat nie mając nic do powiedzenia, a rodzice płacą za wasze telefony i internety które służą do czegoś innego niż głupie komentarze!

Ten kierowca ledwo chodź i 

Ten kierowca ledwo chodź i  kuleję nie powinien pracować jako kierowca autobus. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Wiadomości

Mariusz Kosikowski, zwycięzca drugiej tury wyborów na wójta gminy Warlubie ma świadomość, że od pierwszych dni jego kadencji będą czekać na niego wyzwania, z...

Wiadomości

Trwa akcja gaśnicza w Grupie (gmina Dragacz). W ogniu stanął drewniany dom jednorodzinny.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama