Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kierowców czekają objazdy. Rusza remont wiaduktu na trasie Świecie-Tuchola

Wiele wskazuje na to, że na początku kwietnia rozpocznie się, tak długo zapowiadany, remont wiaduktu w Terespolu (gmina Świecie). Ostatniego dnia marca zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Przewidziano różne trasy dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Udostępnij
wiadukt-t-a

Sporo czasu upłynęło od pierwszej zapowiedzi remontu wiaduktu w Terespolu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 240 (trasa Świecie-Tuchola), do momentu wyłonienia wykonawcy. Wiązało się to z finansami. Oferenci biorący udział w przetargu żądali znacznie wyższych kwot niż miał Wojewódzki Zarządu Dróg.

W końcu udało się znaleźć porozumienie. Konkurs wygrała firma Marbro z Gdańska, która wyceniła inwestycję na 15,4 mln zł.

Wykonawca dysponuje już kompletem dokumentów umożliwiających rozpoczęcie prac. Jedno z kluczowych uzgodnień dotyczyło zmian w organizacji ruchu.

Reklama
Reklama

- Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów, to zostaną one wprowadzone 31 marca - zapowiada Michał Sitarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Bydgoszczy.

Przewidziano dwie trasy. Dla samochodów powyżej 3,5 tony będzie ona wiodła przez drogę ekspresową S5 (węzeł Bydgoszcz-Opławiec) oraz kolejno drogi nr 25 i 241.

W przypadku aut osobowych będzie to trasa S5 (węzeł Gruczno), Poledno i Bukowiec.

Reklama
Reklama

Transport publiczny będzie odbywał się przez Terespol.

Jak przyznaje rzecznik Wojewódzkiego Zarządu Dróg, w przypadku pojazdów ciężarowych faktycznie objazd będzie pewnym utrudnieniem, ale przekierowanie go na lokalne drogi oznaczałoby ich dewastację.

Aktualizacja

Reklama
Reklama

Modernizacja wiaduktu ma potrwać do wiosny przyszłego roku.
Nowy wiadukt będzie konstrukcją jednoprzęsłową o długości około 48 metrów.

Na obiekcie o szerokości blisko 15 metrów, oprócz jezdni, zmieści się też ciąg pieszo-rowerowy, który połączy obydwa odcinki trasy rowerowej wybudowanej podczas modernizacji drogi wojewódzkiej nr 240 na odcinku Polski Konopat-Terespol Pomorski.

Wiadukt będzie wyposażony w odwodnienie, bariery i balustrady. Jego nośność wyniesie 40 ton. Prace będą objęte 7-letnią gwarancją.

Reklama
Reklama

Gdy tylko będą już dostępne mapki z zaznaczonymi objazdami, niezwłocznie je opublikujemy. 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jeden mały wiadukt i wkoło

Jeden mały wiadukt i wkoło wszystkie nowe drogi będą rozpierdolone.

Kto wieży że to będzie 9

Kto wieży że to będzie 9 miesięcy to jest naiwny. Życie pokazuje że można do tego dodać jeszcze rok. 

Tak od 4 do 8 tyś aut na dobę

Tak od 4 do 8 tyś aut na dobę przez niestrzeżony przejazd kolejowy pod Polednem oj będzie się działo ale co tam Świecie rządzi

Reklama

I rowerkiem przez Terespol

I rowerkiem przez Terespol,super!!!

Osobówki chyba mogą sobie

Osobówki chyba mogą sobie objechać przez Terespol?

Bez remontu zle a jak już coś

Bez remontu zle a jak już coś robią to jeszcze gorzej.

Ludziska ? Kiedy Wam będzie odpowiadało?????

Reklama

To ponad 12 miesięcy albo

To ponad 12 miesięcy albo więcej  bedziemy błądzić po lokalnych drogach !!! życzę wytrwałości!

Nośność 40 ton? Zestawy ze

Nośność 40 ton? Zestawy ze świeżo ściętym drewnem i hds potrafi ważyć 60 ton. Moment i wiadukt znów będzie do remontu… 

Podobne, durne komentarze

Podobne, durne komentarze pojawiały się na forum w czasie kiedy budowano ronda w okolicach Przechowa. Dało się? Dało. Proponuję sznurkom, żeby zostawić wykonawcom to na  czym się znają. Po waszych durnych wpisach za jakiś czas nie będzie śladu. 

Reklama

Remont wiaduktu ,był

Remont wiaduktu ,był nieunikniony prawie od dwóch  lat ,dlaczego niezadbano o bspieczeństwo w Terespolu Pomorskim , wyremontowano część drogi do dworca PKP ,od wiaduktu do Konopatu masakra stara jezdnia dziurawa ,obawiam się o bespieczęstw obrębie szkoły podstawowej ,kaplicy pszystanek autobusowy ,jeden prog zwalniający to stanowczo za mało w jaki sposób nasze maluch mają bezpiecznie dotszeć do szkoły,na sto procęt cały ruch osobowy pojedzie przez Terespol pomorski a czeka nas sezon letni .Bardzo się obawiam  ,mam złe przeczucie,obym się mylił .Pozdrawiam.

To i tak dorgana wiochę! Po

To i tak dorgana wiochę! Po co to komu potrzebne ? ? ? 

Rudemu nos robi się coraz

Rudemu nos robi się coraz dłuższy A zatwardzenie niemieckie  naciera, widać  po oczach

Reklama

Marsz papieski w Świeciu

Marsz papieski w Świeciu zapraszamy wszystkich chętnych, spokojni w wierze .

Co to za marsz?Dla czarnych

Co to za marsz?Dla czarnych łap.Be….

PO nicku widać żeś czarny

PO nicku widać żeś czarny ,jak nie idziesz to po co sie odzywasz nikt nie pytał

Jak w lesie ! 

Jak w lesie ! 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo