Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kierowców czekają objazdy. Rusza remont wiaduktu na trasie Świecie-Tuchola

Wiele wskazuje na to, że na początku kwietnia rozpocznie się, tak długo zapowiadany, remont wiaduktu w Terespolu (gmina Świecie). Ostatniego dnia marca zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Przewidziano różne trasy dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Udostępnij
wiadukt-t-a

Sporo czasu upłynęło od pierwszej zapowiedzi remontu wiaduktu w Terespolu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 240 (trasa Świecie-Tuchola), do momentu wyłonienia wykonawcy. Wiązało się to z finansami. Oferenci biorący udział w przetargu żądali znacznie wyższych kwot niż miał Wojewódzki Zarządu Dróg.

W końcu udało się znaleźć porozumienie. Konkurs wygrała firma Marbro z Gdańska, która wyceniła inwestycję na 15,4 mln zł.

Wykonawca dysponuje już kompletem dokumentów umożliwiających rozpoczęcie prac. Jedno z kluczowych uzgodnień dotyczyło zmian w organizacji ruchu.

Reklama
Reklama

- Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów, to zostaną one wprowadzone 31 marca - zapowiada Michał Sitarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Bydgoszczy.

Przewidziano dwie trasy. Dla samochodów powyżej 3,5 tony będzie ona wiodła przez drogę ekspresową S5 (węzeł Bydgoszcz-Opławiec) oraz kolejno drogi nr 25 i 241.

W przypadku aut osobowych będzie to trasa S5 (węzeł Gruczno), Poledno i Bukowiec.

Reklama
Reklama

Transport publiczny będzie odbywał się przez Terespol.

Jak przyznaje rzecznik Wojewódzkiego Zarządu Dróg, w przypadku pojazdów ciężarowych faktycznie objazd będzie pewnym utrudnieniem, ale przekierowanie go na lokalne drogi oznaczałoby ich dewastację.

Aktualizacja

Reklama
Reklama

Modernizacja wiaduktu ma potrwać do wiosny przyszłego roku.
Nowy wiadukt będzie konstrukcją jednoprzęsłową o długości około 48 metrów.

Na obiekcie o szerokości blisko 15 metrów, oprócz jezdni, zmieści się też ciąg pieszo-rowerowy, który połączy obydwa odcinki trasy rowerowej wybudowanej podczas modernizacji drogi wojewódzkiej nr 240 na odcinku Polski Konopat-Terespol Pomorski.

Wiadukt będzie wyposażony w odwodnienie, bariery i balustrady. Jego nośność wyniesie 40 ton. Prace będą objęte 7-letnią gwarancją.

Reklama
Reklama

Gdy tylko będą już dostępne mapki z zaznaczonymi objazdami, niezwłocznie je opublikujemy. 

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (27)

  1. Anonim

    24 marca 2023 16:28

    Jeden mały wiadukt i wkoło

    Jeden mały wiadukt i wkoło wszystkie nowe drogi będą rozpierdolone.

    • Ici

      24 marca 2023 16:31

      No i super. Żal d…y masz

      No i super. Żal d…y masz

  2. Obywatel

    24 marca 2023 17:49

    Kto wieży że to będzie 9

    Kto wieży że to będzie 9 miesięcy to jest naiwny. Życie pokazuje że można do tego dodać jeszcze rok. 

    • licealistka

      25 marca 2023 06:43

      Kto wierzy, w to, co ty

      Kto wierzy, w to, co ty wieżysz, to jest czysta utopia. Niech zgadnę. jesteś obatelem, po czterech klasach podstawówki, czy raczej nie donoszony? 

  3. 1234567

    24 marca 2023 18:14

    Tak od 4 do 8 tyś aut na dobę

    Tak od 4 do 8 tyś aut na dobę przez niestrzeżony przejazd kolejowy pod Polednem oj będzie się działo ale co tam Świecie rządzi

    • Zdziwiony

      25 marca 2023 06:34

      Co ma do tego Świecie, kiedy

      Co ma do tego Świecie, kiedy droga jest wojewódzka?

    • Obserwator

      25 marca 2023 08:34

      Gdzie Ty masz chłopie

      Gdzie Ty masz chłopie niestrzeżony przejazd jak masz rogatki w polednie ?

  4. Ciotka Klotka

    24 marca 2023 18:49

    I rowerkiem przez Terespol

    I rowerkiem przez Terespol,super!!!

  5. Maxi-Kazik

    24 marca 2023 19:01

    Osobówki chyba mogą sobie

    Osobówki chyba mogą sobie objechać przez Terespol?

    • GrzegorzW

      24 marca 2023 23:01

      A jak tego zabronią?

      A jak tego zabronią? Mieszkańców odetną od dojazdu? Msza przez S5 do domu dojeżdżać? Będzie Policja zamieszkanie kontrolować?

  6. L.skywalker

    24 marca 2023 19:56

    Bez remontu zle a jak już coś

    Bez remontu zle a jak już coś robią to jeszcze gorzej.

    Ludziska ? Kiedy Wam będzie odpowiadało?????

    • JERRY

      24 marca 2023 20:13

      To ile lat na tym odcinku ma

      To ile lat na tym odcinku ma trwać remont 5-7 lat ? ile to jest 3-4 km? i ta cała ściema krótko Powiat nie przygotował drogi przez Kozłowo-Terespol brak chodnika na odcinku 300-400 m bo jest to jedyna logiczna droga omijająca wiadukt z ograniczeniem do wysokości 3,5 m Tiry nie przejdą

  7. tomm

    24 marca 2023 20:56

    To ponad 12 miesięcy albo

    To ponad 12 miesięcy albo więcej  bedziemy błądzić po lokalnych drogach !!! życzę wytrwałości!

  8. Mieszkaniec

    24 marca 2023 21:19

    Nośność 40 ton? Zestawy ze

    Nośność 40 ton? Zestawy ze świeżo ściętym drewnem i hds potrafi ważyć 60 ton. Moment i wiadukt znów będzie do remontu… 

    • Marcin1291

      25 marca 2023 10:55

      Ile to już było razy

      Ile to już było razy wspominane o tej nośności ale jak widać do nikogo wyżej nie dociera, że zwykły zestaw waży 40ton… Ale co tam, może jak się będą 2 ciężarówki mijały to wytrzyma, 2 lata czekania aż ktoś się tym zajmie, teraz 2 lata zanim zrobią, tylko po to żeby w 2 lata się rozwalił :⁠-⁠) jak ktoś zaakceptował w ogóle taka nośność wiaduktu na takiej trasie 

  9. dajcie se luz

    25 marca 2023 06:54

    Podobne, durne komentarze

    Podobne, durne komentarze pojawiały się na forum w czasie kiedy budowano ronda w okolicach Przechowa. Dało się? Dało. Proponuję sznurkom, żeby zostawić wykonawcom to na  czym się znają. Po waszych durnych wpisach za jakiś czas nie będzie śladu. 

    • Alan

      25 marca 2023 08:53

      Widzę kolego ,że jesteś ten

      Widzę kolego ,że jesteś ten mondry ,brawo ogarnij się nie rób z siebie durnia.

  10. Admin

    25 marca 2023 07:48

    Remont wiaduktu ,był

    Remont wiaduktu ,był nieunikniony prawie od dwóch  lat ,dlaczego niezadbano o bspieczeństwo w Terespolu Pomorskim , wyremontowano część drogi do dworca PKP ,od wiaduktu do Konopatu masakra stara jezdnia dziurawa ,obawiam się o bespieczęstw obrębie szkoły podstawowej ,kaplicy pszystanek autobusowy ,jeden prog zwalniający to stanowczo za mało w jaki sposób nasze maluch mają bezpiecznie dotszeć do szkoły,na sto procęt cały ruch osobowy pojedzie przez Terespol pomorski a czeka nas sezon letni .Bardzo się obawiam  ,mam złe przeczucie,obym się mylił .Pozdrawiam.

  11. Łukasz Stanisławowski

    25 marca 2023 12:28

    To i tak dorgana wiochę! Po

    To i tak dorgana wiochę! Po co to komu potrzebne ? ? ? 

  12. Jerzy

    25 marca 2023 21:58

    Rudemu nos robi się coraz

    Rudemu nos robi się coraz dłuższy A zatwardzenie niemieckie  naciera, widać  po oczach

    • Zdziwiony

      25 marca 2023 23:25

      Jak normalny człowiek może

      Jak normalny człowiek może mieć w sobie tyle jadu. Da to się jakoś leczyć, potrzebujesz pomocy? 

      • Ewka

        26 marca 2023 00:17

        Jadu to szukaj o 19.30 tam

        Jadu to szukaj o 19.30 tam dopiero zobaczysz co to znaczy jad.

  13. Patriota

    25 marca 2023 23:22

    Marsz papieski w Świeciu

    Marsz papieski w Świeciu zapraszamy wszystkich chętnych, spokojni w wierze .

    • Anonim

      26 marca 2023 19:04

      XDDDD

      XDDDD

  14. King kong