Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Kobieta prowadząca lexusa zakończyła podróż na barierkach

Sobotnie zdarzenie na autostradzie wyglądało groźnie, dlatego na miejsce skierowano, oprócz pogotowia i policji, również cztery zastępy ochotniczej i państwowej straży pożarnej.

Udostępnij
6248

W sobotę około godz. 15.40 kobieta jadąca lexusem autostradą A1 straciła panownie nad pojazdem i rozbiła się o barierki.

Do zdarzenia doszło na wysokości Gajewa (gmina Nowe).

- Jeden pas ruchu w kierunku Gdańska był zablokowany na czas prowadzonych działań - wyjaśnia ogniomistrz Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Kobieta wyszła z samochodu o własnych siłach.

Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego uznano, że nie ma potrzeby, aby zabierać ją do szpitala.

- Straty oszacowano wstępnie na około 50 tys. zł - mówi Michał Goliński.

Okoliczności zdarzenia ustala policja.

Niedawno na autostradzie A1 doszło do podobnego zdarzenia, tyle że w Polskim Stwolnie (gmina Dragacz).

W czwartek 25 maja po południu, 43-latka prowadząca volkswagena polo, zjechała na pas rozdzielający jezdnie i uderzyła w bariery linowe.

- Nie dostosowała prędkości do warunków ruchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało – mówi mł. asp. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Sprawczyni kolizji, za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dostała mandat oraz punkty karne.

Kolizja na autostradzie w Polskim Stwolnie / Fot. KPP w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama