Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kobiety trzydziestolecia. To one przyczyniły się do rozwoju powiatu świeckiego

Z początkiem 1990 r. rozpoczęły się przemiany gospodarcze w Polsce, a w maju tego samego raku przeprowadzono pierwsze od upadku PRL-u wolne wybory samorządowe. Portal Extra Świecie zamierza upamiętnić te wydarzenia.

Udostępnij
kobiety_30-lecia

REKLAMA

Równe 30 lat temu zaczął zmieniać się nasz kraj i zaczął zmieniać się nasz powiat. Transformacja była bolesna, ale konieczna. Czy można było ją przeprowadzić inaczej? Lepiej? Czy zastosowanie innych rozwiązań zaprowadziłoby nasz kraj tu, gdzie znajduje się obecnie czy na manowce? O tym w cyklu kolejnych artykułów.

Z okazji jubileuszu przemian portal Extra Świecie wybiera „Ludzi trzydziestolecia” w trzech kategoriach: samorząd, biznes i osobowość. Chcemy w ten sposób docenić tych, którzy przyczynili się do rozwoju powiatu świeckiego na różnych płaszczyznach – od samorządności i biznes po szeroko pojętą działalność społeczną gospodarczą, kulturalną czy sportową.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Na zainicjowaną niedawno akcję otrzymaliśmy pierwsze typy naszych Czytelników. Z racji tego, że dziś obchodzimy Dzień Kobiet prezentujemy tylko panie, zgłoszone przez Was do tej pory. Pełna lista, obejmująca nie tylko kobiety oraz dodatkowe informacje na temat akcji w poniedziałek.

Czekamy na Państwa wskazówki, kto zasłużył na ten tytuł (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) pod adresem redakcja@extraswiecie.pl.

Samorząd:
Barbara Studzińska - starosta powiatu świeckiego, wcześniej m.in. przez wiele lat wicestarosta;
Zofia Topolińska - wieloletni wójt gminy Lniano;
Dorota Krezymon - wójt gminy Dragacz, wcześniej radna powiatowa.

Reklama
Reklama

Biznes:
Brygida Fotta - prezes Banku Spółdzielczego w Świeciu;
Daniela Rycka - prezes Banku Spółdzielczego w Nowem;
Aleksandra Piotrowska - prezes spółki ZIP AGRO w Kurzejewie (gmina Warlubie)

Osobowość:
Katarzyna Lipowiec - kierownik biura Lokalnej Grupy Działania „Gminy Powiatu Świeckiego”;
Grażyna Styczeń - wieloletnia kierownik Spółdzielczego Ośrodka Kultury Stokrotka w Świeciu;
Elżbieta Kapuścińska - prezes Stowarzyszenia Kobiet Amazonki Ziemi Świeckiej.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama