Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejni świeccy radni przekazali pieniądze na środki ochrony. Trafią do ratowników

Dzięki akcji części świeckich radnych ratownicy medyczni z Nowego Szpitala otrzymają środki ochrony osobistej za 6,5 tys. zł.

Udostępnij
radni-ops2

REKLAMA

- Impulsem do zbiórki pieniędzy był gest przewodniczącego rady - mówi radna Grażyna Styczeń. - Postanowiliśmy w ramach klubu zrobić spontaniczną zbiórkę pieniędzy. Niestety, ciągle słyszymy apele o niedostatecznym wyposażeniu niektórych placówek medycznych.

Niedawno pisaliśmy, że Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu, przekazał miesięczną dietę w wysokości 2 tys. zł na zakup 600 maseczek ochronnych.
REKLAMA



Inicjatorem obecnej zbiórki była radna Iwona Karolewska i to ona zajęła się całą stroną techniczną tego przedsięwzięcia, łącznie z zakupem środków ochrony. Udało się zebrać 6,5 tys. zł, za które zostaną kupione środki ochrony indywidualnej dla ratowników medycznych ze świeckiego szpitala.

Reklama
Reklama

- Asortyment zostanie ustalony z odbiorcami tych zabezpieczeń - tłumaczy Iwona Karolewska. - Czekam na kolejne oferty, aby kupić środki z odpowiednim certyfikatem. Liczę, że jeszcze dziś uda się wszystko zorganizować.
REKLAMA

Inicjatywę wsparli głównie radni Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego z gminy Świecie, ale nie tylko - również burmistrz Krzysztof Kułakowski, radny sejmiku województwa Tadeusz Pogoda, wicestarosta świecki Franciszek Koszowski oraz dwie osoby niezwiązane z żadnym z ugrupowań.

- Zapytałam dwie koleżanki czy chciałyby wesprzeć akcję i chętnie się zgodziły - wyjaśnia Iwona Karolewska.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (13)

  1. Zniesmaczona

    31 marca 2020 08:57

    A to wpis sprzeddwóch dni

    A to wpis sprzeddwóch dni radnego miasta i skarbika powiatu Dariusza Woźniaka na jego Facebooku: „Tysiąc maseczek trójwarstwowych chirurgicznych z atestem dla naszego szpitala odebrane z paczkomatu. Tak.działa.mechanizm rynkowy i Sieć absolwencka Programu Liderzy PAFW. Dzięki Kamil Jakubiak.” I do tego załączone zdjęcie.

    Oczywiście napisał to tak, że wszyscy pomyśleli, ze to Woźniak kupił te maseczki i zaczęli mu dziękować. Woźniak tego nie prostował. Dopiero kiedy jakaś dociekliwa pani zapytała czy on to kupił bo z wpisu tak wynika przyznał, że nie on tylko Nowy Szpital. On tylko odebrał je z paczkomatu. Swoją drogą kto pozwolił Woźniakowi otworzyć cudzą przesyłkę, żeby pochwalić się na Facebooku i przypisać cudzy zakup jako swój sukces – nie wiem. Ale Woźniak potrafi się lansować nawet na koronawirusie. Ohyda.

    • Zenek

      31 marca 2020 09:01

      Widziałem. Faktycznie dość

      Widziałem. Faktycznie dość paskudna próba lansowania się nawet na epidemii chociaz samemu złamanego grosza się nie dało.

    • anna

      31 marca 2020 11:50

      Bo to taki typ człowieka.

      Bo to taki typ człowieka.

  2. ???

    31 marca 2020 09:04

    Poważnie Woźniak tak zrobił?

    Poważnie Woźniak tak zrobił? Straciłem resztę szacunku dla tego gościa.

  3. XD:)

    31 marca 2020 09:04

    Brawo za inicjatywę to ważny

    Brawo za inicjatywę to ważny gest żeby w tych trudnych czasach wesprzeć tych którzy walczą o nasze zdrowie.

  4. nikt znany

    31 marca 2020 09:17

    Może to zabrzmieć jak teoria

    Może to zabrzmieć jak teoria spiskowa, tylko czy wszyscy ze świecznika w naszym mieście dołożą się dobrowolnie, czy dlatego że inni się dołożyli i nie wypada się wyłamać a gest ten później zaprocentuje poparciem mieszkańców.

    To tak dla zastanowienia dla naszych radnych. Osobiście popieram takie akcje ale można zrobić coś dobrego i nie lansować się z tym dla poklasku.

  5. Jan Włóczka

    31 marca 2020 09:23

    A ja sobie sam zrobiłem

    A ja sobie sam zrobiłem maseczkę, na drutach!

  6. Asia

    31 marca 2020 09:41

    Pamiętajcie włączcie w

    Pamiętajcie włączcie w czwartek 2 kwietnia o 18.45 na Polsat pomóżmy w walce z koronowirusem.  Ta sama zasada co blok reklamowy w Mikołaja . Oglądamy reklamy i pomagamy .To prosty Gest !!! 

  7. Ancik

    31 marca 2020 13:07

    Straciłem cały szacunek do

    Straciłem cały szacunek do władz czy to tych gminnych czy państwowych. Rozdawają pieniądze na 500 plus zapomogi 13 emeryturę obiady w szkole  a teraz nie mają na odzież ochronną dla pracowników służby zdrowia. Wstyd że teraz proszą o maseczki bo służby potrzebują a jak ludzie kupowali dla siebie to wmawiali że im są niepotrzebne. Przyleciał transport z Chin to taki rozgłos a w praktyce to starczy na 3 dni dla służby zdrowia. Parodia!

    • Xd

      31 marca 2020 13:26

      Troszkę racji w tym jest ,ale

      Troszkę racji w tym jest ,ale ta 13 dla starszych też jest potrzebna . Nie mówię o 500+ bo nasi rodzice nie mieli nigdy takiej pomocy od Państwa i jakoś wychowali nas wszystkich . Ojciec chodził do pracy a potem żeby jeszcze dorobić w buraki albo w ziemniaki i dało się żyć.  A seniorzy nie oszukujmy się nie raz nie starczy im na leki czy jedzenie mając najniższą rentę czy emeryturę A taki zastrzyk tysiąc złotych to dla niektórych dobry zastrzyk .Ile ludzi tyle opinii na ten temat 

  8. jowita

    31 marca 2020 16:19

    woźniak woźniakowi woźniakiem

    woźniak woźniakowi woźniakiem.. o ile to nie fake news. 500+ powinno się zamrozić, 50% zostawić w budżecie lub pomóc polskim firmom, a 50% doposażyć szpitale w niezbędne środki

  9. 123

    2 kwietnia 2020 20:36

    Wstyd panie

    Wstyd panie

    Brawo za inicjatywę a radny D. W. może się wstydzić bo albo chce ciągle cudze pomysły wprowadzać w mieście albo robi sobie zdjęcia z cudzymi paczkami itd. Chyba czas na przemyślenia i odrobinę spokoju bo tego pana kolejne posunięcia są coraz bardziej tragiczne… 

  10. Anonim

    3 kwietnia 2020 15:04

    a ile dali prezesi szpitala

    a ile dali prezesi szpitala?czy znowu zgarna wysokie premie z tzw.zysku?