Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejni świeccy radni przekazali pieniądze na środki ochrony. Trafią do ratowników

Dzięki akcji części świeckich radnych ratownicy medyczni z Nowego Szpitala otrzymają środki ochrony osobistej za 6,5 tys. zł.

Udostępnij
radni-ops2

REKLAMA

- Impulsem do zbiórki pieniędzy był gest przewodniczącego rady - mówi radna Grażyna Styczeń. - Postanowiliśmy w ramach klubu zrobić spontaniczną zbiórkę pieniędzy. Niestety, ciągle słyszymy apele o niedostatecznym wyposażeniu niektórych placówek medycznych.

Niedawno pisaliśmy, że Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu, przekazał miesięczną dietę w wysokości 2 tys. zł na zakup 600 maseczek ochronnych.
REKLAMAInicjatorem obecnej zbiórki była radna Iwona Karolewska i to ona zajęła się całą stroną techniczną tego przedsięwzięcia, łącznie z zakupem środków ochrony. Udało się zebrać 6,5 tys. zł, za które zostaną kupione środki ochrony indywidualnej dla ratowników medycznych ze świeckiego szpitala.

Reklama
Reklama

- Asortyment zostanie ustalony z odbiorcami tych zabezpieczeń - tłumaczy Iwona Karolewska. - Czekam na kolejne oferty, aby kupić środki z odpowiednim certyfikatem. Liczę, że jeszcze dziś uda się wszystko zorganizować.
REKLAMA

Inicjatywę wsparli głównie radni Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego z gminy Świecie, ale nie tylko - również burmistrz Krzysztof Kułakowski, radny sejmiku województwa Tadeusz Pogoda, wicestarosta świecki Franciszek Koszowski oraz dwie osoby niezwiązane z żadnym z ugrupowań.

- Zapytałam dwie koleżanki czy chciałyby wesprzeć akcję i chętnie się zgodziły - wyjaśnia Iwona Karolewska.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (13)

 1. Zniesmaczona

  31 marca 2020 08:57

  A to wpis sprzeddwóch dni

  A to wpis sprzeddwóch dni radnego miasta i skarbika powiatu Dariusza Woźniaka na jego Facebooku: „Tysiąc maseczek trójwarstwowych chirurgicznych z atestem dla naszego szpitala odebrane z paczkomatu. Tak.działa.mechanizm rynkowy i Sieć absolwencka Programu Liderzy PAFW. Dzięki Kamil Jakubiak.” I do tego załączone zdjęcie.

  Oczywiście napisał to tak, że wszyscy pomyśleli, ze to Woźniak kupił te maseczki i zaczęli mu dziękować. Woźniak tego nie prostował. Dopiero kiedy jakaś dociekliwa pani zapytała czy on to kupił bo z wpisu tak wynika przyznał, że nie on tylko Nowy Szpital. On tylko odebrał je z paczkomatu. Swoją drogą kto pozwolił Woźniakowi otworzyć cudzą przesyłkę, żeby pochwalić się na Facebooku i przypisać cudzy zakup jako swój sukces – nie wiem. Ale Woźniak potrafi się lansować nawet na koronawirusie. Ohyda.

  • Zenek

   31 marca 2020 09:01

   Widziałem. Faktycznie dość

   Widziałem. Faktycznie dość paskudna próba lansowania się nawet na epidemii chociaz samemu złamanego grosza się nie dało.

  • anna

   31 marca 2020 11:50

   Bo to taki typ człowieka.

   Bo to taki typ człowieka.

 2. ???

  31 marca 2020 09:04

  Poważnie Woźniak tak zrobił?

  Poważnie Woźniak tak zrobił? Straciłem resztę szacunku dla tego gościa.

 3. XD:)

  31 marca 2020 09:04

  Brawo za inicjatywę to ważny

  Brawo za inicjatywę to ważny gest żeby w tych trudnych czasach wesprzeć tych którzy walczą o nasze zdrowie.

 4. nikt znany

  31 marca 2020 09:17

  Może to zabrzmieć jak teoria

  Może to zabrzmieć jak teoria spiskowa, tylko czy wszyscy ze świecznika w naszym mieście dołożą się dobrowolnie, czy dlatego że inni się dołożyli i nie wypada się wyłamać a gest ten później zaprocentuje poparciem mieszkańców.

  To tak dla zastanowienia dla naszych radnych. Osobiście popieram takie akcje ale można zrobić coś dobrego i nie lansować się z tym dla poklasku.

 5. Jan Włóczka

  31 marca 2020 09:23

  A ja sobie sam zrobiłem

  A ja sobie sam zrobiłem maseczkę, na drutach!

 6. Asia

  31 marca 2020 09:41

  Pamiętajcie włączcie w

  Pamiętajcie włączcie w czwartek 2 kwietnia o 18.45 na Polsat pomóżmy w walce z koronowirusem.  Ta sama zasada co blok reklamowy w Mikołaja . Oglądamy reklamy i pomagamy .To prosty Gest !!! 

 7. Ancik

  31 marca 2020 13:07

  Straciłem cały szacunek do

  Straciłem cały szacunek do władz czy to tych gminnych czy państwowych. Rozdawają pieniądze na 500 plus zapomogi 13 emeryturę obiady w szkole  a teraz nie mają na odzież ochronną dla pracowników służby zdrowia. Wstyd że teraz proszą o maseczki bo służby potrzebują a jak ludzie kupowali dla siebie to wmawiali że im są niepotrzebne. Przyleciał transport z Chin to taki rozgłos a w praktyce to starczy na 3 dni dla służby zdrowia. Parodia!

  • Xd

   31 marca 2020 13:26

   Troszkę racji w tym jest ,ale

   Troszkę racji w tym jest ,ale ta 13 dla starszych też jest potrzebna . Nie mówię o 500+ bo nasi rodzice nie mieli nigdy takiej pomocy od Państwa i jakoś wychowali nas wszystkich . Ojciec chodził do pracy a potem żeby jeszcze dorobić w buraki albo w ziemniaki i dało się żyć.  A seniorzy nie oszukujmy się nie raz nie starczy im na leki czy jedzenie mając najniższą rentę czy emeryturę A taki zastrzyk tysiąc złotych to dla niektórych dobry zastrzyk .Ile ludzi tyle opinii na ten temat 

 8. jowita

  31 marca 2020 16:19

  woźniak woźniakowi woźniakiem

  woźniak woźniakowi woźniakiem.. o ile to nie fake news. 500+ powinno się zamrozić, 50% zostawić w budżecie lub pomóc polskim firmom, a 50% doposażyć szpitale w niezbędne środki

 9. 123

  2 kwietnia 2020 20:36

  Wstyd panie

  Wstyd panie

  Brawo za inicjatywę a radny D. W. może się wstydzić bo albo chce ciągle cudze pomysły wprowadzać w mieście albo robi sobie zdjęcia z cudzymi paczkami itd. Chyba czas na przemyślenia i odrobinę spokoju bo tego pana kolejne posunięcia są coraz bardziej tragiczne… 

 10. Anonim

  3 kwietnia 2020 15:04

  a ile dali prezesi szpitala

  a ile dali prezesi szpitala?czy znowu zgarna wysokie premie z tzw.zysku?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama