Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejny pieszy potrącony na pasach przy dworcu PKS

W czwartek na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego w Świeciu został potrącony 74-letni mężczyzna. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem i punkami karnymi.

Udostępnij
pasy-pks_0

Do zdarzenia na ul. Wojska Polskiego w Świeciu doszło w czwartek o godz. 17.00. Panowały wtedy złe warunki atmosferyczne. Oprócz deszczu, widoczność znacznie ograniczała mgła.

Jednak w świetle prawa, nawet takie okoliczności nie usprawiedliwiają kierowców, którzy doprowadzają do kolizji lub wypadków.

Prawdopodobnie słaba widoczność lub brak należytej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych doprowadziły do wczorajszej kolizji, w której ucierpiał 74-letni mężczyzna.

Reklama
Reklama

Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń, dlatego incydent zakwalifikowano jako kolizję.

- 35-letnia kobieta, która siedziała za kierownicą auta, została ukarana mandatem i 15 punktami karnymi - mówi kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.  

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
67 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Niewiarygodne kto to by się

Niewiarygodne kto to by się spodziewał że na takim przejściu często będą wypadki. Może czas tam zrobić światła jak przy urzędzie. Ale w sumie po co. Przynajmniej zakład pogrzebowy ma większe szanse na zarobek

Nie rozumiem ludzi

Nie rozumiem ludzi przechodzących przez pasy. Gdy auto się zatrzyma to ludzie wchodzą na pasy, nie patrząc czy z drugiej strony auta też się zatrzymały.  Jestem kierowcą i widzę ludzi którzy niestety takie numery odwalają.. 

Uważam, że światła w tym

Uważam, że światła w tym miejscu poprawiłyby sytuację. Duża liczba pieszych w tym miejscu bardzo spowalnia ruch samochodów, jednak fakt ten nie do końca gwarantuje pełne bezpieczeństwo. W planach jest dalsza przebudowa ul. Wojska Polskiego, może warto się nad tym zastanowić?

To droga podległa powiatowi

To droga podległa powiatowi więc moze pan skarbnik powiatu i radny gminy Dariusz Woźniak się tym zainteresuje zamiast bredzić o kolei za pół miliarda czy bulwarach za grube miliony. Może powalczy o światła w tym miejscu?

Kierowcy to tępaki, jezdza

Kierowcy to tępaki, jezdza bez zastanowienia po miescie, gdy widza pieszego to przyspieszaja, powinny byc wyzsze mandaty dla kierowcow!

Kostka smalcu 3zł w biedrze.

Kostka smalcu 3zł w biedrze.

Kiedyś tam była sygn świetlna

Kiedyś tam była sygn świetlna można by znowu do niej wrócić

Tak, zróbmy tam kolejne

Tak, zróbmy tam kolejne światla! Najlepiej co 50m niech będą światła to na pewno usprawni poruszanie się po mieście. A tak na poważnie to prawo prawem ale dopóki samochody się nie zatrzymaja to nie wchodze na pasy, proste. A nie wchodzę jak swieta krowa bo mam pierwszenstwo.

Tam trzeba sporej uwagi tym

Tam trzeba sporej uwagi tym bardziej że pieszych zza autobusów nie widać, sama prawie potrąciłam piesza która mi wtargnęła na przejście niespodziewanie, skupiajac uwage na tel.( jeszcze przed zmianą przepisow).

Wszystkiemu jest winne nowe

Wszystkiemu jest winne nowe prawo o ruchu drogowym i o pierwszeństwie pieszego. Dawniej jako pieszy czułem się bezpieczniej na przejściu dla pieszych, bo sam podejmowałem decyzję o wkroczeniu na pasy. Teraz inni (czyli kierowcy) podejmują za mnie taką decyzję i czuję się niekomfortowo. Po wprowadzeniu tych nowych przepisów pond dwukrotnie zwiększyła się wypadkowość na pasach. Proszę to sprawdzić.

Po co swiatla po co dworzec

Po co swiatla po co dworzec wazne ze jest biedronka.

A może zlikwidować pasy i po

A może zlikwidować pasy i po problemie ? Kto będzie chciał przejść zrobi to szybciej, albo pójdzie dalej, przeanalizuje, czy musi coś dopisać do listy zakupów, bądź odpuści sobie je ??? Przyjemne z pożytecznym, wszyscy mówią, że mamy mało ruchu …

Nie wiem dlaczego że

Nie wiem dlaczego że likwidowano tam światła dla przejściu dla pieszych i zastąpiono to migającymi światłami pomarańczowymi. To strategiczne przejście dla pieszych są 3.  Koło polo Wojska Polskiego, czyli przy Galerii Marianki. koło Domu Kultury. Koło Urzędu Miasta. A koło biedronki zlikwidowano. 

Dajmy pieszym pierwszeństwo

Dajmy pieszym pierwszeństwo 100 metrów przed pasami

Roztrzepana byłaś !!!

Roztrzepana byłaś !!! Przyjedź do Jeżewa na największe rondo (hahihaho) w PL .

Zmiana przepisów przez Jarka

Zmiana przepisów przez Jarka tylko pogorszyła sytuację a nie ją polepszyła. Przez te przypisy młodzież i emeryci czują się nieśmiertelni, zapominając, że samochody nadal mają 1.5t i jeżdżą po mieście w okolicach 50 km/h i nie wyhamowują na 1m jezdni. 

To co się porobiło po zmianie

To co się porobiło po zmianie przepisów dla pieszych to jest jakaś tragedia,w kierunku szpitala w godzinach szczytu że Świecia wyjeżdża się w tempie żółwia,gorzej niż na Puławskiej w Warszawie.Korek robi się na WP już od stacji Lotos.Koszmar , to prosi się o zmianę organizacji ruchu (światła na przejściach),co z tego że od Przechowa są fajne ronda jak na przejściu przy biedrze(PKS) co chwilę włazi pieszy świadomy swoich praw i tamuje ruchu.

Niech mniasto zbuduje tam

Niech mniasto zbuduje tam rądo to nie bendzie tyle wypadkuw

Z powodu przejścia przez

Z powodu przejścia przez jezdnię przy dworcu tworzą się coraz większe korki na jezdni, zwłaszcza od strony Marianek, czas przemyśleć problem problem… Druga sprawa to pierwszeństwo na skrzyżowaniu Cukrowników i Armii Krajowej, wybudowano piękną ulicę i co z tego, skoro mało kierowców z niej korzysta, powód? jadąc od strony Przechowa cały odcinek z pierwszeństwem, by na końcu odstać swoje w korku, bo tam „stop”, komu się chce?

w grupie pieszych są ludzie

w grupie pieszych są ludzie co nie potrafią przechodzić przez przejścia dla pieszych jak i kierowcy, którzy nie znają przepisów. w obu grupach są osoby niedouczone, małointeligentne, niedostosowane do życia w społeczeństwie stąd tyle przypadków. Jako pieszy czekam aż zauważe, że kierowca mnie widzi i zwalnia. Wtedy wchodze. wiele razy tak było, ze stoje. kierowca mnie widzi i jedzie sobie dalej. I wiele razy jako kierowca widziałem jak piesi nie patrzą czy mogą wejść na przejście. Albo osoby co sobie stoją na przejściu dla pieszych, bo na kogoś czekają albo sobie gadają. Totalna głupota. Raz pani sobie paliła fajke, kierowcy się zatrzymywali, a ta tylko machała ręką żeby jechali dali XD albo nie zbyt mądry tatuś wychodzi z przedszkola z Przechowie. mimo, że był na styku z kierowcą samochodu i twardo z małymi dzieciakami włazi na droge. kierowca samochodu nawet nie miał jak go zauważyć, ale tatuś ma pierwszenstwo, kij, że spowododał zagrozenie dla swoich dzieciaków. Myślenie boli. I to wystarczy jedna na 50 osób, która nie jest za bardzo ogarnięta. Tak jak kierowcy, którzy dostali ronda i nie wiedzą, że trzeba użyć kierunkowskazu przy zjeżdżaniu z ronda. Społeczństwo trzeba edukować. w szkołach, w kółkach dla seniorów czy nawet rodziców co odbierają dzieciaki z przedszkola dając im jakieś edukacyjne ulotki

Trzeba zacząć od karania

Trzeba zacząć od karania pieszych i problem wtarrgnięcia na pasy zniknie.

Jedyne rozsądne rozwiązanie,

Jedyne rozsądne rozwiązanie, które rozwiązałoby problem to przejście podziemne. Trochę drogo, ale warto to rozważyć.

Wszystkiego Najlepszego z

Wszystkiego Najlepszego z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jako pieszy nigdy nie wychodzę wcześniej na pasy zanim samochody i inne się nie zatrzymają.Jako rowerzysta też . Czasami się ktoś zatrzyma jak mnie widzi przy przejściu a czasami przyśpiesza ale to już nie mój problem. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego.

Pamiętajmy jeśli alkohol

Pamiętajmy jeśli alkohol przeszkadza wam w pracy, rzućcie pracę. Nie po to wiadro ma ucho żeby pękło i się wylało taka prawda

Barany, pseudo kierowcy

Barany, pseudo kierowcy wypisują bzdury że głowa boli. Takie przepisy obowiązują w większości państw UE i tam są rygorystycznie przestrzegane, kara za ich złamanie jest tak wielka że kierowcy tam zatrzymują się już widząc zbliżającego się do pasów pieszego, a u nas kierowca z jednej strony się zatrzymuje a z drugiej śmiga w najlepsze.

Ostatnio dwie babki gadaly

Ostatnio dwie babki gadaly przy pasach, az jedna po bardzo dlugiej chwili sie odwrocila, nawet nie spojrzala, tylko wlazla prosto na pasy. Wlasnie na tym przejsciu. 

Usunięcie sygnalizacji

Usunięcie sygnalizacji świetlnej na tym przejsciu dla pieszych było kretyńską decyzją, podobnie zresztą jak pomysł likwidacji wszystkich sygnalizacji po planowanej modernizacji glównej alterii stolicy powiatu… Podróże ponoć kształcą;-) Proponiuję zobaczyć ZachódTam nikt nie buduje rond zamiast sygnalizacji…

Uwaga jadę po  komentujących

Uwaga jadę po  komentujących buraków i cebulowe z CSW traktorem z dwoma przyczepami . 

Po 8 to już da się tam

Po 8 to już da się tam przejechać mimo wszystko. Wesołych Świąt wszystkim 🙂

Bo biedronka zamiast dworca.

Bo biedronka zamiast dworca. Napackac jeszcze więcej świateł w tym mieście na głównej drodze to będzie jeszcze więcej sfrustrowanych kierowców i zuchwałych pieszych

Sam nie wiem?miejsce to jest

Sam nie wiem?miejsce to jest najniebezpieczniejsze w Świeciu ale Tusk ,taki nieudacznik i matoł a tego przepisu o pierwszeństwie pieszych na pasach nie wprowadził a prezes uległ tym idiotom z Brukseli i mamy 30 a może i 50% potrąceń więcej na pasach,a przy lodzie i śniegu będzie jeszcze więcej

Tusk był takim „matołem”a

Tusk był takim „matołem”a jednak tego przepisu , mimo nacisków bandy idiotów z Brukseli nie wprowadził,a prezes chyba dla tego że nie jest kierowcą , dał się na ten idiotyzm namówić i efekt 30 do 50% potronceń na pasach więcej

Przy tak głupkowatym

Przy tak głupkowatym przepisie jest niby o 30% potrąceń na pasach więcej a znając statystyki jest i może i 50%…Tusk jednak jako burak tego przepisu nie wprowadził,a ten obecny dał się namówić od tej bandy matołów z Brukseli

Przy tak głupkowatym

Przy tak głupkowatym przepisie jest niby o 30% potrąceń na pasach więcej a znając statystyki jest i może i 50%…Tusk jednak jako burak tego przepisu nie wprowadził,a ten obecny dał się namówić od tej bandy matołów z Brukseli

Przez ten (moim zdaniem)

Przez ten (moim zdaniem) absurfslny przepis w ogromnym stresie i strachu są i kierowcy i piesi,a przedtem,to jedni uważali na drugich i nie stwarzło to takiego napięcia nerwowego jak teraz..GŁUPKOWATY PRZPIS

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama