Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejny tydzień i kolejny wagon z płonącym węglem

To już trzeci tydzień z rzędu, kiedy strażacy byli wzywani do gaszenia pożaru węgla przewożonego w wagonach kolejowych. Przyczyna za każdym razem jest ta sama.

Udostępnij
pozar-wegiel-wagon-osp-wielki-komorsk

24 stycznia w Warlubiu trzy zastępy straży gasiły pożar w wagonie wyładowanym 57 tonami węgla.

Na szczęście, pożar udało się w porę opanować i spaleniu uległo tylko 5 ton. Wartość strat oszacowano na 10 tys. zł.

1 lutego sytuacja powtórzyła się w Laskowicach. Tyle, że tym razem węgiel zapalił się na dwóch wagonach. Na każdym z nich znajdowało się po 60 ton opału.

Reklama
Reklama

Na stacji w Laskowicach z zagrożeniem walczyło siedem zastępów straży. Spaliło się ponad 7 ton o wartości około 15 tys. zł. Wartość uratowanego opału wyniosła 220 tys. zł.

Ostatni pożar, 9 lutego, również miał miejsce w Warlubiu.Tym razem straty były wyższe, niż w obydwu poprzednich zdarzeniach łącznie.

W czwartek, tuż po godz. 4.00 rano, na miejsce skierowano cztery zastępy z komendy powiatowej w Świeciu oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkim Komorsku i Warlubiu.

Reklama
Reklama

- Węgiel zapalił się na jednym z wagonów. Akcja trwała około 1,5 godziny. Większość opału udało się uratować - informuje asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Straty w wyniku czwartkowego pożaru w Warlubiu oszacowano wstępnie na 30 tys. zł.

We wszystkich przypadkach przyczyna była ta sama, samozapalenie, powstające, gdy mokry węgiel nagrzewa się podczas transportu, "ściśnięty" w dużej ilości w wagonie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (18)

 1. Klient.

  9 lutego 2023 09:54

  Możecie sprawdzić czy w całej

  Możecie sprawdzić czy w całej Polsce też często się zdarzają takie sytuacje? 

  • Anonim

   9 lutego 2023 10:07

   W całym kraju tak jest. W

   W całym kraju tak jest. W google znajdziesz podobne przypadki w różnych częściach kraju.

 2. Anonim

  9 lutego 2023 12:12

  Warto było by zapytać

  Warto było by zapytać kolejarzy czy takie zdarzenia to była też norma w poprzednich latach?

 3. Alex

  9 lutego 2023 13:28

  Pan Jarosław mówił ” ..

  Pan Jarosław mówił ” …Polska musi być ogrzana” no to tak się dzieje.

 4. Puszek okruszek

  9 lutego 2023 13:59

  Czyli się pali a nie jak

  Czyli się pali a nie jak pokazywali wTVN 

 5. ***** ***

  9 lutego 2023 14:24

  Żyje już 40 lat i nigdy nie

  Żyje już 40 lat i nigdy nie słyszałem o takich pożarach. Pisiory sprowadzają do kraju jakieś gowno żeby to spalić w domach ich wyborców.Gowno wytwarza pełno toksycznych oparów i się zapala. Kto może wiedzieć co idzie w komin i co ludzie wdychają.

  • lucek

   9 lutego 2023 15:51

   piecze co? w TVN

   piecze co? w TVN zmanipulowali was, że się nie pali.. a tutaj prosze, pali się jak cholera. Ciekawe na co wydałeś dodatek węglowy? Mam nadzieje, że Tusk wróci do władzy i zrobi to samo co w latach 2007-2015 zabierając wszystkie socjale i powiedzieć jego ulubione „nie ma pieniedzy i nie będzie” i podwyższyć wiek emerytalny kobietom do 67 lat gdyż jest do dyskryminacja, że kobiety mając obniżone wymagania co do BHP pracują też o 5 lat krócej mimo. A wiadomo że facet pracuje całe życie, a kobiety mają np ciąże i urlopy macierzyńskie co dodatkowo skraca im lata pracy. Niech Tusk wróci i zrobi to co było. Ja się będę śmiał z POwcóm tak jak wtedy kiedy w studio TVP Tadla prowadziła wieczór wyborczy ogłaszając, że Duda został prezydentem, a nie Komorski. i jej słynne „co teraz z nami będzie” i ta cisza Hołdysa i inncyh artystów. go to TVN na 8 lat XD 

   • Jarosław Kaczyński

    9 lutego 2023 19:53

    PiS faktycznie nie ma

    PiS faktycznie nie ma zwolenników jak inne partie tylko wyznawców… wyznawców typu jarozbaw…ojciec Rydzyk i inne religie smoleńskie…

    • Puri

     9 lutego 2023 22:58

     Czy to da się leczyć to nie

     Czy to da się leczyć to nie wiem, ale głupoty wypisujesz, że aż wstyd!!!!

  • gość

   9 lutego 2023 18:18

   Ale Tvn sprał Ci mózg

   Ale Tvn sprał Ci mózg

 6. Gryf

  9 lutego 2023 15:48

  Ja wam powiem kto pod pal te

  Ja wam powiem kto pod pal te wagony to są ludzie Putina lub łukaszenki. Mało takich skurczybyków jest popierają Putina i zrobią dla niego wszystko zlokalizować, zniszczyć.

  • Gryfie...

   9 lutego 2023 17:04

   Nikt tego nie podpala.

   Nikt tego nie podpala. Samozapłon węgla to zjawisko „naturalne” że się tak wyrażę. Dochodzi do niego w pewnych sprzyjających warunkach. Wygooglaj sobie.

 7. Rak

  9 lutego 2023 21:04

  Ty kut…..ile czemu usuwasz

  Ty kut…..ile czemu usuwasz wpisy? Był wpis że to ludzkie Putina lub łukaszenki podpalają wagony. Za powinieneś być ity i dnuchany

 8. Podejrzliwy

  10 lutego 2023 17:01

  Więcej kontroli policji bym

  Więcej kontroli policji bym postawił

 9. Klemens

  11 lutego 2023 04:52

  Ściśnięty węgiel  hahaha 

  Ściśnięty węgiel  hahaha  większej bzdury w życiu nie czytałem… podczas ujemnych temperatur na lini energetycznej u styku pantografu a trakcji dochodzi do iskrzenia  i to bardzo  intensywnego….  ale co może wiedzieć pismak który kolej widzi na filmach….

  • Strażak

   11 lutego 2023 18:18

   W dupie ci się iskrzy. I

   W dupie ci się iskrzy. I dlatego od tego iskrzenia zapala się węgiel który jest na samym dnie wagonu? Brałeś kiedyś ujdział w takiej akcji? baran.

 10. Maniek

  11 lutego 2023 09:40

  A nie kradną tego węgla na

  A nie kradną tego węgla na bocznicach, potem podpalić, czy te składy jadą z palącym się węglem w wagonie, nie znam szczegółów. 

  • Olo

   11 lutego 2023 15:43

   Maniek ty durniu,jasne już w

   Maniek ty durniu,jasne już w kopalni rozpalają ognisko w wagonach

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama