Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kolejny tydzień i kolejny wagon z płonącym węglem

To już trzeci tydzień z rzędu, kiedy strażacy byli wzywani do gaszenia pożaru węgla przewożonego w wagonach kolejowych. Przyczyna za każdym razem jest ta sama.

Udostępnij
pozar-wegiel-wagon-osp-wielki-komorsk

24 stycznia w Warlubiu trzy zastępy straży gasiły pożar w wagonie wyładowanym 57 tonami węgla.

Na szczęście, pożar udało się w porę opanować i spaleniu uległo tylko 5 ton. Wartość strat oszacowano na 10 tys. zł.

1 lutego sytuacja powtórzyła się w Laskowicach. Tyle, że tym razem węgiel zapalił się na dwóch wagonach. Na każdym z nich znajdowało się po 60 ton opału.

Reklama
Reklama

Na stacji w Laskowicach z zagrożeniem walczyło siedem zastępów straży. Spaliło się ponad 7 ton o wartości około 15 tys. zł. Wartość uratowanego opału wyniosła 220 tys. zł.

Ostatni pożar, 9 lutego, również miał miejsce w Warlubiu.Tym razem straty były wyższe, niż w obydwu poprzednich zdarzeniach łącznie.

W czwartek, tuż po godz. 4.00 rano, na miejsce skierowano cztery zastępy z komendy powiatowej w Świeciu oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkim Komorsku i Warlubiu.

Reklama
Reklama

- Węgiel zapalił się na jednym z wagonów. Akcja trwała około 1,5 godziny. Większość opału udało się uratować - informuje asp. Dariusz Sadowczyk z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Straty w wyniku czwartkowego pożaru w Warlubiu oszacowano wstępnie na 30 tys. zł.

We wszystkich przypadkach przyczyna była ta sama, samozapalenie, powstające, gdy mokry węgiel nagrzewa się podczas transportu, "ściśnięty" w dużej ilości w wagonie.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Klient.

    9 lutego 2023 09:54

    Możecie sprawdzić czy w całej

    Możecie sprawdzić czy w całej Polsce też często się zdarzają takie sytuacje? 

    • Anonim

      9 lutego 2023 10:07

      W całym kraju tak jest. W

      W całym kraju tak jest. W google znajdziesz podobne przypadki w różnych częściach kraju.

  2. Anonim

    9 lutego 2023 12:12

    Warto było by zapytać

    Warto było by zapytać kolejarzy czy takie zdarzenia to była też norma w poprzednich latach?

  3. Alex

    9 lutego 2023 13:28

    Pan Jarosław mówił ” ..

    Pan Jarosław mówił ” …Polska musi być ogrzana” no to tak się dzieje.

  4. Puszek okruszek

    9 lutego 2023 13:59

    Czyli się pali a nie jak

    Czyli się pali a nie jak pokazywali wTVN 

  5. ***** ***

    9 lutego 2023 14:24

    Żyje już 40 lat i nigdy nie

    Żyje już 40 lat i nigdy nie słyszałem o takich pożarach. Pisiory sprowadzają do kraju jakieś gowno żeby to spalić w domach ich wyborców.Gowno wytwarza pełno toksycznych oparów i się zapala. Kto może wiedzieć co idzie w komin i co ludzie wdychają.

    • lucek

      9 lutego 2023 15:51

      piecze co? w TVN

      piecze co? w TVN zmanipulowali was, że się nie pali.. a tutaj prosze, pali się jak cholera. Ciekawe na co wydałeś dodatek węglowy? Mam nadzieje, że Tusk wróci do władzy i zrobi to samo co w latach 2007-2015 zabierając wszystkie socjale i powiedzieć jego ulubione „nie ma pieniedzy i nie będzie” i podwyższyć wiek emerytalny kobietom do 67 lat gdyż jest do dyskryminacja, że kobiety mając obniżone wymagania co do BHP pracują też o 5 lat krócej mimo. A wiadomo że facet pracuje całe życie, a kobiety mają np ciąże i urlopy macierzyńskie co dodatkowo skraca im lata pracy. Niech Tusk wróci i zrobi to co było. Ja się będę śmiał z POwcóm tak jak wtedy kiedy w studio TVP Tadla prowadziła wieczór wyborczy ogłaszając, że Duda został prezydentem, a nie Komorski. i jej słynne „co teraz z nami będzie” i ta cisza Hołdysa i inncyh artystów. go to TVN na 8 lat XD 

      • Jarosław Kaczyński

        9 lutego 2023 19:53

        PiS faktycznie nie ma

        PiS faktycznie nie ma zwolenników jak inne partie tylko wyznawców… wyznawców typu jarozbaw…ojciec Rydzyk i inne religie smoleńskie…

        • Puri

          9 lutego 2023 22:58

          Czy to da się leczyć to nie

          Czy to da się leczyć to nie wiem, ale głupoty wypisujesz, że aż wstyd!!!!

    • gość

      9 lutego 2023 18:18

      Ale Tvn sprał Ci mózg

      Ale Tvn sprał Ci mózg

  6. Gryf

    9 lutego 2023 15:48

    Ja wam powiem kto pod pal te

    Ja wam powiem kto pod pal te wagony to są ludzie Putina lub łukaszenki. Mało takich skurczybyków jest popierają Putina i zrobią dla niego wszystko zlokalizować, zniszczyć.

    • Gryfie...

      9 lutego 2023 17:04

      Nikt tego nie podpala.

      Nikt tego nie podpala. Samozapłon węgla to zjawisko „naturalne” że się tak wyrażę. Dochodzi do niego w pewnych sprzyjających warunkach. Wygooglaj sobie.

  7. Rak

    9 lutego 2023 21:04

    Ty kut…..ile czemu usuwasz

    Ty kut…..ile czemu usuwasz wpisy? Był wpis że to ludzkie Putina lub łukaszenki podpalają wagony. Za powinieneś być ity i dnuchany

  8. Podejrzliwy

    10 lutego 2023 17:01

    Więcej kontroli policji bym

    Więcej kontroli policji bym postawił

  9. Klemens

    11 lutego 2023 04:52

    Ściśnięty węgiel  hahaha 

    Ściśnięty węgiel  hahaha  większej bzdury w życiu nie czytałem… podczas ujemnych temperatur na lini energetycznej u styku pantografu a trakcji dochodzi do iskrzenia  i to bardzo  intensywnego….  ale co może wiedzieć pismak który kolej widzi na filmach….

    • Strażak

      11 lutego 2023 18:18

      W dupie ci się iskrzy. I

      W dupie ci się iskrzy. I dlatego od tego iskrzenia zapala się węgiel który jest na samym dnie wagonu? Brałeś kiedyś ujdział w takiej akcji? baran.

  10. Maniek

    11 lutego 2023 09:40

    A nie kradną tego węgla na

    A nie kradną tego węgla na bocznicach, potem podpalić, czy te składy jadą z palącym się węglem w wagonie, nie znam szczegółów. 

    • Olo

      11 lutego 2023 15:43

      Maniek ty durniu,jasne już w

      Maniek ty durniu,jasne już w kopalni rozpalają ognisko w wagonach