Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Koniec spekulacji na temat tego, kto zostanie nowym sekretarzem w Warlubiu

W końcu udało się rozstrzygnąć konkurs na jedno z najważniejszych stanowisk w Urzędzie Gminy Warlubie. Wygrała go urzędniczka w Grudziądza. - Oczywiście, że mam pewne obawy, ale wierzę też że podołam temu wyzwaniu - mówi Agnieszka Marchlewicz.   

Udostępnij
ug-warlubie-3

REKLAMA

Reklama
Reklama

Po tym, jak Tomasz Stefaniak, bliski współpracownik byłego wójta Krzysztofa Michalaka,  zrezygnował z posady, dwukrotnie ogłaszano konkurs na to stanowisko. Bez skutku. Nie trudno się domyślić dlaczego tak się działo. Rządy sprawowała wtedy komisarycznie Anna Ośko. Nowy sekretarz nie miałby żadnej pewności, że zwycięzca czerwcowych wyborów wójta gminy zechce, by ten zachował posadę.

Jednym z pierwszych kroków podjętych przez następcę Michalaka było ogłoszenie konkursu na sekretarza. Zgłosił się tylko jeden kandydat, Tomasz Stefaniak. Mogło się wydawać, że ma to stanowisko w kieszeni, ale tak się nie stało. Komisja konkursowa oceniła go negatywnie, ponieważ nie  wykazał się odpowiednią znajomością przepisów i procedur administracyjnych.
REKLAMA

Na ofertę czwartego konkursu odpowiedzieli Agnieszka Marchlewicz i Waldemar Moczyński, były wójt gminy Drzycim.

Reklama
Reklama

Tym razem oboje otrzymali rekomendację komisji, w skład której wchodzili:  Ewa Mes, była wojewoda kujawsko-pomorska, Iwona Karolewska, sekretarz powiatu świeckiego, Beata Jagła, sekretarz UG Osie, Wanda Wolan, radna z Warlubia i Kamila Marendowska, kierownik referatu obsługi administracyjnej UG Warlubie.

Ostateczna decyzja należała do wójta Warlubia Eugeniusza Kłopotka. Ten, co chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem, wskazał Agnieszkę Marchlewicz.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Nowa pani sekretarz, które swoje obowiązki obejmie 1 października, ma 40 lat. Obecnie zajmuje stanowisko kierownika referatu organizacyjnego i kadr w Urzędzie Gminy Grudziądz.

- Oczywiście, że mam pewne obawy, ale wierzę też że podołam temu wyzwaniu - mówi Agnieszka Marchlewicz. - Jest to dla mnie awans zawodowy i możliwość dalszego rozwoju.

a.bartniak@extraswicie.pl
REKLAMA

Udostępnij
57 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W Warlubiu nigdy nie było 

W Warlubiu nigdy nie było  dobrego sekretarza, może nastąpi przełom.

Ale jak to, sekretarz

Ale jak to, sekretarz Michalaka nie znał się na przepisach?? To niemożliwe

Jak to, były sekretarz nie

Jak to, były sekretarz nie znał się na przepisach? Dobre?

Reklama

Szkoda, że dla tej pani to

Szkoda, że dla tej pani to stanowisko to tylko awans zawodowy i możliwość dalszego rozwoju a co z naszą gminą. Jak ta pani widzi rozwój naszej gminy. Bo jej rozwój mnie nie obchodzi. Słabo to widzę.

Nie musiał się znać bo

Nie musiał się znać bo wszystko firmy na  zlecenie robiły od przetargów począwszy 

Wyborcy z Komorka proszą o

Wyborcy z Komorka proszą o uprzatniecie chodników. Panie wojcie. 

Reklama

Taka młoda i mądrą blisko

Taka młoda i mądrą blisko wójta Maria na to pozwoliła? 

Wiadomo ,że Kłopotek wybierze

Wiadomo ,że Kłopotek wybierze 40 latkę. Żona daleko w lesie , Jankowska już nie ta liga ,a wilka ciągnie do lasu, tak samo jak był Naczelnikiem.

Oj pracownicy Urzędu bójcie

Oj pracownicy Urzędu bójcie się bo teraz tak jak to robiła kiedyś Jankowska będzie sprawdzała porządek w biurach i wraz z Kłopotkiem będziecie mieli co miesiąc egzaminy z KPA ,tyle ,że Jankowska nigdy KPA nie znała ,a domniemam ,że Kłopotek zapomiał……

Reklama

KPA urzędnicy znali tylko za

KPA urzędnicy znali tylko za czasów Pana Łażewskiego ,ale w tedy Jankowska była już zwolniona ,a Kłopotek uciekł na salony polityczne.

Widać, że pies na baby. 

Widać, że pies na baby. 

Życzę Pani najlepszego. Ale

Życzę Pani najlepszego. Ale ta Gmina jest pełna zła i przekrętów.  Baby zwlaszcza stare beda zazdrosne. Za 2 lata kolejne wybory i los niepewny. 

Reklama

Warlubiaki porozstawiani po

Warlubiaki porozstawiani po kątach.  Wójt obcy, sekretarz gminy  obcy, skarbnik obcy , dyrektorzy szkół w komorsku i Lipinkach obcy.   Brawo wyborcy. 

I dobrze, że obcy. Czego

I dobrze, że obcy. Czego można się spodziewać po warlubiakach dobitnie udowodnił poprzedni wójt rodowity mieszkaniec gminy. 

Ciekawe czy pochwali się tym

Ciekawe czy pochwali się tym osiągnieciem na fejsie czy zrobi to za niego żona. On odkąd wygrał wybory już się nie udziela a co jej się stało, że ostatnio nic nie dodaje? 

Polityczny karierowicz –

Polityczny karierowicz – Casanowa. 

Antylopy też już nie ma 40

Antylopy też już nie ma 40 lat ……

„Ten, co chyba dla nikogo nie

„Ten, co chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem” 

Czy autor może wyjaśniać co chciał przez to powiedzieć, czy chodzi o to, że wybrał młodą kobietę?

Chodzi o jakieś skłonności?

Proszę autora o odpowiedź. 

Pani będzie się zawodowo

Pani będzie się zawodowo rozwijała, a co z gminą.

Może kilka słów o gminie mieszkancach.

Co Pani wie o gminie? 

Pani ma pewnie wiele ładnych

Pani ma pewnie wiele ładnych rzeczy ,co tam wiedza o Gminie. Kłopotkowi to wystarczy. A żona daleko w lesie .

Warlubiaki pełni kompleksów,

Warlubiaki pełni kompleksów, roszczeniowi mądrzejsi od telewizora.

Słyszałam, że wójt zaczyna

Słyszałam, że wójt zaczyna podskakiwac gospodarnym, zemsta aktywistek się szykuje. 

Spekulować to teraz można jak

Spekulować to teraz można jak będzie rządził wójt mający przeciwko sobie gospodarnych radnych, reszta też za nim nie przepada. 

Dla mnie to on jest 

Dla mnie to on jest  narcyzujacy tulipan. 

Na sesji w Warlubiu 26.08.21

Na sesji w Warlubiu 26.08.21 znowu pani Jankowska nie podjęła tematu hali sportowej. 

„brawo” gospodarna gmina papudraki. 

Atrakcja  dozynkowa  w gminie

Atrakcja  dozynkowa  w gminie Warlubie występ idola pani Marii J.  Michał Rajewski – śmiech 

Na dożynkach Kłopotek

Na dożynkach Kłopotek zaśpiewa kolędę ,a Jankowska wykona kaleczone oratorium i rozgonią wszystkich do domu bo do Śliwic Kłopotek ma daleko.

Nie wiem czy Jankowska wie co

Nie wiem czy Jankowska wie co to jest oratorium. Śmiech.

A gdzie pokora i dbałość o

A gdzie pokora i dbałość o mieszkańców w okresie pandemia. Marylko zamowila zespół lokalny / ha ha/ chyba wokalny aby sie bawić i tańczyć. Jest z czego się cieszyć. Gmina po uszy w długach a Marylko szaleje i sie śmieje. Brawo Warlubie.

Kolejne obligacje kolejne

Kolejne obligacje kolejne długi a menedżer buduje kolejne domy. 

Kiedy Pan wójt zajmie się

Kiedy Pan wójt zajmie się sprawą spapranej hali sportowej?

Też nie widzi problemu jak gospodarna gmina z panią przewodniczącą Marią? 

O Jezu, Jezu głowa mnie boli.

O Jezu, Jezu głowa mnie boli.

Niektórym się pewnie już

Niektórym się pewnie już „babka” przyśniła.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo