Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Koronawirus. Co dalej z nauczaniem w świeckim ZSP?

Dziś zapadała decyzja w sprawie dalszego funkcjonowania Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu. Od wtorku uczniowie jednej z klas technikum oraz uczący ich nauczyciele przebywają w kwarantannie w związku potwierdzonym przypadkiem koronawirusa.

Udostępnij
zsp-23

REKLAMA

Od wtorku uczniowie 2 klasy TIM (technikum informatycznego i mechanicznego) przebywają w kwarantannie. W domach pozostają również uczący ich nauczyciele. Nie jest to obojętne dla prawidłowego funkcjonowania szkoły. Zwłaszcza nieobecność pedagogów. Ta nietypowa sytuacja nie potrwa jednak długo.

- Wspomniana klasa technikum będzie miała zdalne nauczanie do 19 października, czyli do przyszłego poniedziałku włączanie - wyjaśnia Piotr Kamiński, dyrektor ZSP w Świeciu. - Do tego czasu nieobecnych będzie też 14 nauczycieli, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym uczniem. Wszyscy oni po raz ostatni widzieli się z nim najpóźniej 9 października.
REKLAMA

Brak części kadry nieco zaburza rytm pracy szkoły, ale nie powoduje jej destabilizacji. Tam gdzie będzie to możliwe, uczących zastąpią ich koledzy po fachu, a w niektórych przypadkach uczniowie zostaną po prostu zwolnieni z lekcji.

W grę wchodzą tylko trzy dni nauki, bo dziś szkoły w naszym powiecie nie pracują w związku z Dniem Edukacji Narodowej.

O koronawirusie w ZSP pisaliśmy tutaj.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Uczeń

  14 października 2020 15:10

  Łatwo powiedzieć że nie

  Łatwo powiedzieć że nie zamykamy szkoły ale trudno powiedzieć sobie że przez to ryzykujemy życie i zdrowie uczniów, przez to musimy brać udział w battle Royal zsp (igrzyska śmierci ZSP) gdzie ostatni żywy wygrywa nauczanie zdalne 

 2. lea

  14 października 2020 15:25

  Wyobraźcie sobie, że część

  Wyobraźcie sobie, że część rodziców wysłała do szkół oświadczenie, że nie zgadza się na mierzenie temperatury, dezynfekcją rąk i noszenie maseczek przez ich dzieci. Co wy na to? A co z prawami pozostalych uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy robią wszystko by nie zachorować? 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Reklama