Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Koronawirus. Znowu wzrosła liczba zakażonych w powiecie świeckim

Do 30 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w naszym powiecie od początku pandemii. Wszystkie 5 nowych przypadków pochodzi z ostatniego tygodnia.

Udostępnij
covid-czolo-c

REKLAMA

W niedzielę przed południem urząd wojewódzki poinformował o kolejnych zakażeniach.

- W województwie kujawsko-pomorskim mamy 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich są 3 osoby z Włocławka, 2 z Bydgoszczy, 2 z Torunia, 1 z powiatu świeckiego i 1 z powiatu toruńskiego – wymienia Adrian Mól, rzecznik wojewody.

Od końca kwietnia przez trzy miesiące liczba zakażonych w powiecie świeckim utrzymywała się na poziomie 25 osób. Niestety, 24 lipca nadeszła informacja o dwóch nowych przypadkach. Okazało się, że COVID-19 stwierdzono u dwóch obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do pracy w gminie Osie.
REKLAMA

25 i 28 lipca urząd wojewódzki powiadomił, że badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u dwóch kolejnych osób z powiatu świeckiego. Obaj pochodzą z gminy Pruszcz. Wszyscy przebywają w odizolowanych miejscach.

Według stanu na 2 sierpnia, w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 810 przypadków koronawirusa (tydzień temu - 739).

Na razie nie wiadomo, w jakiej gminie mieszka 30 zakażona osoba z powiatu świeckiego. Do sprawy wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Anonim

  2 sierpnia 2020 13:12

  Korpopracownicy wracają z

  Korpopracownicy wracają z urlopów? Tacy byli spragnieni zagranicznych wakacji, a teraz w darmowym bonusie wirusik.

 2. 123

  2 sierpnia 2020 14:02

  I bedzie rosla. Nie ma bata

  I bedzie rosla. Nie ma bata na glupote

 3. Taaaa

  2 sierpnia 2020 15:14

  Nie uchronicie się przed tym.

  Nie uchronicie się przed tym. Wirus pozostanie z nami już na zawsze. Do końca życia nie będziecie nosić maseczek. Jak nie w tym roku,  to za 5 lat i tak Was dopadnie. Obyscie wyszli z tego bez szwanku.

  • OldestWoman

   3 sierpnia 2020 12:39

   Myślę, że będziemy maski już

   Myślę, że będziemy maski już nosić na stałe. Przynajmniej w niektórych miejscach typu szpitale, przychodnie. Już się o tym mówi. Zostanie z nami jeszcze wiele innych ograniczeń i następne góry śmieci. Ale to przecież świetny interes.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama