Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kto chce zostać zawodowym strażakiem? Ruszył nabór

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu chce zatrudnić nowych strażaków. Szansę na pracę mają cztery osoby. Sito egzaminacyjne ma jednak malutkie oczka. Oprócz dużej sprawności fizycznej pożądane są też dodatkowe kwalifikacje. Co konkretnie?

Udostępnij
299332468_426076622885396_6867372507188902790_n

Czasu do namysłu nie ma zbyt wiele, bo dokumenty trzeba złożyć do 1 lutego. Dwa dni później komenda ogłosi, kto zakwalifikował się do kolejnego etapu.

Kandydaci do służby w straży pożarnej muszą mieć polskie obywatelstwo, korzystać w pełni z praw publicznych, wykazać się niekaralnością za przestępstwa, w tym skarbowe, minimum średnie wykształcenie, dobrą kondycje fizyczną i psychiczną, a także uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Szanse na przyjęcie znacznie wzrosną, jeśli chętny do pracy w straży będzie mógł przedstawić prawo jazdy kat. C lub C+E, uprawnienia do obsługi podestów ruchomych, żurawi przenośnych lub do napełniania zbiorników przenośnych w zakresie gazów sprężonych.

Reklama
Reklama

Na 7 lutego zaplanowano test sprawności fizycznej, który zostanie przeprowadzony w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu. Dwa dni później odbędzie się test z pływania w Parku Wodnym w Świeciu. Tego samego dnia kandydaci zostaną też sprawdzeni czy nie mają lęku wysokości.

Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. W czasie jej trwania ocenie podlegają autoprezentacja, w tym wskazanie zainteresowań, doświadczeń i osiągnięć oraz oczekiwania związane ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej, umiejętność komunikacji, w tym przekazywania, odbierania i rozumienia informacji oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi.    

Planowany termin przyjęcia do służby to II-IV kwartał 2023 r.

Szczegółowe informacje zainteresowani znajdą na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mam 48lat.150kg wagi.Sproboje

Mam 48lat.150kg wagi.Sproboje szczescia.

Pije dużo piwa więc umiem lać

Pije dużo piwa więc umiem lać z węża i cel też dobry  a i gasić pragnienie też umiem. Mam szanse!

Coś mi się wydaje, że

Coś mi się wydaje, że posiadanie uprawnień, których nie można zrobić „od ręki” zamyka drogę wszystkim kandydatom, oprócz tych, którzy wiedzieli że takie uprawnienia zagwarantują im przyjęcie do straży. I nie są to zapewne przypadkowe osoby. Proponuję aby Redakcjia po zakończeniu procesu rekrutacji, podała nazwiska osób przyjętych do służby.

A może tak zarobki byście

A może tak zarobki byście przedstawili jak to się prezentuje na start po roku po 5…

Strazacy świetnie zarabiają.

Strazacy świetnie zarabiają. Zobaczcie jakie auta stoją pod komendą. 

Jak muszą mieć uregulowany

Jak muszą mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej jak nie ma przymusowej zetki? Coś się tu nie zgadza

A Janek od syreny nic nie ma

A Janek od syreny nic nie ma do dodania!

To będzie miał kto syreny

To będzie miał kto syreny obsługiwać a najlepiej kierować ruchem karetek przez parking

Jest to pić na wodę kilka lat

Jest to pić na wodę kilka lat temu składałem papiery i miałem prawie wszystkie uprawnienia i po tyg złożenia papierów dostałem odpowiedź że nie dostałem Sie do kolejnego etapu i marzenia z lat mlodzienczych prysły i śmiem stwierdzić że to jest góry ustalone ale życzę powodzenia osobom co beż układu chcą spełniać marzenia

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama