Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wiadomo już, kto zostanie wójtem gminy Warlubie [aktualizacja]

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Udostępnij
Mariusz Kosikowski (po lewej) i Tomasz Michalak / Fot. materiały wyborcze

Artykuł aktualizowany

Kampania wyborcza w gminie Warlubie była dość gorąca. Emocje udzieliły się sympatykom wszystkich kandydatów, którzy nie szczędzili sobie złośliwości w mediach społecznościowych i w komentarzach pod artykułami dotyczącymi tej gminy w lokalnych portalach informacyjnych.

Po drugiej turze wyborów wiadomo już, kto będzie wójtem przez kolejne pięć lat.

Reklama
Reklama

Przypomnijmy. Po tym jak dotychczasowy wójt Eugeniusz Kłopotek zrezygnował z ponownego kandydowania, do rywalizacji o stanowisko wójta gminy Warlubie stanęło trzech kandydatów.

W wyborach samorządowych 7 kwietnia mieszkańcy wybierali między 25-letnim Arno Buchwalskim z Warlubia (16,87 proc. głosów), 46-letnim Mariuszem Kosikowskim z Bzowa (44,18 proc.) i 57-letnim Tomaszem Michalakiem z Warlubia (38,96 proc.).

Żaden z kandydatów nie zdobył co najmniej 50 proc. głosów, więc dwaj z nich, Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak, którzy uzyskali największe poparcie, spotkali się w drugiej turze wyborów 21 kwietnia.

Reklama
Reklama

Państwowa Komisja Wyborcza podała o godz. 23.00 wyniki wyborów na wójta gminy Warlubie.

Na Mariusza Kosikowskiego oddało głos 1 357 mieszkańców (60,6 proc.). Na drugiego z kandydatów, Tomasza Michalaka, głosowało 882 wyborców (39,4 proc.).

Wszystko więc już jasne. Nowym wójtem gminy Warlubie przez najbliższe pięć lat będzie Mariusz Kosikowski. Uprawnionych do głosowania było 4,8 tys. mieszkańców. Frekwencja wyniosła 46,4 proc. Wkrótce w Extra Świecie przedstawimy obszerniej sylwetkę nowego wójta.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
109 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Może warto zaznaczyć, że pupilki Pana Kosikowskiego nachalnie chodzili po domach, jak opętani robili wielkie poczęstunki z kawą. Co za tępa Gmina. Dali się tak przekupić.
Wstyd Gmino Warlubie ! 😠

Super brawo!

Wstyd to powinieneś mieć na imię. A jak twój kandytat chodził z rudym po domach i mówił że kosikowski jest chory to co? Puknij się w łeb

Brawo Mariusz,czas na zmiany.

Reklama

Wstyd ! Ale frekwencja też szału nie robiła. Połowa nie poszła zagłosować. Tacy są ludzie. Tylko później jak będzie trwoga, to do Boga. Tylko niech wtedy sobie nasze kochane społeczeństwo przypomni jak głosowali, albo i nie głosowali wcale.

Brawo Warlubie !

Dobrze dobrze,że nowym wójtem będzie pan Kosikowski,bo ponoć już stołki u pana M.byly rozdane :a to dla brata w ZUK,a to dla Żony w gminie,prawie całą rodzina pracuje w szkole specjalnej a teraz wszyscy mieli od razu miejsca w gminie, dziwna sprawa

Szok ! Jak można być tak głupim społeczeństwem i nie przejrzeć na oczy ! Żenada. Za to gromadka nowych 11 radnych jest tak dwulicowa jak chorągiewki na wietrze 🤦🏽‍♀️

Reklama

Wstyd i hańba dla Gminy ! Gmino, jeszcze przez tego Pana obudzicie się z ręką w nocniku. Ślepy naród, to głupi naród !

No to teraz zapewne Pan Kosikowski przygarnie do swojej kliki Panią Ośko. I znowu będą cyrki w gminie 🙈😂

Zawiodlrm sie na Krzysztofie, Eugeniusz też pokazal ze mówić to może i potrafi a gmine na niezlą mine wsadził. Mariuszowi Kosikowskiemu nie zazdtoszcze bo sytuacja z hala i przedszkolrm czy tam xlobkirmnie jest wesoła. tymbardziej naprawdę trzymam kciuki i powodzenia, rozsadnych decyzji życzę

Wow. Przydupasow w komentarzach nie brakuje 😂 lecę po popcorn

Reklama

Wygrało przekupstwo, a nie rozum. Takich idiotów mamy za mieszkańców gminy !

No to teraz klika nowych radnych od Pana Kosikowskiego będzie chodziła z kijem w tyłku. No nic, niech udowodnią wszystkim na co ich stać. Bo mówić i obiecywać to jedno, a robić to drugie 😉

Straszna frustracja się wylała. Czy to jest powód, żeby obrażać, szczuć jeden na drugiego. Ludzie, jest już po wyborach, trzeba razem żyć, współpracować. Gratulacje dla nowego Wójta i jego konkurenta. Wygrał lepszy.

Wypowiecie się wszyscy za 5 lat. Widzę, że większość zna przyszłość. Daliśmy Panu Kosikowskiemu szansę. I każdy kto oddał na niego głos ma nadzieję na lepsze dla gminy. Życzę wytrwałości.

Uuuu

Michalakowy klan po 18 latach pokonany

Na zdjęciu kww widzę niedoszła radną- szwagierkę nowego wójta Kosikowskiego. Ciekawe czy powtórzy się artykuł „rodzina na swoim” i czy otrzyma pracę w urzędzie.

Gmina Warlubie nie ma problemu wójta czy Rady. Problemem są mieszkańcy. W tak skłóconym i nienawistnym społeczeństwie nikt sobie nie poradzi. Pozdrawiam

Michalak okradał gminę i to wam nie przeszkadzało Kłopotek jeszcze bardziej zadłużył i teź dobrze przychodzi nowy jest źle to tylko Warlubie może być tak pokręcone. Ale prawdą jest że wielu się urwie nagarnianie za zgodą Michalaków. Profesjonalna kampanią wyborcza. 11 radnych jeszcze tyłu nie było z jednego KWW

Nowy Wójt i Nowi radni to najlepsza opcja jaką mogła być , wreszcie rozbili starą szychę , Nadejdą lepsze czasy!!😉

Wreszcie Jankowska poczuła jak to się spada ze szczytu. Raz już spadła ala to jej niczego nienauczyło.

Jankowska spadła ze szczytu sławy zresztą już drugi raz i to ją niczego nie nauczyło. Teraz Michalak anik Kłopotek jej ręki nie podadzą

Kosik- Ośko Team- wygrał! Ta Pani po cichu kierowała kampanią razem z Panem A.Sz. – duet nierozłączny od lat- wszędzie razem😀Też mają w tym cel- nie wierzycie?

Czas pokaże, teraz przed Panem Mariuszem wyzwanie. Mam nadzieję że zmiana będzie dobra. Nie możemy trzymać się czegoś co znamy, za wszelką cenę. Każdy widział że w naszej gminie nie było już dobrze. Szanujmy się.

Teraz przyjdzie czas by rozliczyć Michalaka T przewodniczącą komisji rewizyjnej Jankowska i byłego wójta za halę sportową. Kłopotkowi wydaje się tylko że to pozamiatał

Kosikowski Ty też jesteś taki drobny cwaniaczek , ale gratulacje , że pozbyłeś się Michalaków. Dobra rada , zatrudnij Panią Ośko , gdyż sam popłyniesz , czego Ci nie życzczę.

O chociaż teraz nikt nie będzie miał pi-dy po flakach z rożna, pozdrawiam.

Pozdrawiam wszystkich

Problemem gminy oczywiście jest zadłużenie itd… współczuję nowemu nowemu wójtowi ogarnięcie tego syfu… ale wierzę w to, że da radę!! Największym problemem są zawistni mieszkańcy. Ludzie ogarnijcie się i obudźcie!!! Czas na zmiany na lepsze! A te zawistne komentarze świadczą tylko o poziomie jaki reprezentujecie. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. A Panu Mariuszowi życzę zdrowia i powodzenia!

Ludzie,ile w Was nienawiści i pogardy,czy nie lepiej pogodzić się z faktami?Przecież już nic nie zmienicie,a obrażać i ubliżać to sobie możecie do lustra,bo jedni nielepsi od drugich.Życzę wszystkim więcej optymizmu i wiary,że z tym składem to się może jednak udać 😀

Problem leży w Warlubiu, tam każdy kto ma wiecej to od razu złodziej i oszust, ludzie zajmijcie sie swoim życiem a nie wchodzicie ciągle do kieszeni kogoś innego, wygrał ten na kogo głosowaliście powodzenia!

Nikt nikomu nie zagląda do portfela i nie nazywa oszustem ale… każdy sprzeciwia się układom rodzinnym. Nepotyzm trwał wiele lat w gminie Warlubie teraz nowy kandydat ma szansę aby to zmienić, żeby było uczciwie. Czy to zrobi? Oby, bo po kadencji przychodzi rozliczenie każdego wójta.
I nie pisz komuś „zajmijcie się swoim życiem” bo jest to funkcja publiczna, i każda osoba ma prawo oceniać działania jakie podejmuje wójt w interesie publicznym. I sprawdzać rozliczenia itd. a nie przymykać oko na układy.
Po za tym ludzie lubią zaglądać innym do kieszeni, większość zarabia trochę ponad 3 tys. a wiadomo że wójt miesięcznie wyciągnie czterokrotność tego… więc co się dziwić.

Czytam i niedowierzam! Zaczynam sie obawiac zeby wyjsc z domu po tych niektorych agresywnych komenatrzach z jednej i drugiej strony. Sami tworzymy te gmine a bedac takim czlowiekiem „od razu niezadowolonym” to nic nigdy nie bedzie dobrze! Wybory były minęły. Wybór został dokonany. Przed nowym wójtem wiele ciężkiej pracy żeby wprowadzić to wszystko więc na pewno będzie po 5 latach z tego rozliczony jak każdy inny. A kandydaci prowadzili swoje kampanie zgodnie z przepisami więc nie rozumiem problemu typu kawka czy odwiedziny. O ile się orientuję to wszystko jest dozwolone więc po co jakieś komentarze zlosliwe w jedna i w druga stronę?! Dla przykładu jakis czas temu partia polityczna robiła pikniki wyborcze i reklamowała 800+ dając cukierki krówki i maskotki i było ok więc o co chodzi? Zawiść w tym ” fyrtlu” Polski jest okropna!
„I NA MILOSC BOSKĄ LUDZIE, LUBCIE SIE TROCHĘ BARDZIEJ”

„Miłuj bliźniego swego jak siebie samego”- w powyższych komentarzach, nabiera to zupełnie nowego znaczenia. Hejt to takie Polskie, chrześcijańskie. Trochę refleksji i dystansu nikomu nie zaszkodzi. Nowe nie musi oznaczać gorsze, się okaże.😁 POWODZENIA dla nowego Wójta.

lud szybko zapomniał kto zabrał krzesło michalakowi, gdybyś szczodry tego nie dokonał to dzisiaj dalej rządził by michalak, nie dam sobie powiedzieć, szacun dla ciebie , więcej takich

Nie zmienia to faktu, że w przeciągu roku do dwóch część stanowisk będzie obsadzona rodziną wójta jak i radnych. Na moje nie ma w tym nic strasznego. Natomiast czy będą osobami kompetentnymi, przygotowanymi do realizacji zadań?
Jeśli tak no to spoko, bo będą rzetelnie realizowane zadania. Natomiast jak nie będą wywiązywać się ze swoich obowiązków i nie będą mieć wystarczających kompetencji, bo dostali pytania da testów wiedzy w procesie rekrutacji to wtedy taka żenada. Wiem, że taka sytuacje występują, że osoba zatrudniana w gminie nie ma odpowiednich kwalifikacji i kompetencji, dostają konkretne pytania i odpowiedzi na pytania rekrutacyjne. I to już nie dotyczy gminy Warlubie tylko ogółem wszystkich gmin.

Spójrzcie na osoby siedzące w komisjach wyborczych. Kogo tam mamy? Pracowników gminy, osoby z ich rodzin, powtarzające się nazwiska. A ile osób z poza tego okręgu chciało dołączyć do komisji i otrzymało odpowiedź – „Już mamy komplet, dużo osób się zgłosiło!” Tymi już zgłoszonymi osobami byli radni, pracownicy z szkół, nauczycielki, pracownicy urzędu gminy itd. a do tego rodziny wymienionych. Wstyd, żadnych nowych twarzy.
Kolejna sprawa ośrodek zdrowia – nie ważne o której zadzwonisz nie ma dla ciebie miejsca – szary człowieku.
I nie pisz że nie ma w tym nic strasznego bo to jest żenujące i każdy tak sądzi.
Jeśli ktoś chce układów zatrudniania własnej rodziny, faworyzowania koleżanek/kolegów – załóż własną firmę i ich zatrudnij. Ciekawe jak daleko zajdziesz z takim zespołem. A nie ułatwiasz pracę na urząd, szkołę itd. tam fajnie podzielić się za publiczne pieniądze.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańców Szewna koło Świekatowa, którzy zakasali rękawy i samodzielnie przygotowali plażę do nowego sezonu. - To były dwa dni intensywnej...

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

W piątek późnym popołudniem policja i straż pożarna dostały wezwanie do kolizji drogowej.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przez ponad cztery godziny siedem zastępów straży walczyło w piątek z pożarem lasu.

Wiadomości

- Tego dnia zatrzymał się dla mnie świat - diagnoza, jaką usłyszała Katarzyna Popiołek-Staniszewska, należała do najgorszych z możliwych: nowotwór krwi.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

Dzielnicowi z powiatu świeckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich wpadł podczas interwencji w mieszkaniu w Nowem, drugi...

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo