Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lekarz z Nowego Szpitala jest zakażony koronawirusem

Zakażenie wykryto u lekarza oddziału wewnętrznego. Wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów na internie.

Udostępnij
nowy-szpital-15

REKLAMA

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, lekarz miał kontakt z mieszkańcem powiatu chełmińskiego, który 30 marca pojawił się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z wysoką gorączką (pisaliśmy o tym tutaj). Okazało się, że ma koronawirusa.

- Lekarz nie przyjmował ostatnio pacjentów. Poytywny wynik badania laboratoryjnego przyszedł, gdy od ośmiu dni był w kwarantannie – wyjaśnia Barbara Studzińska, starosta świecki.

Reklama
Reklama

Obecnie na oddziale wewnętrznym przyjmuje tylko doktor Iwona Gackowska. Pobrane od niej próbki dały wynik negatywny. Szpital podjął decyzję o tym, aby nie przyjmować nowych pacjentów na internę.
REKLAMA

Na wyniki testów czekają na kwarantannie pielęgniarki i ratownicy, którzy mieli kontakt z lekarzem. Podobno jednak nadal przyjmują pacjentów inni medycy, którzy mieli styczność z zakażonym kolegą.

Marta Pióro, rzecznik Nowego Szpitala, nie udziela informacji na temat całej sytuacji. Twierdzi, że w szpitalu zachowywane są wszystkie konieczne procedury i lecznica na bieżąco informuje sanepid.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (22)

 1. Anonim

  9 kwietnia 2020 13:49

  To z iloma osobami miał ten

  To z iloma osobami miał ten gostek kontakt?

 2. Jan Zaniepokojony

  9 kwietnia 2020 13:57

  Co to za przestrzeganie

  Co to za przestrzeganie procedur jeśli lekarz, który miał kontakt z zarażona osoba pracował dalej w szpitalu, zamiast byc na kwarantannie! Starostwo zapewne nie reagowało, bo oni się zabarykadowali i nosa nie wyściubia z kosztrowca.

  • Anonim

   9 kwietnia 2020 14:34

   Jan Zaniepokojony  Czytaj

   Jan Zaniepokojony  Czytaj uważnie. Lekarz był od 8 dni na kwarantannie, czyli zaraz po kontakcie z chorym. Nie przebywał w szpitalu.

 3. zyx

  9 kwietnia 2020 14:01

  Ale news! W naszym szpitalu

  Ale news! W naszym szpitalu już tydzień temu było trzech zarażonych lakarzy tylko nikt o tym nie mówi, bo nasze ,,kochane państwo” zabroniło.

  #zostanwdomu #idznawybory

  • Anka

   9 kwietnia 2020 14:14

   To trzeba było poinformowac

   To trzeba było poinformowac anonimowpo media, a nie teraz zrygrywasz wszech wiedzaca. Skąd dziennikarze mają wiedzieć, przeciez do spzitala nie wlezą, bo nie wolno. A my jako mieszkańcy mamy prawo wiedziec jak najwiecej.

   • zyx

    9 kwietnia 2020 19:18

    Podziękuj pisiorą! Dzięki nim

    Podziękuj pisiorą! Dzięki nim są takie dane a nie dzięki medią. 

 4. Wielebny

  9 kwietnia 2020 14:04

  A to że ludzie umierają w

  A to że ludzie umierają w karetkach bo żaden szpital nie chce ich przyjąć,to jest normalne   

  • Anonim

   9 kwietnia 2020 14:25

   Dla ciebie to chyba na +?

   Dla ciebie to chyba na +?

 5. Kacza dupa

  9 kwietnia 2020 14:34

  Chelmno to stan umyslu

  Chelmno to stan umyslu

  • Adi

   9 kwietnia 2020 14:49

   Prawda, rzęsa zawsze będzie

   Prawda, rzęsa zawsze będzie rzęsą

 6. Adi

  9 kwietnia 2020 14:47

  Głównym winowajcą jest koleś

  Głównym winowajcą jest koleś z Chełmna, dlaczego nie poszedł do szpitala w swoim mieście i nie poinformował personelu o swoim stanie, wtedy pewnie byłby przetransportowany karetką w bezpieczny sposób na zakaźny w świeciu. Ale widocznie uznał ze lepiej się tłuc do drugiego miasta i zarażać wszystkich po drodze. Chełmno stan umysłu !

  • Somsiad

   9 kwietnia 2020 15:25

   Może dlatego ,że nie

   Może dlatego ,że nie wychodził na zewnątrz, bo choruje ? Może załapał od lekarza ? Był kiedyś dializowana, więc przyjechał do szpitala w którym się nim zajmowano. Przestańcie bzdury pisać jak nie wiecie 

 7. Laura

  9 kwietnia 2020 15:25

  Na wewnętrznym w Nowym

  Na wewnętrznym w Nowym Szpitalu od dawien dawna jest wulgarnie mówiąc syf dlaczego oddział nie jest zamknięty państwo w państwie  powinien być pozew zbiorowy o zrobienie porządku 

  • Lol

   9 kwietnia 2020 16:08

   Zgadzam się z Tobą!!!! Co tam

   Zgadzam się z Tobą!!!! Co tam się dzieje to nie do pomyślenia!!!! Pielegniarki to tak się zachowują jakby tam za karę pracowały!!!! 

  • Anonim

   9 kwietnia 2020 21:06

   tez jestem za pozwem

   tez jestem za pozwem zbiorowym za wiele krzywd,ktorych od lat doznaja tam pacjenci

 8. Ggary

  9 kwietnia 2020 16:04

  Pacjent który nie zachował

  Pacjent który nie zachował procedur i wpadł na izbę przyjęć, powinien dostać minimum 8 lat za narażenie społeczeństwa. Teraz wykosi nas ten syf wszystkich. O wołać do Boga , ojcze nasz ………

 9. Jarek

  9 kwietnia 2020 17:15

  Chełminiak powinien zadzwonić

  Chełminiak powinien zadzwonić pod krajowy nr tel.

  https://gis.gov.pl/aktualnosci/calodobowa-infolinia–nfz-o-koronawirusie/

 10. Dlaczego?

  9 kwietnia 2020 17:51

  Chciałbym zapytać dlaczego

  Chciałbym zapytać dlaczego nie ma wstępnej kwalifikacji osób udających się na SOR? Wstępny wywiad, pomiar temperatury? Uważam że można było tego uniknąć. 

 11. Wer

  9 kwietnia 2020 18:15

  Taa, od pacjenta…taka

  Taa, od pacjenta…taka oficjalna wersja. Lekarz zaraził się od lekarza ☺️ pani starosta uprawia zmowę milczenia.

 12. obiektywny

  9 kwietnia 2020 20:53

  Pani rzecznik, jakie

  Pani rzecznik, jakie procedury; głównym wejściem wszyscy wchodzą bez rękawiczek, maseczek- personel tak samo!- tam strach wejść, aby nie zostać zakażonym- mierzenie temperatury zacinającym się termometrem w środku pomieszczenia?… Z tych waszych wielkich zysków, które wyprocowaliście, nie stać was na zabezpieczenie personelu w maseczki i rękawiczki? – wstyd   , należy zadbać o inne placówki medyczne, które leczą i nie mają takich zasobów pieniężnych.

 13. Ana

  9 kwietnia 2020 21:57

  Powiem tylko tyle.niech

  Powiem tylko tyle.niech sanepid sprawdzi lekarzy i pielegniarki ktore poszly w ostatnich dniach na przymusowy urlop.wiecej pisac nie chyba musze

 14. Anonim

  10 kwietnia 2020 12:14

  prosze jeszcze o informacje

  prosze jeszcze o informacje,dokad udac sie z chorym w sytuacji potrzebnej hospitalizacji,jezeli u nas podjeto decyzje o nie przyjmowaniu na oddzial wewnetrzny…i tak zawsze balismy sie tego oddzialu i tej lekarz,ktora jest tam ordynatorem…

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Wiadomości

Niby drobiazg, ale wywołał sporo komentarzy. Chodzi o naprawę jezdni po niedawnej awarii sieci wodociągowej na ul. Sienkiewicza. Niektórzy kpili z zastosowanego rozwiązania. Czy...

Wiadomości

- To nie jest strajk polityczny - podkreślał jeden z liderów protestu rolniczego w Świeciu. - Nie prowadzimy kampanii wyborczej. Jesteśmy tu tylko po...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na prośbę Czytelników podajemy szczegółową trasę wtorkowego protestu rolników w Świeciu.

Wiadomości

Pasażerowie porannego kursu autobusu byli w piątek świadkami niecodziennego zdarzenia.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy samochody, klatkę schodową i szlaban. Groził też jednemu z pokrzywdzonych, że go zabije. Sprawca usłyszał już zarzuty.

Wiadomości

Blok Świeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Chrobrego powstaje w pobliżu budynku z mieszkaniami chronionymi dla osób starszych, wybudowanego przez gminę.

Wiadomości

- Ta pani również pomogła mamie. Prosimy ją o kontakt - apelują syn i synowa. Powiedzieli nam, w jakim stanie jest 78-latka, którą w...

Wiadomości

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Wiadomości

Ogłoszono listę laureatów konkursu na Drzewo Roku Ziemi Świeckiej 2023. Najwięcej głosów zdobył dąb Graf Schwerin, będący ozdobą pałacowego parku w Sartowicach koło Świecia.

Wiadomości

Za nami dwa pierwsze etapy przebudowy świeckiego zamku. W tym roku ma zostać wybrana firma, która podejmie się trzeciego etapu przewidującego powstanie dwuspadowego dachu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama