Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lekarz z Nowego Szpitala jest zakażony koronawirusem

Zakażenie wykryto u lekarza oddziału wewnętrznego. Wstrzymano przyjmowanie nowych pacjentów na internie.

Udostępnij
nowy-szpital-15

REKLAMA

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, lekarz miał kontakt z mieszkańcem powiatu chełmińskiego, który 30 marca pojawił się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym z wysoką gorączką (pisaliśmy o tym tutaj). Okazało się, że ma koronawirusa.

- Lekarz nie przyjmował ostatnio pacjentów. Poytywny wynik badania laboratoryjnego przyszedł, gdy od ośmiu dni był w kwarantannie – wyjaśnia Barbara Studzińska, starosta świecki.

Reklama
Reklama

Obecnie na oddziale wewnętrznym przyjmuje tylko doktor Iwona Gackowska. Pobrane od niej próbki dały wynik negatywny. Szpital podjął decyzję o tym, aby nie przyjmować nowych pacjentów na internę.
REKLAMA

Na wyniki testów czekają na kwarantannie pielęgniarki i ratownicy, którzy mieli kontakt z lekarzem. Podobno jednak nadal przyjmują pacjentów inni medycy, którzy mieli styczność z zakażonym kolegą.

Marta Pióro, rzecznik Nowego Szpitala, nie udziela informacji na temat całej sytuacji. Twierdzi, że w szpitalu zachowywane są wszystkie konieczne procedury i lecznica na bieżąco informuje sanepid.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (22)

  1. Anonim

    9 kwietnia 2020 13:49

    To z iloma osobami miał ten

    To z iloma osobami miał ten gostek kontakt?

  2. Jan Zaniepokojony

    9 kwietnia 2020 13:57

    Co to za przestrzeganie

    Co to za przestrzeganie procedur jeśli lekarz, który miał kontakt z zarażona osoba pracował dalej w szpitalu, zamiast byc na kwarantannie! Starostwo zapewne nie reagowało, bo oni się zabarykadowali i nosa nie wyściubia z kosztrowca.

    • Anonim

      9 kwietnia 2020 14:34

      Jan Zaniepokojony  Czytaj

      Jan Zaniepokojony  Czytaj uważnie. Lekarz był od 8 dni na kwarantannie, czyli zaraz po kontakcie z chorym. Nie przebywał w szpitalu.

  3. zyx

    9 kwietnia 2020 14:01

    Ale news! W naszym szpitalu

    Ale news! W naszym szpitalu już tydzień temu było trzech zarażonych lakarzy tylko nikt o tym nie mówi, bo nasze ,,kochane państwo” zabroniło.

    #zostanwdomu #idznawybory

    • Anka

      9 kwietnia 2020 14:14

      To trzeba było poinformowac

      To trzeba było poinformowac anonimowpo media, a nie teraz zrygrywasz wszech wiedzaca. Skąd dziennikarze mają wiedzieć, przeciez do spzitala nie wlezą, bo nie wolno. A my jako mieszkańcy mamy prawo wiedziec jak najwiecej.

      • zyx

        9 kwietnia 2020 19:18

        Podziękuj pisiorą! Dzięki nim

        Podziękuj pisiorą! Dzięki nim są takie dane a nie dzięki medią. 

  4. Wielebny

    9 kwietnia 2020 14:04

    A to że ludzie umierają w

    A to że ludzie umierają w karetkach bo żaden szpital nie chce ich przyjąć,to jest normalne   

    • Anonim

      9 kwietnia 2020 14:25

      Dla ciebie to chyba na +?

      Dla ciebie to chyba na +?

  5. Kacza dupa

    9 kwietnia 2020 14:34

    Chelmno to stan umyslu

    Chelmno to stan umyslu

    • Adi

      9 kwietnia 2020 14:49

      Prawda, rzęsa zawsze będzie

      Prawda, rzęsa zawsze będzie rzęsą

  6. Adi

    9 kwietnia 2020 14:47

    Głównym winowajcą jest koleś

    Głównym winowajcą jest koleś z Chełmna, dlaczego nie poszedł do szpitala w swoim mieście i nie poinformował personelu o swoim stanie, wtedy pewnie byłby przetransportowany karetką w bezpieczny sposób na zakaźny w świeciu. Ale widocznie uznał ze lepiej się tłuc do drugiego miasta i zarażać wszystkich po drodze. Chełmno stan umysłu !

    • Somsiad

      9 kwietnia 2020 15:25

      Może dlatego ,że nie

      Może dlatego ,że nie wychodził na zewnątrz, bo choruje ? Może załapał od lekarza ? Był kiedyś dializowana, więc przyjechał do szpitala w którym się nim zajmowano. Przestańcie bzdury pisać jak nie wiecie 

  7. Laura

    9 kwietnia 2020 15:25

    Na wewnętrznym w Nowym

    Na wewnętrznym w Nowym Szpitalu od dawien dawna jest wulgarnie mówiąc syf dlaczego oddział nie jest zamknięty państwo w państwie  powinien być pozew zbiorowy o zrobienie porządku 

    • Lol

      9 kwietnia 2020 16:08

      Zgadzam się z Tobą!!!! Co tam

      Zgadzam się z Tobą!!!! Co tam się dzieje to nie do pomyślenia!!!! Pielegniarki to tak się zachowują jakby tam za karę pracowały!!!! 

    • Anonim

      9 kwietnia 2020 21:06

      tez jestem za pozwem

      tez jestem za pozwem zbiorowym za wiele krzywd,ktorych od lat doznaja tam pacjenci

  8. Ggary

    9 kwietnia 2020 16:04

    Pacjent który nie zachował

    Pacjent który nie zachował procedur i wpadł na izbę przyjęć, powinien dostać minimum 8 lat za narażenie społeczeństwa. Teraz wykosi nas ten syf wszystkich. O wołać do Boga , ojcze nasz ………

  9. Jarek

    9 kwietnia 2020 17:15

    Chełminiak powinien zadzwonić

    Chełminiak powinien zadzwonić pod krajowy nr tel.

    https://gis.gov.pl/aktualnosci/calodobowa-infolinia–nfz-o-koronawirusie/

  10. Dlaczego?

    9 kwietnia 2020 17:51

    Chciałbym zapytać dlaczego

    Chciałbym zapytać dlaczego nie ma wstępnej kwalifikacji osób udających się na SOR? Wstępny wywiad, pomiar temperatury? Uważam że można było tego uniknąć. 

  11. Wer

    9 kwietnia 2020 18:15

    Taa, od pacjenta…taka

    Taa, od pacjenta…taka oficjalna wersja. Lekarz zaraził się od lekarza ☺️ pani starosta uprawia zmowę milczenia.

  12. obiektywny

    9 kwietnia 2020 20:53

    Pani rzecznik, jakie

    Pani rzecznik, jakie procedury; głównym wejściem wszyscy wchodzą bez rękawiczek, maseczek- personel tak samo!- tam strach wejść, aby nie zostać zakażonym- mierzenie temperatury zacinającym się termometrem w środku pomieszczenia?… Z tych waszych wielkich zysków, które wyprocowaliście, nie stać was na zabezpieczenie personelu w maseczki i rękawiczki? – wstyd   , należy zadbać o inne placówki medyczne, które leczą i nie mają takich zasobów pieniężnych.

  13. Ana

    9 kwietnia 2020 21:57

    Powiem tylko tyle.niech

    Powiem tylko tyle.niech sanepid sprawdzi lekarzy i pielegniarki ktore poszly w ostatnich dniach na przymusowy urlop.wiecej pisac nie chyba musze

  14. Anonim