Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Lekarza nie było na dyżurze, bo... nie przyszedł do pracy. Chorzy zostali na lodzie

Nowy Szpital w Świeciu przeprasza za incydent związany z brakiem przez dwa dni lekarza w punkcie świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej. Niestety, nie ma żadnej gwarancji, że podobne sytuacje w przyszłości się nie powtórzą. Powód? Lekarze nie chcą dyżurować w święta.

Udostępnij
lekarz

REKLAMA

Przypomnijmy. Niedawno pisaliśmy, że 25 i 26 grudnia na świątecznym i nocnym dyżurze w Nowym Szpitalu nie było żadnego lekarza. Pacjenci byli odsyłani do innych szpitali w województwie, by tam szukali pomocy.

W poprzednim artykule starosta Barbara Studzińska zapewniła, że zażąda od prezesa Nowego Szpitala wyjaśnień w tej sprawie. Otrzymała je, ale odpowiedź prezesa trudno uznać za satysfakcjonującą.

Reklama
Reklama

- Według grafiku wszystkie wieczory i dni świąteczne w grudniu miały zapewniony dyżur lekarski - mówi Barbara Studzińska, starosta świecki. - Także 25 i 26 grudnia. Niestety, lekarz, który miał pracować, nie przyszedł.
REKLAMA

Dlaczego? Podobno nagle zachorował. Szpital nie był w stanie zapewnić zastępstwa, bo lekarze nie chcą dyżurować w dni świąteczne. Za żadne pieniądze.

- Dyrektor jest postawiony pod ścianą. Brak lekarzy i pielęgniarek jest problemem ogólnopolskim. Borykają się z nim wszystkie szpitale i przychodnie - argumentuje starosta.

Reklama
Reklama

Taki opis sytuacji nie napawa optymizmem, bo podobne komplikacje mogą powtarzać się częściej. Szpital próbuje przekonywać, że nie jest tak źle.
REKLAMA

- W przypadku, gdy lekarz wykonuje inne czynności lub jest nieobecny, kompetencje do pokierowania opieką nad pacjentem ma pielęgniarka - twierdzi Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.

Jak przekonuje rzecznik, w nagłych przypadkach, w których opieka nocna i świąteczna nie będzie w stanie pomóc, to pielęgniarka będzie wiedziała, z jakich innych form pomocy skorzystać. Mogą jej udzielić Szpitalny Oddział Ratunkowy Nowego Szpitala i ratownicy medyczni.

Reklama
Reklama

- W innych sytuacjach pielęgniarka może poprosić o pomoc personel z oddziałów naszego szpitala. Jeżeli uzna, że sytuacja na to pozwala, to może zasugerować udanie się do innej placówki medycznej - dodaje Marta Pióro.
REKLAMA

Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl

Z powodu braku lekarzy dyrekcja szpitala znajduje się w patowej sytuacji. Nie może sobie pozwolić na utratę żadnego lekarza. I oni dobrze o tym wiedzą.  

- Być może sytuacja poprawi się, gdy nasz rynek medyczny otworzy się na lekarzy z Ukrainy - mówi Barbara Studzińska. - Innego ratunku w tej chwili nie widać.  

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
49 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Chyba pani storosta powinna

Chyba pani storosta powinna zobaczyć jak Ukraińcy pracują.Nie wierzę że lekarz z Ukrainy będzie miał kompetencje jak lekarz Polak.Nie ukrywamy że to są inny poziom życia a także czy ten Ukrainiec nie będzie musiał mieć tłumacza nad sobą iż nie zrozumie co do niego mówi.

Raczej tak się pisze „innych”

Raczej tak się pisze „innych” a nie „innyh” …

To zamknąć sor na stałe ,

To zamknąć sor na stałe , zostawić tylko karetki i problem rozwiązany 

Nie ma wyjścia po tej

Nie ma wyjścia po tej dramatycznej odpowiedzi starościna musi zrobić oj oj oj i karawana jedzie dalej. 

Reklama

Spoko, w wielu firmach

Spoko, w wielu firmach pracujących w ruchu ciągłym w święta ludzie nagle chorują. To już taki sport narodowy.

Jak lekarzom nie chce się

Jak lekarzom nie chce się pracować to niech nie pracują. W końcu biedaki tyle lat się uczyli, że w końcu muszą odpocząć. 

Ten szpital powinni zamknąć!!!

Proszę nazwisko lekarza nie

Proszę nazwisko lekarza nie można tak tego zostawić. 

Dołożyć im do pensji jeszcze

Dołożyć im do pensji jeszcze raz tyle ile mają i po problemie

Reklama

Nie ma się co dziwić że

Nie ma się co dziwić że lekarze nie chcą pracować za takie marne pieniądze. W Niemczech byle lekarz zarabia w przeliczeniu na złotówki minimum 40 tyś. złotych miesięcznie 

Coś tu nie pasuje jak lekarze

Coś tu nie pasuje jak lekarze zmieniają się na dyżurach jak nie ma zamiennika to zostaje no inaczej to jest burdello a nie szpital

Wiadomo że chodzi o pieniądze

Wiadomo że chodzi o pieniądze. Dajcie lekarzom godne zarobki to problem się skończy z dnia na dzien.

Przenieść lekarzy z

Przenieść lekarzy z przychodni zielonej bo tam nic nie robią. Na teleporady tyle lekarzy nie potrzeba . 

Reklama

Tłumaczenia obu pań to poziom

Tłumaczenia obu pań to poziom dla stada baranów, a nie mieszkańców bogatego miasta jakim jest Świecie!

Czy myśli Pani że w innej

Czy myśli Pani że w innej firmie na tak znaczących stanowiskach nie jest wyznaczony awaryjnie ktoś inny to widze że ten nasz Szpital ma kompetentne władze i Pani im w to wierzy!!

Ja w pracy jak nie mam

Ja w pracy jak nie mam podmiany to muszę zostać  dłużej do 5 godzin tak mówi kideks

To chyba jakiś żart!  Jeżeli

To chyba jakiś żart!  Jeżeli nie ma lekarzy zamyka się lecznicę, jak zrobiły inne szpitale prz braku personelu a nie chorych odsyła się w inne miejsce i niejednokrotnie pilny przypadek kończy się zgonem- czy NF zapłaci za te dni ? Jest druga opcja:  zamiast lekarza dyżur niech pełni ratownik i przedstawiciel firmy pogrzebowej – nie umniejszając dobremu ratownikowi, którzy najmniej  z tego wszystkiego ma. Wtedy każdy będzie wiedział gdzie szukać pomocy.

Zawsze powtarzam że

Zawsze powtarzam że pośrednika trzeba omijać i od razu do zakładu pogrzebowego uderzać. 

Każdy się wymądrza, ale

Każdy się wymądrza, ale mądrego rozwiązania nikt nie znajdzie, bo po prostu brakuje lekarzy. Nic nie da się wymyślić tak na szybko. Łatwo sobie śmieszkować zza klawiatury. Za 5-6 lat czeka nas dramat związany z brakiem pielęgniarek. I co wtedy? Czyja to będzie wina??? Też starosty?? I uprzedzam komentarze, nie jestem znajomą pani Studzińskiej. Po prostu trzeźwo patrzę na problem. Jako kraj jesteśmy w czarnej dziurze. Zapaść polskiej służby zdrowia pogłębia się. Być może za jakiś czs trzeba będzie msię pogodzić, ze najbliższy szpital będzie w Bydgoszczy ewentualnie w Grudziądzu. I wtedy obecni mądrale będą pisać, że ten nasz szpital jaki był taki był, ale chociaż na miejscu.

U nas w kominowie jak ktoś

U nas w kominowie jak ktoś zachoruje nagle na święta i nie przyjdzie do pracy to jest z góry najgorszym….. I najlepiej go wywalić. A teraz lekarz nie przychodzi bo chory jest akurat na święta i co… Nikt nie zwraca na to uwagi. Pewnie fajne święta były ciul że ktoś mógł odjechać bo osoba która miała być na swoim miejscu zachorowała. Niby… Pfff zal

Chłopie masz 6 szpitali co

Chłopie masz 6 szpitali co drugą ulice  zamknij 4 będziesz miał 200 baniek, My PO lubimy dręczyć naród ,

Czy wyobraża sobie Pani taką

Czy wyobraża sobie Pani taką sytuacje jak w Świeciu np w Bydgoszczy w poradni przy Juraszu? Bo ja nie . Jaki Pan taki kram!!!!!

Proponuje władzom powiatu

Proponuje władzom powiatu przeprowadzić w podległym szpitalu pare kontroli audycik zrobić wytyki rozliczyć za uchybienia zmienić władze szpitala to za rok już znajdzie sie lakarz dyżurny na święta 

Czy to pierwszy przypadek w

Czy to pierwszy przypadek w tym szpitalu z taką sytuacją. Władze obiecali że wyciągnął konsekwencję a dalej nic w tym kierunku nie robią. Żeby zapobiec takim sytuacją, trzeba by było wymienić władze szpitala i władze samorządowe zarządzające szpitalem.

Czy to pierwszy przypadek w

Czy to pierwszy przypadek w tym szpitalu z taką sytuacją? Władze obiecały, że wyciągną konsekwencje, a dalej nic w tym kierunku nie robią. Żeby zapobiec takim sytuacjom trzeba  byłoby wymienić władze szpitala i władze samorządowe zarządzające szpitalem.

Po takim komentarzu Pani

Po takim komentarzu Pani Starosta powinna się podać do dymisji. W prywatnym sektorze przestój firmy spowodowany zbyt wąską kadrą byłby niedopuszczalny. Wstyd.

Szykuje obszerne pisma do NFZ

Szykuje obszerne pisma do NFZ oraz glownego dyrektora szpitali. Zbieram informacje z ostatniego roku do dnia dzisiejszego. To odbije sie glosnym echem.

nie dziwie im się, zarabiają

nie dziwie im się, zarabiają wystarczająco dużo, że nie potrzebują tracić czasu na prace w święta, a tym bardziej że teraz lekarze bardzo dużo przyjmują prywatnie więc nie muszą  bardziej dorabiać. A to chyba jest jasne, że mają swoje prywatne życie i ich obchodzi bardziej swoje prywatne życie niż myśl, że nie ma lekarza na dyżurze w jakiś szpitalu..

Byle znachor ma więcej etyki

Byle znachor ma więcej etyki,i przyzwoitości.

Po pierwsze gdzie się

Po pierwsze gdzie się podziało powołanie i etyka lekarska? Po drugie w porządnych zachodnich firmach za dyżur swiąteczny płacą extra,conajmniej 1000EUR.Nie wierzę, że za takie pieniądze lekarz by nie przyszedł do pracy. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Kościół katolicki świętuje dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym Ciałem. W Świeciu największa procesja przeszła ulicami osiedla Marianki.

Styl życia

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Wiadomości

We wtorek w Czaplach poszkodowany został 10-latek. Policja podaje okoliczności zdarzenia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku pod Świeciem. Poszkodowane jest 10-letnie dziecko.

Wiadomości

Wyobraźcie sobie - przejeżdżacie przez przejazd w Laskowicach sprawnie i bez stresu, że spóźnicie się do pracy lub do lekarza. Marzenie? Na razie tak,...

Wiadomości

W czwartkowe popołudnie nad naszym regionem przeszły gwałtowne opady deszczu i gradu.

Wiadomości

We wtorek późnym popołudniem doszło do wypadku na ul. Sportowej w Świeciu. Kierowca volkswagena potrącił rowerzystę i uciekł, zostawiając samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo