Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mężczyzna z koronawirusem w Nowym Szpitalu [wracamy do sprawy]

Czworo pracowników świeckiego szpitala, którzy w miniony poniedziałek mieli kontakt z chorym mężczyzną, trafiło na dwutygodniową kwarantannę. Zarażony pacjent zostanie dziś przewieziony do szpitala w Grudziądzu.

Udostępnij
zakazny

REKLAMA

Relacjonowane przez nas wczoraj zdarzenie nie było - jak niektórzy próbowali sugerować - kiepskim primaaprilisowym żartem. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego, który w miniony poniedziałek szukał pomocy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Nowego Szpitala w Świeciu był zarażony koronawirusem.

Środowe informacje portalu Extra Świecie potwierdziła starosta Barbara Studzińska, szefowa Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Reklama
Reklama

- Z rozmowy z dyrektorem szpitala wynika, że zachowano się absolutnie perfekcyjnie - podkreśla starosta. - Dochowano wszelkich procedur bezpieczeństwa sanitarnego. Gdy zorientowano się w sytuacji, natychmiast zdezynfekowano SOR. Natomiast czworo pracowników, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorym, skierowano na kwarantannę.
REKLAMA

Dyrektor szpitala nic jednak nie wspomina o innych pacjentach, którzy byli świadkami poniedziałkowego zamieszania na oddziale i mogli mieć kontakt z zakażonym. 

Nadal nie wiadomo też, dlaczego chorego przewieziono do Grudziądza, by potem znowu przywieźć go do Świecia? Rzeczniczka świeckiego szpitala unika odpowiedzi na pytania lub też są one tak wymijające, że nie ma sensu ich przedstawiać opinii publicznej.  

Reklama
Reklama

Jak się dowiedzieliśmy, ze względu na choroby współistniejące, mieszkaniec okolic Chełmna ma być w czwartek ponownie przewieziony do szpitala w Grudziądzu.

REKLAMA

Reklama
Reklama

Jak poinformował w środę wieczorem urząd wojewódzki, liczba osób, których próbki dały wynik pozytywny, wzrosła w województwie kujawsko-pomorskim do 84. Wśród nich jest dwoje mieszkańców powiatu świeckiego, którzy przebywają w kwarantannie domowej.  

We wtorek wykryto koronawirusa u mieszkańca Świecia, który wrócił z zagranicy. Jest w dobrej formie. Mężczyzna mieszka samotnie, co znacznie zawęża krąg osób, które mogły ewentualnie się od niego zarazić.

W środę badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie COVID-19 u mieszkanki powiatu świeckiego w średnim wieku. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry. Mieszka z rodziną, ale ma dogodne warunki do odbycia kwarantanny domowej. Na razie nic nie wiadomo na temat wyników testów członków jej rodziny.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

 1. Ss

  2 kwietnia 2020 09:57

  Nie macie ważniejszych spraw

  Nie macie ważniejszych spraw po jaka cholerne pompujecie ludzi głupotami. 

  • ciekawa

   2 kwietnia 2020 10:09

   A co według ciebie jest teraz

   A co według ciebie jest teraz wazniejszą sprawą?

   • Piter

    2 kwietnia 2020 10:10

    Pewnie promocje w Biedronce

    Pewnie promocje w Biedronce

   • K.k

    2 kwietnia 2020 10:29

    Jak to co , wybory !

    Jak to co , wybory !

    • Xxxxx

     2 kwietnia 2020 12:00

     Zgadzam się wybory żeby dudus

     Zgadzam się wybory żeby dudus Kaczyńskiego wygrał. Dla tej cholery z pis nic innego się nie liczy.  Świat testy testy i tylko testy a PiS wybory wybory i jeszcze raz wybory. A czemu? Już mówię, PiS wie że nie da rady lub nie chce i ku temu się skłaniam dbać o polaków, po drugie zagrywki PiS już nie ma kasy na nic,  rodziny,  spółki skarbu państwa,  TVP , ruszył, itd. Nie robią tyle ile trzeba testów. Teraz weźmie się na samorządy. PiS chce głosowania korespodyncyjnego. A to armia ludzi,  już wiem żołnierze WOT.  I duda 99.9% wygra,  a czemu to są tony listów nikt tego nie policzy , A nikt się tym nie zaraz dobre!!!! Przez was ludzi PiS-u pozostali cierpią. Jutro podam pełna listę radnych i jeszcze większa ich pomagierow z PiS-u. Ludzie publiczni niech każdy wie co nam miejscowy PiS robi.

     • Uuu

      2 kwietnia 2020 22:02

      Weź sobie zrób jakiś prysznic

      Weź sobie zrób jakiś prysznic albo strzel barana lewacki gumofilcu.

    • światsięśmieje

     2 kwietnia 2020 12:45

     Naiwniaku, wybory już się

     Naiwniaku, wybory już się odbyły, Kaczyński, po orientacyjnym przeliczeniu głosów i dzięki nawazelinowanym ciemniakom, doszedł do wniosku, że I FIGURANT Bananowej republiki Pisalmu, będzie nowym, starym FIGURANTEM. Trochę zmieni swój status. Będzie się go tytułować: I Rezydent herbu koronawirus z namaszczenia małego kurdupla.

      

 2. iga

  2 kwietnia 2020 10:01

  https://elka.pl/content/view

  https://elka.pl/content/view/97134/80/ – zmarły był kiedyś mieszkańcem Świecia (*)

 3. gg

  2 kwietnia 2020 10:36

  Nie róbcie paniki i nie

  Nie róbcie paniki i nie piście skąd kto pochodzi.

 4. AS

  2 kwietnia 2020 11:24

  Takie pytanko, bo troszkę się

  Takie pytanko, bo troszkę się gubię. W chelmnie nie ma szpitalu? Po co jechał do Świecia ?

  • Kto wie

   2 kwietnia 2020 11:36

   Jest szpital ale nie ma

   Jest szpital ale nie ma zakaźnego,może dlatego pojechał do Świecia.

 5. MaV

  2 kwietnia 2020 11:34

  To ile w końcu ludzi w CCH ma

  To ile w końcu ludzi w CCH ma stwierdzone zakażenie? Wojewoda mówi o dwóch osobach ( kobieta i jej dziecko) a o mężczyźnie z potwierdzonym zakażeniem cisza; więc o co tu chodzi? 

  • Proste

   2 kwietnia 2020 11:37

   Chodzi o to że mają taki

   Chodzi o to że mają taki burdel że sami nie wiedzą !!!!

 6. Anonim

  2 kwietnia 2020 12:50

  Powinny być udostępniane na

  Powinny być udostępniane na jakich ulicach osoby zarażone odbywają kwarantannę… Nie chodzi o numer domu ani mieszkania.. chociaż ulica wystarczyła by żeby wielu ludzi takie miejsca omijali A W SZCZEGÓLNOŚCI SENIORZY!

  • Minona

   2 kwietnia 2020 13:46

   Ty się o seniorów nie martw.

   Ty się o seniorów nie martw. Zwróć raczej SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ NA „TRAMPKARZY I JUNIORÓW”.

   • Świeciak

    2 kwietnia 2020 15:20

    Ludzie, nie patrzcie na to

    Ludzie, nie patrzcie na to kto jest teraz zarażony a kto nie. Obecnie każdy potencjalny człowiek, którego spotykamy na ulicy, w sklepie i gdziekolwiek indziej może być nosicielem i może nas zarazić… Proponuję więc, aby skończyć z tymi bzdurnymi komentarzami i zająć się swoim bezpieczeństwem. Ludzie, to najwyższy czas na pokorę, nie wychodźcie z domu, bo to jedyny sposób na to kurestwo…. Proszę Was, nie wychodźcie z domu !!!!!!!!!!

 7. Anonim

  2 kwietnia 2020 12:56

  A jeśli była by to ul wojska

  A jeśli była by to ul wojska polskiego? A ona taka długa…

  To w przedziale numerowym np 50-60

  Każdy z nas ma w rodzinie osobę z np cukrzycą bo ja się nie boje tego wirusa ale co mają powiedzieć osoby z chorobami przewlekłymi?

 8. Świeciak

  2 kwietnia 2020 15:29

  Ludzie, nie patrzcie teraz na

  Ludzie, nie patrzcie teraz na to kto jest zarażony, a kto nie. Obecnie każdy człowiek, którego spotykamy na ulicy, w sklepie i gdziekolwiek indziej może być potencjalnym nosicielem wirusa i może nas zarażać. Proponuję więc, aby skończyć z tymi bzdurnymi komentarzami i zająć się swoim bezpieczeństwem. Ludzie, to najwyższy czas na pokorę, nie wychodźcie z domu, bo to jedyny sposób na to kurestwo…. Proszę Was, nie wychodźcie z domu…

  • Świecianka

   2 kwietnia 2020 16:06

   A jak ja mam to zrobić żeby

   A jak ja mam to zrobić żeby nie wyjść z domu jeśli pracuje w szpitalu? 

   • Anonim

    2 kwietnia 2020 16:23

    A zdalnie się nie da?

    A zdalnie się nie da?

    • Świecianka

     3 kwietnia 2020 10:14

     Jest to nie realne … 

     Jest to nie realne … 

 9. Nobel

  2 kwietnia 2020 17:10

  Pokojowego Nobla dostanie ten

  Pokojowego Nobla dostanie ten co wymyśli program do cenzurowania hejtu. Ludzie nawet jak anonimowo napiszecie komuś jesteś głupi, to może na nim odcisnąć straszne piętno. Chcielibyście czytać takie rzeczy o sobie albo swojej rodzinie? Można, a nawet trzeba krytykować, ale kulturalnie. „uważam że nie powinieneś tak robić” „nie zgadzam się z tym”. Myślcie… 

 10. Anonim

  3 kwietnia 2020 08:06

  Gratuluję dyrektorowi dobrego

  Gratuluję dyrektorowi dobrego samopoczucia, jednak zachowanie władz szpitala bynajmniej nie było perfekcyjne. Cały SOR powinien przejść kwarantannę. Pracownicy którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażonym pcjentem w poniedziałek jeszcze w środę pracowali. Proszę odpowiedzieć ile osób potencjalnie mogli w tym czasie zarazić ?

 11. Grześ

  3 kwietnia 2020 11:48

  Sami fachofcy w komentarzach.

  Sami fachofcy w komentarzach… Hipokryci i malkontenci 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama