Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miasto chciałoby zbudować w tym miejscu kryte lodowisko

Latem kąpiel w jeziorze, a zimą jazda na łyżwach? I obydwie te atrakcje w tej samej lokalizacji? Miasto rozważa takie rozwiązanie po przebudowie Ośrodka Wypoczynkowego Deczno.

Udostępnij
radzyn-1_0

REKLAMA

Kilka dni temu pisaliśmy o planach modernizacji ośrodka. Zakłada ona budowę nowego baru razem z zapleczem kuchennym. Dodatkowo ma powstać sala bankietowo-konferencyjna i taras widokowy. Dzięki temu ośrodek mógłby zarabiać także po sezonie letnim na wynajmie sali na wesela, pierwsze komunie i inne imprezy okolicznościowe.

W planach jest też postawienie budynku recepcji z pokojami na wynajem (np. dla gości weselnych) i pomieszczeniami administracyjnymi.

Oprócz tego gminna spółka Vistula-Park Świecie, zarządzająca Decznem, zamierza zbudować nowe domki letniskowe i zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Prace rozpoczną się jesienią i potrwają do 2022 r.

Reklama
Reklama

Na sesji Rady Miejskiej w Świeciu, która ma się odbyć 27 sierpnia, radni podejmą decyzję o przyznaniu pierwszych 3 mln zł z budżetu gminy na przebudowę ośrodka. W ciągu dwóch lat łączne koszty wyniosą około 6 mln zł.

Na tym jednak nie koniec zmian, jakie czekają Deczno. W projekcie zmiany budżetu gminy, którym zajmą się radni na najbliższej sesji, jest też punkt dotyczący „zdjęcia” 1 mln zł, który miał być przeznaczony na rozpoczęcie budowy krytego lodowiska (docelowo miałoby ono kosztować około 2 mln zł).
REKLAMA

- Przed nami kosztowna przebudowa Deczna, która jest priorytetem. Chodzi o to, aby dzięki temu ośrodek mógł w jak największym stopniu zarabiać na siebie przez cały rok – wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Nie chcemy rozpoczynać dwóch dużych inwestycji jednocześnie. Tym bardziej, że poważnie rozważamy wariant, aby lodowisko powstało właśnie w Decznie po zakończeniu modernizacji.

Reklama
Reklama

Dzięki temu miałby powstać kompleks rekreacyjny, który przyciągałby do ośrodka ludzi zarówno latem, jak i zimą.

Pomysł pobudowania krytego lodowiska burmistrz przedstawił w ubiegłym roku. Podpatrywano rozwiązania w innych miastach. Delegacja ze Świecia pojechała w lutym obejrzeć obiekt w Radzyniu Chełmińskim.
REKLAMA

Początkowo jako lokalizację lodowiska brano pod uwagę obszar między amfiteatrem a stadionem Wdy. Okazało się jednak, że jest tam za mało miejsca na halę i parking. Druga opcja to teren w pobliżu kortów tenisowych na stadionie Wdy.

Reklama
Reklama

Deczno ma ten atut, że nie trzeba by zakładać od podstaw wszystkich mediów i budować nowego parkingu, bo lodowisko korzystałoby z infrastruktury ośrodka. Na razie nie sprecyzowano, w którym dokładnie miejscu miałaby stanąć hala lodowiska.
REKLAMA

Z krytego lodowiska będzie można korzystać przez około 3-4 miesiące w roku, kiedy temperatura będzie niższa niż 10 st. C., czyli przede wszystkim między listopadem a marcem (lód będzie naturalny, a nie syntetyczny). Przy wyższej temperaturze agregaty nie będą w stanie zmrozić wody na taflę lodową. W hali o lekkiej konstrukcji będzie działać wypożyczalnia łyżew i oczywiście toalety.

W pozostałe miesiące miejsce lodowiska w hali zajmą nawierzchnia do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, tenisa, zakątek rekreacyjny dla dzieci.

- Umiejscowienie lodowiska w Decznie to na razie koncepcja, ale myślę, że sensowna i warta rozpatrzenia - zaznacza burmistrz Kułakowski.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Moim zdaniem to beznadziejny

Moim zdaniem to beznadziejny pomysł. 

Zazwyczaj nie narzekam na inwestycje w naszym miescie ale lodowisko w decznie byłoby obarczone sporym ograniczeniem, którym jest dojazd tam. 

O ile latem można tam się dostać rowerem czy piechotą, to zimą jest to mocno utrudnione i malo przyjemne. Ograniczałoby to dostęp tam wielu osobą. 

Dodatkowo starsze dzieci moglby same korzysyać z lodowiska, podczas gdy do Deczna zawsze trzeba je tam podwieźć. 

Wiem, że dostęp do samochodu dziś nie jest wielkim luksusem ale jednak misja do Deczna zawsze jest juz wiekszego kalibru, niz zwykłe podjechanie gdzieś w granicach miasta. 

A ja uwazam, ze to swietny

A ja uwazam, ze to swietny pomysl. Np. Mozliwosc wycieczki szkolnej na lodowisko, przy okazji ognisko z kielbaskami w otoczeniu lasów. Jestem ZA. Brawo !!!

Burmistrzu ogarnij się.

Burmistrzu ogarnij się. Lodowisko nad Decznem? Już widzę, te tłumy młodych miłośników jeżdżenia na łyżwach, sunących, w kierunku coraz bardziej kurczącego się jeziora.  

Reklama

Super pomysł ,bardzo dobre

Super pomysł ,bardzo dobre miejsce , jest restauracja a dojazd komunikacją miejską na pewno jest do zrobienia i chętnych by nie zabrakło z okolic na rodzinny wekend tam

Koniecznie trzeba zbudować

Koniecznie trzeba zbudować perony w decznie. Jak będą już perony to kolej zmieni zdanie i pociągnie nitkę z Gliwic do Gdyni poprzez decznno.. wtedy też zasięg lodowiska się zwiększy i można zamrozić na zimę całe deczno.  

Pomysł może i nie jest aż

Pomysł może i nie jest aż taki zły. Jest tylko jeden problem , tafla jeziora skuta cienkim lodem , łyżwy i dzieci…….

Reklama

Jak już chcecie budować tam

Jak już chcecie budować tam wielki kompleks, to drogę wyremontujcie….

W dużych miastach w centrach

W dużych miastach w centrach się stawia lodowiska, aby nawet z lacza dzieciaki doszły, niech postawią w Budyniu

Pomysł bardzo dobry, jeśli

Pomysł bardzo dobry, jeśli chodzi o lodowisko. Lokalizacja beznadziejna. Pusty teren zieleni jest niedaleko hali i stadionu.

Reklama

Lokalizacja w decznie to zły

Lokalizacja w decznie to zły pomysł!!!Na Mariankach może coś zrobić 

Kolejny bardzo zły pomysł

Kolejny bardzo zły pomysł Kułakowskiego. Skąd on je bierze ?? Dojazd że Świecia do Deczna zmniejsza frekwencję co najmniej o połowę. Czy o to chodzi ? Nie wspominam już o pieniądzach naszych pieniądzach jakie trzeba będzie dokładać do tak oddalonego obiektu 🙁 

Brawo panie burmistrzu

Brawo panie burmistrzu świetny pomysł.Ludzie nie narzekajcie jeżdzicie z dziećmi do Bydgoszczy a do Deczna nie dacie rady.Wasze dzieci zamiast siedzieć na telefonach piechotą pójdą.Gwarantuje sukces dla tej inwestycji.

Reklama

Proszę tylko nie wpuszczać

Proszę tylko nie wpuszczać ludzi uzależnionych od nikotyny na teren. Dość mamy smierdzieli

Świetny pomysł wystarzy że

Świetny pomysł wystarzy że autobusy będą jeździć w miarę często i kto będzie chciał dojedzie i deczno będzie żyło cały rok.. Do tego ognisko zima wycieczki szkolne super… Niektórym to nigdy nie dogodzi jak by mieli 100 metrów do lodowiska to by marudzi że źle bo za blisko

Same pierdoły w tym mieście.

Same pierdoły w tym mieście. Założę się że narzekają same madki bombelkuf. Shitstorm on 3.2.1… 

 Lodowisko w granicach miasta

 Lodowisko w granicach miasta dla dzieci . No ale wiadomo że to robicie dla was SPORTSMENI ha ha

Lodowisko super pomysł – ale

Lodowisko super pomysł – ale blisko stadionu i hali i będzie super kompleks dla sportowców. I dzieci będą miały blisko a to głównie one mogą utrzymywać iwestycję. W Decznie mogłoby to kusić jazdą na łyżwach po jeziorze co może skończyć się bardzo źle. W Decznie mogłoby być mini SPA. Sala okolicznościowa też super. Jeśli będziemy mieć to po co jeździmy do dużych miast to pieniądze zostaną lokalnie. Jeszcze tylko galeria z sieciówkami znanych marek i to do nas będą przyjeżdżać 🙂

Poroniony pomysł lodowisko w 

Poroniony pomysł lodowisko w  Decznie, porównywalny z remontem basenu przy  mondi

Deczno nie przyciąga niczym,

Deczno nie przyciąga niczym, nad to bajoro zatłoczone blokowiczami szkoda wyprawy

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

- Policjanci pełniący tak ważną służbę zasługują na najlepsze warunki i sprzęt - podkreślał podczas dzisiejszego otwarcia posterunku w Laskowicach Maciej Rakowicz, wójt gminy...

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W środę w Tleniu na drodze prowadzącej w kierunku Tucholi zderzyły się dwa samochody ciężarowe marki MAN.

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo