Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miasto organizuje latem wielką imprezę disco na zamku! Wystąpią gwiazdy!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może to być największe plenerowe wydarzenie muzyczne w Świeciu i powiecie.

Udostępnij
zamke-koncert-6736

„Hity na Świecie-zakończenie lata” zaplanowano na piątek 30 sierpnia, dowiedział się nieoficjalnie portal Extra Świecie. Z naszych informacji wynika, że głównym organizatorem ma być miasto (przy wsparciu prywartnej firmy eventowej i OKSiR-u). Burmistrz Krzysztof Kułakowski był zaskoczony, że dotarły już do nas przecieki w tej sprawie.

- Niczego nie potwierdzam, ani niczemu nie zaprzeczam – śmieje się, poproszony o komentarz.
REKLAMA

Prawdopodobnie burmistrz woli na razie za dużo nie mówić, dopóki z projektem uchwały nie zapoznają się radni. Stanie się to zapewne na sesji pod koniec czerwca. Chodzi o zgodę na dokonanie zmian w budżecie gminy, tak żeby można było wyłożyć pieniądze na imprezę. Podobno ma kosztować około 300 tys. zł, z czego mniej więcej po połowie podzielą się Świecie i prywatna warszawska firma, która specjalizuje się w urządzaniu tego typu eventów.

Reklama
Reklama

Chociaż on sam na razie nie chce zbyt dużo mówić, ustaliliśmy, że pomysłodawcą „Hitów na Świecie” jest Krzysztof Kułakowski, który chce, aby poza dotychczasowymi festiwalami (bluesowy, orkiestr dętych, mocnych brzmień), mieszkańcy mieli też do wyboru imprezę, na której można – najprościej mówiąc – wyszaleć się przy muzyce dance i disco.
REKLAMA

Pod koniec sierpnia na terenie pod świeckim zamkiem prawdopodobnie zobaczymy i usłyszymy m.in. niemieckie zespoły dance Fun Factory i Snap, popularne szczególnie w latach 90. Pojawią się też współczesne polskie gwiazdy disco polo, jak Classic i Andre (najbardziej znane kawałki wykonawców prezentujemy poniżej). Na tym lista się nie kończy, trwają rozmowy, jakie i ile zespołów zaśpiewa ostatecznie w Świeciu.

Miasto i warszawska firma spodziewają się 30 sierpnia pod zamkiem nawet 5 tys. osób, nie tylko ze Świecia i okolic, ale też z sąsiednich powiatów. Niewykluczone, że jeśli wypali pierwsza edycja, „Hity na Świecie” będą odbywały się cyklicznie co rok.

Reklama
Reklama

Wkrótce wrócimy do tematu.


REKLAMA


a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
35 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo nowy burmistrz. est

Brawo nowy burmistrz. est młody więc czuje co młodzie chcieliby słuchać. Super!

Sugeruje pomyśleć też coś o

Sugeruje pomyśleć też coś o młodzieży. Nie każdy słucha disco.

Kułak nie głosowałem na

Kułak nie głosowałem na ciebie, ale twoje posunięcia – Deczno, a teraz impreza na zamku pokazują, że masz pomysł na to miasto i chcesz je ożywiść. Świetny pomysł. W następnych wyborach masz mój głos.

Reklama

Burmistrzu szacun. Jakaś

Burmistrzu szacun. Jakaś odmiana po tym nudnym blues na Świecie.

Brawo burmistrz. masz plusa

Brawo burmistrz. masz plusa za pomysł.

Super w końcu coś godnego

Super w końcu coś godnego uwagi i dla wszystkich mlodszych i starszych uważam że  to bardzo dobry pomysł i takie imprezy powinny się odbywać przynajmniej raz w roku bo w.koncu w czym jesteśmy gorsi niż inne trochę większe miasta? 

Reklama

Disco…..

Disco…..

Kułak królem disco!!! Disco

Kułak królem disco!!! Disco ponad wszystko!!! 

” nie no to to ja lubie, to ja rozumiem…”

Swietny pomysł disco polo a

Swietny pomysł disco polo a nie tylko blus…

W sumie od kiedy mieszkam w Świeciu to tu nic się nie dzieje…

A nie pozaluje Pan że disco będzie bo większość ludzi woli właśnie dobra muzę do po tańczenia… 

Reklama

Swietny pomysl na zakonczenie

Swietny pomysl na zakonczenie lata gdzie cale miasto moze przyjsc sie bawic 🙂 brawo za pomysl

Czekam na starsze panie (po

Czekam na starsze panie (po kilku głębszych), które będą tańczyły ze swoją garsonką pod sceną 🙂

Wielkie brawa dla burmistrza.

Wielkie brawa dla burmistrza…swietny pomysl.ozywi trochę. Swiecie

Reklama

Zobaczcie ile ciekawych

Zobaczcie ile ciekawych inicjatyw zaproponował już nowy burmistrz. W przeciwieństwie do swojego dawnego konkurenta, który potrafi tylko dziamgolić. Świetny pomysł a OKSIR już powinien sobie darować te wszystkie nietrafione imprezy dla 100 czy 200 osób i zająć się rozrywką dla wszystkich. 

Brawo w końcu coś zaczyna się

Brawo w końcu coś zaczyna się dziać w naszym Mieście Super pomysł panie Burmistrzu 

Dariusz Woźniak tylko ferment

Dariusz Woźniak tylko ferment w radzie robi, a widać, że rządząca opcja stara się i wprowadza wiele ciekawych inicjatyw.

Panu Dariuszowi już

Panu Dariuszowi już dziękujemy. 

Brawo dla rządzących miastem

Brawo dla rządzących miastem – wreszcie coś dla ludu – mam nadzieje ze Radni zagłosują za i bedzie fajna impreza. Dziękujemy tak dalej działajcie.

jak będzie jakieś disco to

jak będzie jakieś disco to jadę do Świecia 

Zamiast wydawać kasę na

Zamiast wydawać kasę na pierdoły nie lepiej byłoby zrobić kolej do zamku? 

jeszcze trochę i będzie tak

jeszcze trochę i będzie tak fajnie jak w Chełmnie

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo