Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miasto wraca do planów zadaszenia widowni świeckiego amfiteatru

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu zarezerwowano pieniądze na przygotowanie projektu zadaszenia widowni amfiteatru oraz innych zmian w jego obrębie. Radni byli wyjątkowo zgodni co do tego, że amfiteatr przestał już odpowiadać wymogom XXI wieku.

Udostępnij
amfi-b

Jak bumerang co kilka lat wraca dyskusja na temat koniecznych inwestycji w świeckim amfiteatrze (patrz artykuł poniżej).

Wprawdzie obiekt jest w dobrym stanie, ale jego koncepcja jest już mocno przestarzała. Nawet świeccy radni, którzy rzadko mówią jednym głosem, podczas czwartkowej sesji wzajemnie utwierdzali się w przekonaniu, że czas już na poważny remont.

By zabrać się do niego, poważnie dyskutowano na początku 2021 r., gdy biuro projektowe przedstawiło, opracowane w 2020 r., trzy różne warianty zadaszenia widowni. Najtańsza opcja opiewała wówczas na 4 mln, a najdroższa na 9 mln zł.

Reklama
Reklama

Wtedy uznano, że to o wiele za dużo i są inne pilniejsze wydatki. Teraz wrócono do sprawy.  Na początek zarezerwowano w budżecie 200 tys. zł na projekt. Będzie on jednak inny od pomysłów sprzed trzech lat.

- Nie chcemy zadasza całej widowni, bo to zbyt duży koszt. Wystarczy jeśli zadaszenie obejmie tylko jej część - przedstawiał radnym na czwartkowej sesji swoją wizję Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - Wiele stadionów też zadaszonych jest tylko w pewnej części.

To nie wszystko. Plany przewidują także przybliżenie widowni do sceny. Ma zniknąć większa część proscenium, na którym kiedyś np. tańczyły mażoretki w czasie festiwalu orkiestr. Obecnie występują one na scenie.

Reklama
Reklama

Gruntownie ma być również zmodernizowany sam budynek. Chodzi m.in. o wprowadzenie usprawnień, które ułatwią pracę obsłudze technicznej podczas wydarzeń odbywających się w amfiteatrze.

Gmina zamierza zrealizować tę kosztowną inwestycję wykorzystując środki zewnętrzne. Jeszcze nie wiadomo z jakiego źródła będę one pochodzić, ale by móc skutecznie z nich skorzystać, gmina musi najpierw dysponować odpowiednią dokumentacją.

Zobaczcie koncepcje zadaszenia amfiteatru powstałe trzy lata temu.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najtańsza wersję weźcie niech

Najtańsza wersję weźcie niech folią okryją… Tylko dajcie chłopu z 10 lat na to i aneks odrazu do umowy ze z dopłatą bez problemu

Jak nie stać to nie ma co

Jak nie stać to nie ma co ludziom głowy zawracać, a może jest to zachętą do zbiórki na zadaszenie? 

Tam w ogóle nie powinno być

Tam w ogóle nie powinno być amfiteatru. Koło zamku jest idealne miejsce

Skończy deczno za 4 lata to

Skończy deczno za 4 lata to akurat za amifteatr można się wziąć 

znowu na raty robota

znowu na raty robota /częściowe zadaszenie,cos tam z siedzeniami niby zrobiono i teraz trochę budynek naprawic/ zamiast kompleksowego wykonania renowacji afiteatru.Zadaszenie do połowy a co z reszta, ta tylna cześć widowni samoistnie nie moknie jak pada???? Zaprzestac wydawać pieniądze na duperele których w Świeciu robi się pełno i wtedy pieniedzy starczy na zrobienie amfiteatru XXI w,Zastanowcie się poważnie nad robotami a  nie znowu na 5lat???

My możem to zrobić z mojo

My możem to zrobić z mojo firmo  ,polecam stawiamy obory , stodoły ,wychodki ,chlewnie itp zadaszenia folia ,blacha papa na belkach wytrzymuje z 200 lat  . Firma 20 letnia ” STOLEC BUD DACH”  Zapraszam jesteny tani

Wiadomo pewnie kto dostanie

Wiadomo pewnie kto dostanie robotę pewnie KZBUD

Taaa… Jak juz bedzie

Taaa… Jak juz bedzie zadaszenie to fajnie byloby gdyby amfiteatr był wykorzystywany częściej niz 3/4 razy w roku 

Taaaa, nie odpowiada wymogom

Taaaa, nie odpowiada wymogom XXI wieku… Ludzie w XX wieku zrobieni byli ze stali to i deszcz im nie szkodził, natomiast teraz, w XXI wieku ludzie zrobieni są z waty cukrowej, jest więcej niż pewne, że rozpuszczą się nawet podczas mżawki. 

Bez sensu budować zadaszenia

Bez sensu budować zadaszenia do połowy żeby potem dobudowywać resztę chyba że według prawa budowlanego koldowało z blokiem mieszkalnym

W Brico są przecenione

W Brico są przecenione namioty foliwe warto przemyśleć.

Lepiej rozbudujcie żłobek

Lepiej rozbudujcie żłobek miejski jak zapowiadaliscie lub postawcie nowy bo mieszkańców młodych przybywa a nie ma co z dziećmi zrobić a potem że młodzi nie chcą pracować zgadza się niektórzy nie chcą ale da osoby które chcą a nie mogą bo nie mają pomocy rodziny w opiece nad maluchem a prezydent obietnice rzuca na wiatr bo mu się zadaszenie marzy i ładne miasto szkoda że to miasto nie dba o to by zatrzymać w nim młode rodziny które swoimi podatkami zapracują na to wszystko.

Niech łeb sobie zadaszą jest

Niech łeb sobie zadaszą jest hala jak pada mozna impreze tam przenieść istnieją też parasole wydawać tyle kasy na obiekt używany kilka razy w roku czysty debilizm .

Tam i tak się praktycznie nic

Tam i tak się praktycznie nic nie dzieje to po co tyle pieniędzy inwestować? Ano po to żeby kolega który ma firmę budowlaną mógł zarobić. 

Ja to chcę!!! Ja ja ja!!!

Ja to chcę!!! Ja ja ja!!! Zrobię ze słomek do napojów i serwetek… Krzysiu? To co? Podpisujemy??? Koszt 10 banieczek…

Burmistrz wiadomo wuefista,

Burmistrz wiadomo wuefista, to porównuje amfiteatr do stadionu. Trochę powagi…

Jakby tę działkę sprzedać,

Jakby tę działkę sprzedać, gdzie jest epokowy amfiteatr, to zostanie dużo kasy na postawienie nowego na działkce gminy. Świerzy kotlet zawsze będzie lepszy od odgrzewanego. Mamy już tego przykłady. Nikt nie przekręci UM o nieprzewidzianych zakresach robót i dodatkowych wydatkach.  Może to być na terenie starego stadionu, kolo zamku. Przecież tam też odbywają się najrozmaitrze imprezy, a w mieście będzie ciszej. Skoro obecnie wiszą szturmówki Mondi, to może Oni też coś dołożą w ramach „partnerstwa publiczno – prawnego”
Będzie nowe i tańsze niż remontowane.

nie za tym nie po tym ale czy

nie za tym nie po tym ale czy znowu nasra..y trochę i reszte zostawimy? takie rzeczy powinno się robić od początku do końca jak mamy robić połowę to lepiej niech zostanie tak jak jest. inna sprawa po co wydawać tyle kasy jak imprez które są organizowane jest coraz mniej… chełmno żyje wydarzeniami a u nas? niestety ale oksir chyba mocno spoczął na laurach

Amfiteatr koło zamku?

Amfiteatr koło zamku? Tragedia. Tam tez mieszkają ludzie a woda niesie wszystko wzdłuż i na drugi brzeg. Wystarczy nocne granie, darcie pysków podpitych i już cała noc zawalona bo niesposób zasnąć , nawet gdy zamknie się okna w domu wszystko słychać. Na przeciw szpital gdzie nawet na oddziałach chorzy nie mają się gdzie schować przed tym hałasem . Wybudujcie amfiteatr za stadionem a nie w pobliżu budynków mieszkalnych . Obecny amfiteatr tez żyć nie daje mieszkańcom bloku czy domów w pobliżu . Dobrze , że tam tak mało się dzieje . Ale zrozumie to jedynie ktoś , kto musi całą lub pół nocy czekać by móc zasnąć , o dzieciach nie wspomnę . Wiem że kiedyś to się tak źle nie odbierało tej muzyki ale i nagłośnienie było o wiele słabsze niż nowoczesne . Miasto dokładnie powinno przemyśleć swój plan , zanim utopi kolejne pieniądze w kolejnej durnej inwestycji 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama