Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Miasto zamyka targowisko na Mariankach. Od kiedy?

Nie będzie już można zrobić zakupów na targowisku przy ul. Krausego w Świeciu. Zostanie zamknięte. Na razie na tydzień.

Udostępnij
targowisko-3

REKLAMA

- Długo się wahaliśmy, bo zdajemy sobie sprawę, że to miejsce pracy wielu osób. Musimy jednak dbać o zdrowie mieszkańców. Tym bardziej, że nie jesteśmy w stanie dopilnować rygorów dotyczących placów targowych – mówi Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

O ile w sklepach tylko trzech klientów może przypadać na jedno stanowisko kasowe, o tyle na targowiskach mogą to być maksymalnie trzy osoby na jedno stoisko.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Jako zarządca targowiska nie jesteśmy w stanie wyegzekwować tego przepisu – zaznacza wiceburmistrz. – Uprzedziliśmy już kupców. Wiem, że wielu z nich zostanie z niesprzedanymi owocami, warzywami, kwiatami, a więc towarami, które szybko się psują. Dlatego zasugerowaliśmy, że mogą porozumieć się ze sklepami czy firmami dysponującymi własnym placem czy parkingiem. Handel pojedynczego sprzedawcy na terenie prywatnym jest dozwolony.

Targowisko zostaje zamknięte od soboty 4 kwietnia do soboty 11 kwietnia włącznie. Nie będzie działać też niewielki plac targowy należący do gminy przy ul. Kościuszki, gdzie handlowało kilkoro kupców.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

 1. tomman

  3 kwietnia 2020 14:50

  Dopiero .lepiej póżno niż

  Dopiero .lepiej póżno niż wcale .   Boże te owoce o macane ,kichane na targu  ludzie kupują .Tak samo w marketach owoce ,wrzywa o kichane macane i……zakażone?

  • SamOn

   3 kwietnia 2020 15:24

   Ty na pewno jesteś zdrowy.

   Ty na pewno jesteś zdrowy. Ten wirus nie rzuca się na mózg.

   • anna

    3 kwietnia 2020 22:57

    A wodę i płyn do naczyń masz?

    A wodę i płyn do naczyń masz?? A soda i kwasek Tobie są znane? Po zakupach w markecie się tez przydają.

    • SamOn

     4 kwietnia 2020 11:41

     Ty w tych trudnych czasach

     Ty w tych trudnych czasach prawdopodobnie dopiero mydło odkryłaś, o mnie się dziewczę nie martw.

 2. Swieciak

  3 kwietnia 2020 15:42

  Dobrze, młodzi zakupy ogarną,

  Dobrze, młodzi zakupy ogarną, starsi maja wyznaczone godziny w sklepach. Sytuacja w pełni uzasadnia taka decyzję. 

  • kaziu

   3 kwietnia 2020 16:47

   Starsi mają godziny od

   Starsi mają godziny od otwarcia do zamknięcia,młodzi mają przerwę w zakupach od 10 do 12

 3. robotnik

  3 kwietnia 2020 16:17

  Pomóżmy przetrwać ten trudny

  Pomóżmy przetrwać ten trudny czas kupując w małych sklepach w nowych wyznaczonych miejscach targowych często to są interesy rodzinne jak i sklepach odzieżowych duże sieci sobie dadzą radę 

 4. Zoja

  3 kwietnia 2020 16:52

  A pomyśleliście ze ci ludzie

  A pomyśleliście ze ci ludzie nie będą mieli z czego żyć bo to ich jedyny zarobek to ludzie którzy chodzą na targowisko powinni  trzymac sie zasad i  sie pilnować a największe zamiszanie  na targu robią seniorzy niestety i nie przestrzegają niczego i nigdzie .

  • Rek

   3 kwietnia 2020 20:56

   właśnie przez te mohery

   właśnie przez te mohery wszystko się szerszy w domu na dupie siedzieć

 5. Klient

  3 kwietnia 2020 16:58

  Chętnie zrobię zakupy na

  Chętnie zrobię zakupy na straganie, który będzie stał w innym miejscu. Sprzedawcy, dajcie znać gdzie będziecie!

 6. M

  3 kwietnia 2020 17:15

  Proszę dzwonić dwa razy w

  Proszę dzwonić dwa razy w tygodniu środa i piątek dowioze jajka ziemniaki i warzywa wiejskie.698976072.

 7. Postawic

  3 kwietnia 2020 17:39

  Postawić na wejściu oo

  Postawić na wejściu oo żołnierzu i niech pilnuje żeby dziadki nie wchodziły i tyle a nie zamykać dostęp do świeżych warzyw jajek od baby itp. ograniczyć ludzi przychodzących a nie sprzedawców. Posmakuje se jeden z drugim pomidora z marketu i pomidora od baby jest kolosalna różnica

  • Bokser

   3 kwietnia 2020 21:40

   Zle z ktprej strony tych

   Zle z ktprej strony tych żołnieerzy ustaawić, od strony sklepów ze 20, od ulicy dużo ludzi więc pewnie kilku kolejny, przy każdych schodach przynajmniej po 2, przy trawnikach i pozostałych przestrzeniach po kilku, no i do środka kilku którzy będą pilnowali ilu ludzi jest przy stanowiskach. No faktycznie, wykonalne jeśli będą z bronią ostrą bo dzidki i tak będą wiedzieć lepiej, że mogą wejść. Zamknięcie targowiska to bardzo dobra dla wszystkich mieszkańców decyzja.

 8. miastowy

  3 kwietnia 2020 18:02

  Akurat handlującym rolnikom

  Akurat handlującym rolnikom krzywda się nie stanie jak sobie zrobią przerwę. Mają dopłaty do 1ha ok. 1 tyś. ,mają krowa plus , dopłata do tucznika , suszowe ,dopłate do nasion. 

  • Kra kra kra

   3 kwietnia 2020 19:04

   Odezwał się miastowy biedak

   Odezwał się miastowy biedak pokrzywdzony przez rozdających dopłaty … jakby rolnik miał tak cudnie to nie wiem czy chciałoby mu się stać w mrozie i upale . Zawsze możesz się zamienić , zapraszamy na wieś. 

 9. dfr

  3 kwietnia 2020 21:00

  wreszcie zamkną ten rynek

  wreszcie zamkną ten rynek mohery w domu siedzieć  nie dociera do was!!!!!!!

 10. Xxx

  3 kwietnia 2020 22:47

  Rolnicy i hanowcy chcą

  Rolnicy i hanowcy chcą sprzedawać warzywa nasze polskie  na targowiskach Panie wiceburmistrzu przypilnujcicie targowisko a  będzie bezpiecznie i ludzie będą zadowoleni przy wyborach zapamiętamy.

 11. Klient

  4 kwietnia 2020 00:17

  Targowisko Marianki online

  Targowisko Marianki online taka grupa powstała na FB. Sprzedajacy wskakujcie, 

 12. Inox

  4 kwietnia 2020 00:20

  Macie jak byk napisane, że

  Macie jak byk napisane, że miasto zamyka rynek, bo nie da się spełnić narzuconych wymagań. Czytajcie ze zrozumieniem, teraz jest zdalna nauka, więc jest okazja się podszkolić. By się Polacy jak barany nie zachowywali to by połowy z tych wszystkich ograniczen nie było. I jeszcze dalej łazić chcą wiecznie niezadowoleni. Pogadamy za pół roku jak śpiewać będą wielcy obrońcy rolników, co to nigdy na wsi nie byli, jak już bliskich przez ten syf potraficie. Gospodarka też padnie, ale to nie wina rządu czy burmistrza tylko durniów, którzy nie rozumieją próśb i apeli. Debile narażają innych. Zakupy starszym sąsiadom zróbcie zamiast mądrości po necie wypisywać. 

 13. patriae

  4 kwietnia 2020 01:22

  Ta decyzja przyniesie więcej

  Ta decyzja przyniesie więcej strat niż pożytku

  miastowy- może myśliśz o przeprowadzce na wieś skoro tam takie dotacje wyplacają?

 14. Placzki

  4 kwietnia 2020 10:34

  No i co placza co placza..

  No i co placza co placza…pies z kulawa noga tam sie nie pokazywal w tygodniu…nawet wam sie nie chce stac i handlowac ale wiejskie bizmesmeny napalone na soboty..bo jak! Inne gminy tez zamknely targowiska..czego placza.

 15. Świeciak

  4 kwietnia 2020 12:49

  Handlarzom wbito nóż w plecy.

  Handlarzom wbito nóż w plecy. Na zewnątrz (na targowisku) jest mniejsze zagrożenie zarażeniem niż np w zamkniętych marketach typu Biedronka czy Kaufland etc. etc. pomimo że, jest ograniczenie w przebywaniu danej liczby osób W dodatku mamy teraz sobotę i niedzielę handlową jak i cały tydzień przedświąteczny – kto im zwróci straty, a kto na tym zarobi?

 16. RBK

  4 kwietnia 2020 18:53

  Ta bloga cisza za oknem z

  Ta bloga cisza za oknem z samego rana jest piekna.

 17. Olo

  16 kwietnia 2020 12:57

  Nieudolne władze Świecia jak

  Nieudolne władze Świecia jak zwykle wszystko rozpieprzają .Co im przeszkadzało to targowisko? 

  A jakiś Arielka jeszcze ich chwali,że niby jest fajnie bo marchewkę  z selerem  można rozwozić po mieszkaniach. 

  I to jest normalne w Świeciu. Kupa wariatów.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama