Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Mieszkańcy gminy Świekatowo są niesamowici! Zobaczcie, co zrobili!

W parę dni pojemnik w kształcie serca przed budynkiem biblioteki w Świekatowie w całości zapełnił się plastikowymi nakrętkami.

Udostępnij
pojemnik-na-nakretki-czolo

REKLAMA

Dochód z ich sprzedaży zasili koszty leczenia 2,5-miesięcznego Nikodema Topolińskiego, który walczy z nowotworem.

Niedawno pisaliśmy o akcji mieszkańców gminy Świekatowo, którzy wspólnymi siłami wykonali i ustawili przy ul. Dworcowej 3 wielki pojemnik w kształcie serca.

Mieszkańcy gminy wrzucali do niego plastikowe nakrętki. O tym, jak bardzo zaangażowali się w pomoc dla Nikodema, najlepiej świadczy fakt, że w trzy dni „zaypali” go po brzegi. Gdy zabrakło miejsca, układali worki i woreczki z nakrętkami obok pojemnika.
REKLAMA

Inicjatorem akcji jest Wioska Chlebowa z Janiej Góry. Mieszkaniec tej wsi, Sebastian Siuda, wykonał konstrukcję z materiału przekazanego przez anonimowego darczyńcę. W przyszłości „Serce Mieszkańców Gminy Świekatowo” będzie służyło też innym zbiórkom charytatywnym.

Koszty codziennego życia pod respiratorem, karmienie za pomocą pomp infuzyjnych, leki, czy ewentualne leczenie za granicą będą bardzo duże. Rodzice Nikodema proszą o wsparcie finansowe. Uruchomili zbiórkę pieniędzy w serwisie pomagam.pl.
REKLAMA

Motywem przewodnim zlotu pojazdów zabytkowych, militarnych i pożarniczych na plaży nad Jeziorem Świekatowskim w niedzielę 2 sierpnia również będzie pomoc charytatywna dla Nikodema Topolińskiego (czytaj tutaj).

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (4)

 1. Jan Serce

  1 sierpnia 2020 16:15

  Takie zbieranie nakrętek

  Takie zbieranie nakrętek służy jedynie poprawie samopoczucia i dowartościowania osób, które wrzucają je. Prawda jest taka, że za wszystkie zebrane nakrętki w skupie otrzymają, góra że 150zł. A każdy myśli, że nie wiadomo ile ofiarował. 

  • KretPodkopywacz

   1 sierpnia 2020 16:30

   Poprawa samopoczucia i

   Poprawa samopoczucia i dowartościowanie to też ważne sprawy.

  • Anonim

   1 sierpnia 2020 20:50

   Może i prawda ale przecież

   Może i prawda ale przecież każdy grosz się liczy

 2. Jahu

  2 sierpnia 2020 10:29

  Super inicjatywa się

  Super inicjatywa się wzruszyłem, mieszkańcy Serocka wydali tyle pieniędzy na paliwo żeby uzbierać te nakrętki. Cudnie zawsze 40 zł do przodu.  Chcesz pomóc pomagaj mądrze. 10 zł twojego przelewu to jest pomoc. Udostępnianie postów i zbieranie nakrętek to bardzo mała pomoc. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Reklama