Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Młody pies był przywiązany do drzewa w lesie. "Czy niektórzy ludzie naprawdę nie mają serca?!" [zdjęcia]

Pies był wystraszony, zmarznięty, osłabiony i głodny, kiedy został znaleziony i uwolniony. Przebywa teraz w schronisku. Policja poszukuje sprawcy znęcania się nad zwierzęciem.

Udostępnij
pies2

Młoda suczka została przywiązana do drzewa w lesie niedaleko Gródka (gmina Drzycim) prawdopodobnie w nocy z 27 na 28 grudnia. Jej głośne szczekanie usłyszeli mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Pies był przywiązany do drzewa prawdopodobnie przez całą noc / Fot. schronisko w Drzycimiu

- Pies był przywiązany do drzewa smyczą z łańcuszkiem i kolczatką! - informuje schronisko dla zwierząt w Drzycimiu, gdzie trafiło porzucone zwierzę - Czy niektórzy ludzie naprawdę nie mają serca?

Reklama
Reklama

Kolczatka to obroża z kolcami do wewnątrz, do której przymocowany jest łańcuch lub smycz. Przy każdym szarpnięciu kolce wbijają się w ciało. W ten sposób niektórzy właściciele psów wymuszają na nich posłuszeństwo.

Gdyby suczka została przywiązana głębiej w lesie, padłaby z głodu lub została zagryziona przez drapieżniki. Na szczęście jej głośne, długie szczekanie zwróciło uwagę ludzi. Została uwolniona w środę rano i znalazła opiekę w schronisku w Drzycimiu.

- Sprawą zajmuje się już policja. Prosimy o zgłaszanie wszelkich informacji bezpośrednio na policję lub do pracowników Urzędu Gminy w Drzycimiu - apeluje schronisko.

Reklama
Reklama

Jeśli ktoś poznaje psa i wie do kogo mógł należeć proszony jest o kontakt pod nr tel. 52 33 17 079 wew. 27, z najbliższym posterunkiem policji lub Komendą Powiatową Policji w Świeciu pod nr 47 75 25 200.

- Prowadzimy postępowanie w sprawie ustalenia sprawcy - potwierdza mł. asp. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat więzienia. W przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, kara może wzrosnąć do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

W czwartek 29 grudnia na facebookowym profilu schroniska w Drzycimiu pojawił się post opatrzony zdjęciami psa:

Znaleziona wczoraj przywiązana do drzewa w lesie młoda suczka. Jest bardzo przyjazna i grzeczna. Cieszy się na widok człowieka. Podchodzi i czeka na pieszczoty. Po dwóch tygodniach kwarantanny może trafić do domu tymczasowego do wyjaśnienia sprawy porzucenia.

Do sprawy wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ustalic sprawcę i przywiązać

Ustalic sprawcę i przywiązać do choinki na rynku,ludzie sami zrobią z nim porządek,bez wydawania kasy na procesy i wyroki w zawiasach

Do choinki ? Wysmarować

Do choinki ? Wysmarować miodem  i do drzewa w lesie  tego się nie da określić kim taka oso musi być  zero uczuć  …. a pies kocha bez warunkowo łudź  pamiętajmy 

Jechać z huj…ami

Jechać z huj…ami

Czemu usuwasz komentarze???

Czemu usuwasz komentarze??? Komuna wróciła czy co!!!!!!!!! 

Przecież na fb pod postem są

Przecież na fb pod postem są podane dane właścicieli… kobieta ma dodane zdjęcia tego psa na profilu U siebie.znaleźć dać konkretna karę pieniężna,zakaz posiadania zwierząt i jeszcze najlepiej zrobić im to samo !!!

No świeciaki do roboty i

No świeciaki do roboty i znaleźć tą łachudrę co tak zrobiła z pieskiem.A swoją drogą to powinno się też takiego kogoś przywiązać w lesie i już.Jak ktoś znajdzie to może uwolni a jak nie to trudno.

Zamknijcie te komunistyczne

Zamknijcie te komunistyczne du….y

Widać jaka jest nie udolna

Widać jaka jest nie udolna Komeda policji w Osiu.Zatrudniaja dzieciaków co nie potrafią załatwić spraw mimo że czlowiek przyniósł dowody a wmawiają i klamną żeby nie wrząć sprawy!!.Policja wie kto tylko widać że pracują dzieciaki a nie jak kiedyś pracowali doświadczeni starzy policjanci co sprawie bez problemu potrafili załatwić którzy odeszli na emeryturę.Teraz oni potrafią wypisać mandat za byle co.

Ta osoba znana w Świeciu. 

Ta osoba znana w Świeciu.  Własnych dzieci nie potrafiła wychować ,a co dopiero psa . To już nie pierwszy raz . Ukarać ja 

Bydlaku okropny sam się

Bydlaku okropny sam się przywiąż do drzewa bez jedzenia i picia 

Ukrywają się w Elblągu 

Ukrywają się w Elblągu 

Aż trudno sobie wyobrazić,

Aż trudno sobie wyobrazić, ile męk przeżyłby piesek, gdyby Ktoś go nie odnalazł na swojej drodze, tym razem skończyło się szczęśliwie dla psa.Dobrze,że nie jest już z tak okrutnym właścicielem.

I tak nie będzie konsekwencji

I tak nie będzie konsekwencji bo to tylko pies. Szkoda gadać w tym przypadku samosąd dałby najlepszy rezultat

Uważam że przy znęcaniu się

Uważam że przy znęcaniu się nad zwierzętami powinny być surowsze kary, może by to powstrzymało tych zwyrodnialców. Niektórzy ludzie nie mają sumienia, nie chcesz psa to oddaj komuś albo do schroniska  a nie robisz mu krzywdę i jeszcze ludzie są tacy głupi że myślą że inni nie zauważa że mieli psa a teraz go nie ma tym bardziej że ludzie wiedzą jakie psiaki mają ich sąsiedzi. Ogólnie mam szacunek do ludzi ale tacy ludzie dla mnie to są poprostu śmieciami

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama