Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Młodzi i zdolni dostali nagrody finansowe przyznane przez burmistrza [zdjęcia]

Osiem młodych osób z gminy Świecie odebrało w poniedziałek nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury przyznane przez burmistrza.

Udostępnij
nagrody-kulturalne-za-2022-20

Coroczne nagrody przyznawane są przede wszystkim za osiągnięcia artystyczne i kulturalne w poprzednim roku.

Burmistrz może przyznawać je mieszkańcom gminy Świecie z własnej inicjatywy oraz na wniosek instytucji kultury, szkół, organizacji i grup twórczych oraz Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Świeciu.

- Pokazujemy w ten sposób, że dostrzegamy i doceniamy osiągnięcia tych osób, ich talent i ciężką pracę. To ambasadorzy naszej gminy, którzy promują ją w kraju i za granicą - podkreśla Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

Między 8 artystów i twórców rozdysponowano 3,6 tys. zł. Wysokość poszczególnych nagród wynosiła od 1000 do 200 zł. Burmistrz wręczył je w poniedziałek w świeckim Centrum Kultury.

Sprawdźcie, kto i za co został nagrodzony.

Sara Szustakiewicz jest stypendystką ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Finalistka olimpiady artystycznej. Ukończyła architekturę wnętrz na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej prace należały do najlepszych prac studenckich zrealizowanych na kierunkach artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Reklama
Reklama

Zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie designersko - architektonicznym Rethinking The Future Global Architecture & Design Awards za jeden z najlepiej zaprojektowanych sklepów na świecie, który znajduje się w Poznaniu.

Szymon Piątkowski to wszechstronny talent: pisze wiersze, teksty piosenek, komponuje muzykę, gra na gitarze, śpiewa. Zdobywca nagród na ogólnopolskich konkursach i festiwalach piosenki, m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Zaangażowanej SOMPIOZA w Sompolnie i trzeciego miejsca na Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festival w Działdowie.

Karolina Małgorzata Karpińska ma na swoim koncie m.in. nagrodę specjalną na Zaduszkach Artystycznych w Bydgoszczy, pierwsze miejsce na Hoffer Superhit Festival w Działdowie i trzecie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Zaangażowanej SOMPIOZA.

Reklama
Reklama

Aleksandra Drewkowska jest finalistką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki My Song w Pieszycach i zdobywczynią trzeciego miejsca na ogólnopolskim festiwalu "Rozśpiewane dzieciaki" w Wąbrzeźnie.

Aleksandra Michalska mimo młodego wieku, w swoim dorobku ma już m.in. pierwsze miejsce na Zaduszkach Artystycznych Piosenki Niezapomnianej w Bydgoszczy i trzecie miejsce w Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej Zaśpiewane Latem.

Amelia Kotecka, solistka zespołu wokalnego Pięciolinia w SOK Stokrotka w Świeciu, jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Digi-Talenty; zajmowała też pierwsze miejsca na konkursie piosenki Młodzi Mistrzowie Sceny w Bydgoszczy i festiwalu Muzyczny Koliber w Laskowicach.

Reklama
Reklama

Daria Pruska to kolejna uzdolniona wokalistka i nie tylko, bo oprócz wyróżnień na festiwalach piosenki w Gdyni, Świeciu czy Bydgoszczy, może się też pochwalić nagrodą na konkursie recytatorskim Słowo ToK w Świeciu.

Lena Ostrowska jestfinalistką festiwalu „Piosenka przekracza bariery” w Kleczewie i Regionalnego Festiwalu Piosenki Muzyczny Koliber w Laskowicach. Otrzymała też wyróżnienia m.in. na festiwalach Zimowe Granie w Gdyni i VOKALE w Świeciu.

 a.pudrzynski@extraswiecie.pl
źródło: swiecie.eu
REKLAMA

Rozwijaj swoje pasje!
Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmnie - zapisy na rok szkolny 2023/24 [WIDEO]

https://www.gov.pl/web/psmchelmno/

https://www.youtube.com/watch?v=yeX49geiIdY&t=1s
Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Świecianka

  30 maja 2023 13:27

  Brawo SOK Stokrotka, brawo

  Brawo SOK Stokrotka, brawo Pani Ado,  7 osób to Wasi wychowankowie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Zdolną mamy młodzież w Świeciu…..

 2. Monika O.TVN

  30 maja 2023 18:22

  Wolne media Nowe Świecie dla

  Wolne media Nowe Świecie dla gminy Warlubie 

 3. Stefan

  30 maja 2023 19:19

  LOVE PiS

  LOVE PiS

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama