Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Młodzi i zdolni dostali nagrody finansowe przyznane przez burmistrza [zdjęcia]

Osiem młodych osób z gminy Świecie odebrało w poniedziałek nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury przyznane przez burmistrza.

Udostępnij
nagrody-kulturalne-za-2022-20

Coroczne nagrody przyznawane są przede wszystkim za osiągnięcia artystyczne i kulturalne w poprzednim roku.

Burmistrz może przyznawać je mieszkańcom gminy Świecie z własnej inicjatywy oraz na wniosek instytucji kultury, szkół, organizacji i grup twórczych oraz Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Świeciu.

- Pokazujemy w ten sposób, że dostrzegamy i doceniamy osiągnięcia tych osób, ich talent i ciężką pracę. To ambasadorzy naszej gminy, którzy promują ją w kraju i za granicą - podkreśla Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Między 8 artystów i twórców rozdysponowano 3,6 tys. zł. Wysokość poszczególnych nagród wynosiła od 1000 do 200 zł. Burmistrz wręczył je w poniedziałek w świeckim Centrum Kultury.

Sprawdźcie, kto i za co został nagrodzony.

Sara Szustakiewicz jest stypendystką ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Finalistka olimpiady artystycznej. Ukończyła architekturę wnętrz na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej prace należały do najlepszych prac studenckich zrealizowanych na kierunkach artystycznych Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie designersko - architektonicznym Rethinking The Future Global Architecture & Design Awards za jeden z najlepiej zaprojektowanych sklepów na świecie, który znajduje się w Poznaniu.

Szymon Piątkowski to wszechstronny talent: pisze wiersze, teksty piosenek, komponuje muzykę, gra na gitarze, śpiewa. Zdobywca nagród na ogólnopolskich konkursach i festiwalach piosenki, m.in. Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Zaangażowanej SOMPIOZA w Sompolnie i trzeciego miejsca na Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festival w Działdowie.

Karolina Małgorzata Karpińska ma na swoim koncie m.in. nagrodę specjalną na Zaduszkach Artystycznych w Bydgoszczy, pierwsze miejsce na Hoffer Superhit Festival w Działdowie i trzecie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Zaangażowanej SOMPIOZA.

Aleksandra Drewkowska jest finalistką m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki My Song w Pieszycach i zdobywczynią trzeciego miejsca na ogólnopolskim festiwalu "Rozśpiewane dzieciaki" w Wąbrzeźnie.

Aleksandra Michalska mimo młodego wieku, w swoim dorobku ma już m.in. pierwsze miejsce na Zaduszkach Artystycznych Piosenki Niezapomnianej w Bydgoszczy i trzecie miejsce w Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej Zaśpiewane Latem.

Amelia Kotecka, solistka zespołu wokalnego Pięciolinia w SOK Stokrotka w Świeciu, jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Digi-Talenty; zajmowała też pierwsze miejsca na konkursie piosenki Młodzi Mistrzowie Sceny w Bydgoszczy i festiwalu Muzyczny Koliber w Laskowicach.

Daria Pruska to kolejna uzdolniona wokalistka i nie tylko, bo oprócz wyróżnień na festiwalach piosenki w Gdyni, Świeciu czy Bydgoszczy, może się też pochwalić nagrodą na konkursie recytatorskim Słowo ToK w Świeciu.

Lena Ostrowska jestfinalistką festiwalu „Piosenka przekracza bariery” w Kleczewie i Regionalnego Festiwalu Piosenki Muzyczny Koliber w Laskowicach. Otrzymała też wyróżnienia m.in. na festiwalach Zimowe Granie w Gdyni i VOKALE w Świeciu.

 a.pudrzynski@extraswiecie.pl
źródło: swiecie.eu
REKLAMA

Rozwijaj swoje pasje!
Państwowa Szkoła Muzyczna w Chełmnie - zapisy na rok szkolny 2023/24 [WIDEO]

https://www.gov.pl/web/psmchelmno/

https://www.youtube.com/watch?v=yeX49geiIdY&t=1s
Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Świecianka

  30 maja 2023 13:27

  Brawo SOK Stokrotka, brawo

  Brawo SOK Stokrotka, brawo Pani Ado,  7 osób to Wasi wychowankowie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych. Zdolną mamy młodzież w Świeciu…..

 2. Monika O.TVN

  30 maja 2023 18:22

  Wolne media Nowe Świecie dla

  Wolne media Nowe Świecie dla gminy Warlubie 

 3. Stefan

  30 maja 2023 19:19

  LOVE PiS

  LOVE PiS

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama